» » בלוג » נדל"ן ומשפחה » מתלבטים איפה כדאי לגור? אלו הקריטריונים שעליכם לבדוק
נדל"ן ומשפחה

מתלבטים איפה כדאי לגור? אלו הקריטריונים שעליכם לבדוק

התלבטות איפה לגור צריכה להישען על קריטריונים ובהם מחיר, איכות החינוך, קרבה למקומות עבודה ותחבורה ציבורית. הנה כל הפרטים

לפי נתוני בנק ישראל, שנת 2018 התאפיינה בזינוק בהיקף עסקאות הנדל"ן ולא מפתיע לגלות שאת רוב העסקאות ביצעו זוגות צעירים עבור דירתם הראשונה. עם זאת, השאלה איזו דירה לקנות ובעיקר איפה להתמקד הופכת להיות קריטית יותר דווקא כאשר המשפחה מתרחבת.

נכון להיום עומד שיעור הבעלות על מספר דירות על כ-70% והערך הממוצע של דירה בבעלות הוא 1.72 מיליון שקל. הבעיה היא שרובנו עושים את אותה טעות ובוחרים דירה רק לפי המחיר, כי זה כמובן משפיע על היקף משכנתאות שנצטרך ועל הלוואות נוספות שנהיה חייבים לגייס. בפועל, המחיר הוא רק פרמטר אחד מבין שורה ארוכה של קריטריונים חשובים ובהם:

  1. מערכת גנים ובתי ספר

מערכת החינוך העירונית קובעת את עתיד הילדים והמשפחה. הורים שרוצים להגדיל את סיכויי ההצלחה של ילדיהם חייבים לבדוק מה רמת מערכת הגנים ובתי הספר בכל אזור בעיר, מה הנתונים על איכות החינוך בהשוואה בין שכונות ומה צופן העתיד מבחינת תכניות העירייה. ההבדלים בין רמות החינוך גבוהים מכפי שנהוג לחשוב, אך הכנת שיעורי הבית תעזור להורים להכניס אותם למערכת השיקולים הרחבה והסופית.

מחפשים נתונים קונקרטיים? בדקו את אחוז הזכאות לבגרות מצד תושבי העיר ואת הנתונים שמפורסמים על ידי משרד החינוך. אמנם לעיתים קיימות הטיות, אך הנתונים בכל זאת מספקים סוג של אינדיקציה לאיכות המערכת.

  1. קרבה לאזורי תעשייה ועבודה

הורים לילדים מרגישים ביטחון ברכישת הדירה שלהם כאשר היא קרובה לאזורי תעשייה ועבודה. השאיפה העיקרית היא כמובן לקצר כמה שאפשר את מרחק הנסיעה או ההליכה בין מקום המגורים והבית, אך יש לקחת בחשבון גם החלפת מקצוע וקריירה בעתיד. במקרים כאלה, ההורים והילדים כאחד ירצו שיהיו להם כמה שיותר אפשרויות לבחור מתוכן.

מי שלא מכיר את העיר שאליה הוא עומד לעבור יכול לקבל מידע על אזורי תעשייה ועבודה באמצעות רשתות חברתיות, אתרי אינטרנט והמלצות של חברים ובני משפחה. אם גם אפיקי המידע האלה לא תורמים, ניתן ליצור קשר ישיר עם נציגי העירייה ולבקש לראות את תכניות התב"ע.

  1. תחבורה ציבורית

רובנו נוטים להקל ראש בחשיבות התחבורה הציבורית, בעוד בפועל היא משפיעה גם על ערך הנכס שנקנה וגם על איכות החיים. כדאי מאוד שליד הדירה תהיה נגישות גבוהה לאוטובוסים, תחנת רכבת או לפחות מוניות ושנוכל בטווח הארוך להבטיח לילדים שלנו שימוש נוח בתחבורה ציבורית במקום ברכב פרטי.

לסיכום, מבחינת הורים לילדים, למיקום של הדירה יש השפעה על איכות החינוך, איכות החיים והנגישות ובטווח הארוך קיים אפילו מתאם מסוים בין עיר המגורים לבין הצלחה בלימודים ובקריירה.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

טיסות זולות לחול