» » בלוג » featured » הסתדרות העצמאים – על חרדית וחילונית – אמהות עצמאיות שנמאס להן לבכות
featured הבלוג

הסתדרות העצמאים – על חרדית וחילונית – אמהות עצמאיות שנמאס להן לבכות

הסתדרות העצמאים
"הי חלי, החשבון שלך מעוקל בגלל טעות של מס הכנסה שהחליטו לקבוע שרירותית כמה הרווחת בלי קשר למציאות". זו המציאות של העצמאים במדינת ישראל. אף אחד לא דואג לנו. הגיע הזמן להתאחד ולהצטרף להסתדרות העצמאים, להשפיע וליצור שינוי בשביל כולנו.

אתמול בצהרים קיבלתי טלפון מהבנק.

"הי חלי, רצינו לעדכן אותך שיש עיקול על החשבון בסך 10,000 ש"ח ממס הכנסה, אז כרגע החשבון שלך מעוקל וחסום". 

שאלתי מה, למה, גם הרואה חשבון שלי לא קיבל שום התראה.

bd65315a-03c0-4ea9-8acd-21acffd03647אחרי בירור קל, התברר שמאחר ואיחרתי בהגשת הדוח החודשי, מישהו במס הכנסה החליט על דעת עצמו שההכנסה שלי החודש הכפילה את עצמה פי כמה וקבע סכום לשלם בהתאם. את הטלפון מהבנק קיבלתי ביום רביעי בשעה 2 וחצי בצהרים, שעה שבה המענה הטלפוני במס הכנסה כבר לא עבד, כי הרי עובדי המדינה עובדים קשה, ואנחנו, העצמאים, פנויים בשעות הבוקר כדי להגיע, כי היום הצלחתי להשיג אותם אחרי עשרות שיחות טלפון.

בגדול, התחושה היא, שמישהו מלמעלה מנסה לשמור על בעלי העסקים ועל העצמאים במדינת ישראל "קטנים" . מישהו לא רוצה שנרוויח, שנגדל, ולא מספיק שאנחנו לא נהנים מהטבות סוציאליות כמו ימי חופשה או מחלה, ולא מספיק שאנחנו משלמים מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי והפרשות נוספות בסכומים שהרבה יותר גבוהים משכירים שמרויחים את אותו הסכום, אנחנו גם חוטפים הרבה יותר ומי שרוצה במס הכנסה יכול להכנס לנו לכיס ולחשבון, לתפוס אותנו "מהביצים" ואנחנו יכולים לפרפר ולקוות שניפול על פקיד שיהיה לו מספיק אכפת.

אז אחרי עשרות טלפונים מהבוקר, הצלחתי להגיע לפקיד אחד שאמר לי שבגלל שאין לי קוד טלפוני, הוא לא יכול לתת מידע או לעזור לי. הוא נתן לי את השלוחה הישירה שלו ואמר שהרואה חשבון שלי ידבר איתו.

אחרי עשרות פעמים שגם אני וגם הרואה חשבון ניסינו להתקשר וכמובן, ללא מענה, התחלתי לחייג לכל השלוחות באינטרנט והצלחתי לדבר עם כמה פקידות שהעבירו אותי מאחת לשניה ואז הגעתי לאחת מהן ואמרתי לה שאני לא יורדת מהקו עד שהיא לא מטפלת לי בעיקול ושתדבר עם מי שצריך כי חופש גדול ואני עצמאית וגרושה עם 3 ילדים קטנים ועד יום שני הבנק לא עובד וסליחה, אני צריכה להתקיים!

אחרי שהתחלתי להיות תקיפה היא התחילה לפנות לאנשים שם במחלקה ותוך חצי שעה הוסר העיקול. מאחר ואנחנו במדינת חלם, יום חמישי בצהרים, לוקח 3 ימי עסקים עד שזה משתקף בבנק, כלומר רק ביום שלישי או רביעי החשבון שלי ישוחרר.

אחרי התעקשות מאסיבית וקרצוצים מצידי, היא הסכימה להוציא לי מכתב לבנק שמאשר את הסרת העיקול.

אם לא הייתי אסרטיבית ונודניקית זה לא היה קורה.

במדינה מתוקנת, זה לא היה קורה. 

ולא דיברתי על לפצות אותי על היום עבודה שבזבזתי על לרדוף אחרי הפקידים במס הכנסה על טעות שהיא בכלל שלהם ועל עוגמת הנפש!

וככה זה. ולצערי אני לא היחידה, גם ביטוח לאומי ויתר המוסדות במדינה מתעללים בעצמאים קטנים בעוד טייקונים מקבלים תספורות של מליוני שקלים.
אף גוף לא מגן על העצמאים במדינת ישראל.

למה? ככה.

אז הגיע הזמן להפסיק לשתוק!  

44923ab4-f6bd-4fd7-a836-ad15a02e3050

הסתדרות העצמאים

היום (ולצערי רק היום) התוודעתי להסתדרות העצמאים, גוף ששם למטרה לדאוג למצב העצמאים בארץ, לקדם חוקים בכנסת, ולעזור לשפר את מצב העצמאים בארץ.  אם אתם עצמאים או יש לכם בני משפחה עצמאים, או חברים, תשתפו. הגיע הזמן להתחיל לעשות שינוי פה.

לפני שנה ורבע הצטרפו מורן מישל ונעמה עידן לפעילות לקידום זכויות עצמאים.
לאחר כשנה הבינו שלבכות ולהתלונן כולם יודעים מצוין, אבל אף אחד לא עושה מה שנדרש כדי להפוך לכוח משמעותי שיכול גם לשנות את המצב המבאס- להקים גוף מייצג עוצמתי וגדול.

נעמה עידן בת 33, אשת פרסום, אמא לשישה, חרדית מבני ברק, ומורן מישל בת 37, מומחית שיווק באמצעות תוכן, אמא לחמש בנות, מכפר סבא, חברו זו לזו למרות השוני ביניהן, גייסו עוד מנטורים עצמאיים חזקים והכריזו על הקמת ״הסתדרות העצמאים״. לתמיכה בפרוייקט לחצו כאן

נעמה: ״בחצי השנה האחרונה הבנו שעד כמה שאנחנו נראות שונות, אנחנו בעצם מאוד דומות, וששתינו מחפשות עשיה שאי אפשר להתעלם ממנה שתוביל לשינוי- עבורנו העצמאיים כיום, וגם עבור עתיד הילדים שלנו.״

 

למה אתם חייבים לתמוך ולהצטרף להסתדרות העצמאים ? 

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]

מורן: ״אחרי ניסיון מאוד מוצלח של קמפיין לקידום חוק דמי הלידה החדש לעצמאיות בשנה שעברה שהגיע לחשיפה אורגנית בלבד של כמעט 600,000 וכ-4500 שיתופים (מצורף צילום מסך של הקמפיין שלנו וגם פרסום של ח״כ עליזה לביא, מיוזמות החוק), הבנו שכעצמאים הכוח שלנו טמון ביכולות המקצועיות ובנוכחות ברשת, ושבעזרתו יש לנו את היכולת להפיח תקווה בציבור העצמאים המיואש והחלטנו לעשות מעשה ולהקים את הסתדרות העצמאים- גוף שייצג את העצמאים כחברים רשומים, ממש כמו שלעובדים השכירים יש הסתדרות שדואגת להם ושומרת עליהם.״

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]
5b311ce7-3e01-4ac7-acf2-699c978f3a01
נעמה ומורן. אמהות עצמאיות שאכפת להן.

נעמה ומורן החליטו לצאת בקמפיין מימון המון, כשההגדרה להצלחה מבחינתן היא מינימום של 1000 חברים רשומים משלמים.
״יש חשיבות לעובדה שירשמו חברים בתשלום. אי אפשר לבוא לכנסת ולהגיד שאנחנו מייצגים אנשים אם אלה לא נתנו לנו מנדט לייצגם, ולייק בפייסבוק או הרשמה לרשימת תפוצה לא נחשבים למנדט.״ מספרת עידן.

מורן: ״בפלטפורמת ג׳אמפסטרטר שמארחת את הפרויקט שלנו לא ידעו מיד איך לאכול את זה, הרי פרוייקט מימון המון בדרך כלל מוגדר כהצלחה ע״י גיוס 100% מהתקציב שהוגדר, אבל אליה אלון הכהן, המנכ״לית, הבינה אותנו ומיד התגייסה לעזור במיזם, עם הדגש על החשיבות למספר החברים הנרשמים ולא לסכום המצטבר. הצלחה מבחינתנו תיחשב רק בגיוס של 1000 חברים ומעלה, ואנחנו כבר קרובים לשם, ואפילו שאת הסכום נעבור לפני שנגיע למספר החברים, נכריז על הצלחה רק כשיהיו 1000 חברים רשומים.״
1d31f58d-6bde-4684-87d6-25bfdf9af6f3
מה שעבד בקמפיין הזה הוא היכולת לגרום להזדהות גדולה של עצמאים חזקים על רקע הצורך לשנות. מישל מקדמת נשים ואמהות עצמאיות ברשת כבר 3 שנים, עידן מקדמת תעסוקת נשים במגזר החרדי, ובעוד שבזירה החברתית כבר הרבה זמן מדובר על האפליות כנגד עצמאים- בביטוח לאומי, במס הכנסה, ביחס של הרשויות, בזכויות הסוציאליות, בהטבות למעסיקים ביחס לתאגידים וחברות גדולות – שתי האמהות האלה החליטו להעלות הילוך ולהתחיל לטפל בבעיות האלה במקום לדבר עליהן בתקשורת.

מורן: ״זה לא פשוט באמצע החופש הגדול, ועוד עם הרבה ילדים בבית, אבל המשימה פשוט קראה לנו, וזה משתלם כי אנחנו רואות איך זה קורה לנגד עינינו – כשהיו לנו 199 מקדמים תקפו אותנו, כשהיו 299 התווכחו איתנו, ב- 599 הזמינו אותנו לכנסת, אנחנו רק בהתחלה ויש לנו המון מה לתת והמון ידע איך לעשות זאת, כי המון אנשים טובים איתנו.״
נעמה: ״ כולם הגיעו באמצעות קמפיינים דלי או נטולי תקציב ברשת, דרך הקריאה להתאחד ולהתחיל לפעול במקום להתלונן -והם באו כי עצמאים הם בכל מקום, בכל מקצוע, בכל מעמד, בכל הארץ. היה סרטון אחד, אימפרוביזורי ופשוט- ׳העצמאי שלי׳-

שאותו מאות עצמאים שיתפו על קירותיהם ותייגו את מכריהם העצמאים, כי אנחנו הרי מוקפים בעצמאים בכל מקום.

 https://www.facebook.com/histadrutse/videos/271630406547497/״

ביום ראשון בלילה יסתיים הקמפיין ואז הסתדרות העצמאים תצא לדרך, לחיים האמיתיים, לעבודה האינסופית לתיקון המצב ולמלחמה בחוקים שפוגעים בכיסים ובעסקים של עצמאיים, שאף אחד לא יוכל לעצור עד שנתאחד.

למה חשוב שהסתדרות העצמאים תקום, ומהר?
– כי רק בשנה החולפת עלו בכנסת מעל 100 הצעות חוק שיפגעו בעצמאים ועסקים קטנים – שבוע עבודה מקוצר, שעת הנקה לאב, תוספת להפרשת הפנסיה והרשימה עוד ארוכה.

– כי זה מתאפשר רק משום שכל המגזרים האחרים מיוצגים, ועצמאים לא

-כי היות ואין מי שייצג אותנו, גם כשרוצים להעביר חוק שמיטיב עם עצמאים הוא מנוסח באופן שיש בו יותר נזק מתועלת.

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]
6d62c216-72af-4cd9-9255-4dda8988a723
מוטי סחראי – איש עסקים ויזם.

– כי יש עיוותים מטורפים בחוק נגד עצמאים, החל מגבייה
עודפת עצומה בביטוח לאומי וכלה בתנאים מגבילים באשראי, השתתפות במכרזים, ושלא נדבר על מוסר התשלומים.

– כי אנחנו יודעים כמה טוב אנחנו יכולים לעשות, עבור עצמנו ועבור המשק, אם רק יניחו לנו לעבוד ולשגשג

–  כי הגיע הזמן לעשות דברים אחרת, אם לא נדאג לעצמנו, אף אחד לא ידאג לנו, והמצב רק הולך ומחריף.

מספיק להעביר חוקים על גב העצמאים! 

עצמאים ועצמאיות יקרים – חייבים להתאחד עכשיו!
ב- 1/1/2017 ייכנס לתוקפו מתווה החוק שיחייב כל אחת ואחד מאיתנו להפריש
עד 10% נוספים לקרנות הפנסיה.
זאת אחרי רצף של חוקים שעברו לטובת שכירים, הישר מתוך הכיסים שלנו!  

הצטרפו לצעד היסטורי של הפיכת פוטנציאל הכוח העצום של ציבור העצמאים, לכוח ממומש. בהשקעה של 10 ש״ח לחודש אפשר להפוך לשותפים בדבר הכי גדול שקרה כאן עבור עצמאים אי פעם, ולסייע להצלחה של הדבר הזה מתוקף הפיכתו לענק, כמו הגופים החזקים במשק, ולפעול למען עצמנו.

לתמיכה בפרוייקט  ולהצטרפות לחצו כאן

מי אנחנו: 

מורן מישל, בת 37, עצמאית מזה 14 שנה. מומחית תוכן ומובילת קהילות רשת ( ביניהן קהילת הבלוגרים של ׳סלונה׳ וקהילות שגרירי מותגים)
פעילה במחאת העצמאים מפברואר 2015, מובילת הקמפיין לשינוי חוק דמי הלידה ליולדת העצמאית, ראש מטה נשים בעצמאים עושים שינוי. אמא ל-5 בנות

נעמה עידן, בת 33 עצמאית מאז 2008. מנכ"ל עידן 2020 לאסטרטגיות שיווקיות ופרסום, מעסיקה צוות עובדים ומבינה את קשיי העצמאים והעסקים הקטנים על בשרה. עובדת עם לקוחות בינוניים וגדולים על מהלכים שיווקיים-פרסומיים ארוכי טווח.
ב2015 הצטרפה למחאת העצמאים כאסטרטגית, ומאז לא מפסיקה לקדם את נושא העצמאים.

מוטי סחראי, בן 40, נשוי ליעל ואבא של נועם
יזם מגיל 12, ובמשך למעלה מ-20 שנה מקים ומוביל עסקים בתחומים שונים.
מ-2008 מעודד יזמות ומקדם יזמים, עצמאים ובעלי עסקים קטנים במסגרת פרויקט Business Wizard

 

בבקשה שתפו! [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול