» » בלוג » תרבות ופנאי » תיירות - נופש מסעדות ומלונות » אטרקציות ופעילויות » יום ירושלים – טיול בירושלים – אטרקציות בירושלים – פעילויות בירושלים , סיור בגן הבוטני ובאטרקציה – I am Jerusalem אני ירושלים
אטרקציות ופעילויות תיירות בירושלים

יום ירושלים – טיול בירושלים – אטרקציות בירושלים – פעילויות בירושלים , סיור בגן הבוטני ובאטרקציה – I am Jerusalem אני ירושלים

יום ירושלים - טיול בירושלים - אטרקציות בירושלים - פעילויות בירושלים , סיור בגן הבוטני בירושלים ובאטרקציה - I am Jerusalem אני ירושלים - הצעות לטיול משפחתי

יום ירושלים – טיול בירושלים – אטרקציות בירושלים – פעילויות בירושלים , סיור בגן הבוטני בירושלים ובאטרקציה – I am Jerusalem אני ירושלים – הצעות לטיול משפחתי

ירושלים.

יש משהו קסום בעיר הזו שתמיד מושך אותי אליה.

איכשהו יצא שבילדות שלי כמעט לא ביקרתי בה בכלל, אבל יש משהו באויר הצלול במיוחד בשעות הערב, אולי בגלל שאני מאוד רוחנית אז אני מרגישה שם אנרגיות קצת אחרות וחזקות, אולי זה הגובה, כל מה שהעיר הזו עברה – כיבוש, ועוד כיבוש והתיישבות וזו אחת הערים עם החשיבות ההיסטורית מהמובילות בעולם עם ריכוז מאוד גדול של דתות ועמים בתוכה.

לכבוד יום ירושלים תפתח בעיר אטרקציה חדשה לכל המשפחה שמיועדת גם לתיירים מכל רחבי העולם  – מיצג בתלת מימד שנקרא – I am Jerualem – אני ירושלים.

 

אני ירושלים I AM JERUSALEM
אני ירושלים I AM JERUSALEM

המיצג נמצא באולם קולנוע משוכלל עם במות ומושבים זזים, רצועות של מקרני לד על התקרה והקירות, כך שאתם בעצם יוצאים למעין מסע בזמן בתוך קפסולה קסומה עם ויזואלים, קולות ותחושות שהופכות את החוויה למשמעותת מאוד וחווייתית גם עבור הילדים.

הוזמנו לחוות את המסע בקפסולה – אני ועוד 3 ילדים – בגילאי 4.5 ו-8.5. אז נכון שהקטנות פחות הבינו מה קורה, אבל בערך חצי מהמיצג בעברית ואנחנו יוצאים למסע ברחבי ירושלים של אז והיום ולילדים זו בהחלט חוויה.

הגדול הבין והתחבר קצת יותר כי הוא למד על חלק מהדברים בשיעורי מולדת ותורה בבית הספר ויצא נפעם ומתלהב מהמיצג הזה שארך כ-25 דקות ובמהלכו מגוללים את העבר, ההווה והעתיד של ירושלים וממחישים אותה בצורה מדהימה ומרתקת.

האטרקציה מתאימה גם לתיירים, גם לישראלים, והיא ממוקמת בשדרות ממילא, במתחם של הקניון הסגור, איפה ש – GAP, בקומה -1.13240767_10154266750097094_4593633320215118771_n

המסע בקפסולת הזמן וההשתתפות באטרקציה מתאימה מגיל 4-5 בערך ומעלה, ואינה מתאימה לאנשים עם בעיות לב, נשים בהריון, אנשים שסובלים מבחילות בנסיעות או אנשים בקבוצת סיכון היות והכסאות לפעמים מתנדנדים וזזים (יש מעקה בטחון) ועלולים לגרום לתחושה לא טובה. יחד עם זאת אם תרגישו לא טוב, יש תמיד איש צוות באולם שיעצור את המערכת במידת הצורך.

עלות  : החל מ-35 ש"ח לכרטיס בהתאם להרכב.

המיצג פעיל מדי יום בין השעות 11 בבוקר ל-9 בערב, וכל חצי שעה עגולה בד"כ יש הופעה. כל הפרטים כאן 

 

לרגל יום ירושלים הכניסה חינם בתיאום מראש ועל בסיס מקום פנוי.

לפרטים והזמנת כרטיסים: www.iamjerusalem.co.il  טל. 02-5835580

שדרות ממילא – יצחק קריב 6, ירושלים

 

הגן הבוטני בירושלים 

במהלך סיור עיתונאים, הגענו גם לגן הבוטני בירושלים כדי להנות מהמקום ולספר. לא הייתי באובר התלהבות כי מבחינתי גן בוטני זה ללכת בין צמחים ועצים ויש גבול לסבלנות שלי שלא לדבר על הילדים ההיפראקטיביים שלי, אבל מסתבר שיש שם הרבה יותר מעצים וצמחים.

הגן הבוטני ממוקם באזור שכונת ניות, בקרבת האוניברסיטה, בשביל להגיע, פשוט תרשמו בווייז מסעדת קפית, יש חניון גדול ותראו כמו מעין חממה (בצד הימני של הכביש אם אתם באים מהכניסה הראשית לירושלים).

הילדודס עם חבר שהצטרף וברקע האגם הקסום של הגן הבוטני בירושלים
הילדודס עם חבר שהצטרף וברקע האגם הקסום של הגן הבוטני בירושלים

קודם כל, יש אגם ענק עם המון צמחי מים מיוחדים ממש בכניסה ויש רכבת מדליקה שעושה סיורים לילדים בכל רחבי הגן העצום ומראה לכם אזורים נוספים פנימיים יותר. כרגע יש חממה גדולה שנמצאת בשיפוץ והרחבה וכשהיא תפתח יהיה עוד מתחם מיוחד לבקר בו.

כשהגענו נכנסנו קצת למתחם הגן, שם נמצא "שביל התגליות" – מעין מסלול שבו יש ליללדים כל מיני פעילויות מיוחדות כגון משאבות מים, טלסקופים קטנים לצפיה באזור הקרוב, מפלים, מסלולים להשטת סירות קטנות מעץ שתקבלו בכניסה, כל מיני גלגלי מים שהילדים מסובבים באמצעות מילוי כלים במים.

מיה משיטה סירה בתעלת המים בגן הבוטני בירושלים
מיה משיטה סירה בתעלת המים בגן הבוטני בירושלים

לילדים שלי זה היה ממש כיף היות והיה יום חם מאוד והמשחקים עם המים רעננו אותם ועצם זה שהם רואים משאבת מים מולם ומפעילים אותה וכך הילדים לוקחים חלק אקטיבי בלימוד ונהנים מחוויה מיוחדת עם פריטים שהם לא נתקלים בהם ביום יום.

הסבירו לילדים על הצמחים והעצים השונים. אגב, יש במתחם המון עצים של תותי יער, ואיכשהו יצאנו בדיוק על העונה, אני חגגתי שם בהנאה מרובה וגם הקטנות שלי התלהבו מהעניין וחיסלו איתי את התותים..

בגן הבוטני בירושלים
בגן הבוטני בירושלים

בהמשך שביל התגליות הגענו למתחם שמדמה מכרה זהב. הילדים מקבלים כובעי עבודה וסלסלת רשת עם צרור אבנים שבתוכו יש אבנים קטנות בצבע זהב.

את האבנים הילדים מסננים עם מים ומחפשים זהב. לשתי הסטייליסטיות הקטנות שלי שחולות על כל מה שנוצץ, זו היתה אטרקציה מדוייקת. גם אח שלהן מאוד התלהב מלחפש בין כל מיני אבנים קטנות את הזהב, וכשנפלה לו אבן לרצפה ואחת האחיות שלו רצה והרימה כדי לקחת לו הוא ממש התעצבן.

רק המתחם הזה העסיק וריתק את הילדים למעלה מחצי שעה! ויש לי ילדים שמשתעממים מהר..

יובלי בחיפוש זהב בגן הבוטני בירושלים
יובלי בחיפוש זהב בגן הבוטני בירושלים

בהמשך יצאנו לנסיעה ברכבת, הילדים התלהבו מאוד והמדריכה הסבירה על המתחמים והעצים שנתקלנו בהם.

לסיכום, כדאי מאוד להגיע לסיור בגן הבוטני בירושלים, אפשר להעביר שם בכיף כמה שעות עם הילדים בחוויה לימודית.

גם חשוב לציין שמאחר ויש המון עצים וצל, פחות מרגישים את החום. אנחנו הגענו ביום שהיו בו 35 מעלות ושרב כבד וממש לא הרגשנו את עומס החום הכבד בין כל העצים ומשחקי המים.

 

 

הילדים בשביל התגליות בגן הבוטני בירושלים
הילדים בשביל התגליות בגן הבוטני בירושלים

עד ערב יום ירושלים 4/6/2016 תנתן כניסה חינם לתושבי ירושלים בהצגת תעודת זהות.

ביום ירושלים 5/6 תינתן כניסה חינם לכל תושבי המדינה.

יהודה בורלא 1, ירושלים

 

עוד כמה הצעות לאטרקציות לבילוי משפחתי בירושלים:

מוזיאון המוסיקה העברי הראשון בישראל –  המוזיאון החדש הממוקם בכיכר המוסיקה לוקח את המבקר למסע מרגש ורב-חושי בין תרבויות שונות שעיצבו את ההיסטוריה של השירה והמוסיקה העברית. כל אורח מקבל בכניסה טאבלט בו מדריך "סבא לוי", דמות אנימטיבית, בתלת מימד, את הקהל בשבעה חללים שונים המעוצבים בסגנון אופייני לתרבות אותה הם מייצגים, כולל כלי נגינה וכתבי יד עתיקים מתקופות שונות בהיסטוריה של העם היהודי ומשחקים אינטראקטיביים ייחודיים. גולת הכותרת של המוזיאון – המוזיאון היחיד בארץ בו משתמשים במשקפי מציאות עכשווית דרך משקפי אוקולוס המדמים סיור עצמאי בתוך 'בית המקדש' המלווה במוסיקה וסרטי תלת מימד.

לרגל יום ירושלים הכניסה למוזיאון המוסיקה חינם על בסיס מקום פנוי (מספר המקומות מוגבל). הכניסה באותו יום עד 22:00

לתיאום והזמנת כרטיסים: טל' 02-5406505. מדרחוב יואל משה סלמון 12, נחלת שבעה, ירושלים

 

תערוכת 'העיניים של המדינה' – לקראת יום הולדתה ה-68 של המדינה, ושנת ה-49 לאיחוד ירושלים, בחרו הצלמים יהודית הרפז ומאיר אליפור להנציח 68 זוגות עיניים ישראליות המייצגות את כלל האוכלוסיה על כל גווניה, ולהציג את התערוכה בעיר הבירה ירושלים. התערוכה כוללת את עיניו של האזרח מספר 1, הנשיא ראובן ריבלין, מרים פרץ, רות ותמי סירקיס, פרופ' אומן, עינת שרוף, תובל שפיר, טל ברודי, אורי מלמיליאן, רות דיין, ואישים נוספים המייצגים את כלל המיגזרים, התרבויות והקבוצות המרכיבים את אוכלוסיית המדינה. התערוכה מוצגת בתיאטרון ירושלים עד 9/6/2016.

הכניסה ללא תשלום  תיאטרון ירושלים רח' מרכוס 20.

 

 

תיירות צובה שבהרי ירושלים, מזמינה אתכם, ליהנות מחוויה משפחתית במגוון של אתרים המתאימים למגוון רחב של גילאים. הילדים יוכלו להנות מסדנאות שוקולד בחוות השוקולד גליתא צובה וביקור מקפיץ בקיפצובה המיני לונה פארק היחיד באזור שהתחדש לאחרונה בג'ימבורי ממונע חדש ובמשחקייה משודרגת הכוללת מתקנים חדשים ביניהם חבית מסתובבת, קרוסלת פעוטות, נדנדת שקי אגרוף, חללית מסתובבת, מגדל מספרים וחדר בלונים שמהווה אטרקציה מיוחדת.

המבוגרים יוכלו להנות מטעימות יין איכותי תוצרת יקב צובה במרכז המבקרים החדש של היקב וכל המשפחה יחד מסיורי פריחה וביקור באתרים ההיסטוריים והארכיאולוגים הממוקמים בסביבת הקיבוץ: תל צובה, המצודה, עין צובה והנקבה, עצי הזית והאלון העתיקים בישראל. תיירות צובה כוללת את מלון צובה, חוות השוקולד גליתא צובה, פארק קיפצובה ויקב צובה.

תיירות צובה, קיבוץ צובה לפרטים 02-5347090  www.tzubahotel.co.il

 

מלון וולדורף אסטוריה ירושלים– במרחק הליכה מחומות העיר העתיקה ובסמוך לשדרת ממילא היוקרתית, ממוקם מלון היוקרה הבינלאומי של רשת "וולדורף אסטוריה" בירושלים. המלון זכה בתואר המלון הטוב ביותר במזרח התיכון והשביעי הטוב בעולם. באווירה ירושלמית אותנטית, נבנתה בחצרו הפנימית של המלון תקרת זכוכית ייחודית היכולה להיפתח ולהיסגר בהתאמה בשילוב

 

 

סלפי רכבת בגן הבוטני בירושלים
סלפי רכבת בגן הבוטני בירושלים

 

 

חלונות בצורת חצי סהר, המשחזרים את אווירת רחובות ירושלים העתיקה.

במלון שתי מסעדות איכותיות ('פאלאס' הבשרית וה-King's Court החלבית), תחת השף הראשי של המלון, שף איציק מזרחי ברק. במסעדת 'פאלאס' הבשרית, מנות מוקפדות ומרעננות, המתבססות על המטבח הצרפתי עם השפעות של המטבח הים התיכוני המודרני וביניהן מנת 'שבעת המינים', של שף ברק שהגיעה לחמישיית הגמר העולמית ונבחרה כמנה המועדפת על העיתונאים שסיקרו את התחרות העולמית 'Taste of Waldorf Astoria'. לרגל יום ירושלים מציע המלון את המנה במחיר מיוחד של 77 ₪.

במסעדת ה- King's Courtהחלבית, ארוחת הבוקר הידועה של המלון הנחשבת כארוחת הבוקר הכשרה הטובה והמגוונת ביותר בישראל שזכתה לציונים ושבחים רבים. אל תפספסו חוויה קולינארי אמיתית.

גרשון אגרון 26-28, ירושלים, 02-542-3333 www.waldorfastoria.com

מלון אמריקן קולוני: המלון הראשון והוותיק בעיר, ממוקם בליבה של ירושלים ובעל מסורת של איכות שירות ואירוח מהטובים בעולם כבר למעלה מ-120 שנה, מעצם היותו חלק מארגון בתי המלון היוקרתי  "The Leading Hotels of the World". המלון מתהדר בקשתות ערביות מרהיבות-עין, ריהוט עשיר וסוויטות מרווחות ומעוררות השראה. מבניו רבי היופי של המלון, גני הירק השופעים, הבריכה השלווה, המסעדות המשובחות והברים השוקקים הבטיחו את המוניטין של המלון לאורך שנים כנווה מדבר אליו כולם חפצים לשוב פעם אחר פעם.

95 חדרי המלון נחלקים לשישה סוגים שונים, שכל אחד מהם מהלך קסם בסגנונו המיוחד. לרגל יום ירושלים יצא המלון במבצע מיוחד בסוף חודש ומאי ובחודש יוני לחדר זוגי עם ארוחת בוקר החל מ 1200 ₪ כולל סופי שבוע.13269297_10154266493622094_806505669918975700_n

אמריקן קולוני מתהדר באחת מארוחות הבוקר המגוונות ביותר בבירה ובראנץ' עשיר וצבעוני בימי שבת בפטיו שבמלון. במסעדת 'ערבסק' תהנו מארוחת ערב המורכבת ממנות יוקרתיות מן המטבח הערבי-מודרני ותפריט יין עשיר עם רשימת יינות עטורת פרסים. במסעדת ואל (Val's Brasserie) המשקיפה אל הבריכה תוכלו ליהנות ממנות מקומיות ואירופאיות. בר המרתף, הוא מקום אינטימי ומרגיע, ניחן באווירה מזרחית של המאה ה-19. הבר ממוקם במרתף עשוי אבן ירושלמית מקורית, וכולל פינות ישיבה רבות קסם. הבר המיוחד נודע בהיותו מקום מפגש פופולארי עבור עיתונאים, אורחים ותושבים מקומיים. בית הקפה, 'קפה הטרסה' מציע מגוון משקאות ונשנושים, בסמוך לחנויות המלון וצופה אל חזית המלון המדהים ביופיו.

לואי ונסן 1, ירושלים, 02-627-9777 www.americalcolony.com  

נוגה תופסת מנוחה קלה על הדשא בגן הבוטני בירושלים
נוגה תופסת מנוחה קלה על הדשא בגן הבוטני בירושלים

מסעדת אלומה: מלון קראון פלאזה התחדש במסעדת שף בשרית ייחודית, בראשה עומד השף מיכאל כץ.  המסעדה נפתחה בתחילת אפריל לאחר השקעה של כ-3 מיליון ₪, ועוצבה בידי המעצב מיכאל אזולאי.

שף כץ, המוכר ומוערך בענף הקולינריה בארץ ובעולם, לשעבר השף הראשי של המסעדות מקבוצת 'אדום' בירושלים ו'טרטוריה חבה' המוכרת בשוק מחנה יהודה, מי שלימד במשך 3 שנים בקורדון בלו, הרכיב ל'אלומה' תפריט המבוסס על תחנות חייו, וכולל נגיעות מהמטבח הבלגי עליו גדל, מנות מחווה למסעדות כוכבי המישלן בהן עבד, מנות דגל בווריאציות חדשות ועדכניות ממוסדות הקולינריה אותם ניהל בישראל, מנות בטכניקות בישול מתקדמות לצד קלאסיות , קינוחים עשירים ועוד .

מצאתי אוצר! תותי בר בגן הבוטני בירושלים
מצאתי אוצר! תותי בר בגן הבוטני בירושלים

אלומה ALUMA –  העלייה 1, מלון קראון פלאזה, ירושלים, כשרות מהודרת – רבנות ירושלים

מסעדת לינק: הביסטרו-בר הוותיק 'לינק' של יהודה אסלן, שוכן בבניין עתיק בן מאה שנים ברחוב המעלות, בין שכונת רחביה למרכז העיר, בו מרפסת שמש גדולה הצופה אל מרכז העיר וגן העצמאות, ממנה ניתן לצפות במצעד 'ריקוד הדגלים' המסורתי, שעובר ממש למרגלות המרפסת.

לרגל חגיגות ה-18 למסעדה ולכבוד יום ירושלים, יהודה אסלן הוסיף לתפריט המסעדה מנות חדשות ומצוינות כמיטב המסורת ה'אסלנית', מכל הלב וביניהן סביצ'ה דג ים, סלט קייל בריא ורענן, שניצל עוף מהגדולים והעסיסיים בבירה ועוד. בסופי השבוע ניתן להינות מארוחת בוקר 'ירושלמית' עם המנות המוכרות ממטבחה של סבתא, ביניהן מבחר שקשוקות בכל הצבעים, קובה חמוסטה, צ'יפס וביצה עין, 'עין על אורז', חריימה דגים על הבוקר ועוד…

לינק – רחוב המעלות 3 ירושלים 02-6253446 http://www.2eat.co.il/link/default.aspx?pid=1265

כנס 'אוכלים בריא ירושלים'כנס התזונה והבריאות הגדול בישראל, 'אוכלים בריא', נוחת לרגל יום ירושלים בפעם הראשונה בבירה. 'אוכלים בריא ירושלים' יהיה חלק מאירועי שבוע יום ירושלים ומטרתו לחשוף את תושבי האזור לטרנדים העכשוויים בתחום התזונה והבריאות ולהעלות את המודעות של חשיבות והשפעת התזונה על איכות החיים. הכנס משלב הרצאות וסדנאות בישול של מיטב אנשי המקצוע והמומחים בתחום התזונה הבריאה וביניהם, פאולה רוזנברג, פיליס גלזר, איילת בוקר נוה, ד"ר גיל יוסף שחר, ד"ר דינה אייזן, ד"ר אורי מאיר צ'יזיק , ד"ר מיכאל ויינפאס ועוד, שיעניקו למשתתפים כלים יעילים לשינוי תזונתי ואורך חיים בריא.

מלבד ההרצאות וסדנאות הבישול, ייהנו המבקרים ב'אוכלים בריא ירושלים' ממתחם עשיר ובו דוכנים של מוצרי בריאות, תוספי תזונה, ספרים מקצועיים, כלי בישול וציוד למטבח בריא, ביתני אוכל עם מנות בריאות ומזינות, ועוד שלל פתרונות טבעיים לאורח חיים בריא.  יום רביעי 1/6/2016 בין השעות 10:00-22:00, מתחם הסינמה סיטי, יצחק רבין 10, ירושלים

 

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול