» » בלוג » תרבות ופנאי » ביקורת סרטים » חתונה ממבט ראשון – חתונה בדייט הראשון – חתונה בהפתעה – למה זה לא יעבוד בישראל?
ביקורת סרטים הבלוג

חתונה ממבט ראשון – חתונה בדייט הראשון – חתונה בהפתעה – למה זה לא יעבוד בישראל?

יצא לי לשמוע בשבועיים האחרונים כל מיני דיבורים ברשת על התכנית החדשה שהולכת לשרוף את אחוזי הרייטינג  – חתונה ממבט ראשון.

בהתחלה חשבתי שזו סתם מתיחה ואז התברר לי שזו תוכנית ריאליטי שרצה בחול עם רייטינג מטורף.

מסתבר שאנשים איבדו אמון ותקווה בכל מה שקשור ללהכיר את האחד ויש איזושהי ציפיה שאם כוח עליו יסדר להם בני זוג "בשידוך" (מושג שמוכר לנו מימי הביניים והחברה החרדית בעיקר), אולי אז, יקרה הקסם וימצאו את אהבת חייהם.

אז נתחיל מזה שמרבית כוכבי הריאליטי בחול הרבה יותר מסוקסים, חטובים ופוטוגניים קצת יותר מהחבר'ה הישראלים, דבר שלדעתי מעלה את סיכויי ההצלחה של השידוכים, למרות שבתכנית שכזו הייתי מצפה לראות חיבורים בין אנשים אמיתיים, כלומר לא רק נשים שנראות כמו דוגמניות חטובות. אלא נשים אמיתיות עם קצת עודפים , גוף נורמלי כמו שקורה בעולם האמיתי.

אני זוכרת שבמקרה שלי, הכרתי את מי שהיום הוא הגרוש שלי, בגיל 20 וחצי. היינו יחד כמעט 3 שנים עד שהתחתנו. אולי אחרי שנתיים התחלתי לחשוב שהוא האחד שאיתו אני רוצה לחיות, אבל זה היה אחרי שישנו יחד מאות לילות, העברנו יחד המון חוויות, ולקח לנו שנתיים וקצת ופרידה ארוכה כדי לעבור לגור יחד.

בסופו של דבר אחרי 12 שנה התגרשנו, אבל להכנס לגור עם בן אדם זר לחלוטין? ועוד בגילאי 30-40 כשלכל אחד יש כבר את הסדר יום וההרגלים שלו – זה כבר סיפור אחר לגמרי..

הנה הטריילר מתוך העונה האחרונה בארצות הברית :

 

Married at first sight – הקונספט – למה זה לא יעבוד בישראל?

אני באופן אישי חושבת שהקונספט של חתונה ממבט ראשון הוא קונספט בעייתי במיוחד בישראל.

בואו נודה בזה, אנחנו מדינה קטנה שבה כולם מכירים את כולם וזה לא כמו ארצות הברית שהיא ענקית עם עשרות מליוני תושבים.. פה בישראל – משתתפי התכנית לא יוכלו לעבור ברחוב מרכזי מבלי שאנשים יתחילו לקשקש ולחפור להם על ההשתתפות שלהם בתכנית ולספר להם מה הם חושבים עליהם או על בן או בת הזוג שלהם בתכנית.. פשוט אין פרטיות. אלא אם כן אתם גרים באיזה חור מבודד בצפון, אבל גם אז, יש את האנשים שמכירים אתכם.

בארצות הברית יש כמה זוגות שעד היום נשואים וזה הצליח. אני חושבת שזה קשור גם להבדלי מנטליות.

בישראל הגברים לא ג'נטלמנים, הם מאצ'ואים וגם לרווקות לא חסר אגו. ורואים את זה כבר בתכניות שידוכים כמו "דייט ראשון" ששם מצלמים אנשים בדייט הראשון .

אז להפגש לדייט מחייב מתחת לחופה? מה נסגר? איך זה אמור לעבוד??

נכון, יש בזה מן הרומנטיות ובוחרים עבורכם בקפידה את בן הזוג ויחד עם זאת יש את האלמנט של הריאליטי, שאני מניחה שלא מעט אנשים הגיעו לתכנית כדי לקבל זמן מסך בפריים טיים ולקבל חשיפה מטורפת שתוכל להועיל להם לאחר מכן, אז לא תמיד אפשר לדעת האם זה שבחר לבוא עמכם בטקס הזוגיות, שם כי הוא באמת מחפש זוגיות ואהבה או חשיפה.

בנוסף, קחו בחשבון שמי שמשתתף בתכנית כזו, די שורף את עצמו כי סביר להניח שגם אם יהיו הרבה רגעים יפים ורומנטיים, או כימיה מטורפת, מה שעושה את הרייטינג זה האקשן והדרמות והמשתתפים עלולים למצוא את עצמם מתועדים ברגעים אינטימיים או רגעים פחות יפים שלהם, שעשויים להציג אותם כמשהו שהם לא.

אפילו אני יודעת שאם היו מצלמים אותי באמצע מריבה של כעס עם הגרוש שלי, זה היה יכול לצאת בצורה מאוד לא מחמיאה בלשון המעטה, רק שכאן, אתם מתועדים מול כל עם ישראל והקטעים ה"חזקים" גם יעלו ליוטיוב ויהפכו לויראליים.

הכל פה זה  רייטינג. המשתתפים לא באמת מעניינים..

 

ובואו נדבר רגע על הרווקים והרווקות הישראלים .

יצא לי להכיר לא מעט רווקים ורווקות מעל גיל 35-40 ולדעתי יש משהו שכבר נהיה טבוע עמוק באופי , בהרגלים של הלבד ובחוסר היכולת להכניס מישהו לחיים. סוג של "שריטה".

ורובם יעידו על עצמם שהם "בלתי חתינים" ואני בספק אם "מניפולציה" של הצבת עובדה וכניסה לגוב האריות באמת תייצר את השינוי המיוחל.

במידה והם זכו בבן זוג שיש איתו כימיה הדדית, זו התחלה טובה. אך במידה ולא..

אחת הסיבות לכך שיש היום כל כך הרבה רווקים ורווקות בישראל היא שכיום בעידן האינטרנט והאפליקציות הכל אינסטנט.

אנשים התרגלו לחיות עם לב אטום, לתת לדברים לעבור לידם, גם אם יגיע האדם המושלם שמתאים להם כמו כפפה ליד – ייתכן שבהתחלה זה יהיה מרגש וזורם אבל אחרי כמה זמן הדפוסים הישנים ירימו את הראש ויתחילו לנהל את העניינים עם פחד, חששות, ורגשות מודחקים שלא קיבלו מענה או פתרון .

אנשים כבר לא באמת בונים על דייט למשהו מעבר ללילה אחד כי הם יודעים שיש עוד 10 פוטנציאלים או פוטנציאליות באפליקציות שמחכים שתפנו זמן לפגוש אותם והספק הזה של : "אולי יש מישהו\מישהי טובים יותר", מנהל להם את החיים ולא נותן להרגע ולהתמסד עם בנאדם אחד.

אז תקחו רווקים תל אביביים שרגילים לצאת ל-3-4 דייטים בשבוע (אם עדיין לא הגיעו לשלב הייאוש), שימו אותם מתחת לחופה ותכבלו אותם לבן זוג עם מגורים משותפים תוך שניה וחצי. סירייסלי?

די מהר הם ימצאו את עצמם באותן השגיאות ובאותו המקום, לפעמים עם לב פצוע ושבור ולפעמים עם כתם לכל החיים שיתועד ברשת ויעיב על סיכוייהם למצוא אהבת אמת עתידית כי מה שאנשים יכירו ויזכרו זה איך הם התנהגו בתכנית.

ראו לדוגמא את ליהי גרינר, עינב בובליל או מעיין חודדה, פליטות האח הגדול שאני בטוחה שלמשמע השם שלהן עולות לכם אי אלו אסוציאציות, ועכשיו – לכי תמצאי חתן כשזה מה שחושבים עליך או תצאי לדייט ותוכיחי שאת לא הבחורה הזו שעשו ממנה בעייתית בשביל רייטינג ובחרו בפינצטה רגעים מסוימים במהלך תקופת זמן, כאלה שימשכו תשומת לב ורייטינג, והתעלמו מהחלקים היותר טובים שלהן..

אני אישית חושבת שהמשתתפים בתכנית מבזבזים את הזמן והאנרגיות שלהם על משהו שעלול להותיר אותם עם טראומה קשה ברמה הרגשית נפשית במיוחד במצבים שבהם לא תהיה הדדיות מבחינה רגשית. זה דבר אחד לצאת עם בנאדם, לבחון את  היחסים, לצאת לכמה דייטים, לישון יחד מדי פעם, וזה דבר אחר לחלוטין להתחתן בבליינד דייט, בלי להכיר קודם, להפגש מתחת לחופה לעיני המצלמות והמשפחות ולעיני כל עם ישראל ולעמוד למבחן  – דבר שמוסיף אלמנט היסטרי של לחץ למערכת הזוגית..

וברצינות, באמת נראה לכם הגיוני הקטע הזה של ישר לקפוץ לחופה ולחיים משותפים? ועוד לרווקים? מרבית הרווקים שיצא לי לפגוש לא מסוגלים לישון יחד עם מישהי ומבועתים מאינטימיות, אז לחיות יחד?

זה לגמרי ניסוי חברתי , רק חבל שהמשתתפים לא מפנימים את הנזק שעשוי להגרם להם מכך ואת ההשלכות שיהיו לאחר שידורי התכנית על חייהם הפרטיים והאישיים.

אני בכל מקרה, הולכת לנסות ולצפות בדבר המשעשע הזה ומקווה שההפקה תשמור על רמה גבוהה ותכבד את המשתתפים ותזכור שיש להם חיים אחרי התכנית..

 

 
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x