Home ביוטי, איפור וטיפוח כל מה שרציתם לדעת על השתלת זקן

כל מה שרציתם לדעת על השתלת זקן

by אמא

השתלת זקן הפכה להליך פופולרי פי שש רק בעשר השנים האחרונות. הדרישה לטיפול מעלה את הסטרטוספרה – בין השאר בזכות טרנד "ההיפסטר", כך מעידים רופאים רבים. ת'ור בעל הזקן המלכותי, הדמות האהובה מעולם הקומיקס, הגיע לראשונה למסכים בשנת 2011, והכתיב את מגמת הזקן כמראה פנים מרשים. צירוף מקרים? לא בטוח.

לא כולם נולדים עם גנים של אל נורדי שעיר. למרבה המזל, השתלת שיער בזקן עברה דרך ארוכה מאז השתלת השיער הראשונה שבוצעה בשנת 1996, והיא כיום אחד מההליכים המבוקשים ביותר בניתוחים הקוסמטיים לגברים. אם אתם שוקלים לעבור את הטיפול, הנה תשובות לכמה מהשאלות הבוערות שקרוב לוודאי שאתם תוהים לגביהן.

השתלת שיער בפנים אינה מוגבלת לזקן בלבד

אפשר לבחור להשיג השתלת זקן בסגנון קצר, להוסיף שפם, פאות, או לעבור גם השתלת גבות. בעיקרון, אפשר להשיג כל סגנון של שיער לפנים, כך שהשתלת השיער בפנים אינה מיועדת בסופו של דבר רק להשגת מראה של זקן מהחלומות, אלא גם כדי לעזור לכסות צלקות אקנה ופגמים אחרים בפנים.

אפשר לעצב את הזקן מהחלומות

השתלת זקן מאפשרת לטופלים להשיג שליטה שאינה מבוטלת על התוצאה. המטופל יכול להתייעץ עם המנתח שלו לפני הטיפול על צורת וגודל הזקן האידיאלי מבחינתם. עדיף לצלם תמונות להתרשמות על מנת לוודא שהמטופל והמנתח מסכימים ביניהם לגבי התוצאות המבוקשות, לפני ההליך.

הנקודה היא שבדיוק כמו עם השתלת שיער לקרקפת, הצלחת התהליך תלויה במידה רבה במיומנות ובעין האמנותית של המנתח שלכם. במהלך פגישת הייעוץ שלכם, תוכלו לדון איתו לגבי התוצאות שאתם מקווים להשיג, ואז תוכלו לתכנן את מיקום זקיקי השיער המושתלים.

השיער התורם נלקח מהקרקפת

ממש כמו ניתוחים אחרים להשתלת שיער, השיער התורם נלקח מהחלק האחורי של הקרקפת. ניתן להשתמש גם בצידי הקרקפת. במקרים רבים, האתר התורם נקבע על פי האזורים המתאימים למראה שיער הפנים.

קיימים יתרונות וחסרונות לכל הליך, ויש לקחת בחשבון בעיקר את העובדה ששיטת FUE מובילה להצטלקות פחות בולטת, אך שיטת FUT מאפשרת למנתח לקצור נפח גדול יותר של שתלים בפעם אחת. חשוב להתייעץ עם המנתח לגבי שיטת הפעולה הטובה ביותר לצרכים שלכם.

השתלת זקן כרוכה בנטילת כמה מאות עד כמה אלפי שתלי שיער

מספר השתלים שתזדקקו להם תלוי בשיער הפנים הרצוי לכם. להשתלת שפם יש צורך בממוצע בכמות של 350 עד חמש מאות שתלים, ולפאות צדדיות יש צורך במאתיים עד 250 שתלים לכל פאה.

לטיפול השתלת זקן, מנתחים משתילים בממוצע 2,500 זקיקי שיער, ולעתים יותר, במקרים בהם המטופלים מבקשים תוצאות של זקן מלא יותר.

ההליך יכול להימשך עד ארבע שעות

משך ההליך תלוי בשיער הפנים שהמטופל מבקש להשיג. לביצוע השתלת זקן, ברוב המקרים המנתחים זקוקים לשעתיים עד ארבע שעות לסיום הטיפול. האורך המדויק של ההליך משתנה עבור כל מטופל.

חשוב להקפיד שלא להתפתות לקבל את הטיפול במקומות שמבטיחים ניתוחים מהירים יותר. השתלת זקן היא הליך עדין – זקיקי השיער מסודרים ומוחדרים עמוק לעור. אתם לא רוצים שהמנתחים יקצרו את ההליך, כי במקרה זה, תישארו עם סיכון לפתח שיער פנים עם טלאים, או גרוע מכך, תפתחו זיהום כתוצאה מהשתלות גרועות.

השתלת זקן לפני ואחרי

השתלת זקן עשתה דרך ארוכה בשנים האחרונות. המרכזים המקצועיים שמבצעים את הטיפולים ממשיכים להשתפר עם החדשנות הטכנולוגית. יחד עם זאת, עדיין ישנם המון אנשים שצריכים להבין את העובדה שהם עוברים את הטיפול עבור עצמם ולא עבור מישהו אחר.

אז הנה כמה שיקולים שחשוב לקח בחשבון לגבי ההליך, במונחים של לפני ואחרי, אשר יאפשרו לכם להבין את הדברים בצורה ברורה.

למי מתאים הטיפול?

אם אתם כאן על מנת להבין למי הטיפול מתאים, אז עליכם לבדוק את השיקולים הנפוצים שיעזרו לכם להחליט אם לעבור את הטיפול או לא. הנקודות הבאות בוודאי יעזרו לכם להבין למי הטיפול יעיל.

  • אנשים שיש להם זקן דליל יכולים לשקול השתלת זקן.
  • גברים שסובלים מבעיית נשירת שיער מהזקן.
  • גברים שנולדו כנטולי זקן בהשפעות גנטיות.
  • גברים שרוצים להשיג מראה גברי יותר.
  • גברים שרוצים לגדל זקן כדי להסתיר צלקת פציעה, צלקות אקנה או כל סוג אחר של צלקות, בגישה יעילה ומקיפה.
  • גברים שרוצים לקבל את הצורה הרצויה להם של מראה הזקן, או שהם רוצים לקצץ אותו לפי רצונם, יכולים גם הם לקבל עזרה מתהליך השתלת זקן.

סיכונים אפשריים

כשזה מגיע לבחינת הסיכונים הכרוכים בתהליך השתלת זקן, חשוב להבין את העובדה שאין סיכונים חמורים. והסיכונים האפשריים הם מזעריים למדי. ברוב המקרים, סוג ההרדמה שמשמש לניתוח זה תלוי באורך הניתוח. במקרים רבים יותר, משך הטיפול נע בין שש לשמונה שעות, לפי מספר השתלים שיש להשתיל.

יחד עם זאת, המטופל עשוי לחוות דימום קל שיכול להתרחש בשל יצירת נקבים זעירים בעור. בעוד שאתם עלולים לסבול גם מכאבים או זיהוים קלים, גם נפיחות ואדמימות באזור התורם והנמען יכולים להוביל לפגיעות מסוימת.

אבל ניתן לטפל בקלות בכל הסימפטומים האלו, ולעתים קרובות מנתחים רושמים למטופלים שלהם אנטיביוטיקה, כך שיוכלו להיפטר בקלות מתופעות הלוואי הקלות האלו של השתלת זקן.

למה כל כך הרבה גברים מבקשים לעבור טיפולי השתלת זקן?

יותר ויותר גברים שאינם מסוגלים לגדל זקנים מלאים באופן טבעי, שוקלים השתלת זקן, וטסים לטורקיה כדי לקבל אתת הטיפולים במחירים משתלמים ולעצב את הזקן המועדף עליהם.

אבל בשורה התחתונה, יותר מהשגת התוצאות המבוקשות, חשוב לבחור היטב את המרפאה, את המנתח ואת הצוות המטפל, על מנת למנוע סיכונים חמורים שעלולים להתרחש מטיפול שאינו מקצועי, מוסמך ומיומן.

 

 

You may also like

Leave a Comment