» » בלוג » תרבות ופנאי » תיירות - נופש מסעדות ומלונות » אטרקציות ופעילויות » מצביעים תיירות – הרובע היהודי בירושלים סיורים ביום הבחירות!
אטרקציות ופעילויות בלוג תיירות תיירות בירושלים

מצביעים תיירות – הרובע היהודי בירושלים סיורים ביום הבחירות!

מצביעים תיירות הרובע היהודי

תיירות הרובע מציעה שני סיורים: סיור בין התקופות השונות בחיי הרובע וסיור בעקבות מנהיגים ומנהיגות בעלות מיוחדת

 

יום הבחירות לרשויות המקומיות, יום שלישי ה-30 באוקטובר 2018, יהיה השנה יום שבתון כללי לכל תושבים המדינה. בכדי לנצל את יום החופש, ולאחר שננצל את זכות ההצבעה, מחלקת התיירות של החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי מזמינה את הציבור הרחב ליהנות מאתרי הרובע היהודי ומשני סיורים ייחודיים שהחברה תקיים ביום זה.

 

מסע יהודי בן אלפי שנים

סיור מיוחד ברחבי הרובע היהודי, המציג מסע יהודי של אלפי שנים, במהלכו יסיירו בין התקופות השונות של החיים היהודיים ברובע, ויתרגשו מאהבתם של אלו שפעלו במסירות למען ההתיישבות היהודית בירושלים לאורך הדורות.

הסיור יצא מנקודת המפגש בסמוך למנורת הזהב שברחבת החורבה.

הסיור, שיציג את המסע היהודי, יתחיל בתקופת בית המקדש הראשון. המבקרים יתרשמו מהחומה הרחבה והמבוצרת שבנה המלך חזקיה, נמשיך ונטייל בקארדו, הרחוב הראשי בתקופה הביזנטית. בהמשך יתקדמו המבקרים אל רחבת הקארדו שם יתרשמו מאומנות חידוש הפסיפסים המרהיבים על קירות השוק העתיק. בדרך מיוחדת וחבויה, יעלו המשתתפים בסיור אל בית כנסת החורבה, ובכך יתקדמו אל המאה ה-19, עת הגיעו עולים חדשים לקרב את הגאולה בניסיונם לבנות את בית הכנסת החורבה. המשתתפים יעלו אל תצפית מרהיבה של 360 מעלות על ירושלים מכיפת בית הכנסת, ומשם יתקדמו אל הבתים היוקרתיים של ימי בית המקדש השני ברובע ההרודיאני, שם יחשפו לפסיפסים, כלים, חדרים מעוצבים ועוד. הסיור יסתיים אל מול הכותל המערבי, אז יזכרו כולם ברגע המרגש עם מוטה גור והצנחנים בעת השמע הקול ההיסטורי "הר הבית בידינו, אני חוזר הר הבית בידינו".

 

 

בוחרים מנהיגים ברובע

סיור מרתק ומעורר השראה בעקבות מנהיגים ומנהיגות, מלאי חזון ואמונה שפעלו במסירות למען ההתיישבות היהודית בירושלים לאורך הדורות.

 

הסיור יצא מנקודת המפגש ליד מנורת הזהב שברחבת החורבה. משם, יתקדמו המשתתפים אל החומה הרחבה והמבוצרת שבנה חזקיה המלך, לידה יתקיימו דיונים על כוחו של מנהיג ותפקידו ברוח ובחיל, ועל שימוש נכון ומידתי בכח השלטון ביחס לנתיניו, על פי המקורות, והאם המנהיג מושך אחריו או שמא הוא זה שנמשך אחרי העם?

משם ימשיכו אל בית הכנסת הרמב"ן , נקודת מפנה בחידוש ההתיישבות בירושלים, שם ידונו בשאלת המנהיג כמוביל ומשפיע על דעת הקהל למעשה. הנקודה הבאה בסיור תהיה בית כנסת החורבה שיחזיר את המבקרים אל המאה ה-19, עת הגיעו עולים חדשים לקרב את הגאולה בניסיונם לבנות את בית הכנסת החורבה. המשתתפים יכירו את המנהיגים שפעלו מאחורי הקלעים לבניית בית הכנסת, ואת מנהיג קהילת האשכנזים ר' שלמה זלמן צורף ששילם בחייו על האידיאולוגיה וחידוש ההתיישבות היהודית האשכנזית בירושלים.

ברובע ההרודיאני, יציצו המבקרים אל ממדי העושר ששררו במקום ונרגיש מקרוב את הסיפור המרטיט של המקום, הפאר והעושר המעידים על פערים חברתיים גדולים שהיוו חלק מרכזי מבעיות החברה היהודית בתקופת בית שני,

פערים שהובילו למלחמת אחים ולבסוף, אף לחורבן בית המקדש וירושלים. הסיור יסתיים בכותל המערבי.

 

הסיורים יתקיימו ביום הבחירות, 30 באוקטובר 2018, ויארכו כשעתיים. עלות סיור למשתתף הינה 50 ₪.

הסיור מסע יהודי יתקיים בשעה 14:00. בוחרים מנהיג ברובע יתקיים בשעות 12:00 ו- 16:00.

 

ניתן להזמין כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט של החברה לפיתוח הרובע בכתובת www.rova-yehudi.org.il ,או במוקד התיירות בטלפון4987*

*צילום טל מרום

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול