Home תרבות ופנאי פסטיבל מסיק בנגב חנוכה – ראשון המסיק – הפנינג לכל המשפחה

פסטיבל מסיק בנגב חנוכה – ראשון המסיק – הפנינג לכל המשפחה

by אמא

פסטיבל מסיק בנגב חנוכה – ראשון המסיק – הפנינג לכל המשפחה

חנוכה בצפון הנגב:

פסטיבל ראשון המסיק ה-3

הפנינג לכל המשפחה סיורים בבית בד פעיל טעימות שמן זית וזיתים פעילות מסיק והכנת שמן זית יריד מכירת שמן זית מהמגדלים מופעי רחוב ועוד

30/12/2016 בין השעות 09:30-15:00, במושב יושיביה

תיירות צפון הנגב בשיתוף ענף הזית בישראל , חוגגים את ראשון המסיק, השמן הראשון של העונה במתחם "ביתן הבד" שבמושב יושיביה, יחד עם מגדלי ויצרני שמן הזית באזור.

"ראשון המסיק" הוא השמן הראשון של העונה. זהו שמן זית במצב בתולי, שלא עבר סינון או הצללה לאחר עצירתו. השמן עכור בצבעו, מרקמו סמיך והוא בעל ארומה מיוחדת וטעמים עזים, פירותיים ועשבוניים. הוא נמכר במהדורה מוגבלת, וניתן להשיג אותו בחודשי המסיק בלבד.

במסגרת חגיגות המסיק הראשון  יתקיים במקום הפנינג לכל המשפחה ללא תשלום שיכלול מעגלי מתופפים, הפעלות בבועות סבון, מתחמי סולמות וחבלים, משחקי טריוויה בנושא שמן זית, דוכני יצירה לילדים, דוכני שמן זית של מיטב מגדלי האזור, יריד אמנים ססגוני  ועוד.

בנוסף במסגרת הפסטיבל, יתקיימו ברחבי צפון הנגב אירועים נוספים בהם:

 

פעילות מסיק וטעימות שמן זית – מרכז המבקרים של "ביתן הבד" במושב יושיביה:

סיור לכל המשפחה בבית בד פעיל. שם ייהנו המבקרים מחוויה אותנטית ושורשית: מהיציאה למסיק, התנסות בהכנת שמן זית, הכנת נרות וסבונים ריחניים מחומרים טבעיים וכמובן טעימות זיתים ושמן זית.

מחיר: 30 ₪ לילד מגיל 3, מבוגר ללא עלות.

לפרטים: 0777295810

 

נס השמן והדבש בקיבוץ יד מרדכי:

24/12, 26-31/12 בין השעות 10:00-16:00

קיבוץ יד מרדכי מזמין את הקהל הרחב להפנינג חנוכה מיוחד בעקבות נס פך השמן ו…הדבש.

במסגרת חגיגות המסיק הראשון, ייהנו המשתתפים מפעילות עשירה בה ילמדו על תהליך הפקת שמן זית ישראלי טרי וטהור, ילמדו על זניו השונים, ועל טכניקות הגידול השונות. במהלך הפעילות יוקרן סרט שיציג את תהליך הפקת שמן הזית ובסופו תתקיים פעילות בה יכינו הילדים צנצנות זיתים אותן הם ייקחו בסוף הפעילות.

לצד הפעילויות בעקבות נס פך השמן, ייהנו המבקרים מפעילות מתוקה בבית הדבש והדבורה. שם ניתן לצפות בעבודת הדבוראי ובחיי הדבורים בכוורת, ללקק דבש טהור ולהכין נרות עשויים דונג דבורים. בנוסף, יהנו המבקרים מסיור על הטרקטור הקיבוצי, ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם" ו כניסה גם לאתר שחזור הקרב המחודש. באתר יוכלו הילדים לרוץ בין תעלות הקשר המקוריות, לטפס על טנקים שבמקום ולטייל בין הנופים המרהיבים המקיפים את הקיבוץ.

לפרטים: תיירות יד מרדכי: 08-6720559 | 052-3923104 | www.facebook.com/tourym | tym.co.il

מחיר: מחיר משולב לפעילות חוויה קיבוצית מתוקה (בית הדבורה והדבש + בית קיבוץ של פעם) ואתר שחזור הקרב:  ילד 55 ₪, מבוגר 50 ₪. אתר השחזור בלבד: 25 ₪ . אין צורך בתיאום מראש. משך הפעילות 2.5 – 3 : שעות.

"שביל הסלט"- במיוחד לראשון המסיק בחנוכה.

26-31/12

 

שביל הסלט" מזמין אתכם לחוויה חקלאית בלתי נשכחת בחממות הבשור של שילוב של טעם ריח ושמן זית. במהלך הסיור נקבל הדרכה ע"י צוות האגרונום אורי אלון, נטעם שמן זית מובחר של האזור הבשור ונבקר במספר שדות וחממות :מבוך פסיפלורה-נרוץ ונפתור כתב חידה בעקבות המכבים. חממה לקטיף עצמי– נלמד שהעגבניות לא גדלות ב"סופר" נכיר מלפפונים ננסיים, עגבניות בשלל צבעים ופלפל חריף במיוחד. חממת תות ביולוגי תלוי– נטעם מהתות שטיפס לשמיים ונעקוב אחר אויבים טבעיים.  פרדס תפוזונים  – איך הנגב התמלא בפרדסים ? ומהו טעמם? מרוץ יוני דואר– בעקבות הסיפור המשפחתי "יונה ונער" , כל ילד יזכה לשלח יונת דואר במו ידיו. משק תבלינים– נבקר במנהרה של תבלינים שונים ונכין פיתות על הסאג' עם זעתר משדות המשק.

 גזר– אצלנו הגזר מתחפש לא רק בפורים, נקטוף ונטעם היישר מהאדמה גזר בשלל צבעים. שדה תפוחי אדמה– מי מוציא מהר יותר תפודים מהאדמה? מה אפשר לעשות איתם חוץ מאוכל? כל משפחה תאסוף סלסלה לבישול בבית.

מחיר:

למשתתף מעל גיל שנתיים – 50 ₪.  אורך הסיור כשעתיים וחצי עד שלוש שעות .

לפרטים ורכישת כרטיסים:  08-9982225 / www.salad4u.co.il

 

חגיגת שמן זית במסעדות באזור:

26/12-31/12

 בכל ימי חג החנוכה, יציינו המסעדות באזור את חגיגות המסיק הראשון לעונה, בשלל מנות הנותנות כבוד לשמן הזית הישראלי. בנוסף, בחלק מהמסעדות יתקיימו טעימות שמן זית ישראלי, יוצבו עמדות מכירת שמן זית מתוצרת מקומית ויינתן הסבר וטיפים על שימוש נכון בשמן הזית ושילובו בבישול ובמתכונים.

לפרטים ופירוט המסעדות: www.habsor.co.il

 

 

You may also like

Leave a Comment