Home צרכנותרכב למשפחה המדריך הפרקטי לצמצום עלויות רכישת ואחזקת הרכב

המדריך הפרקטי לצמצום עלויות רכישת ואחזקת הרכב

by אמא

כיום, אפשרויות הרכישה שהציבור הרחב נחשף אליהן, מאפשרות לכל אחד ואחת מאיתנו לקבל את המימון המתאים שיאפשר לנו להחזיק ברכב פרטי. במדינה שלנו, כבר לא מדובר בסמל סטטוס אלא בצורך בסיסי. אולם, גם לאחר שהשגנו את המימון הדרוש לנו ואת תנאי התשלום הנוחים ביותר, נותרנו עם העלויות המתגלגלות הכרוכות באחזקת הרכב עצמו. החל מעלויות חודשיות עבור דלק, דרך ביטוחים וטיפולים ועד דוחות החניה שהפכו מנת חלקנו. אז כדי להתמודד באופן יעיל יותר עם כל האחריות הזו, הכנו לך מדריך פרקטי שיכול לסייע לך לצמצם את העלויות מכל כיוון. 

צמצום עלויות הרכישה

בזכות ההיצע המגוון של כלי הרכב בארץ, אנו עלולים להסתנוור ממבצעים שונים או מאפשרויות המימון ולפספס כמה צעדים שיכולים להפוך את העסקה למשתלמת אף יותר. 

סקר שוק

לפני שנגיע לאולמות תצוגה או מגרשי מכירה, חשוב לערוך סקר שוק ולקבל מושג על המחיר הממוצע לרכב שאנו מחפשים בהתאם לקריטריונים ולצרכים שלנו ולהגיע מוכנים.

ניהול משא ומתן

כיום, השוק נמצא במצב של תחרות גבוהה במיוחד. מומלץ לנצל את העובדה הזו במעמד הרכישה ולבחון את האופציות שעומדות לפנינו. 

להכיר את הנחות המועדון

הנחות מועדונים מוכרים כדוגמת חבר, יכולות להתגלגל גם אליך בניהול משא ומתן עיקש. לכן, מומלץ לבחון את ההנחות המוצעות לחברי מועדון שונים ולהבין היכן ניתן ללחוץ (וכמה).

לבחור את המועד הנכון

כדי להנות מהנחה משמעותית על דגם חדש יחסית, ניתן לבחון ברשת את מועד הגעת דגמי הרכב החדשים ובסמוך לכך להגיע למגרשי המכירה. כך, רצון הסוכנות להיפטר מהמלאי הקיים גבוה יותר וזה תמריץ נהדר להורדת מחירים.

צמצום עלויות אחזקה

לאחר שעשינו את הרכישה, אלו כמה טיפים שיסייעו לך לבחור ברכב מתאים ולהפחית את העלויות החודשיות והשנתיות בעזרת מודעות ומספר טיפולי מניעה. 

הטכנולוגיה שתשרת את הרגלי צריכת הדלק

כיום, טכנולוגיות רבות נכנסו לעולם הרכבים ומאפשרות לנו לרכוש את הרכב המתאים ביותר לצרכינו. קריטריונים כמו צריכת דלק ומטרת השימוש יכולים להכווין אותך למצוא את הרכב שיחסוך לך הרבה כסף כשמדובר בצריכת דלק. אז אם אנו זקוקים לרכב עבור נסיעות עירוניות לרוב, רכב היברידי יכול להיות התאמה מושלמת בשל תצרוכת דלק נמוכה באופן משמעותי. לעומת זאת, אם יש לך חניה פרטית והנסיעות הן ברובן בין עירוניות – רכב חשמלי יכול להיות הפתרון המשתלם ביותר. 

השוואת מחירי ביטוח

גם אם מדובר כאב ראש וכמה שיחות טלפון למוקדי שירות הלקוחות, מומלץ לבצע השוואת מחירים בכל שנה מחדש. 

התקנת אביזרים מונעי תאונות

עבור חיסכון באגרת הרישוי השנתית ובביטוח החובה, מומלץ להתקין מערכות בטיחות לרכב. מדובר בצעד חשוב שגם יעזור לך לחסוך כסף וגם יסייע במניעת תאונות ושמירה על בטחון כל היושבים ברכב. 

השילוש הקדוש – שמן, מים ואוויר

בדיקה שוטפת של שמן, מים ואוויר בגלגלים היא אחד מהטיפולים המונעים הטובים ביותר לתחזוקת הרכב. אז כדי להימנע מהתחממות יתר של המנוע או מצריכת דלק מוגברת מבלי שנשים לכך לב, מומלץ לבצע את הבדיקות הללו. 

לא לחכות לטיפת הדלק האחרונה

היבט נוסף של טיפולי המניעה שישרתו אותך היטב לטווח הקצר והארוך של שמישות הרכב, נוגעים לתזמון התדלוק. מומלץ להימנע מלהגיע לתחנת הדלק כשאנו נוסעים על טיפת הדלק האחרונה. כך נוכל למנוע ממשקעים במיכל הדלק להתערבב עם מזרקי הדלק ברכב.

נהיגה מתונה

לא מדובר בסעיף שצריך להפתיע אותך. כשאנו נוהגים במהירות מופרזת ומשתמשים בבלמים בתדירות גבוה ובלחץ אנו שוחקים מערכות רבות ברכב. נהיגה במהירות המותרת, האצה והאטה הדרגתית – כל אלה הן מפתח לחיסכון בעלויות הטיפולים והדלק.

 

You may also like

Leave a Comment