» » בלוג » צרכנות » איך בוחרים תנור למטבח?
צרכנות

איך בוחרים תנור למטבח?

איך בוחרים תנור למטבח? כל הטיפים שאתם צריכים לדעת!

תנור אפייה הוא אחד ממוצרי החשמל היקרים והחשובים ביותר במטבח המודרני. אז איך בוחרים אותו ולמה כדאי לשים לב בתוך המפרט הטכני? הנה כל הטיפים שמומלץ להכיר

עיצוב מטבח מודרני מתחיל בדרך כלל ממיקום נכון של מכשירי החשמל. בין כל המכשירים הקיימים, אין ספק שאחד החשובים שבהם הוא התנור.

בעזרת התנור אפשר להגדיל את רפרטואר המנות שיוצאות לשולחן, לשפר את איכות החיים של המשפחה ולהגשים חלומות עם מתכונים  לעוגות וקינוחים. עם זאת, התנור הוא גם מכשיר חשמלי יקר ובחירה שלו מחייבת סקירה לעומק של המפרט הטכני.

התאמה של תנור מטבח למידות ולצרכים

בשלב הראשון צריך להתאים את התנור למקום הייעודי שלו לפי המידות המדויקות של הגומחה ולדאוג לאוורור. את מידות הגובה, הרוחב והעומק ניתן לבדוק לבד, אך לעיתים נדרשת התייעצות עם איש מקצוע לגבי המרווח שכדאי להשאיר לצורך החיבור לחשמל. באופן כללי, המידות הסטנדרטיות הן של עומק 55 ס"מ, גובה 60 ס"מ ורוחב 59 ס"מ.

בשלב השני מתאימים את התנור לצרכי הבישול והאפייה. כל אחד ואחת מאתנו רוצים להיות מאסטר שף, אך בסופו של דבר יש רק 2 או 3 סגנונות שבהם אנחנו מתמידים. אם רוצים לחסוך בהוצאות מיותרות, רצוי להתאים את התנור לאותם סגנונות ולוודא שהמפרט הטכני שלו עולה בקנה אחד עם הציפיות והרגלי הבישול והאפייה.

כמו כן, יש לקחת בחשבון שתכניות ההפעלה קובעות את אופן הפעולה של מערכת החימום בתנור. התכניות מבוססות על ארבע תכונות עיקריות ובהן אפייה רגילה, טורבו, טורבו אקטיבי גריל. אם רוצים, אפשר גם לנצל את הביקור באולם התצוגה כדי לבדוק מה הטמפרטורה המקסימלית של התנור והאם יש לו פונקציית חימום מהיר. בנוסף, רצוי לבחון את הנפח הפנימי כי בישול בכמויות גדולות יחייב נפח גדול.

נוחות תפעול של תנור למטבח ועניין הבטיחות

התפעול והבקרה על התנור יכולים להתבצע או באמצעות לוח פיקוד עם כפתורים מכאניים, או בעזרת לוח פיקוד דיגיטלי. כפי שאפשר לשער, ההבדלים בתפעול באים לידי ביטוי גם במחיר ויש דגמים ממוחשבים עם אפשרות לבישול אוטומטי. גם כאן, הסוד הוא להתאים את התנור לניסיון הקודם במטבח ולציפיות לעתיד.

עוד דרך לנבא את נוחות התפעול היא לבדוק איזה וסת טמפרטורה יש לתנור (אלקטרוני או מכני), האם יש לו טיימר ושעון שבת, כמה מסילות יש בתוכו ומה רמת הראות והתאורה. בהמשך, ניתן לבחון את עניין הניקיון של התנור וכדאי לתת עדיפות לדגם שבנוי ללא תפרים וחיבורים כי הוא מונע הצטברות קורוזיה, לכלוך ובלאי.

לבסוף, כל שנותר הוא להשוות בין דגמי תנורים לפי רמת הבטיחות. את זה עושים בעזרת בדיקת הדלת, המסילות וגופי החימום ובמשפחות עם ילדים גם בעזרת התעקשות על מנגנון נעילה שמייקר את המחיר אך שווה את ההשקעה.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול