» » בלוג » featured » מה בא לך לעשות אחרי שתהיי אמא? שינוי קריירה לאמהות – הסיפור האישי שלי – מסוכנת נסיעות למומחית בדיגיטל ובלוגרית מובילה
featured הבלוג הורות מכניסות להכנסות תינוקות ופעוטות

מה בא לך לעשות אחרי שתהיי אמא? שינוי קריירה לאמהות – הסיפור האישי שלי – מסוכנת נסיעות למומחית בדיגיטל ובלוגרית מובילה

מה בא לך לעשות אחרי שתהיי אמא עסוקה? שינוי קריירה לאמהות - עבודה לאמהות -הסיפור האישי שלי - מאמא וסוכנת נסיעות ליועצת, מומחית בתחום הדיגיטל ובלוגרית מובילה

מה בא לך לעשות אחרי שתהיי אמא עסוקה? שינוי קריירה לאמהות – עבודה לאמהות -הסיפור האישי שלי – מאמא וסוכנת נסיעות ליועצת, מומחית בתחום הדיגיטל ובלוגרית מובילה

את זוכרת את התקופה הזו שבה עוד היית רווקה? 

עבדת כמו משוגעת, היה לך זמן וכוח להשקיע בעבודה, היית מלאת מוטיבציה ואנרגיה. 

קמת מוקדם , עבדת עד שעות הערב ואחר כך עוד מצאת זמן וכוח לפגוש חברים.. 

ואז – הכרת אותו. 

התאהבתם. התחתנתם. 

הבאתם ילדים לעולם.

ופתאום , הפנטזיה התנפצה ואת מוצאת את עצמך בג'ינגול האינסופי הזה של בית-עבודה-ילדים- אין כוח  ולפעמים את נזכרת שיש לך גם בן זוג. 

 

בינינו, התחרות בשוק העבודה רק הולכת וגדלה ובואי נודה בעובדות.

לא משנה כמה ניסיון יש לך או כמה את תותחית, ברגע שאת הופכת לאמא, הסיכוי שתתקבלי למשרה מסויימת יורד לכ-50% ואחרי שיש לך שני ילדים או שלושה, יש לך סיכוי ממוצע של 20% להתקבל לעבודה שיהיה לך נחמד בה עם פשרה על השכר כי את רוצה להספיק גם להיות בבית עם הילדים ולחזור כשעוד יש שמש בחוץ.

אז רובנו מתפשרות לשנה שנתיים- שלוש.

ואנחנו מצליחות איכשהו למצוא עבודה נחמדה, שאולי אנחנו קצת אוברקואליפייד בשבילה, אבל היא משלמת את החשבונות ושומרת לנו על השפיות.

כי בינינו, אין באמת שום ודאות ואם נפלת על חורף קשה עם וירוסים מתמשכים לילדים (או בעברית- וירוסים "ייסודיים" שלא פוסחים על אף אחד מבני הבית כולל אותך) ואז חגים ואז הסבלנות של המעסיק שלך מתחילה להתקצר כי העסק עובד וזה שיש לך 3 ילדים או שניים חולים ושיש להם חופש, לא באמת מעניין אותו.

אז אנחנו נכנסות ללופ ולמרוץ מטורף להספיק הכל, אבל אני רוצה שתעצרי רגע אם הגעת עד לכאן.

למה לא להתחיל לבנות תשתיות לשינוי קריירה? להפוך להיות עצמאית? או פרילאנסרית?

 

כשיובל, הבן הבכור שלי היה בן שנה וחצי, הכנסתי אותו לגן והבנתי שאני רוצה להמשיך ולהיות אמא לפני שאני סוכנת מכירות תותחית. זה היה בדיוק בקיץ – תקופה שבה ציפו ממני לעבוד 8-10 שעות ביום וזה שיש לי תינוק בבית לא עניין אף אחד.

וכן, קיבלתי פרצופים.

למזלי את הבלוג שלי התחלתי לכתוב כשנתיים קודם לכן והתחלתי להקים תשתיות למה שהיה לפני 7 שנים ניצנים של המדיה הדיגיטלית החדשה.

לקחתי את יכולת השיווק והכתיבה שלי, ראיתי מה עושים בחו"ל ומינפתי את זה לעסק.

באותה נשימה אספר שהקזתי הרבה דם, יזע ודמעות, והיום, 7 שנים מהיום שבו הפכתי לעצמאית, יש לי 3 ילדים שאותם אני מגדלת בעצמי רוב הזמן היות והתגרשתי, אבל אני עוסקת באחד התחומים הכי מגניבים שיש היום בשוק – 

אני מומחית לשיווק דיגיטלי.

אז נכון, לא למדתי את זה בצורה "פורמלית" במכללה.

יש לי רק תואר BA כללי באוניברסיטה הפתוחה במדעי הרוח והחברה שנהניתי ללמוד אבל בניסיון של התכלס, הוא לא ממש יעזור לי למשהו.

עברתי דרך ארוכה מאוד של 10 שנים שבהן למדתי מטעויות (והרבה) ונפלתי וקמתי ושוב נפלתי ושוב קמתי ובתקופות מסוימות הייתי מאוד קרובה ללהרים ידיים ולהתייאש ולחזור להיות שכירה.

אבל משהו בתוכי זכר את תחושת החופש הזו שהרגשתי.

את החודש הראשון שלי כעצמאית, שבו מצאתי את עצמי בפגישות "עבודה" עם אנשים – בית קפה מול הים לארוחת בוקר או צהריים, בשעות שנוחות לי, בלי מרתון של טירוף על הבוקר כדי לשים את הזאטוט בגן עד 7 וחצי כדי להספיק להגיע למשרד עד 8 וחצי.

חזרתי לנשום. חזרתי לחיים. 

כמובן שבמקביל השקעתי את הנשמה שלי בעסק – האתר הזה שלימים התפתח והתרחב, אבל זה אחרת כשאתם עצמאיים ועובדים בשביל עצמכם. אתם הבוס שלכם ואם יש לכם משמעת עצמית, חלום, חזון ויכולת התמדה – אין סיבה שלא תצליחו. לא משנה באיזה תחום.

יש פה 10 שנים של השקעה. ימים , לילות, חגים, שבתות. המון השקעה. זה לא ברגע.

הדרך. להנות מהדרך.

קצת לפני שהפכתי לעצמאית הלכתי לאימון אצל יעל דורון יבין, לפני כ-8 שנים. יעל מאמנת אמהות למודעות בתהליך קואוצ'ינג ממוקד.

היא שאלה אותי איפה אני רואה את עצמי בעוד שנה.

גרנו אצל אמא שלי באותה התקופה כדי לחסוך לבית ואמרתי לה שאני רוצה לקנות בית ולצאת משם כמה שיותר מהר, להפוך לעצמאית ולהיות בלוגרית שמרוויחה כסף, כמו הבלוגרים הגדולים בחו"ל – ששם בלוג זה ערוץ מדיה לכל דבר.

אנחנו מדברים על המציאות של ישראל בשנת 2010 שבה "בלוג" הוא בקטגוריה של "יומני היקר" והאתרים הגדולים כגון YNET , WALLA  ומאקו – שולטים ביד רמה בערוצי המדיה הדיגיטלית.

מי בכלל סופר בלוג עם 15,000 כניסות בחודש? אז מה אם כל הקהל שלי זה נשים בהריון ואמהות לתינוקות?

(אגב, גם כשהגעתי למצב של 50 -80 אלף כניסות בחודש, עדיין מרבית המפרסמים ומשרדי הפרסום הרימו גבה ולא הבינו מה אני רוצה מהם כשהצעתי להם להגיע לקהל של אמהות והריוניות במחירים אטרקטיביים. אבל היום, לשמחתי, 7 שנים אחרי, הם פונים אלי ומשלמים הרבה יותר כי 130 אלף הורים בחודש בפורטל ועוד 90 אלף הורים ברשתות חברתיות ועוד נכסים דיגיטליים, לא הולכים ברגל).

תוך חודש התעורר תהליך פנימי בתוכי והגעתי ליעל וסיפרתי לה שעזבתי את העבודה כדי להפיק איזה יריד לתינוקות ושאני הולכת לעשות כסף מהבלוג שלי. 

לימים היא אמרה לי שהיא חשבה שמשהו בי לא שפוי כי מי עושה כסף מבלוג, ועוזב עבודה מסודרת רגע אחרי התחייבות למשכנתא ורכישת דירה,
אבל היא הצליחה לחבר אותי לחלום ולחזון שלי ומצאתי בתוכי את המוטיבציה להגיע לחזון –

להיות הבלוגרית המובילה בתחום ההורות בישראל

מטרה שאליה הגעתי תוך 3-4 שנים.

כיום, 2BMOMMY הוא הבלוג המוביל בתחום ההריון, לידה והורות וכבר הפך להיות בנוסף לבלוג פורטל תוכן להורים שכולל בתוכו מגוון נושאים עם כ-130 אלף הורים, כ-200 אלף כניסות, קהילה של כ-100 אלף הורים ברשת ובעיקר אמהות שקוראות אותו כל יום.

מה החלום שלכן? עבודה מהבית לאמהות ?

אז למה אני מספרת את כל זה?

כי היה לי חלום.

כי תמיד ידעתי שיש לי חשיבה אחרת (היום קוראים לזה ADHD בין היתר), שיש לי שכל ותפיסה שונה מהאחרים ושלא בא לי להתבזבז בעוד משרה פקידותית ולהרקב במשרד ולהפסיד את השנים הכי יפות של הילדים שלי.

רציתי להיות אמא וגם להצליח בקריירה.

אז במהלך ה-3 שנים האחרונות מצאתי את עצמי עם 3 ילדים בתקופה מאוד מאתגרת, אבל היה לי הידע והניסיון שצברתי לאורך השנים והמשכתי להתמיד ולהשקיע בתשתיות והיום אני לגמרי בחזרה על המסלול עם עוד פרוייקטים.

המזל הכי גדול שלי הוא שנכנסתי בזמן לתחום הכי חם בעולם הדיגיטל – בלוגים, שיווק , ניהול מדיה, שיווק דיגיטלי וכל המושגים האלה של הניו מדיה.

באותה נשימה – למדתי הכל לבד. 

 

מתוך ניסיון ,מתוך אתרים בחול, מתוך בלוגים, מתוך קורסים ברשת שעלו לי לא מעט, אבל היום, במבט לאחור, אם היו אומרים לי שיש קורס אחד מקיף שבו אני יכולה ללמוד תוך כמה חודשים את כל הניסיון והידע שלקח לי שנים ללמוד כדי ליישם בהצלחה, הייתי לוקחת את זה בשתי ידיים וחוזרת אחורה.

לפני כמה שנים בישראל ההתמחות שלי עדיין היתה יחסית חדשנית לענף אבל בשנתיים האחרונות ובשנה האחרונה בפרט, כל מותג שמכבד את עצמו עובד עם מנהלי מדיה או מחזיק כאלה במגוון תפקידים שקשורים לתחום השיווק הדיגיטלי בקונסטלציות שונות.

כך שלאמהות, זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת לעסוק במקצוע מרתק שמאפשר גמישות וגם די מבוקש כפרילאנס.

מאמא וסוכנת נסיעות לשעבר- ליועצת עסקית אסטרטגית וגם מרצה לשיווק

הניסיון הרב שלי הביא אותי לגלות את עצמי מחדש.

בעלי עסקים שרואים את המקום שבו אני נמצאת, פונים אלי לייעוץ, להדרכה, לתכנון של אסטרטגיה שתחסוך להם אלפי ועשרות אלפי שקלים בשנה במהלכים שיווקיים.

 

עם הזמן התחלתי גם לקבל פניות להעביר הרצאות וסדנאות ואחד מהדברים שאני עושה הוא להרצות בקורס מנהלי מדיה חברתית במכללה לניו מדיה בנושא בלוגים ומיתוג באמצעות אסטרטגיית תוכן לעסקים.

אחת ההתמחויות שלי – לייצר טראפיק ומודעות לנושאים מסויימים באמצעות תוכן ובלי להוציא כסף. 

כאשר הציגו בפני את הסילבוס של הקורס, נדהמתי לראות איך מרבית הידע שלי , שלקח לי שנים ארוכות לצבור ולהבין וליישם, פשוט מוגש על מגש בצורת קורס שאורך כמה חודשים וכל מה שצריך זה לבוא וללמוד את הסודות של מיטב המומחים בענף הדיגיטל והשיווק.

באמת שלא צריך הרבה יותר מזה, וברור לי שהסטודנטים שיסיימו את הקורס – בין אם הם צעירים אחרי צבא, אמהות, אנשים מתחום הפרסום  או אפילו פנסיונרים שמחפשים לעשות הסבה מקצועית – הולכים לקבל המון ידע וכלים ששווים הרבה כסף בשוק.

ומאחר וכל עולם הפרסום עובר לאונליין וכך גם עולם המסחר בישראל שממש עכשיו מתחיל לעשות הסבה לאונליין, הולך להיות ביקוש מטורף בענף הדיגיטל במהלך השנים הקרובות.

לכן, אם אתן אמהות טריות, או לא טריות, אם אתם הורים, גם אם אתם אבות ואתם רוצים להרגיש שההורות שלכם לא מתבזבזת על פקקים וימים לחוצים וארוכים עם רגשות אשם מהילדים, אני בהחלט ממליצה לכם לשקול להגיע לאחד מהערבים הפתוחים של המכללה לניו מדיה ולתכנן את העתיד המקצועי שלכם.

אבל להיות עצמאי בתחום הדיגיטל – למי זה מתאים?

אסייג ואומר שלהיות עצמאי זה לא מתאים לכל אחד. צריך לדחוף ולשווק את עצמכם ולעשות לעצמכם יחסי ציבור כדי להתקבל למשרות נחשקות בתחום.

יחד עם זאת, תוכלו לקבל כלים סופר שימושיים, לצבור ניסיון מעשי ותיק עבודות במהלך הקורס וגם לקבל ברוב המקרים עדיפות כבוגרי המכללה לניו מדיה שמוכרת היטב בכל ענף הפרסום בישראל.

בנוסף – המכללה מציעה לוח משרות בתחום הפרסום והדיגיטל לבוגרים מחברות וארגונים מובילים בישראל שפונים למכללה בבקשה להפנות אליהם בוגרים, בידיעה שהקורסים של המכללה מתעדכנים כל הזמן ומציעים תוכן איכותי ומקצועי.

אם יש לכם שאלות נוספות על שינוי בקריירה, אתם מוזמנים לכתוב לי בתגובות או למייל [email protected]

אני יכולה רק לומר לסיכום שחווית האימהות עם התאומות שלי שהגיעה כשהייתי בת 30, לעומת חוויית האימהות שלי עם הבן שלי, 4 שנים קודם לכן, היתה הרבה יותר נעימה וכיפית.

כשהבן שלי נולד, חזרתי לעבודה אחרי 3 חודשים והרגשתי שאני פשוט מפספסת את כל הגדילה שלו.

להיות אמא קרייריסטית עם תאומות בחופשת לידה – זה אפשרי

פספסתי את כל הפעמים הראשונות של התינוק שלי. 

כשהתאומות נולדו, לפני 5 וחצי שנים, כבר הייתי עצמאית ונשארתי איתן שנה בבית.

זה לא היה קל והיה מאתגר אבל ידעתי שהתקופה הזו עוברת כל כך מהר ולא חוזרת והיום כשהם קמים בבוקר עם חום, או כשאני אחרי עוד לילה בלי שינה, אני לא מתרגשת ואני יכולה להשלים שעות שינה  או לקחת יום חופש כדי להיות איתם ובחופש הגדול אני לא צריכה להיות במצבים בלתי אפשריים מול הבוס שלי.

זה כן דורש עבודה והשקעה והרבה תכנון ועשייה , אבל אני עושה את זה בהנאה רבה וזה לא מרגיש כמו עבודה.

ואני מאמינה שכשעושים משהו שבאמת אוהבים, התדר של העשיה מביא הצלחה ושפע, ואם זה מרגיש לכם נכון בבטן, אין מצב שזה לא יצליח (כמובן אם תעשו את המינימום הנדרש).

כיום אני גם שותפה בסטארטאפ כסמנכ"ל שיווק ודיגיטל בחברת One Two Sale – שזו מערכת שמכילה כלים לשיווק דיגיטלי לעסק, ושם הצלחתי ליישם הלכה למעשה את כל האג'נדה שלי ולהביא תוצאות בשטח ועם מינימום השקעה בשיווק ופרסום. מוזמנים להציץ ולהתחבר ללא עלות אם אתם עושים שיווק לעסק שלכם- מערכת דיוור לעסקים

 


אז תנסו לפתוח את הראש,

הנה קישור לפרטים על קורס מנהלי מדיה חברתית

וקישור לעמוד קורסים – קורסים לפרסום דיגיטלי  – עם כל הקורסים והסדנאות הקרובות שמציעה המכללה לניו מדיה שאגב, חלקם מוכרים לגמול השתלמות , פקדון לחיילים משוחררים ולכל סוגי הוואוצ'רים של משרד הכלכלה.

בין הקורסים הקרובים שמציעה המכללה לניו מדיה:

קורסים יוני 2017


300ערב פתוח במכללהקורסים יולי 2017


קורסים אוגוסט 2017


קורסים ספטמבר 2017

 
מדי חודש נפתחים מחזורים נוספים של קורסים וסדנאות במכללה לניו מדיה.

חלי בילו (גורסוי)

 

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול