» » בלוג » תינוקות ופעוטות » בריאות והתפתחות » המקרים שבהם מטפל עורך דין רשלנות רפואית
בריאות והתפתחות

המקרים שבהם מטפל עורך דין רשלנות רפואית

הרפואה בימינו מצליחה להגיע להישגים מרשימים מאוד. גם במצבים מורכבים מאוד ישנם טיפולים אפקטיביים, ישנם הרבה פחות סיבוכים ותופעות לוואי במרבית הפרוצדורות הרפואיות וגם כשהמטרה היא "רק" אסתטית כולנו רואים עד כמה התחום התקדם והשתכלל.

אבל גם כשזה המצב, וגם במציאות שבה הרופאים והצוותים הרפואיים מחויבים כמובן להעניק לכל מטופל ומטופלת את הטיפול הטוב ביותר, עדיין ייתכנו מקרים שבהם נגרם נזק.

חשוב להדגיש: לא בכל מצב שבו נגרם למטופלים נזק, זוהי רשלנות רפואית. למעשה קשה להוכיח את קיומה של הרשלנות, שכן ההגדרה לא ברורה וחד משמעית. בהתאם מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה לתחום ובעל ניסיון רב בו.

מהי ההגדרה של רשלנות רפואית?

ההגדרה המקובלת של רשלנות רפואית היא מצב שבו הטיפול חרג מהסטנדרט המתאים. הגדרה זו, שלעתים גם מכונה "מבחן הרופא הסביר", מאפשרת לדעת מראש האם יש סיכוי לתביעה, אבל מצד שני חשוב להדגיש שעבור כל עורך דין רשלנות רפואית היא תיק מורכב, שכאמור מחייב ניסיון רב והתמחות בתחום ספציפי זה, ושאף פעם אי אפשר להתחייב בוודאות על הצלחה בתביעה.

מצד שני עצם שכירת שירותיו של עו"ד מיומן בתחום מבהירה לרופא/ קופת החולים/ בית החולים/ הגוף שבמסגרתו בוצע הטיפול כי מי שנפגע עקב הטיפול הבעייתי (או בני משפחתו) לא מתכוונים לוותר – ובמקרים רבים כשמתייצבים מול אותו גוף בלוויית גורם משפטי היחס משתנה באופן דרמטי לעומת מצב שבו האדם מנסה לפעול בכוחות עצמו בלבד.

אילו מקרים עשויים להיות על תקן רשלנות רפואית?

המקרים שבהם כדאי להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית הם גרימת נזק תוך כדי פרוצדורה רפואית, מתן טיפול לא נכון, אבחון שגוי או מאוחר, טעויות במרשמים, טיפולים פולשניים גם כשאין בהם צורך ועוד מצב מוגדר כ"היעדר הסכמה מדעת", כלומר כשלא התקבלה הסכמה ברורה מצד מטופל או מטופלת לאחר שהוצגה בפניהם תמונת מצב מפורטת.

למה מבחינת עורך דין רשלנות רפואית בהריון היא מקרה סבוך במיוחד?

כאמור עבור עורך דין רשלנות רפואית בכל מצב היא מקרה מורכב, ובפרט זהו המצב כשמדובר על רשלנות בהריון או בלידה.

בישראל מתבצעות בדיקות רבות במהלך ההריון במטרה לספק להורים את כל המידע הנחוץ להם לגבי התפתחות העובר. יחד עם זאת ייתכנו מצבים שבהם לא אובחנה תוך כדי הריון פגיעה מסוימת וכתוצאה מכך נולד עובר עם מום. העובדה שהמום לא זוהה מראש לא מהווה בהכרח רשלנות רפואית, ולכן חשוב להגיע לעו"ד בעל יושרה שיעזור לכם להבין האם יש סיכוי לתביעה.

התנהלות מיטבית מול חברת ביטוח

עוד סיבה טובה לשכור את שירותיו של עורך דין רשלנות רפואית מיומן היא כשרוצים להבטיח התנהלות מיטבית מול חברת ביטוח לאחר פרוצדורה רפואית כושלת. במקרים אלה חשוב לוודא שלעוה"ד הנבחר יש ניסיון בהגשת תביעות ביטוח וכמובן גם הצלחות.

 

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול