» » בלוג » ביוטי, איפור וטיפוח » PRP שיער לטיפול בנשירת שיער לאחר היריון ובעקבות שינויים הורמונליים 
ביוטי, איפור וטיפוח

PRP שיער לטיפול בנשירת שיער לאחר היריון ובעקבות שינויים הורמונליים 

נשירת שיער אצל נשים אינה תופעה שכיחה מאוד בגילאים צעירים, אך היא כן מתרחשת במספר מצבים שבהם מתקיימים שינויים הורמונליים כאלו ואחרים בגוף. אחד המצבים היותר נפוצים שבהם מתרחשת נשירת שיער אצל נשים הוא לאחר הלידה.

לעומת תקופת ההיריון – שבה הגוף חווה שינויים הורמונליים משמעותיים שמביאים לעתים קרובות להאצה בצמיחת השיער ולעלייה בעמידותו –

לאחר הלידה הפעילות ההורמונאלית בגוף מורידה הילוך, מה שמביא להיחלשות סיבי השערה ולנשירה המופיעה אצל נשים רבות בדרגות חומרה כאלו ואחרות.

גם השינויים ההורמונליים המגיעים סביב גיל הבלות ולאחריו, מובילים לעתים קרובות לנשירה מסיבית של השיער, המתבטאת במראה שיער דליל יותר, ולעתים אף הופעת "מפרצים" בקו השיער.

נשירת שיער – במיוחד אצל נשים, שרגילות למראה שיער שופע ובריא –  עלולה לפגום במראה האסתטי ובדימוי החיצוני. נכון שברוב המקרים כשמדובר בנשירת שיער לאחר לידה בסופו של דבר מצב השיער יחזור לקדמותו, אולם תהליך זה יכול לקחת זמן רב.

בעקבות ההתפתחות המדעית בשנים האחרונות, בימינו אלו נשירת שיער לא חייבת להיות גזירת גורל וזאת בזכות טיפול PRP שיער, המסוגל ברוב המקרים לעצור את התפשטות הנשירה, לחזק את שורשי השיער ולעודד צמיחה של שיער חדש.

מדובר בשיטה פשוטה, מוכחת מחקרית וכמעט שאינה מלווה בתופעות לוואי – ובגלל זה כדאי מאוד לכל אחת מכן להכיר אותה.     

מה הם טיפולי PRP שיער וכיצד הם מסייעים לנשים הסובלות מנשירה? 

PRP שיער היא שיטת טיפול חדשנית שתופסת תאוצה בכל העולם, ומבוססת על הזרקה לקרקפת של שני רכיבים משמעותיים הקיימים בדם של כל אחד מאיתנו – הפלזמה וטסיות הדם.

הרכיבים הללו כוללים בתוכם חומרים מעודדי גדילה, ונמצא כי כאשר הם מוחדרים אל עור הקרקפת הם למעשה מעודדים זרימת דם טובה יותר אל הרקמות וממריצים ומחזקים את שורשי השיער. 

PRP שיער – תהליך הטיפול

בתחילת הטיפול ייקח מכם מטפל מקצועי דוגמית דם בנפח של 22 מ"מ, ויעבירה אל מבחנה מיוחדת, המוכנסת לתוך מכשיר צנטריפוגה שמסובב ומסחרר את הדם בקצב גבוה עד להיפרדות מרכיביו. בסיומו של התהליך, שלוקח כרבע שעה, יילקח מתוך המבחנה רכיב הפלזמה העשיר בטסיות דם וחומרי הגדילה, ויוזרק באמצעות מזרק ייעודי אל נקודות בקרקפת שבהן מתרחשת הנשירה. 

סדרה אחת של טיפולי PRP אורכת לרוב כ-6 טיפולים, בהפרש של 3-4 שבועות בין טיפול לטיפול. לפי המומחים את תוצאות הטיפולים תתחילו לראות כבר מהטיפול ה-3, והחדשות הטובות באמת הן שאין לשיטה זו כמעט תופעות לוואי והיא לא מובילה להתפתחות של תופעות אלרגיות וזאת בשל העובדה שהיא מבוססת על חומרים הנלקחים מגוף המטופל עצמו, ללא רכיבים חיצוניים. בנוסף, היעילות של הטיפול הוכחה כגבוהה במיוחד, כשבמחקר שנעשה על שיטת הטיפול ב- PRP שיער  נמצא כי היא הובילה לעלייה משמעותית גם במספר שערות הראש, גם בצפיפות השיער וגם בכמות כלי הדם המזינים את  שורשי השיער. מלבד זאת לא נרשמו אצל משתתפי מחקר תופעות לוואי, ולא נצפתה אצלם נסיגה בשיער במשך כשנה מסיום הטיפול. 

לסיכום – הטיפול הקל והיעיל הזה יכול להתאים לכל אישה הסובלת מדילול ונשירת שיער בעקבות השינויים ההורמונליים עליהן דיברנו בתחילה; אם בעקבות לידה, אם בעקבות השינויים ההורמונליים המתרחשים סביב גיל הבלות ואם בעקבות בעיות אחרות הקשורות לחוסר איזון הורמונלי, או אפילו התקרחות תורשתית. לכן אם אתן סובלות מנשירת שיער שיטת PRP שיער בהחלט יכולה להוות אפשרות טיפול מומלצת וראויה עבורכן.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול