» » בלוג » נדל"ן ומשפחה » ממש לפני החורף – זה הזמן לטפל ברטיבות בחדר הילדים !
נדל"ן ומשפחה

ממש לפני החורף – זה הזמן לטפל ברטיבות בחדר הילדים !

לפני חורף זה הזמן לטפל ברטיבות בחדר הילדים

עונת החורף והגשמים נמצאת בפתח, ולצד השמחה על ההקלה בעומסי החום ועל המשקעים החשובים כל כך הצפויים לרדת,
יש לאמץ גם רמה גבוהה יחסית של מודעות לאתגרים שהחורף מציב בפנינו.

בכל הנוגע להכנת הבית לעונת החורף, נקודה לה מומלץ לתת את הדעת מבעוד מועד (ולפני שמתחילים הגשמים) היא רטיבות פוטנציאלית בקירות הבית, אשר עשויה לנבוע ממגוון סיבות שונות.

נקודה זו חשובה במיוחד (ועלולה להיות ממש קריטית מבחינה בריאותית) היא הרטיבות בחדר הילדים.

מהן הסכנות שברטיבות בקירות חדר הילדים בבית וכיצד מומלץ להתכונן ולהיערך בנושא זה?

 

מהצטברות של עובש וסכנה בריאותית ועד לפגיעה במבנה עצמו

החשיבות שבטיפול מקצועי ואפקטיבי בבעיות של רטיבות בבית, וספציפית בחדר הילדים, היא רבה ממספר בחינות שונות. אחת הסכנות הגדולות שבהצטברות של רטיבות בקירות חדר הילדים לאורך זמן היא היווצרותו והצטברותו של עובש בקירות.

כמובן שממש לא מומלץ מבחינה בריאותית לישון עם עובש בחדר, וכאשר מדובר בילדים שלנו אזהרה זו חמורה שבעתיים.

לילדים עשויה להיות מערכת חיסונית חלשה יותר, והם בכל מקרה חשופים ליותר מחלות ומפגעים בריאותיים בגנים ובבתי הספר אליהם הם הולכים מדי יום. החדר שלהם בבית, בו הם ישנים מדי לילה, צריך להיות נקי לחלוטין מעובש ומרטיבות.

מלבד לשיקול הבריאותי החשוב כל כך, הצטברות של רטיבות בקירות לאורך זמן עלולה לגרום לנזקים שונים, החל מנזקים אסתטיים ועד לנזקים למבנה עצמו. כלומר, לא טוב להשאיר רטיבות בקירות וחשוב להפטר ממנה ברגע שהיא מופיעה, כמו גם לבצע בדיקות מקדימות על מנת לזהות רטיבות פוטנציאלית מבעוד מועד.

 

התייעצות מקדימה ועבודה עם מומחה איטום

הדרך המומלצת והבטוחה ביותר להתמודד עם רטיבות בחדר הילדים (או בכל מקום אחר בבית) מבעוד מועד, כוללת התייעצות עם בעלי מקצוע מהתחום – מומחה איטום וחברות איטום מקצועיות וביצוע עבודת איטום קירות.

מכיוון שרטיבות בקירות יכולה להגיע ממספר מקורות שונים, וזיהוי מקורות אלו (שלא לדבר על טיפול במקור הרטיבות בצורה אפקטיבית ויסודית) אינה פעולה שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים או יודעים לבצע חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע מנוסה.

גם אם אתם בטוחים שאתם יודעים כיצד לזהות מקור של נזילות וחדירה של רטיבות לקירות, זה עדיין לא אומר שאתם יודעים כיצד לבדוק את כל המקורות האפשריים. במקרים רבים נדרש ציוד מתקדם ומיוחד על מנת לזהות את מקור חדירת המים, ובמקרים בהם מדובר בחדירה מהקירות החיצוניים או ממעטפת המבנה (הקווים המחברים בין המבנה לבין הקרקע והיסודות) רק חברת איטום מקצועית יכולה לטפל בבעיה בצורה טובה.

 

לסכום, גם אם לא זיהיתם בינתיים רטיבות בקירות חדר הילדים, ובטח שאם כן כבר זיהיתם רטיבות זו, מומלץ ביותר להזמין מומחה איטום ואיתור נזילות למתן אבחון והצעה לטיפול במידת הצורך. חשוב לעשות זאת מבעוד מועד ולא לחכות לתחילת הגשמים – זה רק יקשה על העבודה ויסרבל אותה…

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול