- Facebook Pixel Code -->
» » בלוג » הריון ולידה » לידה » עריסה לתינוק – לקנות או להשכיר?
לידה צרכנות

עריסה לתינוק – לקנות או להשכיר?

עריסה לתינוק להשכרה
עריסה לתינוק היא פריט די חיוני בחודש- חודשיים הראשונים לחייו של התינוק. האם לקנות או להשכיר? ננסה לעזור לכם להחליט תוך הצגת היתרונות והחסרונות של כל אופציה

עריסה לתינוק היא פריט די חיוני בחודשים הראשונים לחייו של התינוק.

גודל עריסה סטנדרטית לתינוק הוא גודל של 50 על 70 ס"מ, וברוב המקרים עריסה משמשת את התינוקות בלי בעיה עד לגיל 3-4 חודשים בממוצע.

היתרון הגדול בעריסה לתינוק הוא גודלה הקומפקטי שמאפשר לשים אותה בחדר שינה קטן, בסמוך למיטה, אפשר להעביר אותה בין חדרים ולנייד אותה ברחבי הבית כך שהתינוק יהיה סמוך אליכם בשעות היום.


עלות השכרת עריסה לתינוק – השכרת עריסה לתינוק יד שרה

עלות השכרת עריסה לתינוק לחודש מסתכמת בסכום זעום וסמלי של 30-40 ש"ח לחודש, ובד"כ תידרשו להשאיר פיקדון של סכום כסף שיוחזר לכם עם החזרת העריסה.

עריסה אפשר להשכיר בחנויות למוצרי תינוקות או דרך יד שרה שמציעים מוצרים שונים להשכרה במחירים נמוכים ושווים לכל כיס.
בשל המחיר הזעום לחודש עבור השכרת העריסה, רכישה של עריסה חדשה איננה משתלמת ברוב המקרים ולדעתי האישית ומניסיוני עם 3 ילדים – זוהי הוצאה שאפשר לוותר עליה.

AAA
עריסה לתינוק מעץ

מחיר עריסה לתינוק – קניית עריסה לתינוק

עריסה חדשה מפלסטיק או מעץ עולה בין 300-600 ש"ח בממוצע. אמנם אתם מקבלים מוצר חדש, אבל סביר להניח שבתוך חודשיים או שלושה הוא כבר לא ישמש אתכם יותר ולדעתי מניסיון עם 3 ילדים חבל על ההשקעה.

בסקר שערכתי בקרב כ-30 אמהות לתינוקות , כ-50 % העבירו את התינוק למיטת תינוק גדולה יותר לאחר חודשיים וכ-40 % העבירו אותו למיטת התינוק לאחר 3 חודשים. 10% השאירו את התינוק לחודש נוסף.

 

גודל עריסה סטנדרטי – גודל של עריסה – מתי מעבירים תינוק מעריסה למיטת תינוק ?

חשוב לציין שיש תינוקות שהם מאוד פעלתניים בשנתם (כמו הבן שלי למשל) שבסביבות גיל חודשיים מסתובבים במיטה ואז נוצר מצב שבו התינוק שולח יד או רגל שנתקעת לו בין הסורגים של העריסה ומעירה אותו, או שהם מסתובבים לרוחב ואז נתקעים בסורגים למרות מגן הראש.

גם אצלנו זה קרה ובשל כך העברנו אותו בגיל חודשיים למרות שהוא עדיין היה קטנציק מבחינת גודל ושקל רק 4 ק"ג.
בנוסף זו היתה הקלה גדולה לקבל את החדר שלנו בחזרה כאשר העברנו אותו למיטת התינוק שהיתה בחדר שלו שהיה סמוך אלינו.
יש בייבי סנס והאמת שהאינסטינקטים האימהיים אצלי עבדו כל כך חזק שעל כל ציוץ שלו התעוררתי עוד לפני שהוא בכה. וכשהוא בכה אני בטוחה שגם השכנים שמעו..

עם התאומות שלי שהגיעו כמה שנים לאחר מכן, שכרנו 2 עריסות מפלסטיק שהיו מעט גדולות יותר מעריסות העץ. בגיל חודש וחצי העברנו אותן בעריסות שהיו די מרווחות לחדר שלהן והן נשארו איתן עד גיל 4 חודשים בערך. אז העברנו אותן למיטות שלהן.

יצא לי לשמוע טענות נגד השכרת עריסה ש"העריסה ישנה ומלוכלכת" או במצב לא שמור, אבל ממה שיצא לי לראות בעצמי ולשמוע מחברות, מדובר בסך הכל במוצר שמשתמשים בו לתינוקות רכים, האמהות שומרות בד"כ על ניקיונו, ולמעט העברת סמרטוט עם חומר ניקוי כמה שעות לפני שמשכיבים את התינוק, אין צורך במשהו מעבר.

מזרן לעריסת תינוק מחיר

בדרך כלל כשמשכירים עריסה לתינוק, מקבלים גם מזרן לעריסת תינוק.

מאחר ואני מודעת לכמות החיידקים והאבק שיכולים להדבק למזרן שמונח ללא ציפוי ניילון ובתנאים טובים, העדפתי ללכת על בטוח וקניתי מזרן חדש לעריסה שעלה לי כ-50 ש"ח בשביל שיהיה לילדים שלי נקי יותר.

בנוסף, אתם יכולים לראות את העריסה שאתם מקבלים בחנות ורובן במצב שמור.

בשביל חודשיים נראה לי מיותר להוציא 300-500 ש"ח על מוצר שאח"כ יתפוס לכם מקום בבית עד להולדת הילד הבא.

מצעים לעריסת תינוק

במידה ואתם משכירים עריסה מחנות מסוימת, מומלץ לקנות סט מצעים מאותה החנות מאחר ולעיתים ישנם גדלי עריסות עם הבדל של מספר סנטימטרים לכאן או לכאן. מרבית החנויות יחזיקו סטים לעריסה בגודל תואם.

המלצתי האישית היא לרכוש סט אחד שכולל מגן ראש ושמיכת פוך ועוד 2 סדינים, זה מספיק לתקופה של חודשיים וגם ככה אתם תקבלו שמיכות נוספות כמתנות ובד"כ שמים על הסדין גם סדינית כדי למנוע ממנו להתלכלך מפליטות וכד'.

קחו בחשבון שבמהלך השנתיים הקרובות יהיו לכם עוד המון הוצאות על התינוק לא כולל חינוך ואם יש לכם כרגע כסף מיותר, חסכו אותו בצד..

 

8
הגב

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
הדסעינתטליהאילנהיפעת פרמן Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
אבי ורון
Guest

הכדאיות הכלכלית ברכישת עריסה (300~500 ש"ח) לעומת השכרה על בסיס חודשי (30~50 ש"ח לחודש) מתחילה להיות רלוונטית בילד השלישי ואילך (בילד השלישי מגיעים לעתים לסך 10~12 חודשי השכרה)

אמנם לא כל ההורים יודעים מראש את מספר הילדים הנפרדים (תאומים ושלישיות הם סיפור אחר) שייוולדו להם לפני לידת הילד הראשון, אבל אלו המתכננים משפחה גדולה שתדרוש רכישת מיניואן גם בהמשך … עשויים למצוא את אפשרות הרכישה חסכונית יותר.

ילדים זה שמחה 🙂

שושי
Guest

אמא יקרה, אני חוששת שה"סקר" שלך לוקה בחסר, שאת מסתמכת על חשיבה קצרת טווח, מתעלמת מנתונים חשובים ולכן המסקנות שהגעת אליהן, שגויות. לא ציינת כמה אמהות השתתפו בסקר, אבל נראה שהמדגם שלך אינו מייצג. אם תשאלי מוכרת בשילב מה משך זמן ההשכרה הממוצע של עריסות, תגלי שהוא ארוך מזה שציינת, ונראה לי שאפשר להסכים שהמדגם של שילב מקיף יותר משלך. אני מוכרת ומשכירה עריסות, ואצל הלקוחות שלי, ממוצע הזמן שהתינוק ישן בעריסה עומד על 5 חודשים. ויש הרבה סיבות טובות שאנחנו מעדיפות שהילד ישן בעריסה כמה שיותר: יש היום המלצה גורפת בארץ ובעולם לישון באותו חדר עם התינוק בחודשים הראשונים… Read more »

יפעת פרמן
Guest
יפעת פרמן

מומלץ להשאיל עריסה ביד-שרה. העריסה בעלת תו-תקן, מקבלים עם מזרן, אבל אנחנו קנינו מזרן חדש ב-50 ש"ח. מומלץ להשתמש בעריסה עד גיל 3 חדשים בלבד.

אילנה
Guest
אילנה

קניתי לול מפלסטיק לא עריסה והמידות די דומות בין הלול לעריסה. את הרכישה עשינו לפני חמש שנים במחיר של 300 ₪ הלול נוח להפליא עובר בכל דלת של הבית. כל הבנים שלי ישנו בלול הזה עד גיל 10 חודשים או שנה כל אחד שונה כי היה להם נוח בתוכו. הייתה לי מיטת תינוק שנאלצתי לוותר עליה כי אף אחד לא רצה לישון בה והיא סתם תפסה מקום ועם הזמן הפכה למין ארון בגדים (עוד סיבה שבגללה הוצאתי אותה מהבית). אגב עד עכשיו ישנו בה ארבעת הבנים שלי שיהיו בריאים. והלוואי שאמצה עוד אחת כזאת (פשוט לא מייצרים כאלה יותר הן… Read more »

טליה
Guest
טליה

שלום,
רציתי לדעת איפה מצאתן השכרת עריסה
בשלושים ארבעים שח בחודש?

עינת
Guest
עינת

יש גם את העריסה הזו שהופכת ללול. אחרי שהיא מסיימת את תפקידה כעריסה אפשר לשים אותה בסלון והיא משתמשת כלול.
http://www.toyland.co.il/detail.tmpl?sku=ARISA_SUPERBABY

אני עומדת להיות אם טריה אז קוראת המון על פתרונות כאלה ואחרים. אני מתלבטת אם לא לשים את התינוקת כבר בהתחלה במיטה משום שבדקתי מידות והיא תיכנס לחדר השינה שלנו ותוכל לעמוד צמוד למיטה שלנו.

הדס
Guest
הדס

אמנם עבר קצת זמן מאז התגובה האחרונה אבל אולי זה יהיה רלוונטי לקוראים אחרים: אנחנו הורים לתינוק בן ארבעה חודשים שעדיין ישן בעריסה. אנחנו משכירים עריסה זהה לזאת שבקישור ב-10 שקלים לחודש, דרך בייבי פארם בגבעת שמואל ומרוצים ממנה מאוד. מזרון שאלנו מחברה שקנתה (שימש את שני הילדים שלה). לדעתי, כדאי להתחיל עם עריסה בכל מקרה, כיוון שבהתחלה התינוק קטן וזקוק לגבולות קרובים כדי להרגיש כמה שיותר עטוף, בהמשך לתחושה ברחם ונראה שאפילו העריסה הקטנה הזאת גדולה עליו… בנוסף, בהתחלה מאוד נוח שאפשר להסיע את התינוק בעריסה מחדר לחדר בבית כך שיהיה קרוב לאמא, בחדר שהיא נמצאת כרגע, אז אני… Read more »

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול