» » בלוג » ביוטי, איפור וטיפוח » כל מה שרצית לדעת בנוגע לניתוח הגדלת חזה והנקה \ד"ר נמרוד פרידמן
ביוטי, איפור וטיפוח

כל מה שרצית לדעת בנוגע לניתוח הגדלת חזה והנקה \ד"ר נמרוד פרידמן

כל אישה, בכל גיל, שואפת לגוף שהיא תאהב ושהיא תהיה שלמה איתו.

מכיוון שהחזה הוא אזור משמעותי בגוף האישה, נשים רבות בוחרות לבצע ניתוחים שונים שישפרו את המראה שלו ויאפשרו להן לחוש ביטחון עצמי גבוה יותר.

במקרים מסוימים ניתוח זה מבוצע לאחר הלידה ובסיום תקופת ההנקה, אך האם באמת יש צורך להמתין כל כך הרבה זמן?
האם הנקה אפשרית לאחר הגדלת חזה? האם עשויים להיות קשיים בהנקה בעקבות הניתוח? על כך נדון במאמר הבא.

הנקה לאחר ניתוח הגדלת חזה

הריון ולידה הם אירועים מרגשים בחייה של כל אישה. הקשר עם התינוק מתחיל כבר בזמן שהעובר גדל בבטן אימו, והוא מתחזק בהדרגה אחרי הלידה. הנקת התינוק היא אחת הדרכים המסייעות לבנות את הקשר בין האם לבין הילד, ולכן נשים רבות המעוניינות לעבור ניתוח הגדלת חזה מוטרדות מכך שלא יוכלו להניק את תינוקן אחרי הלידה.
אולי יפתיע אתכן לשמוע זאת, אבל ניתוח הגדלת חזה, למעט במקרים נדירים, אינו מונע מהאישה להניק.

האפשרות להניק את הילד תלויה לרוב בסוג הניתוח שעברה האישה ובמצבם של השדיים לפני הניתוח. אם הניתוח אינו פוגע במערכת בלוטות החלב של האישה או במערכת העצבים שבאזור, סביר להניח שיכולת ההנקה תישמר.

לכן, כדי להעלות את הסיכויים לשימור יכולת ההנקה, מבוצע חתך ניתוח באזור בית-השחי או מתחת לקפל השד.
בכל מקרה חשוב להתייעץ עם הרופא המנתח גם בהקשר הזה לפני הניתוח, כדי לקבל ממנו תשובות מדוייקות יותר עבורך, בהתאם לפרוצדורה שתעברי.

קשיים בהנקה לאחר ניתוח הגדלת חזה

הגדלת חזה אינה פוגעת בהכרח באפשרות להניק, אך חשוב לדעת כי עלולים להתגלות קשיים מסוימים בהנקה:

  • רגישות בפטמה – מעצם טבעה, הפטמה היא אזור רגיש. לרקמת העצבים תפקיד חשוב גם בהנקה, שכן המגע של פה התינוק בפטמה גורם לשליחת אותות עצביים למוח ומעודד הפרשה של פרולקטין ואוקסיטוצין – שני הורמונים חיוניים בתהליך ההנקה. אך על אף שהרגישות חשובה, ניתוח הגדלת חזה עלול לגרום לרגישות מוגברת באזור ולעורר באישה תחושת אי נוחות. יש לציין כי תחושה זו רווחת גם בקרב נשים שלא עברו הגדלת חזה, וכיום ניתן להיעזר במשחות שונות להקלת התסמינים.
  • גודש בחזה – תופעה זו נפוצה מאוד, וכמעט כל אישה שילדה חוותה בשלב מסוים גודש בחזה. בלוטות החלב מתחילות להתפתח כבר בתקופת ההריון, אך אחרי הלידה מתחיל להיווצר חלב בכמויות גדולות יותר, וכך השד עשוי לגדול מאוד והאישה עלולה לחוש כאבים ואף חום וצמרמורות. מצב זה מתרחש כאמור גם בקרב נשים שלא עברו הגדלת חזה, ולכן חשוב לשים לב למחזורי ההנקה ולפנות לרופא המטפל במידת הצורך.
  • סיכון לתפוקת חלב ירודה – בדרך כלל, חלב האם מצליח לספק את צורכי התינוק בחודשי חייו הראשונים. אך לעיתים, הגדלת חזה עלולה להוביל לתפוקת חלב נמוכה. במקרה הזה התינוק עשוי לחוש אי שקט ועצבנות, ומומלץ לפנות לייעוץ בטיפת חלב או אצל הרופא המטפל.

הגדלת חזה והנקה – האם שתלים עלול לפגוע בתינוק?

לא נמצאו כל עדויות לפגיעה בתינוקות בשל סיבה זו, מה גם ששתלי הסיליקון אינם ממוקמים בצמוד לבלוטות החלב.


לסיכום, גם נשים המתכננות הריון בעתיד אינן חייבות לוותר על רצונן בחזה נאה. שתלים אינם מפריעים בהכרח להנקה, אך כדי לשמר את יכולת ההנקה חשוב להתייעץ עם מנתח מומחה ולציין בפניו את הכוונה להניק בעתיד. תכנון מקיף של מהלך הניתוח יסייע להשיג את התוצאות הרצויות לאישה ויגדיל את הסיכויים לשביעות רצונה גם כשתבחר להניק.

 

המאמר באדיבות ד"ר נמרוד פרידמן – מומחה לכירורגיה פלסטית

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול