Home להיות אבא דברים שלמדתי מההריון / הגיגיו של בעל

דברים שלמדתי מההריון / הגיגיו של בעל

by אמאמאת: בעל 0212ו 23/07/05 |  09:09
פורסם בתפוז בפורום הריון ולידה (ומפורסם כאן בהסכמתו ובאישורו של הכותב)
חז"ל אומרים שכל זמן שאתה חי , אתה לומד דברים חדשים.
תקופת ההריון גרמה לי ללמוד בשביל כל השנים הקרובות גם יחד.
הנה קמצוץ מכל מה שלמדתי – אני מניח שזה מיצג כל גבר ממוצע.

1. ערכה לבדיקת ביוץ – על ערכה לבדיקת הריון שמעתי עוד מחיי הרווקות שלי, והיא נועדה בעיקר לוודא כי לא קרו "תקלות". מסתבר שיש ערכה דומה לבדיקת זמן הביוץ. תופעות לוואי – כשהבדיקה חיובית, תמצאו את בת הזוג קוראת בהיסטריה לבן זוגה (מכל מקום שהוא נמצא בארץ), וכמו בהקפצה בצבא, הוא נדרש להתייצב תוך 2 דקות.

2. חומצה פולית – מן טבליות שיש לקחת כ-3 חודשים לפני ההריון. אם אתה בעל, ואתה מוצא אצל אשתך טבליות מסוג זה – צפה לילד בשנה בקרובה.

3. פירנאום – למרות שבאתי איתו במגע יום יומי לפני ההריון (נו טוב, על מי אני עובד – פעם, פעמיים בשבוע), לא ידעתי כלל על קיומו. מדובר במן טבעת עורית אלסטית שאמורה לשלוק את התינוק החוצה בזמן הלידה. מעכשיו, כל התייחדות, תראה לי אחרת….

4. אפי-נו – לא רק שהופתעתי לדעת שיש פירנאום, מסתבר שגם המציאו לו מכשיר ייעודי. זה גרם לי להתחיל לחשוב על איזה מכשירים נוספים עדיין לא שמעתי….

5. עיסוי פירנאום – אם לא משתמשים במכשיר ניתן לבצע את העיסוי ידנית על ידי האישה או הבעל. אין ספק שזה גורם לבעל להסתכל על כל האזור מזווית ראייה שונה. חיי לא יחזרו להיות אותם חיים…. עם זאת, זה נותן לך הרגשה של מיילד…

6. חתך חייץ – אם לא ביצעת את העיסוי כמו שצריך, מסתבר שאפשר לחתוך את הפירנאום בזמן הלידה. לא מומלץ, בעיקר אם אתה מצפה לחזור לביצוע התייחדות בזמן הקצר ביותר.

7. חזיות הנקה – מדובר באביזר הלבשה תחתונה המיועד לגוון את חיי המין של בני הזוג. בעזרת אביזר זה, אינך נדרש להתאמץ ולהגיע אל מאחורי גבה של בת זוגך – הסוגר מקדימה!

8. רעלת הריון – לא יודע מה זה בדיוק, אבל זה לא טוב.

9. כדור פיזיו – מדובר בכדור גומי גדול מאד שלכאורה מיועד למשחקי ילדים בבריכה. כנראה מדובר בטרנד של חזרה לילדות, כל הנשים בהריון נהנות לשחק איתו. לחילופין, מספר כדורים יכול לשמש ככסאות תחליפיים בפינת האוכל החדשה שלכם…

10. אוקסיטוצין, פיטוצין ועוד מילים שנגמרות ב-"צין" – מדובר בכל מיני הורמונים ותחליפיים סינטטים. כפי שהידוע לכם, נשים מנוהלות בזמן ההריון עפ"י ההורמונים שלהן. לו רק יכלנו לשלוט בכמות וסוג ההורמונים שיש בגופכן..  מממ…  אילו חיים יפים יכלו להיות לנו.

11. תוכנית לידה – כששמעתי על זה לראשונה חשבתי על התוכנית להגיע לבית חולים (סליחה מרסי – בית יולדות!) במהירות הרבה ביותר. נראה הגיוני, חשבתי שידברו איתי על מציאת הציר המהיר ביותר לבי"ח, חסימת כבישים צדדים בעת הצורך, וכוננות מסוק כתוכנית גיבוי. מסתבר שטעיתי. מדובר ברצונות האישה לגבי תהליך הלידה שלה, ובקשותיה מהצוות הרפואי. ואני שואל, זה מה שחשוב עכשיו? הכי כל מה זה שווה אם אין תוכנית הגעה מהירה לבי"ח ואת תלדי באוטו? יש לכן מושג כמה עולה שטיפה פנימית בימיינו?

12. חוקן – לא מספיק הסבל שאתן עוברות בלידה – עוד עושים לכן חוקן. בהתחלה זה נשמע נורא, דמיינתי צינורית המחודרת לכן לאנשהו שם, וכמו אצל הרופא שיניים, מדובר בצינורית שואבת שעושה רעשים כאלה, נו אתן יודעות…

13. נרות גליצרין – השיטה המודרנית לעשיית חוקן. מסתברים שקיימים נרות המחליפים את הצינורית הנ"ל. נשמע ממש כיף, יכול להועיל לפני טיסות  או מילואים וכל מיני פעילויות בהם לא צפויים שירותים נורמליים בזמן הקרוב.

14. גז צחוק – אפשרי לקחת בזמן צירים. משום מה דמיינתי לעצמי אישה שכורעת ללדת ולוקחת גז כאישה שנראית מאושרת וצוחקת, שוכבת על המיטה בחיוך גדול ויולדת בהנאה. מסתבר שלא כך הדבר. בסך הכל מדובר באמצעי נוסף לטשטש אתכן בזמן הצירים. אולי הייתי צריך לרשום את הסעיף הזה בסעיף של כל חומרי ה- "____צין" שנמצא למעלה.

15. אפידורל – טוב, על זה כבר שמעתי. מה שלא ידעתי שמדובר במחט שנשארת קבועה בגוף שלכן בזמן כל הלידה!! אני לתומי חשבתי שבאים, עושים זריקה, וממשיכים הלאה. אך לא כך הדבר. תופעת לוואי – במינון יתר אפשר לאבד זמנית את התחושה ברגליים ואז אתן עלולות להראות כמו במבי שרק נולד ומנסה ללכת. אבל שטויות, אם זה מסיר את הכאבים מעליכן, זה שווה הכל.

16. הנקה – מסתבר שמדובר בתורה שלמה. לי זה נראה כל כך טבעי שהתינוק מגיע ומתחבר. אבל לא, צריך לעשות לו "טיזינג", ולחכות שיפתח פה גדול, ואז לדאוג שהשפה התחתונה תהיה כלפי חוץ, ושהאף יהיה מול הפטמה, ובסוף כשהוא מתחבר לראות שאין קמטים, שהלחי שלו לא נשאבת פנימה ושקצב היניקה שלו משתנה. דוקטורט…

You may also like

Leave a Comment