Home תרבות ופנאיתיירות - נופש מסעדות ומלונותבלוג תיירות מה לקחת איתך לחופשה?

מה לקחת איתך לחופשה?

by אמא

נדירים האנשים שלא אוהבים לצאת מעת לעת לחופשה, זאת יכולה להיות חופשה בארץ או בחו"ל, חופשת בטן גב, חופשה אורבאנית או חופשה של טיולים וטראקים.. אבל כל עוד היא מקבלת את התואר "חופשה", סביר להניח שהיא הולכת לטמון בחובה המון הנאה.
בכדי להבטיח שאותה חופשה, מכל סוג ובכל יעד, אכן תענה על הציפיות ממנה, קיימת חשיבות גבוהה להתכונן אליה בצורה הנכונה ואחת הפעולות המרכזיות במלאכת ההכנה, היא כמובן, אריזת המזוודה.
אז אם גם אתם נמצאת לפני שלב האריזה לחופשה שלך, להלן מספר דברים שלא כדאי שתשכחי לארוז:

בגדים לחופשה

טוב, אז זה הרי ברור שצריך לארוז בגדים, אבל נשאלות שאלות כמו: איזה בגדים לקחת? או איך להימנע מהגזמה? (בעיקר במקרים בהם, יש הגבלה למזוודה אחת).
אז ההמלצה היא בשלב הראשון להכין פרטי הלבוש החיוניים: פיג'מה, גרביים, לבנים וכיוצא בזה..
ובשלב הבא, לעבור לבחירת הבגדים שכמובן, אמורים להיות מותאמים לסוג החופשה ולמזג האוויר.
אם את מגיעה למצב בו העמסת כבר את המזוודה ואת חוששת שלא לקחת מספיק בגדים – תמיד תוכלי לפתור את הנושא הזה עם בקבוק קטן של סבון כביסה, כך שאם חלילה תראי שאת עומדת להישאר בלי בגדים נקיים, תוכלי לכבס את הקיימים. מעבר לכך, בהליך סידור הבגדים, חשוב לשים דגש על נושא הקיפולים – יש צורות קיפול אשר תופסות פחות נפח.

תיק רחצה

אי אפשר לצאת לחופשה בלי תיק רחצה וכדאי שבאותו תיק רחצה (אשר כולל בתוכו במקרים רבים גם איפור) יהיה את כל מה שאת יכולה להזדקק לו.
אז תיק רחצה אמור לכלול כמובן, מברשת שיניים ומשחת שיניים, לגבי השמפו, הלחות לשיער והקרמים – נשאלת השאלה, היכן החופשה, אם את נופשת במלון 5 כוכבים, אז סביר להניח שיספקו עבורך את אותם התכשירים, כך שאם אין איזה תכשיר שאת ממש לא יכולה להסתדר בלעדיו, תוכלו לוותר עליהם. כמובן,, לא לשכוח, מברשת שיער, בושם אהוב, קרם לחות לפנים, קרם הגנה (בהתאם לעונת השנה). אם התיק אמור לכלול גם איפור, אז נסי לבחור בתבונה את פרטי האיפור אותם תיקחי איתך – מצד אחד לא להגזים בכמויות ומצד שני גם לא למצוא את עצמך במצב שאין ברשותך את מוצרי האיפור הבסיסיים. ישנם סוגים מסוימים של חופשות בהם מומלץ לארוז גם תרופות ואפילו לקחת תיק עזרה ראשונה. 

תיק קטן לחופשה

כסף, כרטיסי אשראי, תעודות זהות, דרכון (במידה ומדובר בחופשה בחו"ל), טלפון חכם וכמובן, כל אותם מסמכים אשר מאשרים את הזמנת החופשה, מהווים בגדר חובה. לכן, ההמלצה היא להכין רשימה מסודרת של כל הדברים אותם את צריכה לקחת איתך בתיק הקטן ולמעשה, בצורה כזאת לוודא שלא תשכחי כלום. 

פנאי 

אם מדובר בחופשה אשר טומנת בחובה זמן פנוי שאת מעוניינת למלא, אז תוכלי כמובן לארוז גם ספרים, משחקי קופסא או כל אלמנט אחר אשר יסייע לך להעביר את הזמן בנעימים. 

אוכל ושתיה

ובכן, חופשה כוללת לרוב את נושא האוכל והשתייה, אבל יש את הדרך ובכדי למנוע מצבים של רעב, לא לשכוח לארוז כריכים, חטיפים, שתייה, טרמוס עם קפה, או כל דבר אחר אשר יאפשר לך להפוך גם את זמן ההגעה ליעד החופשה לחוויה נעימה. 

כאן חשוב לשוב ולהדגיש שהכנה של רשימה מסודרת של כל אותם הדברים אותם חשוב שתארזי לחופשה, יכולה להבטיח לך שלא תמצאי את עצמך מתמודדת עם חוסרים אשר יכולים לפגוע במידה כזאת או אחרת בהנאה.. 

You may also like

Leave a Comment