» » בלוג » הריון ולידה » הריון » דימומים בהריון – סימפטומים, סיבות ודרכי טיפול – מה עושים כשיש דימום בהריון ?
הריון

דימומים בהריון – סימפטומים, סיבות ודרכי טיפול – מה עושים כשיש דימום בהריון ?

דימומים בהריון במהלך השליש הראשון הינם תופעה בעלת שכיחות די גבוהה. כ-30% מהנשים מדממות במהלך הריונן, רוב ההריונות ממשיכים למרות הדמם באופן תקין. כל מה שרצית לדעת על דימומים במהלך ההריון

דימומים בהריון במהלך השליש הראשון הינם תופעה בעלת שכיחות די גבוהה. כ-30% מהנשים מדממות במהלך הריונן בשלב כזה או אחר.
רוב ההריונות ממשיכים למרות הדמם באופן תקין, אך כ-15% מההריונות נופלים במהלך השליש הראשון , לרוב עד השבוע ה12 (בשל כך ממליצים להמתין עם הודעה על ההריון למשפחה ולחברים).

 


דימום בהריון יכול להגרם בשל מספר סיבות – דימומים בהריון :  

 • השתרשות – ברוב ההריונות יש דמם שונה מהרגיל בתחילת ההריון, בין השבוע ה-4-6 , וזהו דמם של השתרשות של העובר ברחם. לרוב זה אינו דמם אלא יותר הפרשה חומה- ורדרדה , וזהו דבר תקין.

 

 • הפלה – כפי שצויין מעלה, רוב ההפלות מתרחשות במהלך השליש הראשון, עד השבוע ה12, כאשר ההריון לא מתפתח באופן תקין, או בשל סיבות נוספות:
  • גורמים כרומוזומליים גנטיים
  • בעיית קרישיות
  • גורמים אנטומיים
  • גורמים הורמונליים
  • גורמים זיהומיים
  • גורמים חיסוניים
  • גורמים סביבתיים

 


סימני הפלה – סימנים להפלה הינם :

 • כאבי בטן חדים מאוד בבטן התחתונה (כואבים יותר מכאבי מחזור)
 • דימום וגינלי חזק
 • חתיכות רקמות שנפלטות מהנרתיק
 • תחושת סחרחורת וחולשה

הפלה (או אובדן היריון) יכולה להתבטא באופנים הבאים:

 • הריון כימי – הריון שנפל עוד לפני שניתן היה לאבחן שק הריון ברחם. במקרה זה מאובחן הריון בבדיקת הדם, אולם רמת הורמון ההיריון (HCG – בטא) אינה עולה באופן תקין אלא נמצאת בירידה. במקרה של חשד להיריון כימי יש להמשיך לעקוב אחרי רמות הבטא, ולוודא שהיא מתאפסת. הריונות כימיים רבים מתרחשים ונופלים עוד בטרם האישה מספיקה לגלות כי הינה בהריון.
 • ישנו שק היריון ריק בשלב בו כבר אמורים היו לראות עובר (בשלב מאוד מוקדם של ההיריון) .
 • בשק ההיריון נמצא עובר ללא דופק בזמן בו כבר אמורים היו לזהות דופק (החל מהשבוע ה-8).
 • הפלה נדחית – עובר שמת לאחר שכבר נצפה דופק עוברי.
 • מות העובר – בשליש השני או השלישי להיריון.

למאמר המלא בנושא הפלות לחץ כאן


 • הריון מחוץ לרחם –
  לעתים, לאחר שמתרחשת הפריה, הביצית המופרית לא מצליחה להשלים את דרכה מהחצוצרה אל הרחם, נשארת בחצוצרה או בשחלה ומתחילה להתחלק בתוכה ולהשתרש בה. בחלק מהמקרים משתרש ההריון בחלל הבטן או בצוואר הרחם, והריון כזה בד"כ לא יתפתח בצורה תקינה, לרוב יפול מעצמו, אך עלול גם לסכן את האישה.
  במקרה של הריון מחוץ לרחם יתקיימו תופעות הריון רגילות, ואף תיראה נוכחות של הורמון ההריון (בטא HCG) , אך העלייה שלו לא תהיה תקינה ותתרחש בקצב מהיר מדי או איטי מדי.
  לרוב הריון מחוץ לרחם מלווה בכאבי בטן  חזקים וחדים, התכווצויות  ובדימום וגינלי חזק. בכל מקרה של כאבי מחזור חזקים ביותר בתחילת ההריון יש לפנות לרופא כדי לבדוק. במידה ולא נצפה שק הריון באולטראסאונד מעל לרמת בטא של1000, יש לבצע אולטראסאונד על מנת לשלול הריון מחוץ לרחם. במקרה של הריון מחוץ לרחם יש צורך בהתערבות רפואית על מנת לוודא שלא נותרו שאריות מההריון בחצוצרה או בחלקים אחרים של חלל הבטן.

 

 • מאמץ יתר –יש נשים שלאחר ביצוע פעילות גופנית או מאמץ פיזי קשה, או הליכה מהירה ומרובה, ייתקלו בדימום קל. במקרים כאלו מומלץ לשכב ולנוח, להמעיט בפעילות, ולשתות הרבה.

 

 • קיום יחסי מין אינטנסיביים – במהלך ההריון כלי הדם בנרתיק ובאזור אבר המין מתרחבים ונהיים רגישים יותר, קיום יחסי מין אינטנסיביים מדי יכול לפגוע ברירית הנרתיק ולגרום לפציעה קלה. מומלץ להמנע מקיום יחסי מין "פרועים", ולזכור כי בכל זאת האזור רגיש.

 

 • שיליית פתח – כאשר שיליה משתרשת בחלק התחתון של הרחם, סמוך לפתח צוואר הרחם או ממש עליו, נוצר מצב שבו ההריון מאוד רגיש, ונמצא בסיכון. במקרים רבים שליה נמוכה עולה עד השבוע ה15, אך במקרים של שליית פתח יש להיות בשמירה ולהמנע מקיום יחסי מין. בשל רגישות המקום יכולים להיות דימומים רבים במקרה מסוג זה.

 

 • היפרדות שלייה – סיבוך עם שכיחות נמוכה, היפרדות שליה בדרך כלל מתרחשת בשבועות מתקדמים של ההריון, לרוב לקראת לידה, וזהו מצב אשר מהווה סיכון לחיי האם ולחיי העובר. השליה מתנתקת מהחלק הפנימי של הרחם באופן חלקי או מלא , מצב זה יכול להוביל לחוסר חמצן אצל העובר ולדימום מאסיבי אצל האישה. הסיבה להיפרדות שליה אינה ידועה, אך יש קשר בינה לבין בעיות של לחץ דם גבוה, קרישיות יתר, זיהום, חבלה בבטן, ואף רעלת הריון. הסימנים להפרדות שיליה הינם כאבי בטן חזקים מאוד ודימום מרובה.

 

 • לידה מוקדמת – לידות רבות מתחילות עם דימום, במיוחד בשלבי ההריון המתקדמים , במידה וישנו דימום מאסיבי יש לפנות מיידית לרופא על מנת להבדק.

 

 • מחסור בפרוגסטרון – ישנם מקרים שבהם בגוף יש חוסר איזון הורמונלי ומחסור בהורמון הפרוגסטרון החיוני להתפתחות ההריון. במידה וישנם דימומים חוזרים ונשנים מומלץ לעשות בדיקה של רמות פרוגסטרון ולוודא שאין חוסר. לעיתים מתן תמיכה של פרוגסטרון באמצעות זריקות או כדורים (הזריקות יותר יעילות) יכול למנוע הישנות של דימומים. (במקרה שלי היו דימומים עד שבוע 20, עם תחילת מתן זריקות פרוגסטרון אחת לשבוע הדימומים נפסקו לגמרי עד לסוף ההריון).

 

בכל מקרה של דימום בהריון יש לשים לב, במקרה של מספר טיפות דם בודדות אין טעם להכנס לפאניקה, ולרוב זה תקין ושכיח.
במקרה של דימום מאסיבי כמו מחזור חזק יש לפנות לרופא לבדיקה. ברוב המקרים תשמעו את המושג "הפלה מאיימת", תשתדלו לא להלחץ ולהשאר רגועות עד כמה שאפשר, לחץ ומתח לא בריאים עבור גופכן ועבור העובר שבבטן.


בכל מקרה שבו יש דימום יש לבדוק , חשוב להמנע מפעילות מאומצת, לנוח יומיים שלושה במיטה (בלי ניקיונות, בישולים וכו'), לא לעבוד יותר מדי שעות, שהעבודה וכל העולם יחכו, יש לכן תינוק בבטן והוא יותר חשוב מהכל.תפעילו את הסביבה הקרובה ותעזרו בה. לעיתים זו הדרך של הגוף לאותת לנו שהוא זקוק למנוחה כי גם ככה הוא עובד פי 2 יותר קשה בהריון על מנת לתחזק 2 מערכות חיים , וזו משימה לא פשוטה.

 

חשוב לזכור שישנם הריונות רבים אשר מלווים בדימומים ברמה כזו או אחרת, אני יודעת על מקרים של דימומים כמו מחזור מאסיבי שהסתיימו בלידות תקינות ותינוקות בריאים,

 

 

 

 

 

53
הגב

avatar
38 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
Estiדואגתתתנטלימודאגתאור Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
pegs
Guest
pegs

האם הגיל לל האם (40+) יכול לגרום לדימומים במהלך הריון?

סיגל
Guest
סיגל

שלום
י
אני בת 40+ ובשבוע 6 להריון. עברתי לאחרונה 2 הפלות. אתמול התחילו דימומים או יותר נכון הפרשות חומות, היינו במיון, דופק נצפה והרופאה אמרה מנוחה מוחלטת (כל מה שכתוב פה בפורום)
אני מקווה שבאמת זה ייסתיים בהריון תקין ולידה תקינה ותינוק בריא. השאלה שלי לגבי מנוחה האם כל היום אני צריכה להיות במיטה או שאני יכולה לנסוע באוטו. לא להסתובב או לסידורים אלא להגיע למקום מסוים מבלי לעשות יותר מידי. האם זוהי אמורה להיות מנוחה קיצונית? לי אין בכלל עזרה בסביבה הקרובה ולכן חשוב לי לדעת מה אני כן יכולה לעשות מבלי לפגוע בסיכויים של תקינות ההריון.
תודה
סיגל

שירן
Guest
שירן

היי אני בשבוע השלישי להריון ויש לי דימום נורא נורא חזק עד כדי כך שאני מחליפה לפחות 4 פאדים ביום ( אני אחרי הפריה) עשיתי 3 פעמים בדיקות דם וזה עולה באופן תקין עשיתי אולטרסאונד ויש שק וממה שהרופא אומר הכל תקין אני שמה נרות והרופא גם אמר לי להתחיל זריקות גסטון יש לי כמה שאלות א- האם ההריון יכול להיות תקין למרות הדימום החזק? ב- האם הזריקות אמורות להפסיק את הדימום? ובמידה וזה לא מפסיק הדימום האם זה עדין תקין? ג- האם יכול להיות שק והרמה של בדיקות הדם יוצאת תקינה אבל יכול להיות שאין דופק לעובר ובגלל זה… Read more »

הילה
Guest
הילה

היי
גם אני התחלתי לדמם פתאומי משבוע 10. עכשיו אני בשבוע 12 ובתחילתו היה לי דימום קל.
ביצעתי שקיפות עורפית בה התגלתה הפרדות רקמות מהשלייה.
הרופא שביצע את השקיפות אמר לי שכדאי לנוח הרבה, לפחות חודש!!! והרופא שלי לא מקבל את זה ואומר שמה שצריך לקרות קורה. האם רופא יכול להגיד דבר כזה????
מה אני צריכה לעשות?
האם זה יכול להתאחות?
האם זה מסוכן?
השלייה שלי איננה שליית פתח.
ברצוני להוסיף, ברוך השם, העובר תקין.
בברכה

גלית
Guest
גלית

שלום רב,

כיום עשיתי בידקת היריון ביתית והתוצאה הייתה חיובית, כמה שעות אח"כ החל דימום קל מאוד, עשיתי בדיקה נוספת ושם קו התוצאות היה מאוד מאוד בהיר.
זהו היריון שני שלי ובראשון היה לי דימום קל בשבוע השמיני.
האם יש טעם בשלב מוקדם כ"כ לגשת לרופא, האולטרסאונד יכול לומר משהו בשלב זה ?

אורטל
Guest
אורטל

היי ;אני בשבוע 8 להריון יש קצת דם רק כאשר אני הולכת לשירותים לעשות צואה אני קצת לוחצת אבל זה מפסיק אם זה נורמלי
ויש לי הפרשות חומות אולי שזה בגלל שיש לי פיטריה ?

אבא
Member
אבא

לגבי הדימומים ממליצה לך להתייעץ עם רופא ולבדוק.

פורטונללה
Guest
פורטונללה

בס"ד

תודה רבה, זה מאוד עזר והרגיע. יש לי דמון מאוד קל, טיפות ממש, אך יחד עם הבטא הנמוך זה קצת הלחיץ. המאמר הזה ברור יותר מאחרים שמצאתי באיטרטנט, הרגיע אותי ויחד עם זאת שפך אור על הסיכונים.

תודה

פורטונלה

הלחוצה
Guest
הלחוצה

קודם כל אניי חייבת לציין שזהו המאמר הכי מרגיע שיש ואני מודה לך על שפירסמת אותו הרגשתי הכי לבד בעולם וכמות הלחץ רק עלתה עד שנכנסתי למאמר הזה. אני בתחילת השבוע השישי להריון ולפני יומיים התחילו לי דימומים קלים ניגשתי לרופא שבדק אותי בא״ס אמר שיש שק הריון לא מצא דופק. היות והדימום החל להתגבר בהיותי אצלו הרופא ציווה עלי מנוחה מוחלטת במיטה ונתן לי לעשות בדיקות ספירת דם – בטא בכדי לראות עם יש עליה בספירה ולבדוק עם ההריון תקין. בלילה החלתי לדמם דימומי מחזור ומרוב לחץ ופחדים נגשתי למוקד של מכבי שם עשו לי בדיקת א״ס ונמדד גודל… Read more »

הלחוצה
Guest
הלחוצה

תודה רבה על התגובה האמיתית והמהירה כרגע מחכה לבדיקת בטא נוספת
בדיקת הבטא שנעשתה ביום שלישי הראתה תוצאה של 492 
לא יודעת מה זה אומר טוב או רע. בהחלט הכנתי את עצמי לכל דבר גם לגרוע מכל
אך עדיין אופטימית

אנונימי
Guest
אנונימי

שלום ,אני פחות או יותר בשבוע רביעי חמישי והתחלתי פתאום לדמם דימום קל (פד 1 ביום) הלכתי כבר באותו היום של הדימום לגניקולוג ,עשיתי בדיקת אולטרסאונד והוא אמר שבנתיים הכול תקין ושעדין אין דופק הדימום נמשך כבר 4 ימים , ואני לא יודעת מתי יפסק רציתי לדעת האם זה נורמלי וכמה ימים פחות או יותר הדימום נמשך ? 

????
Guest
????

שלום לכל הנשים המדהימות והחזקות!!
אני בת 27 הריון שני לאחר הפלה טבעית.
מדממת כשבועיים כמו מחזור עם כאבים חזקים בבטן תחתונה.
בא.ס רואים שק הריון בגודל של 1.5 ס"מ ללא חלבון או דופק.
שבוע ההריון לא ברור בגלל ההפלה, אני מהמרת על 8 או 9 החישוב היבש מראה 11.
האם משהי שמעה או חוותה מקרה דומה???
אשמח לכל תגובה…

מיכל
Guest
מיכל

שלום רב אני בת 28 ויש לי 3 ילדים והילד הרבעי עברתי הפלה טבעית לפני 6 חודשים .אני מנסה להיכנס להריון ולא הולך לי .קיבלתי מחזור מאז 4 פעמים

חן
Guest
חן

שלום אני נמצאת בשבוע 9 והיה לי הפרשות חומות
לא ממש חזקות.. הייתי במיון נשים והרופא בדקה
והכל תקין.. זה יכול להיות שיהיה כתמים במהלך ההריון?
אשמח לקבל תשובה.. יום טוב..

יעל
Guest
יעל

שלום לכולן! אני כרגע בשבוע ה-6. לפני כ-4 ימים היו לי הפרשות חומות מלוות עם כאב בבטן התחתונה. ישר ניגשתי להיבדק, הרופא אמר לי שרואים שיש שק הריון בתוך הרחם אך לא רואים התפתחות. הוא שלח אותי לעשות בדיקת בטא וספירת דם. הספירת דם יצאה תקינה. אך הבטא לא כל כך…הבדיקת בטא הקודמת שלי יצאה 1080 אך הפעם היא איננה הכפילה את עצמה ויצאה 1798. הוא אמר לי לחזור על הבדיקה עוד יומיים והפעם הבדיקה יצאה 2674. הוא לא היה אופטימי מאוד, אך אמר לי לחכות עוד שבוע ולעשות א"ס. האם מישהי מכירה מקרה דומה שבסוף ההריון התפתח באופן תקין?… Read more »

אורית
Guest
אורית

שלום לכולן,
אני מנסה להרות שנה אל לשווא, לפני כשנתיים עברתי הפלה ייזומה (טעות חיי)וכעת מנסה להיכנס להריון טבעי,הבדיקות שלי ושל בעלי יצאו תקינות . החודש ביום ה 24 למחזור חשבתי שזה הגיע אל היו רק יומיים דימום חום כהה שמילא רק תחתונית ולא פד, ואח"כ יומייים חום ממש בהיר בלי זכר של דם.היום 29 יום ועדיין לא קיבלתי, אין לי בטן תחתונה קשה ושום תחושה גופנית אלא רק תחושה פנימית האם יכול להיות הריון?
תודה על כל תשובה …

טולי
Guest
טולי

אני בשבוע 7 ומזה 4 ימים רצופים יש לי דימומים , בדקתי לפני כשבוע והיה דופק, כמו כן גם אתמול אחרי 3 ימים של דימום עדיין נצפה דופק, אני נחה בינתיים בבית עד לבדיקה אצל הרופא נשים שוב בעוד כשבוע (שם אנסה לבקש פרוגסטון)זהו הריון ראשון שלי, הדימום הינו דימום בניגוב+מעט על תחתונית (אפילו לא תחתונית מלאה אחת ביום) אבל בניגוב זה עם נימי דם כאלו. האם משהי נתקלה? כמה זמן זה עוד יכול לקחת?? האם יש סיכוי לבייבי חמוד/ה שאני כ"כ רוצה? זהו הריון ראשון שלי , בת 37.5 ומודאגת.

נעמה
Guest
נעמה

אהלן. אני עשיתי בדיקת דם שעבר ויצא חיובי. אתמול בלילה הרגשתי כאבי בטן תחתוניים והיה לי דימום יחסית קל. נסעתי לטרם עשיתי בדיקת שתן וגם שם יצא חיובי וקיבלתי הפנייה למיון. בבית חולים עשו לי בדיקות דם אולטרסאונד וכו׳ הרופא אמר לי שההריון שלי לא תקין ומחר לעשות שוב בדיקת דם. הבוקר קמתי ולצערי הרב גיליתי הרבה דם בכמות של מחזור ועדיין כאבי בטן חדים. רציתי לשאול האם יש עדיין סיכוי שאני בהריון ומקרים כאלו קרו כבר בעבר? בבקשה זה דחוף לי לדעת אני אשמח מאוד לקבל תשובה בהקדם האפשרי המשך יום טוב. דרך אגב חשוב לי לציין שאני בת… Read more »

אני
Guest
אני

שלום רב,
אני בהריון בשבוע 12.בערך בשבוע 8-9 התחיל דימום קל בצבע חום כהה בצורת סיבים. מאז הוא לא הפסיק, אלא רק התחזק. כרגע בערך שבוע אני כאילו במחזור, אי- נוחות בחלק התחתון של הבטן כמו במחזור, דם אדום מאוד עם גושים חומים, מחליפה 2 פדים ביום. הייתי אצל 2 רופאים, כולם אומרים שהכל נראה תקין, יש דופק, אין קרישי דם גדולים. שניהם אמרו שהדימום אופייני לשליש הראשון, אבל אני נכנסתי לשני והדימום רק מתחזק! אני מאוד מודאגת! מה עלי לעשות???
תודה

אבא
Member
אבא

הי, ממליצה לך לבקש במיידי תמיכת פרוגסטרון בנרות או זריקות . בהריןו הראשון שלי סבלתי מדימומים בלי הפסקה ורק כשהתחלתי לקחת תמיכת פרוגסטרון זה השתפר.
שיהיה בהצלחה, ממליצה על ד"ר וייס מתה"ש לייעוץ או פרופ' סיון.
לכי לרופא שמתמחה בהייריסק

אני
Guest
אני

לפני שבוע הגעתי למיון עם כאבי "בטן" ודימום בינוני. הרופאה אמרה שמבחינת פתיחה של הרחם (לא יודעת בדיוק את המושג) נראה שלא מתפתחת הפלה, ראיתי דופק, נשארתי למעקב ללילה. היא רצתה לתת לי גסטון, אבל אחרי התייעצות עם רופא אחר, וויתרה בטענה שבשבוע כזה (13) לא נותנים תמיכה. אחרי שעתיים התחילו כאבים עזים והפלתי את העובר…
מדובר ברשלנות רפואית???????????

מיכל
Guest
מיכל

הי,
רציתי לדעת עד איזה שבוע מומלץ לקחת פרוגסטרון? אני שבוע 10+3 ברוך השם סבלתי מדימומים בשבועות 6-8 ולקחתי פרוגסטרון אבל הרופא שלי אמר לפי להפסיק בתחילת שבוע 10 והיום היה לי דימום ממש ממש קל… האם להמשיך עד שבוע 12??

חגית
Guest
חגית

היי אני חדשה כאן באתר אני קוראת ומוצאת סיפורים מאד דומים למה שאני עוברת. אני מנסה להכנס להריון כמעט שנה , וזה לא קל בכלל מסתבר. בתאריך6 למאי ריאיתי דימום חשבתי שקיבלתי מחזור. זה הפסיק במהלך היום והפך להפרשות חומות עם צבע ורוד. ההפרשות נמשכו שבוע. אתמול התחיל דימום ממש. זה בטוח מחזור זה הגיוני דבר כזה או שצריך לראות רופא?

ענבר
Guest
ענבר

שלום, יש לי שאלה מסקרנות בעיקר.. אני בת 27 ואני ובעלי מנסים כ5 חודשים להכנס להריון אחרי הפלה יזומה( מום בעובר) ובחודש האחרון קיבלתי מחזור שונה מאוד מכל חודש גם בכאבים וגם בצבע. המחזור שלי סדיר מאוד, כל 27 – 28 יום, וביום ה 28 התחילה הפרשה ורדרדה עם חום בהיר, וכאבי תופת, דקירות חזקות בצד שמאל בעיקר אני זוכרת באים והולכים הם ממש שיתקו אותי לא יכולתי לעמוד. זה נפסק אחרי שעתיים בערך. ומאז 4 ימים יש לי מחזור בצבע שונה ובכמות כמו מחזור רגיל,אדום אבל לא בגוון רגיל, פחות צח נגיד, מה זה יכול להיות? אולי הריון שלא… Read more »

נועה
Guest
נועה

שאלה קצת מורכבת: אני חשדתי שאני בהריון בגלל מספר תופעות שלא יכולות להיות מוסברות אחרת (לא אפרט כאן), אך מספר בדיקות ביתיות הראו שלילי . עם זאת, המשיכו אצלי כמה תופעות, אך ביום שבת האחרון שהיה בדיוק היום ה-28 מאז הדימום האחרון (שלדעתי היה של השתרשות), קיבלתי מה שנראה והרגיש כמחזור מבחינת הכאבים וזרם הדימום. לאחר 3 ימים של מה שנראה כמחזור נורמלי הדימום נפסק וגם הכאבים, אך היום שוב התחיל לי דימום לפתע, עם כאבים. האם לדעתכן זו הפלה טבעית והאם שווה לי לעשות בדיקת בטא על כל מקרה? עד עכשיו לא השתמשתי בה כי לא רציתי לעשות סתם.… Read more »

אבא
Member
אבא

לדעתי אין טעם לרוץ לבדיקות. שחררי ותסמכי על הגוף שלך שידע להוציא מה שלא טוב לו.
בהצלחה!
חלי

טניה
Guest
טניה

שלום
אני בשבוע 15 ואני גרה בניו יורק והרופא שלי גילה שיש לי blood clots אני חושבת שזה קרישי דם האם זה מסוכן לעובר או לי ומה הסיכונים לעתיד הרופא שלי אומרת שאין בזה סיכון ורציתי עוד חוות דעת מקווה שתוכלו לעזור לי אני רוצה לציין שהעובר במצב מצוין

תודה מראש טניה

לילך
Guest
לילך

יש לי שאלה, אני חדשה כאן באתר וכרגע נמצאת בשבוע 6. מזה כשבוע שיש לי הפרשות חומות מימיות ואני ממש מודאגת, אני שלושה חודשים אחרי הפלה טבעית וחוששת מאחת נוספת. כמה זמן יכולות להימשך ההפרשות החומות? ומה עליי לעשות?

תודה מראש,
לילך.

גלי
Guest
גלי

שלום, אני נמצאת בשבוע 17 להריון וכבר שבוע יש לי דימומים.
עשו אולטרסאונד והכל היה נראה תקין אך בכל זאת הדימום לא עובר וגם מלווה לעיתים בכאבי מחזור לא חזקים.
הרופא המטפל שלי אמר לי לנוח שבוע במיטה.
רופא אחר אמר שבשלב הזה לא נותנים כדורים או זריקות או כל התערבות. האם זה נכון?
האם לא כדאי אחרי שבוע דימומים להתחיל עם טיפול תרופתי לעתור את הדימומים? והאם בשבוע כזה הסיכוי להפלה קיים?
תודה

שרה
Guest
שרה

היי, אני מאוד מתוסכלת ומרגישה חוסר מענה מרופאת המשפחה שלי. מתחילת כניסתי להריון יש לי הפרשות חומות סיבים קרומים. היתה גם פעם של טיפות דם נקי טהור. כבר כמעט שלושה שבועות שיש דימום חום עם גושים. הלכתי פעמים לאולטרסאונד-בפעם הראשונה נמצא שק ובו חלמון. ובפעם השניה הרופאת נשים ציינה שלדעתה זה אינו תקין. יום ראשון יש לי תור אליה. שאלתי-האם יתכן שאני עדיין בהריון?? האם אלו תופעות תקינות?? הגודש בחזה ירד משמעותית.. אני כל כך מתוסתכל לחוצה.. מפוחדת. כאבים קלים בבטן התחתונה. תודה לעונות.

שרון
Guest
שרון

היי אני בת 28 יש לי ילדה בת 9 לפני 5 חודשים עבר.י הפלה בכדורים כי הדופק של העובר פסק
יש לי רחם דו קרני
לפני שבוע גליתי שאני בהריון ומאז אני מדממת לא ברמה של מחזור רק שאני מנגבת אז לפעמים זה הפרשה חומה ולפעמים דם. האם יש סיכוי שנפל לי או להריון מחוץ לרחם? לפי החישוב אני נמצאת בשבוע 4 ו5 ימים

שירי
Guest
שירי

שלום ,
החודש הייתי אמורה לקבל מחזור ב23 אבל משום מה הוא הגיע ב17,חמישה ימים לפני.
והמחזור שלי סדיר בדרך כלל. לפי מה שקראתי באתרים יש מצב שזה דימום השתרשרות .
הדימום נמשך כארבעה ימים והיו גם קצת כאבי בטן תחתונה וכאבי שדיים בדיוק כמו לפני מחזור
עכשיו כשבוע וקצת לאחר מכן התחילו לי שוב כאבים בשדיים.מה זה אומר?
זה היה מחזור שהקדים פשוט?
ואם זה היה דימום השתרשרות מה אני אמורה לעשות ?
אומרים לי לחכות לאיחור. איזה איחור בדיוק?
אני צעירה וחדשה בזה אני לא מבינה כלום
אשמח לקבל תשובה

לירז
Guest
לירז

שלום בנות,
אני בשבוע 25 עברתי תפר צווארי לפני כשבועיים ומשהו והיום התחיל לי דימום קליל בבוקר ומעכשיו (4 לפנות בוקר) יש תחושות של רטיבות כאבים חדים למטה טהדימום לא ניראה מזהיר פנים 🙁
בבקשה תעזרו לי !!!
אני בשימוש קבוע עם כדורי פרוגסטרון….
תודה ענקית לעונות לירז

אימוש'
Guest
אימוש'

היי חדשה פה… אבל עזרה דחוף קילבתי מחזור ב 28/10 וקיימתי יחסים עם בעלי ב 10/11 רק פעם אחת באותו חודש ואז ב 26/11 שוב קיבלתי… ואתמול ביום שבו אני אמורה לטבול התחילו הפרשות חומות וביצעתי בבוקר בדיקת הריון ביתי שהראתה תוצאה חיובית… עשיתי חישוב לפי הוסת (28/10) ויצא שאני בערך שבוע 6+ במהלך היום התחיל דימום קל עם ממש מעט גושים ניגשתי לרופא נשים שאמר שהוא אינו רואה כרגע שק ושהוא חושב שזה אולי הפלה או הריון מחוץ לרחם ושאעשה בטא ביום ראשון… מאז הדימום די מתחזק ויש תופעות של מחזור כמו כאבי בטן תחתונה וכאבי גב… האם מישהי… Read more »

אור
Guest
אור

שלום רב,
אני בהריון ראשון מivf לאחר מספר נסיונות כושלים בשנים האחרונות. שבוע 8+4 ומקבלת תמיכת קרינון פעמיים ביום.
הבוקר היה לי דימום טרי כמו מחזור, נבדקתי וגינלית, נצפה עובר ודופק ללא סימני דימום ברחם, ונאמר שהכל תקין. כרגע בניגוב יש שאריות דם לא נקי קצת גושיים, יכול להיות בשילוב ג׳ל הקרינון או מהאולטסאונד.
שאלתי היא ממה יכול לנבוע דימום חזק, אם אינו מגיע מהרחם? והאם יש עוד תמיכה שרצוי לקבל או להעלות את המינון?

מודאגת
Guest
מודאגת

שלום לכולם,
קראתי את התגובות שלכם ומצאתי מזור לנשמה.
אני בתחילת הריון, עשיתי בדיקה ביתתית לפני תאריך המחזור ויצאה חיובית, יום לאחר האיחור עשיתי בדיקת דם וקבלתי בטא 45, כיום אני נמצאת בשבוע חמישי והתחיל לי אתמול דימום מאסיבי, ניגשתי לגניקולוגית שלא ראתה שק הריון, לטענתה כי זה מוקדם מדי, גם לא ראתה ממצאים מחוץ לרחם.
מהלחץ עשיתי בדיקה ביתתית נוספת שיצאה שוב חיובית, היום בבוקר עשיתי בדיקת דם נוספת לראות מה קרה עם הבטא.
אין לי כאבי בטן, גם לא של מחזור רק דימום מעצבן….זה הריון רביעי בגיל 42 והוא די רצוי… מישהי עברה משהו דומה?

נטלי
Guest
נטלי

היי אני בשבוע 6 וחמישה ימים מדממת משבוע 3 ברמה של מחזור. הייתי אצל הרופא שראה שק הריון ודופק מה עושים מתוסכלת מאודד

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול