Home תינוקות ופעוטות איך לגמול תינוקות מלהתעורר בלילה

איך לגמול תינוקות מלהתעורר בלילה

by אמא

sleep


חשוב לי לציין שאת המאמר הזה אני כותבת על פי ניסיוני האישי בלבד, ואין לראות בו המלצה רפואית או מקצועית.


יש הסבורים כי תינוק עד גיל שנה עדיין זקוק לארוחה בלילה, ויש הסבורים שהתינוקות מתעוררים מתוך הרגל.

אני מאלה שתומכים בגישה השניה.

תינוקות רכים בחודשים הראשונים לחייהם , במיוחד אם הם נולדים פגים, זקוקים ליותר קלוריות ולארוחה כל 3 שעות בערך.

יש כאלה שאוכלים יותר או פחות מבחינת הכמויות, אבל בשלב מסויים, בסביבות גיל חודשיים שלושה יש תינוקות שממשיכים להתעורר לאכול מתוך הרגל של הגוף להתעורר כל כמה שעות לאוכל, והם לא בהכרח רעבים, אבל הם ממשיכים להתעורר.

לרוב כשתינוק מתעורר מתוך הרגל, אז הוא אוכל חצי בקבוק, או אפילו 20-30 CC, וחוזר לישון, או יונק כמה דקות ונרדם על הציצי.

כשתינוק רעב אנו נמצא בד"כ שהוא טורף בקבוק שלם.

לרוב יש לתינוקות מנגנון שובע , אך יש תינוקות שהאוכל מרגיע אותם ועוזר להם להרדם ואז הם אוכלים בקבוק שלם גם אם הם לא בהכרח רעבים. תינוק שאינו רעב יחזור לישון בלי יותר מדי התנגדות.

יש כמובן תינוקות שעדיין זקוקים למנת האוכל , ואפשר לנסות את השיטות שאני מציעה כאן, לתת שבוע , לזרום עם הילד ולראות איך זה עובד.


 • הלוחשת לתינוקות מציעה שיטה שנקראת "האכלת אשכול" . עקרונות השיטה הן להאכיל את הילד בתדירות יותר גבוהה מארוחה כל 3 שעות, ולהתחיל בכך בשעות אחה"צ. למשל אם התינוק אכל ב1 בצהריים ארוחה אחרונה, אז לתת ארוחה ב4, בקבוק ב6 בערב, בקבוק ב8-9 בערב, ובמצב כזה, קיבתו של התינוק מלאה והוא שבע, ויהיה לו פחות צורך להתעורר בגלל רעב.
  לאחר שבודדנו את אלמנט הרעב של התינוק, כאשר התינוק מתעורר בלילה גשו אליו, תנו לו מוצץ אם הוא לוקח, או לשתות מעט מים (רתוחים כמובן) בבקבוק , ותנסו להרדים אותו חזרה, ומבלי להרים אותו.�
  ברגע שמרימים אותו ומטיילים איתו הוא מתעורר. אם הוא בוכה תרימו ותרגיעו, ותניחו אותו חזרה לאחר שנרגע ותנסו להרדים. במקום אוכל תנו בקבוק מים. רוב הסיכויים שהתינוק ירדם חזרה (במידה והוא לא רעב) , ובמידה והוא כן רעב, אז הוא יבכה ולא יסכים לישון. במצב כזה אני בגישה של לא להתעקש ולתת לתינוק בקבוק או ציצי אבל אחרי שניסיתם להרגיע אותו חזרה וניסיתם את המים.

הערה קטנה לגבי הנושא, במידה והתינוק שלכם רגיל להרדם על הציצי תוך כדי יניקה יש סיכוי שיהיה קצת יותר קשה לסגל לו את ההרגלים הללו. במידה והתינוק ממשיך להתעורר פעם נוספת, חוזרים על התהליך.


 • טיפ נוסף של הלוחשת לתינוקות הוא "האכלת חלום" – זה טיפ שהלוחשת לתינוקות ממליצה עליו, ואני קיבלתי את ההמלצה לזה גם מאמא שלי שאמרה שאצלה זה עבד.�
  לפני שאתן הולכות לישון, בסביבות 11-12 בלילה, כ3-4 שעות לאחר שהנחתם את התינוק לישון, תרימו אותו תוך כדי שינה ותנו לו בקבוק או ציצי לפה. התינוק ישאר מנומנם, ובמידה והוא רעב אז רוב הסיכויים הם שהוא ישתף פעולה וימצוץ את הבקבוק או הפטמה ויאכל. יש להם מנגנון יניקה והם מסוגלים לאכול גם תוך כדי שינה. במצב כזה התינוק יאכל וישאר מנומנם, לאחר שסיים פשוט הניחו אותו חזרה במיטה או בעריסה, ותנו לו להמשיך לישון. בצורה כזו יש סבירות גבוהה שהוא לא יתעורר בשעה הקבועה שלו.
 • תזונת התינוק- לרוב תינוקות שאוכלים תמ"ל שבעים יותר, ומצליחים לרווח זמן רב יותר בין ארוחה לארוחה, אך יש מקרים רבים בהם יש תינוקות שניזונים מחלב אם ושבעים באותה המידה. אבל ניתן לצפות שתינוק שניזון מחלב אם יהיה רעב לאחר שעתיים שלוש מאחר וחלב אם בהרכבו יותר דליל מתמ"ל ופחות משביע בד"כ.
  במקרה של תזונה על בסיס תמ"ל, אני גיליתי שלפחות אצלי הסימילאק משביע אותו הרבה יותר מהמטרנה, ובמיוחד הרבה יותר מהמטרנה הצמחית (יצא לנו לאחרונה להתנסות כחודש במטרנה וחודש במטרנה צמחית, והילד היה מתעורר כל 3-4 שעות לארוחה, ברגע שנתנו לו חזרה סימילאק הוא חזר לישון לילות שלמים, כמובן שמדברת על סמך ניסיוני האישי בלבד ומסקנותי).
 • דייסה- מגיל 3 חודשים ניתן להוסיף לתמ"ל דייסת קורנפלור, במידה והתינוק לא רגוע ורעב בתדירות גבוהה. הקורנפלור משביע יותר ואז יש סבירות גבוהה שהתינוק ישן טוב יותר. אצלנו בגיל 3 חודשים לאחר שהוא אכל כל שעתיים בערך 180 , הוספתי לו חצי כפית של דייסת קורנפלור לכל ארוחה והילד חזר להיות רגוע . אצלנו זה לא גרם לו להשמנה. בהמשך עברנו לדייסת אורז שהיא קצת יותר מזינה וגם משביעה. מבחינת דייסת מטרנה לילה טוב- לדעתי עדיף ללכת על הדייסה הרגילה שמוסיפים לתמ"ל כי אז יש שליטה על כמויות הדייסה וסמיכותה.


את הטיפים הללו אספתי הן מתוך ספריה של הלוחשת לתינוקות, ומתוך פורום על סמך ניסיון של אמהות שונות, והייתי רוצה לשתף מתוך ניסיוני.
כשיובל היה בן חודשיים, קראתי על הנושא מתוך ניסיונה של אחת האמהות, שטענה שניסתה חלק מהשיטות ושזה מדהים כמה קל היה וכמה זה עבד מצוין.

החלטתי לנסות. עד אז הוא היה הולך לישון בסביבות 10 בלילה, מתעורר בסביבות 2 ובסביבות 6 בבוקר, אוכל וחוזר לישון עד 10 בערך.

ניסיתי לילה אחד, הוא התעורר, נתתי מעט מים לשתות, הוא שתה כמה שלוקים, עשיתי לחישה טפיחה

והוא נרדם תוך כמה דקות.

אחרי שעתיים בערך הוא התעורר שוב, נתתי מוצץ, הוא בכה קצת, נתתי לו בקבוק מים, הוא שתה כמה שלוקים וחזר לישון.

כך היה עוד שני לילות נוספים, ובלילה הרביעי הוא כבר לא התעורר.

אחת לכמה זמן כשלמשל הוא היה אוכל ארוחה אחרונה מוקדם מהרגיל או לא אכל טוב, אז הוא היה מתעורר בלילה , ולא נרגע עד שלא קיבל בקבוק ושבע.

באותם לילות הוא התחיל לדלג על ארוחות הלילה, היה אוכל ארוחה אחרונה בסביבות 10 בלילה, ומתעורר בסביבות 6 וחצי בבוקר, יונק, וחוזר לישון עד 10. כמה ימים לאחר מכן העברתי אותו למיטה שלו ומאז הוא התחיל לישון רצוף עד 10 בבוקר כל יום.בסביבות גיל 4 חודשים הוא התחיל להתעורר כמה פעמים בלילה, בגלל התחלת צמיחה של שיניים בחניכיים, אבל השיניים הראשונות בקעו לו רק בגיל חצי שנה.  כשהיה נודניק ובוכה הרבה בלילות , היינו שמים לו (ולמעשה עד עכשיו) ג'ל (טי ג'ל) ובמקרים שבהם היה בוכה וצורח היינו נותנים גם חצי מנה סירופ אקמול שהיה מרגיע אותו מאוד ועוזר לו לחזור לישון.


בעיקרון למעט קפיצות גדילה לפעמים שבמהלכן היה אוכל כל שעתיים שלוש גם ביום וגם בלילה והן נמשכו בסביבות היומיים, הוא היה ישן טוב. עד היום הוא ישן מצוין למעט לילות שבהם הוא מתעורר בגלל כאבי שיניים, לרוב לפני כל בקיעת שן אנחנו עוברים שבועיים שלושה שבמהלכם הוא מתעורר בין פעמיים ל6-7 פעמים בלילה , שותה מים וחוזר לישון, אחרי הפעם השניה שהוא מתעורר אני שמה לו ג'ל וזה לרוב מרגיע אותו והוא נרדם מהר יותר.

בד"כ אחרי בקיעת השן לוקח לו עוד יומיים שלושה לחזור לעצמו ואז הוא חוזר לישון לילות רצופים (ועל זה נאמר – חמסה, חמסה ושוב חמסה!)

אשמח לעזור ולענות לשאלות, שווה לכן לנסות, יש לי כמה חברות שניסו את השיטות הללו וגם אצלן הסתמנה הצלחה גדולה.

אפשר לשלוח לי שאלות או לרשום תגובה ואני אשמח לענות.

You may also like

53 comments

יפעת 25 בדצמבר 2009 - 22:48

שלום, בני בן חצי שנה. כבר החל מגיל כמעט חודשיים, הוא הצליח לישון לילה שלם לחלוטין. ללא ארוחות לילה. ישן משמונה בערב ועד שש שבע בבוקר.
הוא מעולם לא ינק. רק בקבוק.
בגיל 5 חודשים הכנסתי אותו לגן. (לא יודעת אם יש קשר אבל אני מספרת). מלפני שבועיים בערך, בצורה הולכת ומחמירה, הוא מתעורר המון בלילה. בוכה המון, ננתי לו מים ובכה שוב. נתתי טי ג'ל והמשיך לבכות עד שנתתי לו אוכל.
עוד לא יצאו לו שיניים. אתמול בלילה ניסיתי משהו אחר. נתתי לו מים שהם מעם חמים (כמו חומם שכשהם בארוחה) וזה באמת הרגיע אותו ואז הוא נרדם.
מה זה אומר העניין הזה? והאם זה ימשך ככה?
אודה על תשובה

Reply
אמא 25 בדצמבר 2009 - 22:59

היי יפעת,
אני מבינה מדבריך שטרם בקעו לבנך שיניים.
אצלנו היתה סוג של רגרסיה בשנת הלילה כל פעם שהוא עמד להוציא שן. לפעמים זה נמשך שבוע, שבועיים ואף שלושה ולעיתים לא היו אירועים מיוחדים בלילות.
ברוב המקרים שבהם הוא היה לפני בקיעת שן, הוא היה מתעורר 4-5 פעמים ולעיתים אף יותר , אחרי כמה שיניים כבר למדנו לזהות דפוס מסוים אצלנו שכלל: שבוע של נזלת ומשהו שנראה כמו וירוס או התקררות, לאחר מכן כמה ימים של ברונכיט, ואז עוד שבוע של נודניק וחוסר מנוחה כאשר בכל התקופה הוא מתעורר פעמים רבות בלילה, ואז אחרי שכבר היינו על סף יאוש היתה מבצבצת לה איזו שן קטנה בפיו.

שמנו לב שבמקרים שבהם כאב לו הוא פתאום ביקש דייסה באמצע הלילה ולא היה מוותר עד שלא קיבל אותה, כנראה שהדייסה עזרה לו להרדם או שזה הרגיע אותו. לפעמים אחרי 4-5 פעמים אחרי שגם דייסה לא היתה עוזרת הייתי נותנת אקמולי או נורופן וזה היה מרגיע לו את הכאבים לכמה שעות.
אגב, גם עוד כמה חברות שלי עם ילדים בגילו סיפרו לי שלפני בקיעת שיניים גם אצלן הילדים דרשו דייסה בלילה כשהם רגילים לללילות רצופים.
מדובר אצלי בילד שישן מגיל חודשיים 10-12 שעות רצוף בלילה , ומגיל שנה 12 שעות ברציפות, אבל לפני שיניים הוא מתהפך לגמרי.
תזרמי איתו, תנסי להבין שכואב לו ותקבלי את זה באהבה ותנסי לעשות כל שאפשר כדי להקל עליו.בסוף זה עובר והם חוזרים לשגרה (מניסיון של כמה לילות שהיינו מרדימים אותו על הידיים כשהיה חולה או עם כאבים).
לדעתי אין כל כך קשר בין הגן להתעוררויות מאחר וכבר עבר חודש. גם סיפרת שנתת לו מים חמימים וזה הרגיע אותו.
תחזיקו מעמד, לא רוצה לבאס, אבל ככה זה יהיה לסירוגין עד שלא יסתיימו לו כל השיניים..
בהצלחה.

Reply
לילי 23 במרץ 2010 - 16:28

אני אם לתינוק ראשון בן חי שנה תינוק מאוד חמוד ומצחיק לא בוכה אפשר ל הרגיעו בקלות תלא היסרי בהתחלה אכל פפורמולה היה יישן יפה פחדתי שההנקה לא מספקת בהתחלהוהייתי אחרי ניתוח בגיל חודשיים רק הנקה עד היון למעט מוצקים יישן בתשע מקלחת בשעה 6 או 7 נרדם בתשע מתעורר ב11 לפעמים 12 בא לישון איתי יישן עד 2 מתעורר יונק אביו מנסה להרדימו אך קשה לי ואני מתערבת לא יודעת אולי הוא עוד רעב אני לא שלמה אם לא לתת לו לינוק בלילה אם זה היה בקבוק היית מונעת זה קטע יותר ריגשי אסכם מה את ממליצה איך לגמול רוצה לנסות דייסות ביתיות ממליצה אשמל למתכוןו

Reply
רחלל 11 באפריל 2010 - 22:54

שלום בני בן שנה ו3 והוא מתעורר לי המון בלילה אני מביאה לו דייסה בבקבוק של 180 הוא אוכל ונרדם בזמן האחרון הוא לא רוצה את הלול ואני מביאה לו בקבוק כל פעם שהוא קם איזה 3-4 פעמים מה אני אמורה לעשות כדי לגמול אותו ?

Reply
lironl_g 4 ביוני 2010 - 18:36

שלום אני כל כך מבולבלת שאינני יודעת מה לעשות אשמח אם תוכלי לעזור לי לעשות סדר ולהבין.. ביתי בת שנה בעוד שלושה ימים מאז שהיא נולדה עבדנו בשיטת האכלת חלום של הלוחשת לתינוקות ומגיל חמישה חודשים היא כבר איננה אוכלת וגם לא מתעוררת ולא דורשת ארוחה (טפו טפו) אבל בשבוע האחרון חל שינוי שאני לא מצליחה לפענח היא מתעוררת בשעה 23:00-00:00 בלילה ופשוט נעמדת בלול בלילה הראשון נתתי לה בקבוק של 160 וראיתי שהיא אכלה את הכל שמה אותו בצד לקחה את המוצץ וחזרה לישון אחרי כמה ימים שוב התעוררה וניסיתי להרדים אותה ללא הבקבוק וראיתי שזה פשוט לא הולך ורק אחרי שאכלה שוב 160 נרדמה לגמרי.. אני כל כך מפחדת להתחיל הרגל של האכלת לילה כי עד היום הדבר לא היה.. מצד שני אני לא יודעת אם זו מקפצת גדילה אם זה שיניים?! חשוב לי לציין כמה דברים שאולי יעזרו לתשובה ביום יום היא נמצאת במשפחתון בבוקר אוכלת פירות בתשע וחצי כריך, בצהריים מרק בשלוש היא אוכלת סימלאק 160 לא תמיד מסיימת חשוב לי לציין גם שהיא איננה ישנה צהריים כמו כל ילד רגיל היא אחרי שעה קמה וזה מספיק לה מה שקורה שבשעה שש היא כבר מאבדת סבלנות והסדר שלנו הוא בשש וחצי מקלחת שבע במיטה עם בקבוק והיא פשוט נשפכת יכול להיות שבנוסף לסיבות שמניתי קודם כמות השעות שהיא ישנה גדולה מידי כבר לגילה ובגלל זה היא מתעוררת? אמרו לי להוסיף לה ארוחת ערב כבר בגיל הזה אבל אם היא הולכת לישון כל כך מוקדם אינני יודעת מתי להכניס לה את ארוחת הערב הזו ואם היא תהיה סמוכה למקלחת סביר להניח שהיא לא תרצה את הבקבוק.. (ואני מניחה שמהלך הלילה תהיה רעבה למרות שלא ניסיתי זו השערה), חשוב לי לציין שלא מדובר על לילות רצופים יום ככה יומיים בדר וחוזר יל עצמו. עד היום ממש עבדתי לפי הספר של לוחשת לתינוקות והכל הלך מצויין ועכשיו עם כל מה שקרה בשבוע וחצי האחרון אני ממש לא מצליחה לפענח אותה והכי חשוב שאני ממש לא רוצה להתחיל לפתח הרגלים שאני אצטער עליהם בשלב מאוחר יותר.. מקווה שתוכלי לענות לי בהקדם תודה רבה..:)

Reply
נעמה 13 ביולי 2010 - 9:10

שלום!
מאוד שמחתי לקרוא את הכתבה שלך ובאינסטיקט האימהי ניסתי לבצע חלק מהפעולות שהמלצת עליהן. בץי תמר, היא בת 7 שבועות ואולי היא קטנה מדי ואני לחוצה מדי, כי זו ילדה ראשונה אבל אני מנסה להקנות לה הרגלים כבר מגיל צעיר….
בכל אופן, תמר מתעוררת להאכלה אחת בלילה בסביבות 3 או 4 ולאחרונה החלה תופעה שבדיוק שעה אחרי שהיא התעוררה לאכול ונרדמה היא מתעוררת שוב בבכי ואני מאוד מתקשה להרגיעה. לרוב הבכי נובע מגזים ולפעמים מאוד לא ברור ממה. האם יתכן שבשעות אלו זה באמת גזים?
איך בכל זאת אצליח להרגילה לישון לילה שלם, אני משתדלת להאכילה ב-21:00 ואז שוב ב-24:00 וזה עדיין לא קורה שהיא ישנה את כל הלילה.
כמו כן, השינה שלה מאוד קלה. היא מתעוררת בקלות, גם במהלך היום היא ישנה ברציפות מקסימום שעה, לרוב כחצי שעה ושוב מתעוררת. האם יש לך טיפים בנושא הזה?
דרך אגב לא כתבתי אבל היא אוכלת מבקבוק, אופטימיל.
אשמח מאוד לתגובתך בעניין.
בתודה מראש, נעמה.

Reply
קרן הבר 1 בספטמבר 2010 - 22:43

שלום וברכה,
בני בן חצי שנה רגוע ושמח.
אך איננו ישן בלילות הוא קם 3,4 פעמים לינוק… במהלך היום הוא אוכל כל 4,5 שעות אבל בלילה הוא מתעורר כל 3 שעות רעב. מה עושים?
המון תודה.
קרן

Reply
אלונה 6 בספטמבר 2010 - 10:42

שלום רב,אני אם לתינוק בן 4 חודשים ואני כבר מיועשת ומותשת!
בני מתעורר בלילה כל 3 שעות לאכול,לאחר אמבטיה טובה ב8בערב,ולאחר עיסוי ואכילת חלב אם הוא נרדם צ'יק צ'ק,אבל בשעה 12 בלילה הוא כבר מתעורר ודורש אוכל,אחר כך ב3 בלילה וב5 בבוקר אותו סיפור,ניסיתי כל השיטות המומלצות של אמהות שילדהם ישנים "כל הלילה רצוף בי 8-12 שעות לילה" כמו"לוחשת ובוחשת" וגם "אכלחת חלום" וכו',עדיין תינוק מתעורר ורוצה לאכול,בנוסף לכל בני אוכל רק חלב אם שאני שואבת ונותנת לו בבקבוק באופן קבוע מאז שהוא נולד(אני לא מניקה,לא הסתדר לי)
עד עכשיו תמיד היה חלב, ואפילו לאחר כל משאבה היה תמיד ספאר שלחלב בבקבוקים במקרר,אבל לאחרונה ירד לי כמות משמעותית של חלב ואני נלחמת עם שאיבת מנה של 120 מ"ל כל שעתיים,וזה גם גורם לבעיית שינה שלי בלילות והשגת כמות מספקת לתינוק(כי פעם הייתי שואבת 3-4 בקבוקים ללילה וכל פעם שהוא התעורר בקבוק מוכן),כרגע אני בטיפול גומאופטי של הטיפות וכסומות חילבה להגברת ייצור חלב אם,ובנוסף לכל זה בני מסרב בתוקף לקחת תחליפים לא מטרנה לא סימילאק ולא אופטימיל,ניסיתי בכל מיניי בקבוקים עם כל מיניי סוגיי פטמות שום דבר לא עזר והוא מסרב בתוקף לקחת אפילו לגימה ישר בכי ועצבים!!!!
אז מה עליי לעשות?איך לגמול אותו להתעורר בלילות?להיות גם שבעה וגם להרגיל לתחליפיי חלב אם?

Reply
מיטל 13 בינואר 2011 - 22:10

שלום,אני אמא לתינוק בן 3.5 חודשים שאוכל מטרנה כל 3 שעות לערך הבעיה היא שהוא עדיין קם כל 3 שעות בלילה לאכילה כלומר אני עושה לו אמבטיה בשעה 8 נונת בקבוק 150 CC ומרגע זה ה וא קם ב 11 בלילה אחכ בשעה 2 וכן הלאה ואפילו כל שעתיים,ניסיתי את רעיון האחכלת אשכול וחלום אך ללא הצלחה הילד מסרב לבקבוק או שהוא אוכל כ 40 CC ודוחף את הבקבוק עם הלשון.גם במהלך היום אינו אוכל יותר מ 120 CC,אני מיואשת וכבר לא יודעת מה לעשות.אציין כי הוא סובל מריפלוקס ולאחרונה היה חולה ברונכיט עם דלקת באוזניים
מה עושים???

Reply
חווה 17 בפברואר 2011 - 19:49

שלום ,
אני אמא לבן – אורי.כרגע הנסיך בן 5 חודשים.
כבר בגיל חודשיים הוא היה מצליח לישון לילה שלם מ-11 בערב בערך ועד 9-10 בבוקר.
לאחרונה בערך מגיל 4 חודשים הוא מתקשה לישון לילה מלא. הוא מתעורר בסביבות השעה 3 או 4 ואז אני מרדימה אותו שוב בעזרת מים,מוצץ או פשוט מחזיקה אותו על הידיים.מה שכן הוא גם אוהב לישון עליי ואז ברגע שאני מחזירה אותו למיטה אחרי שנרדם הוא מתעורר שוב בבכי . מה שכן לפעמים שהוא כבר ממש נודניק ולא מצליח להירדם ורק בוכה אני נותנת לו בקבוק והוא נרדם בחזרה.
אנחנו,בעלי ואני חושבים כי אולי זה בגלל השיניים.(הוא מכניס את הידיים לפה כל היום,ופולט המון רוק וגם הוא משחק עם השפתיים התחתונות והחניכיים.מה שאולי כל אלה מעידים על שיניים..)
האם יכול להיות שזה אכן בגלל השיניים ולכן הוא לא מצליח לישון לילה שלם?
ואיך אני יכולה להרגיל אותו ללכת לישון מהשעה 8 או 9 בערב בכדי שזה יהפוך להרגל אצלו גם בעתיד?

תודה מראש על התשובות

Reply
טלי בן דעת- לישון בשקט 20 בפברואר 2011 - 13:21

הי חווה
כפי הנראה הסיבה המרכזית שבנך אורי קם בלילה היא לא השיניים (מנסיוני אצל תינוקות שיודעים להרדם לבד השיניים יכולות לגרום לרגרסיה של 2-3 לילות בלבד בכל פעם ויתר הלילות שלהם רצופים)
אלא גורמי תלות חיצוניים כמו הבקבוק, הידיים, המוצץ או המים שהזכרת. מכיון שהוא תלוי בגורמים האלה על מנת להרדם בפעם הראשונה בכל התעוררות הוא מבקש אותם כדי לחזור לישון.
על מנת לפתור את הבעיה עליך ללמד אותו להרדם בכוחות עצמו תוך נטרול הדרגתי של הגורמים האלו.

כמו כן חשוב שתרגילי אותו ללכת לישון מוקדם הרבה יותר לפי סימני העייפות הראשונים שהוא מראה.

שיהיה בהצלחה!
טלי בן דעת- לישון בשקט
יועצת שינה לתינוקות ולילדים
050-5529476
[email protected]

Reply
הדס 22 בפברואר 2011 - 21:44

הי-דעתי היא שונה…אני מהאמהות השחושבות אחרת.
קניתי במיוחד את הספר שלה לפני כשנה שבני נולד
אני ובעלי ניסנו במשך חודש את השיטה של הלוחשת…וזה ממש לא עבד
חשוב לציין ששנינו התמדנו בעיניין .
תינוק זה לא מכונה…אם ילד רעב או צמא- שיקום ויאכל או ישתה.
גם אני כאישה בת 30 קמה באמצע הלילה לשתות מים.
יש לילות קלים יותר ויש קשים יותר,אבל בגלל שקשה לנו זו לא סיבה לא לרצות אותו ותת לו את מה שהוא צריך.
הילד לבד יודע להעיף את הבקבוק אם הוא לא רעב. תסמכו על הילד שלכם ותנו לו מה שהוא מבקש- גבולות תשימו במקום אחר

Reply
חגי 12 במרץ 2011 - 23:53

שלום טלי אנחנו הורים לנסיכה בת 4 חודשים שרגילה להרדם אך ורק בידיים כשאני שם אותה להרדם לבד היא לא מוכנה להרדם ומתחילה בבכי וקשה לי לראות אותה ככה…השאלה המרכזית היא איך לגמול אותה מידיים שבלי שום קשר להרדמה היא רוצה רוב הזמן ידיים??תודה מראש

Reply
נעמה ב. 9 ביולי 2011 - 10:38

שלום רב,
קראתי את המאמר בנושא "איך לגמול תינוקות מלהתעורר בלילה".
בתי בת חודשיים וחצי, אוכלת כ-90CC כל ארוחה.במהלך היום היא אוכלת כל 3-3.5 שעות. התחלתי להרגיל אותה למקלחת בסביבות 19:00 ומיד לאחר מכן בקבוק (אוכלת סימילאק) ולמיטה.
גם אני שמעתי על האפשרות של לתת להם בקבוק מתוך שינה במטרה שלא יתעוררו בלילה ואני אכן עושה זאת – נותנת לה בקבוק בסביבות 22:30 (אוכלת רק כ-30-50CC) ואז היא מתעוררת בסביבות 3 לפנות בוקר ואוכלת כ-30-50CC וממשיכה לישון. לאחר מכן מתעוררת שוב כעבור 3-3.5 שעות לארוחה נוספת בה אוכלת את כל המנה או פחות מזה ואז כבר לא חוזרת לישון אלא נשארת עירנית.
באחד הלילות התעוררה ב-2 לפנות בוקר וניסיתי לתת לה מוצץ ולהרדימה, אך הדבר לא צלח ואחרי 45 דקות התייאשתי ונתתי לה בקבוק ממנו אכלה כ-60CC ונרדמה מיד.
האם יש מה לעשות שאינני עושה כדי לנסות ולגרום לה לישון לילה רצוף ללא ארוחה באמצע ?

אודה מאוד לתשובתך…
בתודה מראש,
נעמה

Reply
נורית 21 בדצמבר 2011 - 14:07

שלום אני אמא לילדה מקסימה בת שנה ו-3 חודשיים (זו ילדתי הראשונה). אני לא יודעת מה לעשות. הילדה לא ישנה בכלל ברצף. במהלך הלילה מתעוררת כמה וכמה פעמיים "כאילו" בשביל לאכול. ביומיום היא אוכלת יפה מאוד גם במשפחתון. ובמהלך היום היא בקושי אוכלת סימילאק. רק בלילה לפני השינה אני נותנת לה סימילאק והיא ככה נירדמת. ודווקא נירדמת דיי מהר. אבל במהלך הלילה היא מתעוררת כמעט 4 פעמים, ורק בקבוק של סימילאק מרגיעה אותה – כנראה התרגלה. שלא לדבר על מים שהיא בכלל לא שותה. רק במהלך הלילה הבקבוק עם הסימליאק מרגיע אותה. מאחר ושאני עובדת ואני צריכה להתעורר מוקדם לעבודה, אז זה הפיתרון היחיד שיש לי כרגע בשביל להרגיע אותה ובשביל שהיא תירדם. אני כבר אובדת עצות מה לעשות? היא לא אמורה כבר לישון לילה שלם מבלי לאכול? אשמח לתשובתך.

Reply
אמא 21 בדצמבר 2011 - 14:19

הי נורית,

האם היא מקבלת בלילה רק סימילאק? תנסי להוסיף לה חצי כפית דייסת אורז , זה יסמיך את הדייסה ויהפוך אותה למשביעה יותר עבורה. הבן שלי בגיל 3 חודשים כבר עבר לדייסות כי הסימילאק לבד לא השביע אותו. ובנוסף בסביבות 12 להעיר אותה ל"האכלת חלום" = לתת לה בקבוק כשהיא חצי ישנה, היא תאכל כמה שתצטרך בכל מנה אבל באופן כזה היא תהיה שבעה בלילה ואין סיבה שתקום.

בנוסף, אם זה לא עוזר, אני יכולה להמליץ לך לנסות את ההאכלת אשכול. כלומר לתת לה בקבוק ב4, ב6 וב8 בערב לפני השינה.
אם היא מתעוררת בלילה, לתת מעט מים חמימים ולהרדים חזרה.

Reply
נורית 21 בדצמבר 2011 - 14:49

בלילה לפני השינה אני נותנת לה סימילאק עם דייסה (כמובן) ואז היא נירדמת לשעתיים-שלוש..ושוב פעם מתעוררת בבכי בשביל הבקבוק…וכמו שציינתי כשאני נותנת לה מים היא מעיפה את הבקבוק עם המים ומתחילה לבכות..מרוב שהיא שותה כמויות, בבוקר היא ממש רטובה משתן. ובמהלך הלילה כשהיא מתעוררת אני נותנת לה רק סימילאק ללא דייסה. נישמע נורמלי שתינוקת בגילה תקום כמה פעמים בלילה. מרוב ייאוש אני כבר מעבירה אותה למיטה איתי.

Reply
אמא 21 בדצמבר 2011 - 14:52

אז תנסי את ההאכלת אשכול, ובשום פנים ואופן אל תעבירי אותה למיטה שלך כי היא בטח התרגלה ואת חייבת להתעקש ולקום גם 20 פעם אם צריך, אבל אין לצאת מהמיטה.
עם הבן שלי מקסימום הייתי מרגיעה אותו בידיים בחדר שלו ומחזירה למיטה. התרגל שהמיטה שלנו מחוץ לתחום עבורו. רק כשהיה באמת חולה עם חום גבוה או התקף של קוצר נשימה אז הייתי שמה אותו לידי במיטה אבל לא כהרגל.
את חייבת להיות אסרטיבית איתה. אולי להסמיך לה יותר את הדייסה לפני השינה?

Reply
ליהי 25 בדצמבר 2011 - 16:05

שלום אמא,
בני בן 6 חודשים עד לפני חודש היה אוכל סימילאק עכשיו אוכל מטרנה שלב 2. ביום אוכל כל 3 שעות אולי פחות בלילה הוא אוכל מטרנה לילה טוב בסביבות 7-8 והולך לישון (לא תמיד ישן באותה שעה) לאחר 4.5-5 שעות מתעורר שוב כדי לאכול אני מאכילה 150 מטרנה חוזר לישון אחר כך מתעורר בשעה 4 בערך אוכל שוב וחוזר לישון עד 7 בערך.
אתמול בערב הלך לישון ב-8 אחר קם לאכו לאחרי 4 שעות ואחר כך שוב אחרי 4 שעות.
ניסיתי בארולה של הלילה המאוחרת 4.00 בבוקר לתת לו מים אבל הוא לא אוהב מים לא רגיל לשתות אותם הוא לא בכה אבל לא הלך לישון עד שלא האכלתי אותו אחרי שעה נשברתי ונתתי לו מטרנה.
הוא אכל וחזר לישון עד 6.30.
איך אגמול אותו מלהתעורר בלילה מה עלי לעשות אני חוזרת לעבודה בעוד כמה ימים ויהיה לי נורא קשה לקום לאחר לילה ללא שינה רציפה.
אשמח לתשובה
ליהי

Reply
הילה כהן 15 במרץ 2012 - 13:18

ביתי הקטנה בת 7 חודשים, עם הבת הגדולה שלי (שנתיים וארבעה חודשים) לא היתה בעיה, מגיל חודשיים וחצי היא ישנה כל הלילה, ביתי הקטנה הולכת לישון בסביבות 19:00- 20:00 לאחר טקס שינה של מקלחת ארוחה וכיבוי אורות (אוכלת מטרנה עם תוספת סמיכה של דייסת שיבולת שועל. עד לפני שבוע היתה קמה בשעה 24:00 ובשעה 04:00, כעט מושכת קצת יותר וקמה בשעה 24:30 או 01:30, אוכלת 150 ונרדמת שוב עד 05:00 בבוקר, חשוב לציין שלפני השינה היא יכולה לאכול כמות של עד 280 עם תוספת דייסה בהפרש של שעה עד שעתיים. היא אוכלת היטב במשפחתון ואף החלה לישון יותר טוב במהלך היום (עד 5 שעות שינה ב – 3 פעמים במהלך היום) האם יתכן שהיא באמת רעבה או שהיא פשוט רגילה, אך אני אמורה להבדיל, יותר חשוב איך אני יכולה לגמול אותה שכן מיים היא לא מעוניינת (ניסיתי גם חמימים ולא עבד)…

Reply
מיכל 24 באפריל 2012 - 16:42

שלום,
בתי הקטנה בת 5 חודשים (בת ראשונה).
מגיל 3 חודשים היתה מתעוררת פעם אחת בלילה בלבד לאכול.
בגיל 4 חודש לקחנו אותה לנסיעת עבודה לארה"ב. לא היתה לה שום בעיה שם והמשיכה עם שנת הלילה כרגיל.
לפני שלושה שבועות חזרנו לארץ ומאז התחיל הבלאגן. בלילות הראשונים היא קמה כל שעה שעתיים עקב כאבי בטן מגזים (היתה לה רגישות לתמל שנתנו לה בנסיעה) ומאוד התקשתה לישון. לאחר מכן החלה עצירות והילדה החלה להתעורר כל שלוש שעות בלילה כאשר מוצץ אינו מרגיע וגורם לה לחזור לישון, רק הנקה. כשעברה העצירות החל צינון- בתי השתעלה הרבה ונעשתה מנוזלת ושוב התעוררה כל שעתיים בלילה, כאשר מוצץ אינו מרגיע, רק הנקה.
ועכשיו היא שוב מתעוררת כל שלוש שעות בלילה ומתעקשת על הנקה.
מה ניתן לעשות בכדי להחזיר אותה להרגלים הקודמים? יש לציין שבמשך היום היא פותחת מרווחים גדולים יותר באוכל גם של 4-5 שעות.
לא ניתן לתת לה תמל כיוון שהיא רגישה, רק הנקה וטעימות.

אודה לעזרתכן

Reply
נעמה 7 בנובמבר 2012 - 8:43

שלום רב!
בתי בת חודש ושבוע, מתעוררת כל שלוש שעות ביום ובלילה ואוכלת לרוב 90 cc של מטרנה. אף פעם לא ניסיתי לתת לה ארוחת חלום בגלל הפחד שמא הבטן שלה תכאב כתוצאה מכך שאעמיס עליה יתר על המידה. האם זה מוקדם לגמול אותה מאכילת לילה? היא לא נרגעת עם מוצץ בלילה ודורשת אוכל, ניסיתי לתת לה יותר, אך עדיין קמה כל שלוש שעות.
האם כדאי לנסות לתת לה כמה שלוקים של מים בלילה במקום תמ"ל על מנת לנסות לגמול אותה כבר מעכשיו? כמו שעשית?

Reply
ענבל 24 בנובמבר 2012 - 9:48

בני בן 4.5 חודשים, מתעורר פעם אחת בלילה לאכול הנקה, הוא נרדם בסביבות 8 וקם ב2 הלילה לאכול ואחכ קם ב6 לאכול ומבחינתו הגיע הבוקר. לפני שבוע התחלתי לתת לו תוספת סימילק להנקה
אני מתלבטת אם להעביר אותו למיטה שלו בחדר או להעביר את המיטה שלו לחדר שלנו? אני אנסה את הטיפים שלך לגבי בקבוק המים, ובנוגע לדייסה האם להוסיף יותר מהמנות המומלצות על מנת להסמיך את החלב? או להוסיף דייסה ואם כן אז איזו?
תודה ענבל

Reply
מיטל 2 בינואר 2013 - 18:41

שלום, אני חייבת לציין שהמאמר שלך נותן לי סוג של תקווה חדש.. בני בן חצי שנה, בגיל ארבעה חודשים החל לישו ןלילה שלם, מ 20:00 עד 6:00 בערך, אני גם אציין שהוא יונק. אך לפני כשלושה שבועות בערך הוא התחיל להתעורר לפחות פעמיים בלילה. והוא כן אוכל, ניסיתי עם סימילאק וסיים 150 מ"ל בשנייה.. גם יצאה לו שן ראשונה השבוע.. בהתחלה חשבתי שהוא מתעורר מקור אך גם כשהחדר מחומם הוא מתעורר.. למה???

Reply
רעות 26 בפברואר 2013 - 17:32

שלום יש לי תינוק בן 4 חודשים אני מקלחת אותו בקבוע בסביבות השעה 7.30 לערך הוא נרדם קצת עם הארוחה לאחר המקלחת וכמעט תמיד ב11.30 הוא אוכל וזו השעה לשעה עד 12.30 גג כלומר לא נרדם ללילה לפני 11.30 ומתעורר כמעט קבוע בסביבות 4 בבוקר לאכול וב6.30 7 וחוזר לישון לאחר האוכל לפעמים גם עד 10 מה אוכל לעשות אם הוא קם ובוכה לאוכל והוא אוכל רק 120 ואוכל של טבע נוטרילון שלא כול כך משביע כמו סימלאק…?! אשמח לעצות תודה וים טוב. דר"כ נסתי להגדיל לו את המנה ל150 והוא לא אוכל…

Reply
לירון 4 במאי 2013 - 10:47

שלום,
שמי רוני אמא לתינוק בן שנתיים ולפני כשבוע נולדה לי תינוקת.
בני הגדול היה מה שמכונה "תינוק מלאך". הכל עבד מהיום הראשון, הייתה שגרה, לעולם לא סבל מגזים, ישן לילה שלם מגיל חודש (עם האכלת חלום), וישן גם במהלך היום שינה עמוקה ורצופה. חשוב לציין שלא הנקתי אותו והוא היה ניזון מבקבוקים.
בתי בת השבוע לצערי לא עם אותו מזג מסתמן. הפעם אני מנסה להניק, כרגע היא ניזונה מהנקה בלבד. בלילה היא ישנה יחסית טוב (קמה כרגע בערך פעמיים, נאמר ב 01:30, 04:30 ואז בבוקר ב 07:00). הבעיה העיקרית איתה היא בזמן עירות, איך שהיא פוקחת את עיניה היא בוכה. היא לא מסוגלת להיות ערה בעריסה, שמחליפים לה בגדים, חיתול או סתם לשכב בעריסה מבלי לבכות דבר שמתיש אותי מאוד, במיוחד בהתחשב בעובדה שיש לי עוד תינוק בן שנתיים שחשוב לי לתת לו תשומת לב. נושא ההנקה הולך טוב במובן שיש חלב והיא התחברה לשד מיד אבל הבעיה שהיא נרדמת אחרי כמה דקות ונוצר מצב שכל פעם שהיא מתעוררת ובוכה רק הנקה מרגיעה אותה. אז אין שיגרה, אנ לא יודעת אם זה בכי של רעב או כאב בטן. אני גם חוששת שזה שהיא יונקת יותר מידי במהלך היום (היו ימים של כל שעה) ואולי זה עושה תוצאה הפוכה זה גורם לה לעומס וליותר כאבי בטן. אני כן מבחינה שיש לה קושי עם הבטן, קשה לה לעשות יציאות ויש לה רעשים מהבטן. אין לה ריפלוקס אבל לפעמים עולה לה החלב וזה מוציא אותה ממנוחתה והיא כולה מתכווצת. אני מרגישה שהחלב שלי לא עושה לה כ"כ טוב למרות שאני נמנעת ממאכלים שעושים גזים. אני חושבת כבר אולי יש לי רק חלב קדמי בגלל שאני לא אכלנית גדולה. אשמח לקבל חוות דעת.

תודה,
רוני

Reply
אנה 8 ביולי 2013 - 13:05

היי, אני אמא חדשה לבני הקטן עומר, כיום הוא בן חמישה חודשים פחות שבוע. כל יום הוא אוכל ארוחה אחרונה עם כף דייסה בתשע והולך לישון. בזמן האחרון הוא מתעורר כל כמה שעות בלילה, אני מרגיעה אותו, נותנת מוצץ והוא שוב פעם נרדם. אני לא בטוחה אם זה השיניים, כי הוא לא בוכה ונרדם יחסית מהר ואני לא רוצה סתם לתת טי ג'ל או אקמולי.
אשמח לקבל איזו עצה בעניין…

תודה

Reply
אבא 10 ביולי 2013 - 9:55

בגיל 5 חודשים זה גיל סביר לכאבי שיניים. אצלי עם הילדים התחילו כאבים בלילה בסביבות 4 חודשים. הגדול הוציא שיניים בגיל חצי שנה והבנות בגיל 7 חודשים. אם את שמה טיג'ל והוא נרגע יש מצב שזה זה..
בהצלחה,
חלי

Reply
איילת 6 באוגוסט 2013 - 19:21

הי
במי בן שמונה שבועות ויונק. מתעורר כל כ 3 שעות. האם לדעתכן ארוחת חלום פרקטית בהנקה? או שעדיף מחלב שאוב?

Reply
הדס 20 בנובמבר 2013 - 9:21

בוקר טוב,
בני בן 5 וחצי חודשים מגיל 3 חודשים הפסקתי לתת לו בקבוק בלילות עד בערך 4 וחצי חודשים הוא היה ישן כמעט כל הלילה אולי מתעורר פעמיים. הוא היה הולך לישון ב9 וחצי ועד 7 וחצי שמונה הוא היה ישן מגיל 4 וחצי חודשים הוא התחיל לבכות לי בלילה כל כמעט שעה אני ניגשת אליו נותנת לו מוצץ שיש להוסיף אחרי כמה דקות הוא זורק אותו כי הבן שלי לא לוקח מוצץ וגם מים הוא לא מוכן לדתות ולא תה ואני צריכה להזיז אותו, לשנות לו תנוחה הוא נרדם ואז בערך אחרי שעה הוא מתעורר שוב וכך כל הלילה ויש לציין ששאלתי את הרופא שלו האם השיניים בדרך והיא ענתה שיש עוד זמן עד שהם יבקעו. האם יש לך הצעה או טיפ בישבילי אשמח לעזרה.

Reply
Jess 27 בדצמבר 2013 - 8:10

לאמא,
הבן שלי כיום בם חודשיים וחצי, לפני כשבועיים הצליח לישון 8 שעות רצוף ולילה שני 9 שעות, אך אלרי כמה ימים שוב התעורר פעם עד פעמיים לבקש בקבוק כדי לאכול רק 40 !! אני מרגישה שהוא אינו צריך את הבקבוק הזה מכיוון ששותה רק כדי לשתות ופולט לאחר מכן כמעט הכל , אתמול ניסיתי את השיטה שלך, בקבוק אחרון ב9 התעורר ב2 הבאתי מוצץ ואז ב5 הבאתי מים שבכלל לא אהב אך שתה כמה שלוקים וחזר לישון עד 7,
השאלה לי עלייך היא האם כאשר הור עושה את הרעש עם הפה שמוצץ חזק תוך שינה האם זה סימן לרעב? או שבאמת זה הרגל ואינו צריך לאכול!
אה שכחתי לציין שבבקבוק האחרון אנו מוסיפית לו כפית של מטרנה זה משביע אותו יותר! ואם הוא אוכל לפני 9 זה משהש הכל מכיוון שהוא מתעורר ב12 או אחת וזה לא הולך טוב. מה לעשות??

Reply
שרון 21 במרץ 2014 - 22:33

הי, בני בן החצי שנה בשבוע שבועיים האחרונים החל להתעורר מס׳ פעמים בלילה, ורק אחרי טיג׳ל, נידנודים ומוצץ, אם לא עוזר נותנת ציצי. זה משגע אותי כי החל מגיל חודש וחצי ישן לילות רצופים של 10-12 שעות.
בהתחלה שייכתי זאת לשיניים כי באמת הבכי היה נשמע מכאב והמשחה היתה מסייעת לו לחזור לישון, אולם בימים האחרונים, פשוט מתעורר ולא מצליח לחזור לישון עד שמאכילה?
האם זהבאמת רעב?
הרי עד עכשיו אם התעורר היה מקבל מוצץ וחוזר מיד לישון
מפחדת שיתרגל, עוד מעט חוזרת לעבודה…

Reply
אורטל 23 ביולי 2014 - 8:29

היי אשמח לעזרתך
בני בן שבעה חודשים עדין יונק אני משלבת לו גם מטרנה במידת הצורך או במצבים מסויימים כששומרים עליו
מאז שנולד לא ישן לילה שלם וקם כמה פעמים בלילה ולאחרונה מתעורר כל שעה
ניסיתי לתת תה במקום ציצי הוא בהתחלה צורח מבכי ואז לבסוף מסכים שותה ונירדם או לחילופין גם בקבוק מטרנה הוא סיים הכל 180 ועדין קם אחרי שעתיים
אני כבר לא יודעת מה לעשות המצב מתסכל אני כבר באיזשהו שלב משאירה אותו לישון איתי במיטה ופשוט שולפת ציצי הרבה יותר קל לי מאשר לקום 8 פעמים כל לילה להניק עד שנירדם לפעמים הוא כן מסכים לקחת מוצץ ולחזור לישון אבל פעמים בודדות שזה קרה דרך אגב הוא רק נירדם עם מוצץ ולא לוקח אותו במהלך היום אלא רק כשרוצה לישון אגב זה מוצץ של סרבנים כי לא הצלחתי להרגיל אותו למוצץ רגיל
אשמח מאוד אם יש לך פתרון לבעיה הזאת חשבתי כבר לקחת יועצת שינה בתקווה שהיא תצליח לעזור …

Reply
אורה 11 בדצמבר 2014 - 0:40

שלום!יש לי בן שנה הוא ינק עד עכשיו ולא רצה בקבוק כרגע הפסיק לי החלב ואני לא יודעת מה לעשות כדאיי להרגיעה אותו בלילה.. .הוא מיתעורר המון ויש לו סדר יום.. ואוכל רגיל איתנו הכול כולל ארוחת ערב משביעה השאלה שלי אים זה רעב או סתם פינוק מה אליי לעשות כדי שישן לילה שלם? ??תודה

Reply
אמא 28 4 בינואר 2015 - 10:08

היי קראתי את הכתבה היא מאוד מעניינת ואני מרגישה שדי החכמתי… אך לצערי אני חושבת שמאוחר מדי.

יש לי בן בן שנה ותשעה חודשים שעד היום מאז שהוא נולד הוא לא יושן לילה שלם!

הוא אוכל ארוחת ערב טובה ועדיין קם מספר פעמים בלילה; אני כל פעם מנסה לתת לו מוצץ או קצת מים לרוב הוא חוזר לישון אך יש מצב שהוא יקום שוב פעם.

אודה לטיפים מה לעשות? איך לגרום לו לישון לילה שלם? רצוף?

תודה מראש!

Reply
קטי 11 בינואר 2015 - 8:25

היי
יש לי בעיה שאני לא מצליחה להיתמודד איתה הילדה שלי בת 3 חודשים ואכלה רק ציצי עד עכשיו ואני מנסה כבר חודש להעביר אותה לבקבוק אפילו חלב שאוב והיא לא מסכימה גם לא מטרנה או סימילק או נוטרליון כלום לא הולך ואני כבר מיואשת ולא יודעת מה לעשות!! האים יש לך המלצה כלשהי מה לעשות?

Reply
יסמין 11 במרץ 2015 - 9:21

שלום,
הילד שלי בן 4 חודשים,
יש לו שגרת יום די קבועה והוא מרדים את עצמו לבד שמהלך התנומות במהלך היום.
טקס השינה שלו הוא קבוע , מקלחת -אוכל ושינה , בין 20:00 -20:30 הוא נרדם סופית,
לפעמים תוך כדי האוכל (הוא אוכל חלב שאוב מבקבוק בערב) ולפעמים מניחה אותו במיטה והוא מרדים את עצמו.
עד לפני 3 שבועות הוא היה מתעורר בסביבות 3:30 בלילה ואז שוב בשש בבוקר.
בשלושה שבועות האחרונים הוא ישן עד 1:00 בערך ברצף ואז מתחילה התעוררות כל שעתיים לאוכל.
ניסיתי לתת מוצץ ולהרגיע קצת לפני שאני ישר מניקה, אבל זה לא עוזר, הוא ממשיך לבכות.
יש לציין שהוא קם הוא יונק לפרק זמן של כ-10 דקות, אז אני יודעת שהוא אוכל ולא סתם מרגיע את עצמו.
חשוב לציין שניסיתי לתת לו ארוחה מבקבוק(שאוב) בלילה ולא הנקה וגם זה לא עזר, הוא אכל כ-80 מ"מ והתעורר אחרי שעתיים.
אני חוזרת לעבוד עוד חודש ואני ממש לא יודעת מה לעשות.
אשמח לטיפים ממך.

Reply
עדי 12 במרץ 2015 - 1:40

יש לי בת בת חודשיים וחצי
בשבועיים האחרונים היא הולכת לישון בשמונה בערב וקמה בסביבות שש. השבוע היא פתאום קמה בשלוש ואז באחת היא מנסה להרגם שוב והיא לא מצליחה ואז מתחילה לבכות מה לעשות? לא הייתי רוצה לחזור אחורה לימים שהיא קמה כל כמה שעות. היא לוקחת מוצץ, הנקה מלאה

Reply
חני 11 ביוני 2015 - 9:08

שלום, יש לי שאלה
בני בן חודשיים וחצי וניזון רק מסימילאק.
הוא אוכל 150 כל 4 שעות.
אני יודעת שהוא מסוגל לדלג על ארוחה ולישון 6-7 שעות.
היו יומיים שלושה שהוא דילג על ארוחות הלילה, כלומר, אכל ארוחה אחרונה ב – 22:00 – 21:00
וישן עד 5 לפנות בוקר וכבר חשבתי שהנה, עכשיו אוכל לישון אבל זה היה מקרה חד פעמי לצערי…

בימים האחרונים הוא מדלג על ארוחה אבל לא הארוחה הנכונה. כלומר, הוא מדלג על הארוחה ב 22:00- 23:00 : הוא אוכל ארוחה אחרונה ב 18:00-19:00 בערב ואז הולך לישון ומתעורר ב 1-2 בלילה.
איך והאם בכלל אפשר לגרום לו לדלג על ארוחת לילה (ב 1-2 בלילה) ולא על הארוחה של 22:00-23:00 ?

ניסיתי האכלת חלום: נתתי לו בקבוק ב 23:00 והוא סיים רק חצי ועדיין התעורר ב 3 לפנות בוקר.

Reply
יאנה 16 באוגוסט 2015 - 21:13

שלום,
יש לי תינוקת מקסימה בת 10 חודשים.
ויש לי כמה שאלות.
עד עכשיו היא היתה רגילה להרדם או על הידיים תוך כדי שיר או תוך כדי הנקה/בקבוק.
כמו כן, זמן האחרון היא מתעוררת לי בין 3 ל 4 פעמים בלילה, לא נראה לי שזה בגלל רעב כיוון שהיא לוקחת ציצי לכמה דקות ונרדמת.
אני הבנתי כבר שיצרתי לה הרגל הרדמות והיתי רוצה להעלים לה אותו, ואיני יודעת איך לעשות את זה נכון.
אשמח לעצות.

Reply
מורן לוי 1 באוקטובר 2015 - 14:48

שלום אני מורן אם לתאומים בן ובת בני חצי שנה. הילדים עד גיל ארבעה חודשים היו ישנים לילה שלם , מגיל 4 חודשיים הכל התהפך, הם קמים המון בלילה, השינה שלהם לא עמוקה בפרט של הבן, השיעול מעיר אותו ואותה, ניסיתי לא לתת בקבוק באמצע הלילה על מנת לא להרגיל אותם אך התייאשנו ונתנו הם אמנם חוזרים לישון אך הבן לא חוזר לישון שינה עמוקה, יש לו אי שקט בשינה, לא רגוע, נלחם עם עצמו בידיים, ברגליים אני לא יודעת מה לעשות זה מתסכל אני ערה פשוט כל הלילה וזה כבר זמן רב כחודשיים אם לא יותר אנא עזרי לי תני לי עצות ש

Reply
טליה 21 באוקטובר 2015 - 22:37

שלום,
בני כרגע בן 4 וחצי חודשים, בדרך כלל הוא נרדם בסביבות 8 בערב מתעורר לאכול בערך 12,1 והארוחה הבאה היא בערך בשעה 6.
עד לפני שבועיים הוא היה ישן עד 12,1 ואז מתעורר פעם אחת למוצץ בין הארחות בלילה. בשבועיים האחרונים הוא התחיל להתעורר מ12 בלילה אחרי הארוחה משש כל שעה בדרך כלל המוצץ מספיק לו בכדי להירדם, הוא אוכל מטרנה קומפורט שהיא ללא לקטוז ולכן לא ניסיתי עדיין להביא לו דייסה או מטרנה לילה טוב מחשש שזה יהיה לו קשה לעיקול.
אשמח אם תעזרי לי לגבי התעוררויות המרובות בלילה.
תודה

Reply
אורית 4 בפברואר 2016 - 11:39

היי, אני אמא לילד מקסים בן 3 חודשים. שאלתי הינה כיצד ניתן להרגילו לישון את שנת הלילה בין 7 ל 7 וחצי..בשעות האלה נרדם ומתעורר לאחר כעשרים דק חצי שעה.

Reply
יונית 28 בפברואר 2016 - 7:12

הי,אני אמא חדשה לתינוק מתוק בן 6שבועות שיונק חלב אם במהלך היום אןכל כל שעתיים או שלוש שעות ובלילה זה יכול אפילו להחמיר כלומר לא רוצה להשאר בעריסה וגם אפילו לא לישון עליי אלא רק להתחבר לשד.אני מתוסכלת ונורא עייפה אני ישנה שעתיים שלמות בלבד במהלך 24 שעות.מה עליי לעשות? תודה מראש

Reply
מיכל 13 במרץ 2016 - 1:45

לילה טוב.
בני בן 4 חודשים. כבר במשך תקופה ארוכה ישן לילה שלם מהשעה 9 ועד 5… לאחרונה החל להתעורר באמצע הלילה בשעה 2… אני מנסה להרדים אבל הוא צורח ונרדם רק עם אוכל. האם לנסות את השיטות שציינת או שזה מוקדם מידי בגיל הזה והוא זקוק לאוכל באמצע הלילה?

Reply
אמא 19 במרץ 2016 - 23:47

ייתכן והוא זקוק לאוכל באמצע הלילה, גיל 4 חודשים זה גם הגיל שבו השיניים מתחילות להציק ולבקוע וזה מציק להם בעיקר בלילות.

Reply
נטי 24 במאי 2016 - 17:47

היי הבייבי שלי בת 11.5 חודשים עד גיל 4 הייתה נרדמת לבד אחרי זה הכל השתבש .. הנקה מלאה עד לפני 3 שבועות בערך עם מוצקים עכשיו תמל ומוצקים – אתמול נכנסה למעון כל יום כמה שעות מתאקלמת נהדר אתמול לקחתי אותה ב12 נרדמה בבית עד 15 ומשכה עד 21 קמה פעמיים בלילה ונרדמה ….
זאת ילדה שרגילה ללכת לישון ב22 עד 00 מתעוררת בלילה ומושכת את הבוקר ….פעילה מאוד!
מנסה עכשיו עם כניסתה לגן שתלך לישון ב19-20 גג כמו שצריך אך מפחדת שהיא תקוםאחרי חצי שעה שעה ותתחיל לחגוג כמו שעשתה עד כה…
המלצות?

Reply
אורטל 24 בנובמבר 2016 - 13:16

היי. עומר שלי בן שנה ו3 חודשים. אני עדיין מניקה אותו אבל רק לשם הרגעה, לפני הגן ולפני השינה.
הולך לישון בשמונה-שמונה וחצי בערב בלי בעיה.
בשבוע האחרון מתעורר בסביבות 12 בלילה בבכי. מניקה אותו ועדיין לא נרדם. נותנת לו מים ומוצץ וזה לא עוזר. רק במאבק ממושך עם המוצץ לבסוף נרדם… לאחר מכן ישן רצוף עד רבע ל7 בבוקר בערך.

האם את מציעה לי להכין לו בקבוק דייסה ולתת לו את זה במיטה?

Reply
שני לוי 26 בדצמבר 2016 - 8:24

היי אני לא יודעת אם להגיב עדיין רלוונטי אבל ממה שרשמת המקרים שלנו דומים.
ביתי בת חצי שנה מגיל 3 חודשים ישנה לילה שלם מ6 בערב עד 7 בבוקר ומלפני חודש התחילה להתעורר מספר פעמים בלילה הייתי מביאה לה מוצץ והייתה חוזרת לישון לאחרונה קשה לה להירדם (היא נרדמת רק עם מוצץ ובכל פעם שהייתי שמה לה מוצץ הייתה מוציאה ומתקשה להירדם) לפני יומיים יצאה לה שן ראשונה ומשום מה בשני הלילות שלאחר מכן היא נשארת ערה שעתיים במהלך הלילה ולא מצליחה לחזור לישון. השאלה שלי היא למה דווקא אחרי בקיעת השן יש החמרה בשינה.
תודה מראש

Reply
אומניה 15 בינואר 2017 - 23:26

היי

בני בן חצי שנה. כבר החל מגיל כמעט חודשיים, הוא הצליח לישון לילה שלם לחלוטין.
הוא מעולם לא ינק. רק בקבוק.
הוא מתעורר המון בלילה. בוכה המון, ננתי לו מים ובכה עד שנתתי לו אוכל.
עוד לא יצאו לו שיניים.
אודה על תשובה

Reply
אומניה 15 בינואר 2017 - 23:29

היי

הבן חצי שנה. כבר החל מגיל כמעט חודשיים, הוא הצליח לישון לילה שלם לחלוטין.
רק בקבוק.
הוא מתעורר המון בלילה ננתי לו מים ובכה עד שנתתי לו אוכל.הוא מתעורר לאכול פחות משלוש שעות .
אודה על תשובה

Reply
אביטל 18 בינואר 2017 - 16:47

היי
תינוקת בת 8 חודשים
שמתעוררת פעמיים במהלך הלילה לאכול, אם לא אז קשה לה לחזור לישון והיא נעשית עירנית ופעילה. ניזונה מתמ״ל לפני השינה בתוספת של שתי כפיות דייסה. מה אני עושה לא נכון? כל החברות שלי מסתכלות עליי ברחמים ואומרות שבגילי היא כבר אמורה לישון לילה שלם.

תודה מראש

Reply
לאה 24 בינואר 2017 - 8:37

שלום,
בני בן 6 חודשים, מתעורר לא מעט פעמים בלילה, עד לפני שבועיים עוד הנקתי וכרגע הפסקתי בגלל החזרה לעבודה. אחרי מקלחת בסביבות השעה 7 אני מאכילה אותו ב120 עם כפית של דייסה, לפעמים נרדם ישר לחצי-שעה בערך ומתעורר שוב עד 9-10 בלילה. ואז בלילה כל שעתיים בערך הוא מתעורר לבקבוק, ניסיתי כמובן גם לתת מים הוא שותה כמה טיפות ומתחיל לבכות, אז אני מכינה לו בקבוק וככה כמה פעמים בלילה לצערי לא מים ולא מוצץ לא מרגיע אותו. אני מבינה שזה קורה לו גם עכשיו בתקופת פקיעת השיניים ניסיתי גם למרוח לו משחה, אך עדיין כמות הפעמים שהוא מתעורר בלילה לא הגיונית. עד היום לא ישן יותר מ3-4 שעות רצוף בלילה. כמו -כן מרוב עייפות אני כבר במשך הלילה לא מחזירה אותו למיטה שלו כי כבר אין לי כוחות לקום מהמיטה שלי אז הוא נשאר לישון לידי עד הבוקר. אשמח לעזרה. תודה מראש.

Reply

Leave a Comment