Home צרכנותעיצוב הבית כל הפתרונות שמציעה הכרית האורתופדית

כל הפתרונות שמציעה הכרית האורתופדית

by אמא

המושג כריות אורתופדיות הפך למוכר במיוחד במהלך השנים האחרונות והפך לנרדף לשינה איכותית. יחד עם זאת לא רבים יודעים בדיוק מה עומד מאחורי הכרית הזו, ומה הופך אותה לכל כך מיוחדת. שינה טובה יכולה לשפר את איכות החיים בצורה משמעותית, אך רבים בעולם המודרני מתקשים להגיע ליעד הנכסף הזה. במאמר זה נסביר בדיוק כיצד עובדת הכרית הזו ומדוע יש ביכולתה להעניק לכם שנת לילה מפנקת ומרגיעה.

המטרה: שיפור מנח הגוף בשינה

פעמים רבות הסיבה לשינה לקויה נובעת ממנח גוף היוצר עומסים על חלקי גוף שונים. לכן, אנשים רבים מתעוררים באמצע הלילה או בבוקר עם כאבים עזים, כך שנדמה כי לא ישנו מעולם. התפקיד המרכזי של כרית אורתופדית הוא לאפשר לגוף שכיבה במנח שאינו יוצר לחץ על עמוד השדרה לכל אורכו. זו בדיוק הסיבה לכך שהכריות הטובות ביותר הן אלה העשויות מחומר הנקרא ויסקו אלסטי. 

כריות וויסקו

הוויסקו הוא חומר ייחודי שפותח במקור על ידי סוכנות החלל האמריקאית – נאס"א. מטרתו אז הייתה לספק נוחות מרבית עבור האסטרונאוטים במעבורות החלל. חומר זה ידוע גם בשם "ספוג זיכרון", משום שהוא מגיב לחום גופו של האדם הישן עליו ומתאים את צורתו לצורת גופו. בעקבות כך נוצרת תמיכה מושלמת לראש, לצוואר, לכתפיים ופיזור הלחצים בשכיבה מאפשר הפחתת עומסים המונעת כאבים. בזכות יכולת ההתאמה של הוויסקו, ניתן לישון על הכרית בכל תנוחה שתבחרו ועדיין לקבל את כל התמיכה אשר לה אתם זקוקים. 

 

אפשרויות רבות בכרית אחת

מעבר לכך שהכרית האורתופדית מתאימה עצמה לגופו של האדם הישן עליה, היא גם מגיעה בצורות שונות המאפשרות התאמה אישית עוד יותר. למעשה, ישנן כריות בעלות שני צדדים כאשר אחד מהם שטוח לחלוטין והשני בעל הגבהה. לדוגמה, אנשים שישנים בדרך כלל על הגב צריכים כרית שתאפשר לעמוד השדרה להישאר ישר ככל הניתן. במקרה כזה עדיף יהיה לבחור בצד השטוח של הכרית, זאת כדי למנוע הרמה של הצוואר כלפי מעלה. לעומת זאת, אלו הישנים על צידם סובלים לא פעם ממנח עקום של הצוואר עקב תמיכה שאינה מספקת. אם אתם נמנים עם האנשים הללו מוטב יהיה לבחור בכרית בעלת הגבהה, שתגביה את הראש כך שהוא יתיישר עם עמוד השדרה. הישנים על הבטן צריכים לבחור בצד הנמוך יותר של הכרית. בצורה כזו נמנעת הרמה של הראש וקיעור של עמוד השדרה, וכך נמנעים לחצים היוצרים כאבים על החוליות. 

 

ויסות טמפרטורה

בתחילת דרכו של הוויסקו בחרו אנשים רבים להימנע מהשימוש בו. זאת משום שהתגובה לחום הגוף הפכה את החומר לחם גם כן. הדבר הוביל להזעות לא נעימות במהלך הלילה. כיום, נמצא פתרון נפלא לבעיה זו ועם הוויסקו החלו לשלב חומרים המונעים את התחממות הכרית תוך ספיגת הזיעה ומניעת הצטברות של לחות. אחד החומרים הטובים ביותר לשילוב בכרית האורתופדית הוא האלוורה. בד האלוורה המשלב חומר טבעי מסייע בשינה רגועה ונוחה, ללא התחממות או הזעה. 

 

דואגים לבריאות שלכם

הכרית האורתופדית כבר מזמן אינה עוסקת אך ורק בנוחות השינה ברמת תצורת הגוף, אלא גם בבריאותו של הישן. זו סיבה נוספת לכך שהוויסקו ובד האלוורה הם זיווג משמיים. כרית זו מונעת הצטברות של אבק ובקטריות שיכולות להיכנס לדרכי הנשימה של אלו השוכבים עליה. הנשימה משפיעה גם היא על איכות השינה ואנשים רבים מתעוררים מדום נשימה או אלרגיות. בזכות האיכויות הנפלאות של הוויסקו והאלוורה מתקבלת כרית היפואלרגנית המאפשרת לכם לנשום בקלות לכל אורך הלילה. 

 

You may also like

Leave a Comment