» » בלוג » תרבות ופנאי » פסח » פסטיבל פסח ביד מרדכי – פעילות "מפה ומצה" בקיבוץ יד מרדכי לכל המשפחה
פסח

פסטיבל פסח ביד מרדכי – פעילות "מפה ומצה" בקיבוץ יד מרדכי לכל המשפחה

פסטיבל פסח ביד מרדכי - פעילות "מפה ומצה" בקיבוץ יד מרדכי לכל המשפחה - מגוון פעילויות בניחוח היסטורי על סיפורי הגבורה של מקימי הקיבוץ - פעילות חוויתית

פסטיבל פסח ביד מרדכי – פעילות "מפה ומצה" בקיבוץ יד מרדכי לכל המשפחה – מגוון פעילויות בניחוח היסטורי על סיפורי הגבורה של מקימי הקיבוץ – פעילות חוויתית

אירועי מפה ומצה של משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים, מגיעים השנה לאתר שיחזור הקרב שביד מרדכי.            

הילדים יוכלו להתחפר בעמדות ההגנה, לשחזר את מהלך הקרבות וללמוד על הלחימה העיקשת. בנוסף, יחכו לילדים שחקנים אשר יגלמו דמויות של מקימי הקיבוץ ויסבירו על ההיסטוריה המרתקת של יד מרדכי: מהקמת הקיבוץ, הקרב ההרואי במלחמת תש"ח והחיים שלאחר המלחמה. הפעילות במסגרת האירועים היא בחינם.

חוה"מ פסח, בתאריכים 12-13.4, בשעות-16:00- 9:00

משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים מזמינים את הציבור הרחב לאירועי פסטיבל מפה ומצה, המחברים את קהל המטיילים לסיפורם של אתרי המורשת בצפון, בדרום, במרכז ובירושלים. הפסטיבל מתקיים זו השנה השנייה ביוזמתה של שרת התרבות מירי רגב, מתוך מטרה להפכו למסורת.

בין 12 אתרים שנבחרו להשתתף באירועים, נבחר גם "אתר שיחזור הקרב" שביד מרדכי. באתר יזכו  הילדים להתחפר בעמדות ההגנה של קומץ חברי הקיבוץ ואנשי הפלמ"ח, לשחזר את מהלך הקרבות באזור וללמוד על הלחימה העיקשת שנמשכה 6 ימים.

פעילויות הפסטיבל  יכללו הדרכה מומחזת באתר שחזור הקרב- "שביל הגיבורים", בסיור יפגוש הקהל דמויות מהיסטוריית הקיבוץ שיספרו את סיפורן האישי מהעלייה לארץ, הקמת הקיבוץ ההכנות לקרב, סיפר הקרב ההרואי, חילוץ ופינוי הילדים וסיפור מגדל המים של הקיבוץ, פסל מרדכי אנילביץ והחיים בקיבוץ כיום. בנוסף לכך, במתחם אתר הקרב יהיו דוכני יצירה, והופעה של זמר שינגן שירי לוחמים יחד עם המשתתפים.  פעילויות הפסטיבל בקיבוץ הן בחינם ולכולם. הסיור  המומחז מחבר את סיפורי העבר השונים לתמונה אחת, הכוללת את אחד מהעשורים הדרמטיים בתולדות העם היהודי. במהלך הסיור יבקרו  המשתתפים בכל אחד מהאתרים המפוזרים ברחבי הקיבוץ ויזכו להבין מקרוב את המאורעות הבלתי נתפסים שעיצבו את חיינו היום.

לכבוד פסח תתקיים בקיבוץ פעילות "יציאת מצריים" פעילות המתקיימת זו השנה הרביעית! במהלך הפעילות יתחפשו הילדים לבני ישראל ויצאו למסע לשחזור יציאת מצריים – בפעילות הנה בתשלום נפרד ואינה חלק ישיר לפעילות הפסטיבל. משתתפי הפסטיבל יוכלו להשתתף בפעילות "יציאת מצרים" ב15 ₪ בלבד.

הפעילות תתקיים בכל שעות היום בכל כ- 30 דקות סיור חדש                                             אתר הקרב יהיה פתוח ללא תשלום בימי הפסטיבל ולרוכשי כרטיסים לבית הדבש גם בשאר ימי הפעילות, כניסה לאתר הקרב בלבד 25 שח.                                                                                                  

לפרטים, תיירות יד מרדכי: 08-6720559 | 052-3923104 | www.facebook.com/tourym | tym.co.il             

 

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול