» » בלוג » צרכנות » 10 דברים שכדאי לכם לדעת על קופות גמל לילדים
צרכנות

10 דברים שכדאי לכם לדעת על קופות גמל לילדים

מרגע הלידה, דרך שנות הילדות הקסומות ועד לרגע שבו הם מגיעים לבגרות מלאה ויכולים להתחיל לדאוג לעצמם, אנו עושים הכול למען ילדינו; מוודאים כי לא יחסר להם דבר ושומרים עליהם בכול מאודנו – מכל משמר.

אחת מן הדרכים היעילות ביותר בהן נוכל גם להבטיח את עתידם הפיננסי היא לפתוח עבורם קופת חיסכון ייעודית.

כזו שתאפשר להם לפתוח את החיים בנקודת זינוק טובה יותר, אם ללימודי השכלה גבוהה, אם לפתיחת עסק או אפילו לטיול אחרי הצבא.

 

הנה 10 דברים שחשוב שתדעו על קופות גמל לילדים :

  • בסוף שנת 2016 השיק משרד האוצר מוצר חיסכון חדש וגמיש אשר נקרא "קופת גמל להשקעה". ברמת העיקרון, מטרתן של קופות הגמל להשקעה הן לעודד את הציבור הרחב להגדיל את חסכונותיו הפנסיוניים, אך הן יכולות גם לשמש כקופת חיסכון למען עתידו הפיננסי של דור העתיד.
  • ניתן להשתמש בקופת הגמל להשקעה כאפיק חיסכון של קופת גמל לילדים. בתוך כך, תוכלו לחסוך עבור ילדיכם עד 70,000 שקלים בשנה (ע"י הפקדות שוטפות המתבצעות מדי חודש או דרך הפקדה יחידה של כל הסכום). אם ניקח כדוגמא משפחה בת 6 נפשות שבה כל אחד חוסך עד 70,000 שקלים, אנו מדברים על חיסכון משמעותי במיוחד אשר מגיע ל- 420,000 שקלים בשנה!
  • בכדי לוודא כי הכסף ייחסך למען ילדיכם, עליכם לפתוח את קופת הגמל להשקעה על שמם, אך כמובן שתוכלו לחסוך גם על שמכם ולהעביר להם את הכספים בבוא היום.
  • במסגרת אפיק החיסכון של קופות הגמל להשקעה תוכלו לעבור בקלות בין מסלולי חיסכון שונים – ללא תשלומי קנסות.
  • קופות גמל להשקעה הינן מוצר חיסכון גמיש אשר מאפשר לחוסכים ליהנות מנזילות כספית משמעותית. את הכספים הנמצאים בקופתכם תוכלו למשוך בכל עת, אך משיכות אשר תתבצענה לפני גיל הפרישה – תחויבנה בתשלומים בגין מס רווח-הון עבור רווחים שנצברו בקופה (מס בשיעור של 25%).
  • קופות הגמל להשקעה מנוהלות ע"י אנשי מקצוע מוסמכים המגיעים מתחום הפיננסים.
  • בתי ההשקעות המנהלים חברות גמל ופנסיה, הן מי שמנהלים גם את קופות הגמל להשקעה.
  • עבור ניהול ותחזוקה של קופת הגמל – תצטרכו לשלם "דמי ניהול" אשר נעים בממוצע בין 7%-0.9%.
  • החל מינואר 2017, הורים לילדים יכולים לבחור באפיקי חיסכון שונים אשר אליהם יופקדו 50 שקלים מתוך קצבת הילדים שהם מקבלים מדי חודש. מדובר בתוכנית חיסכון ייעודית המכונה "חיסכון לכל ילד", כאשר פעולת ההפקדה המתבצעת מדי חודש אינה כרוכה בהשקעה נוספת מצידם של ההורים.

בפועל, מדובר בעוד סוג של קופת גמל לילדים – הביטוח הלאומי דואג להפקדתם של 50 שקלים בחודש אשר אליהם ניתן לצרף את 50 השקלים הנוספים על חשבון קצבת הילדים. בסה"כ, מדובר בחיסכון כולל של 100 שקלים בחודש (אשר יכולים להסתכם בעשרות אלפי שקלים כאשר הילד/ה מגיעים לגיל 18).

 

*  במידה וההורים לא בחרו באפיק חיסכון מסוים, הביטוח הלאומי ידאג לעשות זאת בעבורם.

  • בהשוואה בין קופות הגמל להשקעה לבין חיסכון באמצעות פיקדונות בנקאיים כדוגמת פק"מים (פיקדונות קצרי מועד) למשל, קופות הגמל להשקעה הן עדיפות יותר. ראשית, ניתן לחסוך באמצעות קופות הגמל להשקעה ברמות סיכון משתנות (סיכון מועט, בינוני או גבוה). ולהבדיל מתוכניות החיסכון של קופות הגמל להשקעה, ברבות מתוכניות החיסכון הבנקאיות יש תחנות יציאה של אחת לחמש שנים (וקנסות מעבר בין מסלולי חיסכון שונים!).

לסיכום, אם אתם מחפשים אחר דרך להשקיע בעתידם הפיננסי של ילדיכם, ובו בזמן לשמור על נזילות כספית וליהנות מתנאי חיסכון אטרקטיביים, כדאי שתפתחו עבורם קופת גמל להשקעה. זה גם חכם, וגם משתלם!

 

 

 

 

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול