Home תרבות ופנאיתיירות - נופש מסעדות ומלונותבלוג תיירות המזוודה מצדיעה לכם – ככה אורזים נכון

המזוודה מצדיעה לכם – ככה אורזים נכון

by אמא

חיכיתם בסבלנות בתקופת הסגר, מתבוננים בשקיקה בתמונות של יעדים אקזוטיים על מסך המחשב, מדמיינים כבר את מגע הגלים בכפות הרגליים ואת טעם הפירות הטרופיים?

סוף סוף הגיע הרגע, רכשתם כרטיסי טיסה, סגרתם ביטוח נסיעות לחו"ל, ועכשיו אתם מגיעים אל האתגר הגדול – אריזת המזוודה. מאמר זה מכיל מספר טיפים שימושיים לאריזה נבונה וחסכונית, שתחסוך לכם מקום וזמן.

 

ניהול רישום מסודר של הציוד הדרוש לכל יום

אם אתם יוצאים לטיול מוגבל בזמן, ולא לטיול של מספר חודשים, לרוב יש לכם מושג כלשהו על מה תעשו בכל יום. כאשר אתם אורזים מזוודה, יהיה זה טיפשי לא לעשות שימוש בידע הזה.

עמידה אל מול ארון הבגדים תוך ניסיון להחליט מה לקחת בלי תכנון מקדים של הטיול, תהיה מהלך חסר טעם, בדיוק כמו שלא הייתם סוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל בלי להתחשב בפעילויות שבכוונתכם לעשות ושידרשו הרחבת כיסוי.

הצעד הראשון הוא להתרחק מארון הבגדים, ולשבת באופן מסודר עם נייר ועט.

 

כך, נסו לחשוב על הפעילויות המחכות לכם בכל יום, ומהו הציוד הדרוש לכם לשם כך.

חשוב מאוד לזכור גם פרמטרים שעשויים להשפיע על כמות הציוד הנדרש. מכונת כביסה בבית המלון למשל, יכולה לחסוך לכם המון מקום בגלל האפשרות לעשות שימוש חוזר בבגדים. אם אתם מתכננים גם קניות כחלק מהטיול, עליכם לקחת גם את הבגדים הללו בחשבון.

 

שמירת מקום לדרך חזרה

אם אתם מתכננים לחזור עם רכוש נוסף, עליכם להקפיד ולהשאיר לו מקום במזוודה.

אין דבר יותר מתסכל מלסיים טיול ארוך ומהנה בוויכוח על מהם הפריטים שראוי לקחת חזרה לארץ, ועל מה תיאלצו לוותר. אם אתם רואים שהמזוודה שלכם מלאה עד להתפקע, כנראה שלא ארזתם בצורה חסכונית או שבחרתם מזוודה לא מתאימה.

סיבה נוספת לשמירת מקום לדרך חזרה, היא שלעיתים קרובות הבגדים המשומשים לא יהיו מקופלים יפה כמו בגדים שבדיוק יצאו מכביסה, ולכן יתפסו נפח גדול בהרבה.

 

קיפול נכון של הביגוד

אם אתם תוהים איך יתכן שאחרים מסתפקים בתיקים קטנים בעוד אתם לא מצליחים להכניס את הדרוש לכם במזוודות ענק, יתכן שאתם פשוט לא מקפלים נכון את הבגדים שלכם.

קיפול נכון של בגדים וציוד הוא מיומנות אשר מטיילים מנוסים מסגלים לעצמם עם הזמן.

הקיפולים לעיתים קרובות לא יהיו דומים לקיפול הבגדים לקראת הכנסתם לארון. תוכלו בקלות רבה למצוא מדריכים לקיפול נבון באינטרנט, כולל סרטוני הדרכה מפורטים מאוד.

הקיפול הנכון יאפשר לכם לקחת גם פריטים גדולים יחסית כמו מעילים וציוד לחורף, בלי שאלו יתפסו את כל נפח המזוודה שברשותכם.

 

אריזה בשכבות על פי מידת הזמינות הנדרשת

הטיפ האחרון שחשוב מאוד להכיר לפני שמתחילים לארוז את המזוודה, הוא לנסות לייצר חלוקה פנימית. החלוקה הפנימית יכולה להיערך בעזרת שקיות בד שייצרו הפרדה בין הפריטים השונים, או באמצעות שכבות. אריזה בשכבות היא חסכונית יותר מבחינת מקום, ולכן היא האפשרות המועדפת.

אריזה בשכבות צריכה להיעשות על פי רמת הזמינות הנדרשת. אין שום סיבה שתארזו את מעיל הגשם שלכם, שארזתם רק ליתר ביטחון, בראש המזוודה, והוא יכול להידחס אחר כבוד לקומה הנמוכה ביותר.

פריטים כמו תחתונים וגרביים המוחלפים לעיתים קרובות צריכים להיות בכיס צדדי ברמת נגישות גבוהה.

בגדים אחרים כדאי להתאים כבר בבית, ולארוז אותם באותה שכבה זה לצד זה, מה שיחסוך מכם את הצורך להפוך את כל התיק בחיפוש אחר הבגד הרצוי לכם בכל בוקר מחדש.

You may also like

Leave a Comment