Home טורים אישייםטיפים לאיכות חיים / לירון גור שטייגמן מי יבכה כשתמות? / לירון גור שטייגמן

מי יבכה כשתמות? / לירון גור שטייגמן

by אמא

 

"בני, בשעה שנולדת בכית,

ואילו העולם היה מאושר.

חייה את חייך

באופן שביום מותך

יבכה העולם,

ואילו אתה תהיה מאושר".

 

לקוח מתוך "מי יבכה כשתמות" מאת רובין שארמה עמ' 15

 

מאז שאנחנו קטנים השאלה שמלווה אותנו לאורך חיינו היא "מה תרצה לעשות שתהיה גדול"?

ישנם אנשים שיודעים מגיל צעיר שהם רוצים להיות רופא / כבאי / עו"ד וישנם כאלו שעדיין בגיל 40 מתחבטים עם השאלה "מה ארצה לעשות כשאהיה גדול"?

בבואינו לחפש מהי הקריירה שתעשה אותנו מאושרים ומסופקים ומה אנחנו רוצים לעשות כשנהיה גדולים אנחנו צריכים להתעכב על מספר שאלות.

הדבר הראשון שאנו צריכים לשאול את עצמינו- "במה אני טוב"? מהן היכולות שלי? מה היתרונות שלי לעומת אנשים אחרים? מהם כישרונותיי? אם ישאלו את חבריי  / הורי מה הם יגידו? במה אני הכי טוב? מהן החוזקות שלי? מה הייחודיות שלי? מהו הערך המוסף שאני מביא איתי? מה אנשים הכי אוהבים בי?

לאחר שחשבנו מהם היתרונות שלנו ובמה אנחנו הכי טובים נשאל את עצמינו שאלה נוספת, לא פחות חשובה ואולי אף יותר- "מה יעשה אותי מאושר"? מהם הדברים שגורמים לי לחייך? למה אני מצפה בקוצר רוח? לאחר איזו פעילות אני מרגיש נפלא ומתמלא באנרגיות חדשות? מה החלק הכי מהנה או מספק בעבודה שלי ? בחיי האישיים ?

 

ועכשיו שאנחנו יודעים מהם הכשרונות שלנו ובמה בורכנו, ואנחנו יודעים מה יגרום לנו לקום עם חיוך על הפנים- בואו נבדוק האם ניתן לשלב בין השניים???

 

י' אחת המתאמנות המסורות שלי התאמנה על מיקוד בקריירה. לאחר תהליך של בחינה ומענה על שאלות לא פשוטות היא גילתה מספר דברים:

  1. היא מאוד טובה ביחסי אנוש, היא יודעת לקרוא את האנשים שסביבה, תמיד מהווה אוזן קשבת לחברותיה, תמיד מייעצת ובנתינה מתמידה לזולת.
  2. היא מאוד אוהבת פעילות גופנית, מקפידה להתאמן כמה פעמים בשבוע בחדר כושר וזה עושה לה את היום.

 

כשבדקנו ביחד מהם המקצועות שיכולים לשלב את שני הדברים י' גילתה שיש מסלול בוינגייט שמשלב אימון אישי ( Coaching) עם פעילות גופנית הנקרא "ניהול ספורט ובריאות". י' החלה בלימודיה ומאז היא מאושרת שנמצאת במסלול הנכון עבורה.

 

יש לציין כי מציאת המסלול הנכון הוא רק חלק מהתהליך. החלק השני המשמעותי לא פחות הוא להישמע לאינטואיציה ולהקשיב לתחושות הבטן ולפעול למען השינוי.

הקושי בביצוע השינוי הוא מנטאלי ונובע מהרצון שלנו להישאר במקום הנוח והמוכר- שהרי לפעמים יותר נוח לי להישאר בעבודה שאני לא מרוצה בה אבל השכר שם יציב ויש שם ארוחות צהרים, קרן פנסיה, הסביבה כבר מוכרת, הנסיעות קצרות ועוד ועוד ועוד.

אז מה בפוקוס? מה חשוב? האם חשוב לכם לקום בבוקר עם חיוך לעבודה? האם חשוב לכם למצות את חייכם? מה יגידו עליכם כשתמותו? האם יגידו שעשיתם הכל כדי להיות מאושרים? מי יבכה כשתמותו?????

 

שינוי הוא תהליך שמצריך עוצמה ואומץ רב, למצוא את הדרך זהו חלק קטן מהדרך, לצעוד בה זהו החלק הגדול והמשמעותי.

אז האם אתם מוכנים לצעוד בדרך? האם אתם אמיצים מספיק?

אם אתם רוצים שותפה למסע אני כאן…

 

** הכתבה נכתבה בלשון זכר אך מיועדת לשני המינים.

.

 

לירון גור שטייגמן-

נשואה באושר ואמא לרומי הנסיכה, בעלת עסק "כלים- אימון לאיכות חיים", מנחת סדנאות, יועצת ומאמנת לאיכות חיים לפרטים ולארגונים.

מלווה אנשים בתהליכים שינוי בחייהם כבר מעל 5 שנים.

המטרה העיקרית, כשמו של העסק- להעביר הלאה כלים שיעזרו לשדרג את איכות החיים שלנו.

לפרטים : עמוד הפייסבוק של לירון

You may also like

1 comment

דלית 16 ביולי 2011 - 9:20

ממליצה בחום על אימון אישי עם לירון או סדנא. האישיות הכובשת, האופטימיות והשימחה לצד מקצועיות ורגישות, מייחדים את לירון ומאפשרים לכל אחד להתפתח ולצמוח בכיוונו שלו.
אל תתלבטו שלא תצטערו עוד כמה שנים על שביזבזתם ההזדמנות.
מפרגנת- דלית אבירם, מאמנת אישית לאיכות חיים במיים (לימוד שחייה ייחודי ופרטני בשילוב קואוצ'ינג במים)וביבשה (קואוצ'ינג ואימוני כושר אישיים). 054-7892363

Reply

Leave a Comment