» מחשבון הריון שבועות הריון » מחשבון ביוץ – מחשבון פוריות – מחשבון חישוב הימים הפוריים

מחשבון ביוץ – מחשבון פוריות – מחשבון חישוב הימים הפוריים

מחשבון ביוץ – חישוב ימי הפוריות – חישוב ימים של ביוץ – חישוב ביוץ

מחשבון פוריות יעזור לך לקבוע את ימי הביוץ המשוערים במהלך המחזור החודשי שלך ולקבוע מהם הימים הפוריים ביותר בהם יש לך סיכוי גבוה יותר להיקלט להריון.

כל מה שעליך לעשות הוא לבחור את תאריך תחילת הווסת האחרונה שלך עם אורך המחזור שלך – כלומר מספר הימים שיש לך בין מחזור אחד לאחר בממוצע, זאת בהנחה שהמחזורים שלך סדירים.

במידה והמחזור שלך לא סדיר , נסי להעריך פחות או יותר את כמות הימים שיש לך בממוצע בין מחזור למחזור אך במידה וההפרשים משמעותיים, מומלץ לנסות להשתמש בשיטות אחרות על מנת לאתר ביוץ כגון סטריפים לבדיקת ביוץ, חום השחר, הפרשות וסימני פוריות של הגוף ועוד. לרשימה של אמצעים לבדיקת ביוץ לחצי כאן .

מה זה ביוץ ?

ביוץ מתרחש בזמן שאחת השחלות משחררת ביצית בשלה אל עבר הרחם במטרה להיות מופרית.

ברגע שמתרחש ביוץ בגוף האישה, הביצית מוכנה להפריה וליצירת עובר וחיים חדשים.

זמן החיים הממוצע של ביצית פוריה הוא כ-24 שעות בעוד זמן החיים הממוצע של זרע איכותי ופורה יכול להגיע אף ל-48 שעות. זו דרכו של הטבע לאפשר לזרעים להצליח להגיע לביצית, ולהפרות אותה כדי לייצר חיים חדשים.

הביוץ מתרחש בדרך כלל בין 12-20 ימים ממועד קבלת הווסת, תלוי באישה, בגוף שלה ובמחזור הפוריות.

סימנים לביוץ

אחד הסימנים הבולטים שמעידים על ביוץ קרב, הוא כאשר ההפרשות הנרתיקיות הופכות שקופות וצמיגיות , ברמה שאם מצמידים שתי אצבעות ומפרידים אותן ההפרשה מעט דביקה ונמתחת כמו מסטיק. לאחר הביוץ ההפרשות הופכות לחלבוניות וחלביות אך במידה ותעקבי במשך כל החודש אחר ההפרשות, תוכלי לשים לב לשינויים במרקם של ההפרשות של הגוף.

כמו כן, כדאי גם להשתמש בסטריפים של ביוץ לפחות במשך חודש אחד על מנת להכיר וללמוד את הגוף שלך ואת ההתנהגות שלו לפני ואחרי ביוץ ולקראת קבלת הווסת.

עוד שיטה נהדרת לאיתור ביוץ היא באמצעות מדידה יומית של חום השחר – מדידת חום ברגע שאת מתעוררת מתחת ללשון וניהול מעקב ורישום.

תוכלי לקרוא עוד על איתור ביוץ באמצעות שיטת חום השחר כאן בקישור