Home תרבות ופנאיתיירות - נופש מסעדות ומלונותבלוג תיירות נסיעה ארוכה ומהנה? איך לשרוד נסיעה ארוכה בכיף

נסיעה ארוכה ומהנה? איך לשרוד נסיעה ארוכה בכיף

by אמא

נסיעה ארוכה תמיד דורשת היערכות מוקדמת, בעיקר אם מעורבים בסיפור גם ילדים. אז איך הופכים את הדרך לחלק מהחוויה ומה אפשר לעשות כדי למנוע מהנסיעה להיות ארוכה ומתישה? הנה כמה אפשרויות

רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל. בסוף שנת 2020 היו על כבישי הארץ כ-3.6 מיליון כלי רכב מנועיים, שמתוכם כ-3.1 מיליון כלי רכב פרטיים. מלבד גידול של 2.5% במצבת כלי הרכב לעומת 2019, שנת 2020 התאפיינה בהגבלות על התחבורה הציבורית בגלל הקורונה – מה שיצר תלות עוד יותר גדולה במכונית המשפחתית לטיול עם הילדים.

מצד אחד, רכב פרטי מקל על הורים לילדים כי הוא מאפשר להם לשלוט בלוח הזמנים ולהגיע ממקום למקום עם הפסקות יזומות. מצד שני, נסיעה ארוכה עלולה להפוך לסיוט מתיש. אז מה עושים? הנה כמה הצעות לנהיגה נכונה – תרתי משמע:

 

  1. הכינו את הרכב

הנסיעה מתחילה ברגע שבו אתם מחליטים לצאת אליה. בשלב הזה ועוד לפני שמעמיסים את האוטו, צריך לבדוק האם יש ביטוח מקיף לרכב בתוקף והאם המכונית מוכנה לנסיעה ארוכה. בין היתר, יש למלא לחץ אוויר תקין בצמיגים לפי הנחיות היצרן, לוודא שיש מספיק נוזל שמשות שיעזור לכם לראות את תוואי הדרך ולפתוח את תא המטען כדי לבדוק שיש את כל הכלים הנחוצים לתיקון של תקר או החלפת גלגל.

נסיעה ארוכה היא הזדמנות מעולה לעבור על ספר הטיפולים ולבדוק מתי הטיפול הקרוב. אם ממילא יש טיפול או מבחן רישוי שנתי בתאריך קרוב, רצוי לנצל את ההזדמנות ולהגיע עם הרכב למוסך כדי לוודא תקינות מכאנית אופטימאלית ולחסוך דאגות מיותרות.

 

  1. הביאו משחקים וגם ציוד למבוגרים

מה שקורה בתוך הרכב במהלך הנסיעה חשוב לא פחות מהיעד שאליו אתם מתכננים להגיע. הטעות הנפוצה של הרבה הורים היא לסמוך על הטאבלט שישעשע את הילדים בנסיעות ארוכות, אך אפילו הם עלולים להשתעמם ממנו. לכן ניתן וכדאי להשתמש במכשירים אלקטרוניים, אך יש לדאוג להביא משחקים שהילדים יכולים להשתתף בהם יחד עם ההורים.

משחקים שיתאימו גם לכם וגם לילדים יהפכו את הדרך אל היעד לחלק בלתי נפרד מהחופשה. אם ממילא יש לכם כמה שעות להעביר, למה לא להפוך את זה למשהו מהנה? על קצה המזלג, ניתן להזכיר משחקים בעל פה כמו טריוויה או שבע בום ואפשר גם להשתמש באביזרים משלימים. כל עוד הנהג שומר על ערנות וריכוז ולא נדרש להוריד את הידיים מההגה, לא אמורה להיות בעיה לחשוב מחוץ לקופסא כדי לתכנן נסיעה יצירתית לכל הגילאים.

 

  1. תכננו מסלול נסיעה מתאים עם הפסקות יזומות

כל ישיבה ברכב של מעל 20 דקות גורמת לכאבי גב ואחרי 50 דקות גם אתם וגם הילדים תרגישו את העייפות המצטברת. הפתרון לזה הוא לתכנן מלכתחילה מסלול מתאים, שיש בו הפסקות יזומות ושבמהלכו ניתן לעצור את הרכב. הכלל הוא שבנסיעה של 3-4 שעות, שתי הפסקות יספיקו כדי לוודא שאתם גם תגיעו ליעדכם בשלום וגם לא תצטרכו להתעכב יותר מדי.

מלבד הפסקות יוזמות, מומלץ להכין מסלול נסיעה שמשפיע לטובה על תחושת הערנות שלכם ועל המוטיבציה של הילדים. אם יש לכם למשל רכב שטח, ניתן לבדוק אפשרות להיכנס לשבילי עפר כדי לספק לילדים תחושת אקסטרים. אם מדובר על מכונית משפחתית רגילה, סביר להניח שבכל אזור בארץ תמצאו לפחות שמורת טבע אחת שלידה אפשר לעבור כדי לראות נוף עוצר נשימה. 

You may also like

Leave a Comment