» » בלוג » תינוקות ופעוטות » 5 טיפים לחיפוש עבודה לאמא הטרייה
תינוקות ופעוטות

5 טיפים לחיפוש עבודה לאמא הטרייה

אימהות טריות שסיימו לעבוד במקום מסוים לפני הלידה יכולות לנצל את התקופה הקרובה על מנת להחליף קריירה. אבל איך עושים את זה בצורה נכונה וכיצד דואגים לעתיד המשפחה? הנה כמה טיפים חשובים

החלפת מקום עבודה היא מהלך שכיח אצל נשים בחופשת לידה. למרות שהחוק מגן על נשים בהריון ואחרי לידה, הן עצמן מתחילות תהליך של חיפוש עבודה כדי לרענן את השגרה ועל מנת להתאים אותה לנסיבות החדשות. בנוסף, החלפת מקום עבודה רלוונטית עבור נשים שמרגישות מיצוי ובוחנות את העתיד שלהן על הרקע האישי והמשפחתי כאחד.

על אף היתרונות הגלומים בהחלפת מקום עבודה, אימהות טריות גם נאלצות להתמודד עם מגבלות וקשיים מסוימים. הפתרון הוא לחפש עבודה רלוונטית ובעיקר להיעזר בכמה טיפים בסיסיים:

  1. בחרי מקצוע שמעניין אותך

בחירה של מקצוע שמעניין אותך היא תנאי לתחושת סיפוק ואיכות חיים. אם כבר עזבת מקום עבודה אחד לפני חופשת הלידה, כדאי שהמקצוע הבא יתכתב עם מה שאת באמת רוצה לעשות. החדשות הטובות הן שיש המון אפשרויות, אז שמרי על ראש פתוח.

  1. הכיני קורות חיים

הכנת קורת חיים בשלב שאחרי הלידה שונה במובנים רבים מהאופן שבו עשית זאת ללא ילדים. ראשית, עלייך להתאים את קורות החיים למקצוע שמעניין אותך ולדרישות התפקיד. שנית, כדאי להדגיש בתוך קורות החיים את היכולות שיש לך בלי קשר למספר הילדים אבל לאור המגבלות הטכניות – במידה ויש כאלה. כמו כן, רצוי שקורות החיים ייצגו אותך ויבליטו את היתרונות שלך לעומת דורשי עבודה אחרים.

  1. שוחחי עם בני הזוג והמשפחה

הכנה לקראת התהליך של חיפוש עבודה כולל גם אותך וגם את בני הזוג והמשפחה. נצלי את התקופה הקרובה על מנת להתרגל לרעיון, שמרי על קו תקשורת פתוח עם האנשים שמגדלים איתך ילדים ושתפי אותם בהתלבטויות. כך תוכלי להגיע למקום העבודה החדש כשאת מוכנה יותר ועם מינימום ספקות ביכולות שלך.

  1. בחני את השוק

אחרי כמה רעיונות עבודה תוכלי להכיר טוב יותר את השוק שבו בחרת לעבוד. מכל ראיון עבודה את תצאי עם רעיונות חדשים, עם פרספקטיבה מעודכנת וגם עם מידע קונקרטי. זו הסיבה בגללה את לא צריכה להתאכזב מכך שתהליך החיפוש נמשך – אלא להיפך. נצלי את ההזדמנות שעומדת בדרכך ותראי איך העבודה הבאה שלך תהיה מספקת ומהנה יותר.

  1. הציבי תנאים ברורים

בתור אימא טרייה, יש לך את כל הפריבילגיה להציב תנאים ברורים. אל תסכימי לעבוד במקום שלא מיישר קו עם הדרישות שלך וזכרי שיש לך גם זכויות. בדקי את התנאים הקבועים בחוק ואל תתביישי להתייעץ עם אנשי מקצוע. חפשי עבודה שבה מכבדים אותך, הציבי תנאים שישרתו אותך ואת המשפחה ותגדילי את הסיכוי לקבל החלטה מוצלחת.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול