Home צרכנות ביטוח חיים מה צריך לדעת – הכירו את כל סוגי הביטוחים שיבטיחו לכם ולבני משפחתכם יציבות כלכלית בכל מצב

ביטוח חיים מה צריך לדעת – הכירו את כל סוגי הביטוחים שיבטיחו לכם ולבני משפחתכם יציבות כלכלית בכל מצב

by אמא

ני

לא מעט אנשים כיום בוחרים לעשות ביטוח חיים במטרה להעניק ביטחון כלכלי לבני משפחותיהם בשלל מצבים, לרבות איבוד כושר העבודה עקב פציעה או מחלה, מוות מכל סיבה שהיא, הארכת חיים ועוד. אך רגע לפני שנצלול לכל הפרטים החשובים ביותר אודות המסלולים השונים של ביטוחי החיים, חשוב להדגיש ולומר כי בשנים האחרונות ביטוחי החיים עברו לא מעט שינויים משמעותיים המאפשרים כיום ליותר אנשים לבטח את חייהם בעלות מינימלית. אם עד לפני מספר שנים נדרשתם להיפרד מכמה מאות שקלים מדי חודש במטרה לבטח את חייכם בשלל מסלולים, כיום ניתן יהיה לעשות זאת בכמה עשרות שקלים בלבד. הוזלה משמעותית זו גורמת לרבים לבחור בביטוח חיים ולהבטיח לכל בני משפחתם יציבות כלכלית בשלל מצבים לא נעימים. אז אם גם אתם מעוניינים בביטוח חיים, חשוב לדעת כי פורטל הביטוחים הגדול בישראל מעניק לכם את מלוא המידע הנדרש על מנת שתוכלו לבחור בצורה מדויקת את ביטוח החיים המתאים ביותר לצרכים שלכם.

בניגוד למקובל לחשוב, ביטוח חיים אינו מכסה רק מקרה מוות – הכירו את האפשרויות השונות

ביטוח חיים מה צריך לדעת? תחילה חשוב לומר כי בניגוד למקובל לחשוב, ביטוח חיים אינו מכסה אך ורק מקרי מוות פתאומיים המזכים את בני משפחת הנפטר בסכום כסף גדול בפעימה חד פעמית. השם "ביטוח חיים" גורם לרבים לחשוב כי הביטוח רלוונטי אך ורק למקרה מוות פתאומי, אך בפועל חשוב להכיר במגוון רחב של מסלולי ביטוח חיים שיוכלו להתאים למירב והצרכים שלכם. האפשרות הראשונה והשכיחה ביותר היא כמובן פוליסת ריסק אשר אכן מבטחת מפני מקרה מוות מכל סיבה שהיא. פוליסת ריסק מאפשרת לבני משפחתו של הנפטר לקבל סכום כסף גדול אשר יאפשר להם להתמודד מבחינה כלכלית עם לכתו של יקיריהם. ביטוח חיים מה צריך לדעת על פוליסת ריסק? ישנן מספר נקודות חשובות שכדאי שתכירו אודות אפשרות פוליסת ריסק. הנקודה הראשונה היא אופן התשלום באפשרות ביטוח זו. בני משפחתו של מבוטח פוליסת ריסק שנפטר מכל סיבה שהיא, יקבלו סכום כסף נכבד בפעימה חד פעמית שתסייע להם להתמודד עם כל ההוצאות הכלכליות השוטפות וכן עם כלל הצרכים להם הם נדרשים עם פטירתו של יקיריהם. הנקודה השנייה היא פשטות ונוחות מסלול ביטוח חיים בפוליסה בריסק. אפשרות זו כמעט ואינה כוללת מקרים חריגים (פרט למקרה התאבדות תוך תקופת זמן בת פחות משנה מעט תחילת הביטוח), מה שאומר כי בני משפחתו של הנפטר יקבלו את כל המגיע להם תוך זמן קצר וללא כל צורך בהתמודדות הוכחתית כלשהיא.

פוליסת חיסכון המבטיחה את יציבותו הכלכלית של מבוטח שאיבד את כושר עבודתו – קצבה חודשית 

אפשרות נוספת של ביטוח חיים היא פוליסת חיסכון המזכה את המבוטח או את בני משפחתו בקצבה חודשית שתסייע להתמודדות כלכלית שוטפת. פוליסת חיסכון זו רלוונטית בעיקר למקרה אובדן כושר העבודה של המבוטח ותאפשר לו ליהנות מקצבה חודשית מרגע אובדן כושר העבודה ועד תום תקופת הביטוח. ביטוח חיים מה צריך לדעת על פוליסת חיסכון? כמה נקודות חשובות. הנקודה הראשונה היא אופן תשלום פוליסות החיסכון. כפי שציינו מעלה, פוליסת חיסכון מזכה את המבוטח בתשלום חודשי קבוע ללא אפשרות לקבל את מלוא כספי החיסכון בפעימה בודדת וגדולה במיוחד. אפשרות זו נועדה בכדי להבטיח התמודדות כלכלית שוטפת לכל שנות חייו של המבוטח מרגע אובדן כושר העבודה ועד גיל הפרישה. נקודה נוספת וחשובה לא פחות היא העובדה כי קבלת התשלום החודשי מחברת הביטוח אינה פוגעת בשום צורה בקצבאות להן זכאי המבוטח מהביטוח הלאומי. רבים חוששים מקיזוז של התשלום החודשי מהביטוח ומהתשלום החודשי מהביטוח הלאומי ולכן חשוב להדגיש כי אין כל קשר בין הקצבאות השונות ומבוטח אשר בחר ביטוח חיים פוליסת חיסכון יקבל את מלוא הכספים המגיעים לו גם אם הוא זכאי לקצבאות מהביטוח הלאומי, למאמר החדש ביותר באתר.

מסלול תערובת המכונה "ביטוח מנהלים" – מסלול המכסה גם אובדן כושר עבודה וגם מקרה מוות 

האפשרות השכיחה ביותר של ביטוח חיים היא מעין תערובת של שני המסלולים שצוינו מעלה. ביטוח חיים מעורב המכונה גם "ביטוח מנהלים", מבטיח לכל המבוטחים ולבני משפחתם קצבה חודשית במקרים של אובדן כושר עבודה מכל סיבה שהיא וכן מענק חד פעמי במקרה של מוות. ביטוח מעורב זה נחשב למומלץ ביותר בשל העובדה הפשוטה כי הוא מכסה גם התמודדות עם אובדן כושר עבודה וגם התמודדות עם מוות פתאומי. אפשרות נוספת והרבה פחות שכיחה היא אפשרות ביטוח אריכות ימים. ביטוח חיים מה צריך לדעת על פוליסת אריכות חיים? קודם כל חשוב להבין מה פוליסה זו בדיוק מבטחת. לא מעט אנשים שיוצאים לפנסיה בגיל הפרישה עורכים חישוב של כל כספם ומעריכים עד איזה גיל הם יוכלו להתקיים בעזרת חסכונותיהם. במידה והחסרונות שלהם יספיקו ל-10 שנים, הם יוכלו לבחור ביטוח אריכות ימים מגיל 77 אשר יאפשר להם לקבל קצבה חודשית בתום עשר השנים בהם הם השתמשו בכל חסכונותיהם. אפשרות נוספת היא ביטוח חיים למשכנתא הדומה מאוד לפוליסת ריסק שצוינה מעלה. ביטוח חיים למשכנתא נועדה בכדי לוודא שיורשיו של מבקש המשכנתא לא יצטרכו להתמודד עם החוב הגדול לאחר לכתו. ביטוח חיים מה צריך לדעת על ביטוח משכנתא? תחילה חשוב לדעת כי ביטוח משכנתא נועד בכדי לכסות את המשכנתא בלבד. ולכן הסכום שבני המשפחה יקבלו לאחר לכתו של יקיריהם, לווה המשכנתא, הוא בדיוק הסכום של סך ההלוואה. אז אם גם אתם רוצים לעשות ביטוח חיים לכם ולבני משפחתכם במגוון מסלולים ולהבטיח את יציבותכם הכלכלית בכל מצב שהוא, פורטל הביטוחים הגדול בישראל מעניק לכם את כל המידע לו אתם נדרשים על מנת להצליח לבחור נכון. ביטוח חיים מה צריך לדעת, כמה עולה ביטוח חיים, מהם המסלולים העומדים לרשותכם וכיצד בדיוק כספי הביטוח יועברו למבוטח ולבני משפחתו?

ביטוח חיים מה צריך לדעת באשר למחיר – הכירו את הגורמים המרכזיים אשר המשפיעים על מחיר הביטוח שלכם

ביטוח חיים מה צריך לדעת באשר לשאלה כמה עולה ביטוח חיים? הכירו את כל הגורמים המשפיעים על המחיר. הגורם הראשון הוא סוג ביטוח החיים שתבחרו. המסלולים השונים יצריכו מחברות הביטוח לשלם סכומים שונים, מה שכמובן משפיע על עלות הביטוח. ככל שחברות הביטוח יידרשו לשלם לכם ולבני משפחתכם סכום גבוה יותר, כך עלות הביטוח תעלה. אך ישנו גורם נוסף המשפיע על ביטוח חיים מה צריך לדעת והוא מצבו הבריאותי וגילו של המבוטח. ככל שמצבו הבריאותי של המבוטח טוב יותר וגילו נמוך יותר כך עלות הביטוח תהיה זולה יותר. לחילופין, מבוטח מבוגר שמצבו הבריאותי אינו תקין במיוחד יידרש לשלם הרבה יותר תמורת ביטוח חיים. פורטל הביטוחים הגדול בישראל לוקח אתכם יד ביד אל עבר בחירה נכונה ומדויקת של ביטוח החיים הטוב והמתאים ביותר עבור הצרכים שלכם, ביטוח חיים מה צריך לדעת, למאמר החדש ביותר באתר.

You may also like

Leave a Comment