Home צרכנות החזר מס בגין תואר ראשון – הקינוח בסוף הלימודים

החזר מס בגין תואר ראשון – הקינוח בסוף הלימודים

by אמא

המטרה של כל מדינה היא לגרום לכמה שיותר אנשים להתחיל ללמוד לימודים אקדמיים. ככל שיותר אנשים יהיו משכילים, כך המדינה תוכל לצמוח ולגדול – וזוהי הסיבה לכך שמדינת ישראל מציעה לא מעט יתרונות לכל מי שיחליט כי ברצונו להוציא תואר ראשון בתחום כזה או אחר.

במהלך הלימודים המדינה מציעה מגוון רחב של מלגות, כאלה שיכולות לכסות את העלות של התואר כולו. בנוסף יש עוד לא מעט יתרונות שהמדינה מעניקה, כל זאת מתוך אמונה אמיתית כי זה יגרום ליותר אנשים להתחיל ללמוד לימודים אקדמיים. כך גם אותם אנשים יפתחו לעצמם אפשרויות, והמדינה תרוויח מכך בצורה מאוד משמעותית.

אם חשבתם שבסיום הלימודים נגמרו לכם ההטבות, אז אתם יכולים לחשוב פעם נוספת. החזר מס בגין תואר ראשון זוהי הטבה נהדרת לכל מי שסיים זה עתה את הלימודים, החזרי מס שפשוט שווים לכם כסף. כך שאתם לא רק מתחילים קריירה חדשה, אתם תוכלו לקבל עוד כסף – כך תוכלו לפתוח דף חדש ברגל ימין.

חברת החזרי מס – זכותך! היא אחת מהחברות המובילות בישראל בכל מה שקשור להחזרי מס. סיימתם זה עתה תואר ראשון? החברה תלווה אתכם עקב לצד אגודל, כל זאת עד שתקבלו את החזר המס שמגיע לכם בגין תואר ראשון וגם תוכלו לבדוק אפשרות לקבלת החזרי מס לשכירים – והכסף יגיע ישירות לחשבון הבנק.

החזר מס בגין תואר ראשון – כל תואר מחזיר לכם כסף!

הרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב כי ההחזר מס על בגין לימודי תואר ראשון מגיע על תארים ספציפיים – אך נכון להיום מגיע החזר מס לכל מי שסיים תואר ראשון. זה לא משנה איזה תואר הוצאתם או כמה שנות לימוד למדתם, ההחזר יהיה שווה בין כולם – כך שזה יכול להיות מאוד שווה.

אם עד כה הייתם נמנעים מלבקש החזרי מס, כעת כאשר אתם מתחילים קריירה חדשה והתחלה חדשה – כדאי לעשות את זה ברגל ימין. החזר מס יאפשר לכם לקבל יותר כסף ממקום העבודה, כך שאם ההתחלה קצת קשה עם ההחזר מס היא תהפוך להיות פשוטה יותר.

כך שאם חשבתם שאולי לא מגיע לכם החזר מס בגלל סוג התואר שהוצאתם – אז כדאי לכם לחשב מסלול מחדש. אם הוצאתם תואר ראשון מכל סוג וסיימתם את הלימודים שלכם בהצלחה, זה בהחלט מגיע לכם – מגיע לכם על כל ההתמדה לאורך כל השנים.

שכחתם לבקש החזר מס? יכול להיות שיש לכם סיכוי לקבל!

אומנם זה יכול להיות מעט בעייתי שנזכרתם מאוחר מידיי, ואתם כרגע צריכים לפעול בלחץ של זמן – אך יכול להיות שלא מאוחר עדיין. המדינה מאפשר לכל מי שזכאי להחזר מס, לקבל את הכסף בתוך כ-6 שנים ממועד הזכאות המקורי – ובמקרה שלכם ממועד סיום התואר הראשון.

אז מה זה בדיוק אומר? זה לא כל כך מורכב, אם סיימתם את התואר הראשון ב-6 השנים האחרונות – אתם יכולים לקבל החזר מס. הרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב שהם פספסו את הזכאות שלהם, אך בפועל הם עדיין יכולים לבקש החזר מהמדינה – ולא מדובר על סכום זניח.

כך שאם אתם חושבים שמגיע לכם החזר מס בגין תואר ראשון, שווה לכם לנסות להגיש את כל המסמכים. אם פספסתם את הרכבת, אז אתם תישארו בדיוק באותו מצב שאתם נמצאים בו כרגע. אך אם הצלחת להחזיר לעצמכם את הזכאות בזמן, זה יכול להיות פלוס רציני – ואתם תקבלו את כל הכסף שמגיע לכם. אם אתם הולכים לאיבוד עם הבירוקרטיה תמיד תוכלו להיעזר בחברת החזרי מס – זכותך!

כמה כסף מגיע לכם? זוהי השאלה החשובה ביותר

אתם בוודאי רוצים לדעת כמה כסף מגיע לכם במסגרת החזר מס בגין תואר ראשון? הרי תכלס זה הדבר העיקרי שאתם מקבלים ברגע שאתם מסיימים את הלימודים. אז התשובה לכך בעיקר תלוי בגודל המשכורת שאותה אתם תקבלו, והיא כמובן משתנה בין כולם.

אך מדובר על נקודת זיכוי, ושוב זה לא משנה איזה תואר למדתם או כמה שנים למדתם. שזה לא ישמע לכם קצת, נקודת זיכוי יכולה להחזיר לכם לא מעט כסף.

אז מה אתם כן צריכים לעשות? סך הכל להגיש את כל המסמכים שמוכיחים כי סיימתם לימודי תואר ראשון בתחום כזה או אחר וזהו זה. אם אתם עדיין הולכים לאיבוד עם הבירוקרטיה, תמיד תוכלו לפנות לאנשי מקצוע שיוכלו לכוון אתכם ישירות למקום הטוב ביותר עבורכם.

לא תקבלו הודעה שמגיע לכם החזר – אל תחכו למתנות!

אתם בטח בשלב שבו אתם באופוריה של אחרי הלימודים, ואתם לא רוצים להתעסק בשום דבר שעשוי לבלבל או לגרום לכם לאי נוחות. אך כאשר מדובר על החזר מס בגין לימודי תואר ראשון, אתם לא יכולים לוותר על הפריבילגיה שמגיעה לכם – אתם הרווחת את הפריבילגיה הזאת ביושר.

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להגיש את כל המסמכים בצורה מסודרת , ואתם תקבלו את החזר המס מטעם המדינה. אפילו לא תצטרכו להזין את חשבון הבנק שלכם, המדינה ככל הנראה כבר תדע לאן להפקיד – ובמקרה של בעיה תוכלו לשנות את חשבון הבנק בצורה מקוונת ופשוטה.

כעת תבחרו את הדרך המועדפת עליכם להגיש החזר מס בגין תואר ראשון, ומכאן התהליך כבר נמצא לקראת סיום. את הבקשה להחזר מס באינטרנט אתם יכולים להגיש בצורה מקוונת או דרך פקיד השומה, תבחרו את הדרך שהכי נוחה לכם. בתוך זמן קצר הכסף יגיע לחשבון הבנק שלכם, ואתם תוכלו לנצל אותו על מנת לפנק את עצמכם על הלימודים הקשים והאינטנסיביים. 

 

 

 

 

You may also like

Leave a Comment