» » בלוג » צרכנות » רכב למשפחה » מקום טוב מאחורה: כל מה שצריך לשים בבגאז'
רכב למשפחה

מקום טוב מאחורה: כל מה שצריך לשים בבגאז'

בדיוק כשם שיש חפצים הכרחיים המתלווים לשגרת ימינו – גם בתא המטען ברכב צריכים להיות דרך קבע ציוד וכלים שימושיים. חלק מהם בגדר חובה וחלק הינם המלצות בלבד, אך תפקידם ללא יוצא מן הכלל הוא לשמש אותנו בעת צרה או להקל עלינו בשעת צורך

כתבה מאת : זאב נחמנזון

אם אתן לובשות עכשיו מכנסיים עם כיסים – סביר מאד להניח שיש בתוכם כמה דברים חשובים לכן – כרטיס אשראי, ארנק, צרור מפתחות, מוצרי היגיינה. אם אתן לא לובשות בגד עם כיסים – כנראה שהפריטים הללו נמצאים בתוך התיק שצמוד אלייך בכל עת.

טופסולוגיה:

בתא הכפפות או בתיקיית מסמכים בתא המטען – וודאו כי בכל עת יש עליכן את המסמכים הדרושים: רישיון נהיגה, רישיון רכב ותעודת ביטוח חובה. אם עשית יותר מהמינימום הנדרש בחוק, כנראה שיש ברשותך גם ביטוח מקיף, שתפקידו להעניק הגנה כלכלית עבור מה שביטוח הרכב הבסיסי איננו מכסה. וודאי כי כלל המסמכים הללו מאוגדים יחדיו במקום נגיש.

בטיחות:

עניין הבטיחות ברכב אינו נתון לפשרה ויש להקפיד עליו במלוא הרצינות. מעבר לדרישה בחוק וכתנאי מחייב לחידוש רישיון הרכב – ציוד הבטיחות ברכב יכול להציל חיים, ובדרך כלל כבר עשה זאת לא פעם בעבר.

  • משולש אזהרה – משולש תקני חייב להיות זוהר ומחזיר אור וחובה להשתמש בו בעצירה בשולי כביש או דרך בין עירונית. משולשי האזהרה מהווים כיום חלק ממפרט של כל רכב. לכן, כאשר את רוכשת רכב, בין אם חדש או משומש, ודאי כי בתא המטען שלו יש משולש וכי הוא תקין.
  • צמיג רזרבי – צמיג רזרבי תקין הוא חובה גם על פי חוק. במקרה של פנצ'ר המרוחק מתחנת דלק, מוסך או פנצ'ריה – החלפת צמיג היא בראש ובראשונה עניין בטיחותי השומר על חיי הנהג/ת והנוסעים, אך גם מגן על הרכב והגלגל עצמם מפני נזקים משמעותיים. לאחר החלפת צמיג חשוב להגיע לפנצ'ריה בהקדם, למלא אוויר בצמיג שהוחלף ולתקן או להחליף את הצמיג התקור.

אמנם אנו מתייחסים רק לתכולת תא המטען במאמר זה, אך ישנם עוד המון אביזרי בטיחות חיוניים ומחייבים כדוגמת אפוד זוהר, למשל. בצד אביזרי החובה לרכב, ישנם עוד אביזרי בטיחות שימושיים שאינם בגדר חובה, אך אנו ממליצים מאד להחזיק אותם ברכב. הם אינם תופסים מקום רב מדי ובמידה ותצטרכו להשתמש בהם – תודו לעצמכם רבות על ששמתן אותם ברכב.

  • ערכת עזרה ראשונה לרכב – בבתי המרקחת כיום ניתן למצוא ערכות בסיסיות וטובות בכמה עשרות שקלים בודדים. די בכך שיהיו בה כמה פלסטרים, חומר חיטוי, ציוד חבישה ומספריים כדי להעניק עזרה בסיסית למי מבני המשפחה בזמן נסיעה או טיול. מומלץ גם לוודא כי יש בידייך את הידע להגיש סיוע ראשוני במידת הצורך.
  • מטף – מטף כיבוי הינו אביזר חובה ברכבי הסעות או משאיות, אך כדאי מאד להחזיק אחד כזה גם בתא המטען שלכם. עם כל הקידמה וההבטחה שיש בטכנולוגיות רכב מתקדמות, כיום מכוניות עדיין עולות באש, ואם לא מדובר ברכב – גם במהלך טיול יכולות להיווצר דליקות שניתן לכבות באמצעות מטף ולשמור על חייכן וחיי אחרים.

 

עם הילדים באוטו:

חלק גדול מאיתנו עשויות להכניס את ילדינו גם תחת קטגוריית "בטיחות", אך אנו בנינו להם קטגוריה משלהם, עם כלים וטיפים במיוחד עבורם, מתוך הידיעה שכשלהם יהיה טוב – סביר להניח שגם לנו יהיה:

  • אוכל יבש – למרות שבארצנו הקטנטונת בדרך כלל לא מומלץ לשמור אוכל בתא המטען – מסתבר שישנם לא מעט מאכלים ארוזים או חטיפים יבשים משומרים אשר אינם מתקלקלים בקלות. תמיד טוב שיהיו כאלו ברכב למקרה בו למקרה שחלילה תתקעו או תמצאו את עצמכן בנסיעה ארוכה והילדים רעבים ברמה שמטרידה גם אתכן.
  • בגדים להחלפה – בטח ובטח כשמדובר בתינוקות, אך גם עם ילדים צעירים – כדאי להשאיר תמיד בתא המטען תיק קטן ובו סט בגדים להחלפה. ילדים התברכו בנטייה להתלכלך מכל דבר אפשרי, את זה כולנו מכירות היטב. היכולת להחליף להם בגדים במקום לנסוע חזרה הביתה או לחנות בגדים קרובה יכולה לחסוך זמן, כסף ועוגמת נפש. אם מדובר בתינוקות – כדאי גם לשים מספר חיתולים בתיק.
  • מגבונים לחים – בשלב מסוים בחיים, כל הורה מגלה שמגבונים לחים הם אחת ההמצאות החשובות ביותר של המין האנושי. במהלך נסיעה או טיול השימושיות שלהם עולה פי כמה, כשהם עשויים להיות אמצעי הניקוי וההיגיינה הזמין ביותר, אפילו לא רק עבור תינוקות וילדים.
  • שמיכה – שמיכה יכולה לשמש להמון דברים במהלך נסיעה. ראשית – ניתן להשתמש בה לשעות הקרות ולכסות בה את הילדים. בשעות שיש שמש חזקה ניתן להצמיד אותה לחלון הרכב ולהשתמש בה כציליה (בהנחה ואינך מאובזרת בציליות), ואם עוצרים לפיקניק לא מתוכנן תמיד ניתן לפרוס אותה בשטח וליהנות מהשטח הנקי שהיא מציעה.

זאת ועוד

נוסף על הרשימה המצורפת ישנם עוד כלים רבים היכולים להפוך את הנסיעה לבטיחותית וטובה יותר:  קרם הגנה, דוחה יתושים, כבלי התנעה, צידניות ופנס טוב הם חלק ממגוון עזרים שאינם תופסים מקום רב ותמיד טוב שהם בנמצא. מעבר לטיולים, כדאי לזכור עוד נסיעה משפחתית מאתגרת – הנסיעה לסופר. לאור חוק השקיות אשר נכנס לאחרונה – כדאי מאד לאחסן בתא המטען גם שקיות בד חזקות ולשמור על הסביבה ועל הכסף שלכם.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול