» » בלוג » ביוטי, איפור וטיפוח » טיפול מקצועי באקנה – חצ'קונים, שחורים ומה שביניהם – איך יוצאים מזה אחת ולתמיד?
ביוטי, איפור וטיפוח

טיפול מקצועי באקנה – חצ'קונים, שחורים ומה שביניהם – איך יוצאים מזה אחת ולתמיד?

טיפול מקצועי באקנה

שינויים הורמונאליים בגוף, בעיקר בשלות של הורמון המין, צמיחה ועוד מלווים גם בתופעות חיצוניות על העור כמו למשל אקנה.

זוהי הצרה הכי צרורה של הרבה מאוד בני נוער, שדווקא בזמן שהם מנסים להשתדך לצד השני, הם קמים בבוקר ומגלים על הפנים פצעונים קטנים, שמוזנים מחיידק ששמו אקנס והופכים לפצעים מוגלתיים ודי דוחים.

כבר בשלב הזה נציין כי כל ניסיון לטפל בזה לבד, עלול להחמיר את המצב והדבר הכי חמור שעלול לקרות הוא, שבניסיון לטפל בזה, חיטוט עם ציפורניים מזוהמות או בכלל עם ציפורניים, עלול להחמיר את הפצעים ועד למצב שבמקום שהם היו מדולקים, יישארו סימנים וזה בלתי הפיך.

פצעי האקנה מטרידים מאוד, מכוערים ומכיוון שהם נוצרים כתוצאה מחיידק, מן הראוי לטפל בהם באופן הכי מקצועי ולכן טיפול מקצועי באקנה עושים רק אצל קוסמטיקאית מוסמכת.

 


מה זה אקנה?

קוסמטיקאית בעלת ניסיון באזור המרכז, מסבירה מהו טיפול מקצועי באקנה וממה היא נגרמת. אקנה היא מחלת עור המתפרצת על רקע של שינויים הורמונאליים.

התקופה בה מתפרצת האקנה היא לרוב בגיל ההתבגרות עם בשלות המערכת המינית וזו סיבה שהרבה בני נוער סובלים מאקנה. מדובר בעצם על שיבוש של תפקוד בלוטת החלב בעור, יש התפרצות של עודף חלב וזה מה שגורם לעור להפוך לשמנוני ואז מתביית על האזור חיידק בשם אקנס (ומכאן השם אקנה) וגורם לדלקת.

התוצאה היא נקבוביות עור חסומות, אדומות ומדולקות בזקיקי השיער הסתומים, פצעונים די מכוערים ועד לציסטות עמוקות.

מכיוון שחיידק האקנס אוהב מצע שמנוני להתרבות ולעשות "שמות" בעור הפנים, המצב הכי נכון למנוע את התרבותו, היא ע"י טיפול בקרמים, מסיכות וחומרים שונים שמונעים את השומן מהפנים.


חצ'קונים מרוב לחץ

למרות שבני נוער רבים סובלים מאקנה, כ-80% מהאוכלוסיה סובלת ממצב של פצעים על הפנים בשלב כלשהו בחיים. זה יכול להיות בגלל דיאטה, לידה, נטילת תרופות, מצבי לחץ ועוד.

ידוע הוא  כי שינויים הורמונאליים מתרחשים מכל מיני סיבות והפרשת יתר של שומנים היא התוצאה "לכאוס" שנוצר על עור ומכאן גם להיווצרות האקנה.

דבר נוסף שמאוד מפריע לאנשים שסובלים מאקנה, הוא שזה לעיתים רבות מגרד, וכל מה שצריך זה להתאפק כדי לא להשאיר לכם סימנים וצלקות שלא יעברו עד החתונה…

חשוב לומר כי הטיפולים נגד שמנוניות צריכים להיות במינון שלא מייבש את העור, כי עור מיובש מתקמט ואף אחד לא רוצה עור פנים יבש.

 

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

טיסות זולות לחול