Home נדל"ן ומשפחה כל מה שצריך לדעת לפני המעבר לבית החדש שלכם

כל מה שצריך לדעת לפני המעבר לבית החדש שלכם

by אמא

בניתם או קניתם בית חדש? חוויה מרגשת ביותר! לצד ההתרגשות בבחירת הריהוט בבית, בתכנון מתחמי החוץ והפנים ובהחלטה איזה חדר יקבל כל ילד כדאי לזכור עוד כמה דברים. לכן, אם הבית שלכם ועל שמכם, חשוב לדאוג לו בשנים הקרובות. אספנו עבורכם את כל השלבים שכדאי לעבור כאשר אתם מתכננים את המגורים בבית החדש.

מתכננים את המפרט – אל תסתפקו רק במה שהקבלן הציע

כאשר אתם בונים את הבית החדש הקבלן יציע לכם מגוון רחב של תוספות למפרט הקיים. למשל: להוסיף מדיח כחלק מהארונות, לבחור בריצוף יקר יותר או להוסיף מערכת של מיזוג מרכזי מתקדמת עם אפשרויות של בית חכם. למרות הרצון לחסוך כמה שיותר כספים, בשלב הזה כדאי לזכור כי להוסיף את האבזור הזה בעתיד יעלה הרבה יותר.

לכן, חשבו על הבית שלכם הן כהשקעה כספית אותה תוכלו לממש בעתיד והן כמקום לו תקראו בית בעשרות השנים הקרובות. יתכן, שהילדים שלכם ימשיכו ויגורו בבית הזה עם הילדים שלהם ויוכלו ליהנות מכל התוספות הקטנות בהן השקעתם בתכנון מדוקדק של הבית. חלק מהאבזור ניתן להוסיף אחרי שהקירות בנויים וחלק כדאי לתכנן עוד בשלבים בהם הבית נמצא כתוכנית משורטטת על נייר או באמצעות תוכנת מחשב מתקדמת.

הבית מוכן – בטחו אותו

גם אם לא שילמתם על הבית באמצעות משכנתה ואינכם מחויבים לעשות ביטוח לנכס – חשוב מאד לא לוותר על ביטוח מבנה. בית חדש אמנם מקבל בדרך כלל אחריות מהקבלן לתקופה קצרה אך לאחר מכן כל נזק שיתרחש בבית עשוי לגרום לכם להוצאה כבדה ואפילו לאובדן של קורת הגג מעל ראשכם. פוליסת ביטוח מבנה כוללת את כל הקירות בבית, כלים סניטריים, הרצפה והגג ללא תכולת הבית. אם אתם רוצים להוסיף ביטוח לנכס שיכלול את כל הסיכונים מומלץ להוסיף לפוליסת הביטוח הזו גם ביטוח תכולה היאפשר לכם לישון בראש שקט גם אם פרצו חלילה לבית שלכם.

חשוב לדעת כי כל עוד הבית ריק ועדיין לא עברתם אליו חברת הביטוח צריכה להיות מודעת לעובדה זו. יתכן ותתבקשו לבצע ביטוח לדירה ריקה עד שתעברו בפועל לבית. בשלב זה מומלץ גם להוסיף אזעקה לבית על מנת שחפצי החשמל הגדולים לא יגנבו.

ביטוח המבנה מאפשר לכם לרכוש הרחבה מיוחדת המכסה אתכם גם בפני נזק של שטפון העשוי לפגוע בקירות, ביסודות הבית, ברצפה או בצינורות השונים וכן ברכוש הנמצא בתוך הבית. אם אתם לא גרים בבית פרטי הנזק הזה עשוי לעבור גם לשכנים המתגוררים מאחורי הקיר ועשויים לתבוע אתכם באופן אישי על מנת לתקן את הנזקים שלהם. הוסיפו כיסוי מיוחד שנקרא "כיסוי נזקי מים" ותהיו מבוטחים לחלוטין.

איזה ריהוט תרצו שיהיה בנוי בבית?

בשלבים של תכנון הבית כדאי לזכור כי חלק מהריהוט יכול להיות בנוי בבית. למשל, אינכם חייבים לרכוש ארונות – אתם יכולים לבנות את הבסיס שלהם מגבס וליצור חדר ארונות בתוך אחד מחדרי השינה. בנוסף, המדפים בסלון, הבידורית והמקום בו מאוחסנות נורות הספוטים ליד התקרה – כל אלה יכולים להיות בנויים בבית. הוסיפו אותם בשלב התכנון או מיד לאחר הקנייה.

את הריהוט שלא הוספתם כחלק מהבית כדאי להזמין כאשר אתם יודעים את הגדלים של החדרים. תוכלו לבחור מיטות לחדרים, פינות ישיבה, שולחן אוכל וארונות בגדים ומטבח שיצרו עבורכם מרחב מפנק וחדש. אם יש ריהוט שאינכם רוצים להפרד ממנו מהדירה הקודמת תוכלו לנקותו ולחדשו וכך לשלב את הישן והחדש בצורה הרמונית.

חלוקת הבית ליעדים

רוצים להפוך את אחד החדרים למשרד? מתכננים להפריד את שני הילדים הקטנים לחדרים נפרדים לאחר שגדלו. כדאי לתכנן מראש את כל החדרים ויעודם על מנת שתוכלו למנוע מריבות עתידיות בין הילדים (במיוחד בגיל בו הם מתחילים להיות בני נוער). בנוסף, העובדה שעברתם לבית חדש מאפשרת ליצור תנאי עבודה נוחים יותר אם אתם עובדים מהבית ולפתוח חללי חוץ לבילוי ולאירוח.

לסיכום, לפני שאתם עוברים לבית החדש כדאי לתכנן היטב את הריהוט, יעוד כל חדר בבית, בניית נישות ויחידות מיוחדות כחלק בלתי נפרד מהבית והוספת מאפיינים מפנקים נוספים שאינם מגיעים כחלק מהצעת הקבלן המקורית. לאחר מכן, בטחו את הבית בביטוח דירה הכולל – ביטוח מבנה ותכולה ותוכלו לשמור מכל משמר על ההשקעה הרבה בבית החדש.

 

You may also like

Leave a Comment