» » בלוג » צרכנות » הסיילים של בלאק פריידיי בדרך – האם דואר ישראל יצליח להתמודד עם כמויות ההזמנות של הישראלים באתרי הקניות בחו"ל?
צרכנות קניות באינטרנט Trendy-mom

הסיילים של בלאק פריידיי בדרך – האם דואר ישראל יצליח להתמודד עם כמויות ההזמנות של הישראלים באתרי הקניות בחו"ל?

הסיילים של בלאק פריידיי בדרך – החודש צפויים לנחות בישראל כ-7 טון של חבילות – תוצאה של חגיגות הקניות בסיילים בחול של חודש נובמבר.

האם דואר ישראל יצליח להתמודד עם כמויות ההזמנות של הישראלים באתרי הקניות בחו"ל?

זו השאלה שרבים מהישראלים שואלים את עצמם רגע לפני שאנחנו נכנסים לשבוע הכי חם של סיילים ברשת – בלאק פריידיי – סייבר מאנדיי שמתרחש בארצות הברית אבל מתפשט בעצם לכל העולם..

זה משעשע לראות איך גם פה, בישראל, רשתות השיווק התחילו לפרסם "מבצעים לבלאק פריידיי בישראל" , אבל בינינו, בישראל לא באמת יודעים איך עושים סייל אמיתי.

בלאק פריידיי, למי שלא יודע, הוא חג הקניות הבינלאומי של האמריקאים שמתרחש בדרך כלל ביום שישי האחרון בחודש נובמבר, מיד לאחר חג ההודיה.

השנה הבלאק פריידיי קורה ב-24.11.17.

Black Friday – או בתרגום פשוט לעברית – יום שישי השחור, הוא יום מכירות מיוחד שבו כל החנויות מציעות למכירה את המוצרים שלא הצליחו לפנות מהמדפים בעשרות אחוזי הנחה, כדי להפטר מהסטוקים במחסנים ולפנות מקום לקולקציה של השנה החדשה שתגיע בינואר.

במקור, בלאק פריידיי היה יום מכירות שנמשך ליום – יום וחצי. אך החנויות ורשתות השיווק ראו כי טוב וכי כל העולם נענה לקריאות הסיילים והחליטו למתוח אותו.

כך שכיום, יש חנויות שמתחילות את הסיילים של הבלאק פריידיי כבר ביום חמישי בבוקר לתוך סופשבוע ארוך של סייל, עד ליום ראשון בלילה.

וכאילו זה לא מספיק, המציאו גם את ה- CYBER MONDAY – סייבר מאנדיי סייל – ששם מציעים למכירה את כל מה שנשאר מהסייל של הבלאק פריידיי כלומר שבוע שלם מחמישי עד חמישי עם המון מבצעים!

כך שאם אתם מתכננים קניות, זה סוג של הימור כי לא תמיד נשארות מידות והמבצעים הטובים באמת מתחסלים מאוד מהר.

תוכלו לקרוא על טיפים נוספים לרכישה וקניות ברשת – בלאק פריידיי

אז אם כבר הצלחתם להבין, זה אומר שמליוני אנשים מכל רחבי העולם, הולכים לרכז את הקניות שלהם לשבוע הזה שמתחיל בסופשבוע כאמור ב-23 בנובמבר 2017.

גם הישראלים הבינו את הפרינציפ ומדי שנה ניתן לראות גידול של עוד כמה עשרות אחוזים בכמות החבילות שמגיעה לישראל אחרי חגיגות הקניות.

חבילות, חבילות ועוד חבילות במרכז הסחר המקוון של דואר ישראל

למי שנוהג להזמין בתדירות גבוהה באמצעות אתרי קניות כמו עליאקספרס , EBAY או AMAZON , בוודאי נתקלתם עד לפני מספר חודשים בחוסר נוחות קל (בלשון המעטה) כאשר מדובר בשירותי דואר ישראל.

אך רגע לפני שאתם מתבאסים , יש לי בשורה משמחת כי מעכשיו לא תצטרכו להמתין כל כך הרבה לחבילות שהזמנתם בחול.

כן, אתם קוראים נכון, העידן שבו לחבילות מחול לוקח חודשיים ושלושה להגיע – הסתיים!

 

למה היו עיכובים במשלוחים בדואר עד היום?

במהלך הסיור במרכז המיון של הדואר, הסבירו לנו שעד היום דואר ישראל עבד בצורה לא יעילה במיוחד.

החבילות היו נוחתות בארץ, עוברות למכס, לאחר מכן הן עברו מיון ראשוני במקום.

משם הן היו נשלחות לאחד מבתי המיון המרכזיים ברחבי הארץ – תל אביב\ ירושלים \ חיפה ועוברות מיון גם שם.

אחרי המיון הזה הן היו נשלחות לבית הדואר המקומי, שבו הן היו עוברות מיון (שוב) לקראת המסירה לבית הלקוח.

את כל המיונים האינסופיים הללו עשו אנשים, בלי יותר מדי מערכות ממוחשבות, ולטענת מנכ"ל הדואר, את החבילות היו ממיינים במסדרונות, בחדרים ובכל פיסת קרקע אפשרית במבנים במיוחד בתקופות הסיילים.

עכשיו, אתם מצליחים להבין איך בחוסר יעילות הזה החבילות שלנו הלכו לאיבוד?

לשמחתי ולשמחת חובבי הרכישות באינטרנט, לדני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, היה ברור שאי אפשר להמשיך במצב הנוכחי והוא הפנה את מעט התזרים שיש (44 מיליון  רווח בשנה מתוך 1.8 מיליארד של הכנסות) להקמה של המפעל המדהים הזה עם חלוקת ההוצאה עד 2020 , על מנת שהדואר יוכל לתת שירות לתושבי ישראל.

יחד עם צוות מדהים של עובדים מסורים , הוקם השנה את מרכז הסחר המקוון החדש של דואר ישראל במודיעין ושינה את כל מה שהתרגלנו לחשוב על שירותי הדואר ועל זה – מגיע לו שאפו ענקי.

מרכז הסחר המקוון של דואר ישראל במודיעין

המרכז נבנה במשך שנה ומהרגע שהוקם, תוך חודשיים הוא נכנס לפעילות – בתאריך ה- 28.4.17, לפני כחצי שנה.

לקח לדואר ישראל מספר חודשים כדי להתאקלם למצב החדש ולהסתנכרן, אך לאחר שסיירתי שם בשבוע שעבר במסגרת סיור עיתונאים, אני יכולה לומר שדעתי על דואר ישראל השתנתה מקצה לקצה!

כיום, כל חבילה שמגיעה לישראל, עוברת ישירות למכס, נבדקת, ומשם היא עוברת ישירות למרכז הלוגיסטי של דואר ישראל שממוקם במודיעין ומשם בתהליך כמעט אוטומטי, היא עוברת וממוינת כמעט ללא מגע יד אדם עד למרכז המסירה ולבית הלקוח.

דני גולדשטיין מנכל דואר ישראל מסביר נתונים כלליים ומספרים על רשות הדואר

אז מה שונה בתהליך המיון של החבילות בדואר ?

אחת התכונות החשובות של המרכז הלוגיסטי של דואר ישראל, היא היכולת להתממשק ולהסתנכרן עם דאטה בייס של אתרי מסחר מקוון גדולים ופופולאריים בקרב הצרכנים הישראלים כגון Aliexpress , Ebay , NEXT DIRECT , ועוד אתרים נוספים וככל שחולף הזמן הרשימה רק הולכת וגדלה.

למה זה חשוב?

ברגע שחבילה מגיעה למרכז היא נסרקת על ידי המסופונים ובמידה והיא מקושרת לאחד האתרים הללו, כל הדאטה של הלקוח מופיעה כבר במערכת וכך ניתן להפנות את החבילה ישירות למרכז החלוקה הרלוונטי עם מדבקה שמסמלת את המיקום בצורה ברורה עם קודים, כך שיש הרבה פחות מקום לטעויות.

החבילות נקלטות ומוקלדות במערכת

אז כפי שהבנתם, עידן המיון הידני הלא יעיל הסתיים והדואר נכנס לעידן חדש, טכנולוגי, מסודר ומשוכלל.

כיום, חבילה שמגיעה לבית המיון עוברת תוך שעות ספורות למיון ולאחר  שהיא נקלטת במערכת הלקוח מקבל בחלק מהמקרים הודעה שהחבילה שלו תגיע בקרוב לסניף הדואר שקרוב אליו ואת אפשרויות האיסוף העומדות בפניו.

בפועל, עם המצב החדש והיעילות המדהימה של מרכז הסחר והמיון של דואר ישראל, רוב החבילות נשלחות ללקוחות תוך ימים ספורים מרגע נחיתתם על אדמת ארץ הקודש.

הדואר מגיע תוך 48 שעות לבית הלקוח ?

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר שהשאיפה היא שהחבילות יגיעו לבית הלקוח תוך 48 שעות ממועד הנחיתה בארץ, אך בפועל יש לפעמים עיכובים של עוד כמה ימים.

בינינו, בהתחשב במצב הקודם שבו נאלצנו להמתין חודשיים, שלושה ולעיתים 5 לחבילות שאולי יגיעו בסוף, זה נפלא!

יצא לי להווכח בכך בעצמי כאשר הזמנתי מספר חבילות בחודש האחרון שלקח להן בין שבועיים לשלושה שבועות להגיע אלי עד הבית ואת המבחן האמיתי אני אוכל לעשות עם כל ההזמנות שהזמנתי לפני 10 ימים, בסייל של יום הרווקים בעליאקספרס, הכל תלוי במועד שליחת החבילות על ידי הספקים.

בהחלט מורגש שיפור משמעותי.


אבל בואו נחזור רגע לחבילה שלכם – אפשרויות איסוף חבילה

היא הגיעה לארץ, מויינה והועברה למרכז המסירה, ואז אתם מקבלים הודעת SMS .

וזאת רק במידה וצרפתם את מספר הטלפון שלכם – מה שהופך את תהליך הזיהוי והשילוח ללקוח הרבה יותר קצר ומהיר,

ולכן רבותיי, אל תשכחו לציין מספר טלפון!! 

עכשיו, כפי שאתם רואים יש כיום לתושבי ישראל מספר דרכים שבאמצעותן אפשר לקבל את פריטי הדואר.

אתחיל ואומר רק שכיום יש למעלה מ-1000 נקודות חלוקה ברחבי הארץ   ובדואר ישראל

 1. איסוף חבילות בסניף – הדרך הפופולארית, בחלק מהסניפים הגדולים (ללא מרכזי מסירה) יש אפשרות לקבוע תור מראש וכך למעשה לקצר לכם את זמן ההמתנה משמעותית.
 2. איסוף חבילות מהדואר בנקודת חלוקה באזורים מסויימים – על מנת להקל על העומסים במרכזי החלוקה בערים מסויימות, דואר ישראל מאפשר לחלק מהנמענים לאסוף את החבילות מסניפי שופרסל או פיצוציות, סופרפארם או חנויות נוחות. כך שלא תצטרכו לעמוד בתור בסניף הדואר. פתרון גאוני אם יורשה לי לומר.
 3. איסוף החבילה באמצעות שליח של הדואר – אם אין לכם זמן ללכת ולהביא את החבילה מסניף הדואר הקרוב, תוכלו להעזר בשליחות של דואר ישראל, ותמורת 20 שקלים שליח יביא לכם את החבילה עד הבית.
 4. איסוף דחוף לחבילה – חסרי סבלנות עד שתמצאו זמן ללכת להביא את השמלה החדשה לילדה או מגן המסך לפלאפון מעלי אקספרס ב-2 דולר? אין בעיה.
  לדואר ישראל יש שיתוף פעולה מעולה עם חברת GETT (מבית GETAXI) עם שליחים ברחבי הארץ שתוך 30 דקות ידאגו להביא לכם את החבילה עד הדלת! ואם הם מאחרים, אתם לא משלמים. השליחות עולה בין 20 ל-30 ש"ח, תלוי במרחק של הסניף מהבית שלכם, וזה אחד הדברים הכי שווים שיש, במיוחד אם אתם אנשים עסוקים כמוני עם סניף דואר מרכזי ופעיל ליד הבית. ניסיתי בשבוע שעבר את השירות אחרי שבוע שלא יצא לי להגיע לסניף הדואר ותוך 20 דקות השליח היה אצלי בבית!
  נכון, זו עלות של 20 שקלים, אבל אם אני מכמתת את העלות של שעת עבודה שלי שהיא הרבה יותר מ-20 שקלים, להתלבש, להתאפר ולהתארגן, להכנס לרכב, להניע, לנסוע כמה דקות, לחפש חניה, לעמוד בתור 10-30 דקות, אחר כך לפצות את עצמי באחת החנויות בקניון, לחזור הביתה, והופס, שעה נשרפה ואיתה גם הרבה יותר מ-20 שקלים.. תנסו גם, והנה קוד שיתן לכם הנחה בהזמנת נסיעה : GTBVNAG 

בקיצור, דואר ישראל מתייעל ועושה כל מה שאפשר כדי לשפר את חוויית השירות של הלקוחות ובתור לקוחה פעילה מאוד אני בהחלט מרגישה אותו.

מעקב חבילות בדואר – איפה החבילה שלי?

אחרי שהחבילה שלכם נקלטה במרכז הסחר המקוון של דואר ישראל, תוכלו לבצע אחריה מעקב באינטרנט באתר של MY POST ולקבל התראות אם תרצו באמצעות הודעות SMS בכל שלב עד להגעת החבילה לסניף.

 

בכדי שנוכל לעקוב אחרי החבילות שלנו בקלות, דואר ישראל מציע באתר MY POST שירות מעקב אחר החבילות שרשומות על מספר הטלפון הנייד שלכם, כך שתוכלו לדעת מה קורה עם החבילות, מתי הן מגיעות ולתת להן שם כדי שיהיה לכם קל יותר לעקוב אחריהן.

אני חייבת להודות שכשהוזמנתי לסיור הייתי סקפטית מאוד לאור הניסיון העגום שלי עם דואר ישראל בשנתיים האחרונות ובאתי עם רשימה של שאלות ותרחישים וקיבלתי מענה מקיף להכל, את חלקן לא הייתי צריכה בכלל לטרוח לשאול מאחר והכל הוסבר לנו בסיור.

זה אחרת כשאתם רואים איך בדיוק הדברים מתרחשים בפועל, כשלוקחים אתכם לסיור על אותו המסלול שכל חבילה שמגיעה לארץ, ואיך אין פה כבר מקום לטעויות.

אם עד לפני חצי שנה כל חבילה שלנו היתה עוברת בין 3-6 ידיים שבדקו ומיינו אותה, היום יש מיון אחד יחיד, עם קלדן שמקליד את הנתונים למערכת או סורק את הברקוד שעל גבי החבילה, ומשם לבית הדואר שקרוב לביתכם.

חייבים לראות את זה כדי להאמין, זה בהחלט הישג מרשים של דואר ישראל.

ובואו נחזור רגע לבלאק פריידיי – הרי התכנסנו כאן כדי לדסקס על שופינג, לא?

כרטיס אשראי נטען לרכישות בחול – שמעתם בטח את הביטוי הזה?

כשעושים קניות באינטרנט, במיוחד בתקופות של סיילים כמו BLACK FRIDAY, יש שתי סכנות מאוד גדולות:

 1. פישינג – יש לצערנו לפעמים האקרים שמקימים אתרים שנראים כמו אתרים רגילים או האקרים שפורצים לאתרים מסויימים ואז הם עלולים לגנוב את פרטי כרטיס האשראי שלכם בעת ביצוע הרכישה או לחילופין, לשלוח אתכם לעמוד זהה לעמוד הצ'ק אאוט, רק שהתשלום שלכם יועבר אליהם ולא לבית העסק.
  אמנם נדיר שזה קורה ומרבית האתרים הגדולים מצויידים במערכות אבטחה מתקדמות ומשוכללות אבל יש חשש לגניבת פרטים כאשר מבצעים רכישות אונליין.
  יחד עם זאת באותה הנשימה, יש לכם ביטוח על כרטיס האשראי עם תשלום של דמי הגבלת אחריות, כך שאתם מכוסים. אמנם זה קצת התעסקות אחכ אבל אפשר להסתדר.
 2. נזק לחשבון הבנק – אם גם אתם מאלו שרואים למשל סייל במייסיס או ויקטוריה סיקרט , או סייל של מותג הנעליים שאתם הכי אוהבים או גאדג'טים בעלי אקספרס (וגם בבלאק פריידיי יש שם מבצעים סופר שווים אז ראו הוזהרתם!), במידה ואין לכם הגבלה על כרטיס האשראי עד לגובה המסגרת, אתם עלולים למצוא את עצמכם חוגגים במיוחד לתוך השעות הקטנות של הלילה, כשאז שיקול הדעת פחות עובד, ולבזבז יותר ממה שתכננתם ולסתום את מסגרת האשראי של הכרטיס.

בדיוק בגלל הסיבות הללו כדאי לכם להזמין כרטיס אשראי נטען של דואר ישראל – הוא יאפשר לכם להטעין מראש סכום כסף בדולרים, עמלות ההמרה מאוד נמוכות לעמלות שהבנק וחברות האשראי גובים, יש לכם שליטה בסכום שאותו תוציאו ואם נגמר לכם והחלטתם לפרגן לעצמכם עוד קצת, תמיד תוכלו להטעין אותו אונליין דרך החשבון שלכם בפיוניר בשיתוף עם דואר ישראל.

אני באופן אישי עובדת עם כרטיס אשראי נטען מזה שנתיים וזה מאוד נוח במיוחד עבור רכישות באתרים קטנים בחו"ל. הוא כרטיס אשראי חוץ בנקאי ואני יכולה להשתמש בו גם לקניות בסופר וגם לרכישות אונליין. כל הפרטים על כרטיס האשראי של הדואר – כאן.

 

לסיכום, כפי שתוכלו לראות, משהו ממש מוצלח עובר על דואר ישראל. אני וכל החבר'ה שהיו איתי בסיור הופתענו לטובה לגלות שדברים אכן משתנים ומתפתחים בדואר ישראל.

אסיים בפרגון לבשמת שדה, מנהלת השיווק של דואר ישראל, שלקחה את כל המסרים השיווקיים כמה צעדים קדימה באמצעות שימוש בדמויות אנימציה כמו בסדרה של גלי וניר שמשודרת עם ארץ נהדרת עם מערכונים קצרים ומצחיקים שהצליח למתג מחדש את דואר ישראל מדינוזאור למותג צעיר, רענן, הייטקיסטי וחדשני.

היקף ההשקעה במרכז המיון החדש של דואר ישראל מוערך בכ- 100 מליון שקלים עד שנת 2020! כולל ההשקעה בציוד ובטכנולוגיה כמובן.

המרכז הזה ערוך לטפל בעשרות אלפי פריטים בשעה וכיום קולט כ-3.5 מליון חבילות בחודש רגיל ובחודשי השיא כמות כפולה (מישהו אמר בלאק פריידיי, סיילים של הקריסמס, 4 ביולי או לייבור דיי?). כמו כן, במרכז המיון עובדים כ-250 עובדים סביב השעון.

אז תתארגנו בהקדם על כרטיס אשראי נטען בכל אחד מסניפי הדואר, תתחילו למלא את עגלות הקניות שלכם ותחכו לרגע תחילת הסייל כדי להשוות מחירים ולראות מה ירד, מה משתלם ומה לא.

ועוד טיפ קטן לבלאק פריידיי וסייבר מאנדיי- לכו קודם כל לקטגוריות של ה – Clearance או ה Sale , חפשו קודים של הנחה – Promo Codes, תשלמו עם כרטיס אשראי נטען , ותחגגו. עד שתגמר המסגרת..

דאגו לנו לכרטיס אשראי נטען של הדואר, שנוכל להתפנק בבלאק פריידיי..

רק נקודה קטנה חשובה נוספת – כדי להנות מההנחות אתם צריכים לעשות משלוח בתוך ארצות הברית ולשלם בדולרים. אז במצב כזה תוכלו להעזר בשירותי שילוח בתשלום נפרד כמו למשל USHOPS  שאני באופן אישי עובדת איתם.

הכל תלוי מה עלות השילוח בדואר רגיל או בשילוח וכמה אתם חוסכים באמצעות ההנחה. קחו בחשבון שגם ככה יש עיכובים במשלוחים מצד החברות כי זו התקופה הכי משוגעת שלהם.. אז לתשומת לבכם!

לאתר הדואר – MY POST לחצו כאן

 

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול