Home תרבות ופנאיתיירות - נופש מסעדות ומלונותבלוג תיירות קמפינג במחשבה תחילה – טיפים להתארגנות מוצלחת לקמפינג

קמפינג במחשבה תחילה – טיפים להתארגנות מוצלחת לקמפינג

by אמא

בשנים האחרונות, מחנאות בשטח או בשמה המוכר קמפינג, היא כבר לא רק בילוי של צעירים, חיילים ומטיילים. כיום הקמפינג כבר הפך לאפשרות בילוי לגיטימית לכל הגילאים ולכל שכבות האוכלוסייה. החל מהצורה הפשוטה ביותר שלו, ועד מתחמי קמפינג יוקרתיים ומאובזרים – האפשרויות הן רבות מאוד וההנאה רבה בהתאם. עם זאת, בשביל ליהנות מקמפינג כמו שצריך, חשוב מאוד להיות מוכנים אליו ולדעת בדיוק כיצד להתארגן אליו נכון. אנחנו כאן בשביל לעזור.

 

קודם כל – לבחור מקום לקמפינג בצורה נכונה

הטיפ הראשון והחשוב ביותר לכל קמפינג הוא שעליכם לבחור את מיקום הקמפינג שלכם בצורה נכונה. כמובן שזו אמירה כללית, וחשוב להבין מה זה אומר – והכוונה שלנו היא שלכל קבוצה שיוצאת לקמפינג יש מאפיינים ייחודיים משל עצמה, וצריך לבחור את המיקום בהתאם. אם אתם יוצאים לקמפינג עם כל המשפחה, ובוודאי כאשר ישנם ילדים קטנים יחסית, חשוב לבחור במתחם קמפינג מסודר שיכול לספק לכם את מה שאתם צריכים מבחינת תנאים ומתקנים. על אף שחלק משמעותי מחוויית הקמפינג הוא הבחוץ – הטבע, המדורה, האוהל – אם הדבר מסתייע בידיכם ומתאים לכם, אין שום סיבה שלא ליהנות ממתחם קמפינג מאובזר יותר. מאידך, אם הילדים כבר גדולים ואתם מרגישים שאתם מעוניינים בקמפינג מאתגר יותר, המיקומים מהם תוכלו לבחור הם רבים מאוד – החל ביערות וחורשות שונים בארץ ועד חופי הים הרבים שלנו.

 

אריזה לקמפינג – איך עושים את זה נכון?

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בכל קמפינג הוא אריזה. הטיפ החשוב ביותר שיש לנו בנוגע לאריזה לקמפינג הוא להתחיל מהצרכים הבסיסיים ביותר ומהאביזרים החשובים ביותר לחירום, ולהתקדם משם. תצטערו הרבה יותר לגלות שלא הבאתם לקמפינג תיק עזרה ראשונה או טמפונים, מאשר לגלות ששכחתם חולצה כזו או אחרת. ברגע שבו סימנתם את כל מה שאתם חייבים, את שאר המקום כדאי להקדיש לאביזרים שכולם יכולים להפיק מהם הנאה או תועלת – ממשחקים ועד כלי בישול. ציוד אישי תמיד עדיף שכל אחד יארוז בתיק אישי – תלוו את הילדים בתהליך ותעזרו להם להבין מה הם צריכים ורוצים, אבל אל תעשו את זה בשבילם.

איך מתארגנים בצורה נכונה בכל גזרת האוכל?

לדעתנו, הפרטים החשובים ביותר שיש לתכנן במדויק בכל הנוגע לקמפינג הם הארוחות. אנחנו ממליצים, ככל הניתן, לתכנן באופן מדויק את הארוחות שלכם לפי ימים ושעות. כך תוכלו לדעת מה חשוב לארוז בצידניות ובמה תשתמשו מוקדם יותר, ותוכלו לארוז כלים בהתאם. אנחנו תמיד ממליצים על ארוחות מדורה בבישול ארוך יחסית, כמו פויקה או מקלובה, שמהוות אטרקציה בפני עצמן וכל המשפחה יכולה לקחת חלק בהכנתן.

 

טיפים קטנים שיכולים לעשות הבדל גדול

ריכזנו עבורכם עוד כמה טיפים קטנים שיכולים להיות בעלי משמעות גדולה בתכנון הקמפינג הבא שלכם:

  • קרם הגנה הוא לא בגדר מותרות ולבעלי עור בהיר, הוא חובה לכולם תמיד.
  • אל תארזו טכנולוגיה! מטרת הקמפינג היא חיבור לטבע, וקשה לעשות את זה מול מסכים.
  • אם אתם יוצאים לאזור שבו אין קליטה, כדאי לבחון השכרה של טלפון לוויני.
  • היחס הנכון ביותר מבחינת אוהלים לאנשים הוא אוהל לכל היותר ל-3 אנשים. אל תשכחו שאתם מכניסים לאוהל גם ציוד ולא רק שקי שינה ומזרוני שטח.
  • טלק הוא אביזר שאין אדם שלעולם לא תצטערו שארזתם אתכם.

אם החלטתם לצאת לקמפינג, עם כל המשפחה, עם חברים או אפילו ממש בעצמכם – אתם צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש ולדעת איך ליהנות ממנו באופן מקסימלי. ריכזנו עבורכם כאן כמה טיפים שיאפשרו לכם לעשות את זה טוב יותר.

You may also like

Leave a Comment