» » בלוג » נדל"ן ומשפחה » מעצבים מחדש את הבית או המשרד? ככה תבחרו אדריכלית מקצועית
נדל"ן ומשפחה

מעצבים מחדש את הבית או המשרד? ככה תבחרו אדריכלית מקצועית

אדריכלית מקצועית

 אדריכלית מקצועית היא מי שסיימה את לימודי האדריכלות שלה במקום מוכר ומוסמך.

מעבר לעיצוב ולטעם האישי של כל אדריכלית או לסגנון שהיא מחוברת אליו, הסיבה להזמנת אדריכלית מקצועית לתכנון עסק או בית, היא משום שלא מדובר רק בעיצוב או ביופי, אלא שצריך לעשות שילוב נכון ומנצח בין הפונקציונאליות של החלל לבין העיצוב.

כאשר אדריכלית מקצועית מבקשת לתכנן בית, היא ראשית תעשה מחקר על בני המשפחה ואורח החיים שלהם, כי זה מה שייתן לה את המושג איזה בית מתאים למשפחה הזאת.

הרעיון המרכזי העומד בכל תוכנית עיצוב היא שהוא יסייע למתגוררים בבית לחיות בנוחות, תוך שמירת הפרטיות של כל פרט במשפחה.

כמו כן , יש מה שנקרא גם עיצוב "מגבש" שתורם לקרבה ולנוכחות של בני הבית בעצם עיצוב פינת אוכל משותפת, חדר טלוויזיה, אזור ישיבה ועוד.
לעיצוב יש משמעות לא רק חיצונית, אלא שבמובנים רבים, הוא קובע איך יתנהלו החיים בתוך הבית ויש לו השלכות על התפקוד ועל אופן התפקוד במרחב הביתי.

אצל הרבה אנשים ובעיקר אצל אלו שחולמים על בניית בית, נוצר מודל של בית חלומי ולעתים לא כל כך פרקטי.

תפקידה של אדריכלית מקצועית, היא לחוות את דעתה על הדרישות המסוימות ולומר ללקוח מה יהיו התוצאות של עיצוב כזה וגם לנסות ולהציע פתרונות פרקטיים דומים לדרישות הלקוח.


עיצוב משרד ע"י אדריכלית מקצועית

באותה מידה שהתנהלות המשפחה, גילאי הנפשות הפועלות ועיסוקי כל אחד, יוצרים את העיצוב המיוחד של בית המשפחה, כך גם לעיצוב של עסק יש קשר למהות העסק ולמה שהוא רוצה לשדר.

כאשר מעצבים משרד, מעצבים מסרים שאותם רוצים להעביר ללקוחות, אבל לא פחות מכך, גם שמים דגש על מרחב נוח לכל עובד, הקרבה של המטבח, חדר האוכל, מיקום בעלי תפקידים ועוד.

כל אלה מדגישים ויוצרים את האווירה במקום העבודה לחיוב ולשלילה. יש היום טרנד מאוד גדול בעיצוב משרדים, שהוציא ושבר את כל מחיצות הגבס שיצרו את "תאי העובדים".

מדובר על מחיצות שיצרו חללים קטנים לכל עובד ואפשר היה לראות את זה במקומות עבודה המוניים. בתוך חלל אחד הצטופפו הרבה עובדים, כל אחד מעבר למחיצה, מה שיצר כאוס, רעש וגם הרחיק בין העובדים.

היום יודעים איזה משמעות חשובה יש דווקא לקרבה בין עובדים, וגם ליצירת עיצוב תאורה נוח לעיניים, ישיבה נוחה בחלל ליד עמיתים למקצוע ועוד. כל אלה נלקחים בחשבון כאשר מזמינים אדריכלית מקצועית לעיצוב משרד.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

טיסות זולות לחול