Home הבלוג #האח הגדול 2015 עונת ה- VIP #האחהגדול2015

#האח הגדול 2015 עונת ה- VIP #האחהגדול2015

by אמא

הנה זה שוב קורה. חודש מאי מגיע  ואיתו עוד עונה מופרעת ומטורפת של האח הגדול עם מגוון כוכבים אורחים שיבואו להתארח בבית האח.

באמת שקשה לי להבין איך אנשים מוכנים לוותר ככה על נתח גדול בפרטיות שלהם. נכון שלאנשים שיש להם ציפיה להתברג בעולם השואו ביז במקום כזה או אחר זה יתרון גדול והמון חשיפה אבל חשיפה מגיעה לטוב ולרע.

אני אישית חושבת שזה סוג של ניסוי אנתרופולוגי וניתן לראות בכל עונה אחרי שלושה שבועות איך המשתתפים מתחילים לאבד את הסבלנות ואת השפיות ולהפוך לשפוטים של ההפקה ושל תוכניות הריאליטי.

האח הגדול מצליח לגרום למשתתפים להפוך את עצמם לבובות משחק עבור רייטינג כשהצופים בבית צופים בהם במשך 24 שעות ביממה ונחשפים לכל מה שעובר עליהם רגשית, פיזית ונפשית.

 

באמת שקשה לי להבין מה גורם לאנשים נורמטיביים ואינטיליגנטיים להסכים לחשיפה המטורפת הזו שנשארת צרובה ברשת בקטעים הטובים והרעים שלהם ואיכשהו הפקת האח הגדול מצליחה לעלות על נקודות התורפה של כל אחד מהמשתתפים ולהביא אותם לקצה כדי להוציא מהם את הדברים הפחות מוצלחים שישודרו אחר כך וייצרו אקשן בפריים טיים כשברור שההפקה בסופו של דבר תגזור את הקטעים הכי "חמים" ותציג אותם לצופים בבית בלי פילטרים ובלי התחשבות בחיים הפרטיים של המשתתפים שבחרו למכור את נשמתם תמורת החשיפה.

כבר הצלחנו לראות לאורך השנים איך האח הגדול מייצר "סלבים" לרגע או ליותר מרגע, הכל תלוי כמה אתה צבעוני ומעניין ומה תבחר לעשות עם החשיפה הרבה הזו שקיבלת בבית האח הגדול.

אז יש כל מיני סלבים שבוחרים להכנס לבית האח הגדול כדי להחזיר את עצמם לכותרות ולמרכז העניינים, ולהקפיץ את הקריירה שלהם בחזרה אחרי שקצת נעלמו מהמרקעים כי יש משהו ביצר המציצנות הזה שמסופק בקרב צופי האח הגדול שגורם לתחושת הזדהות עם הדמויות אחרי שהכרנו אותם ובמיוחד אלו שמחזיקים מעמד יותר זמן בבית – יש איזשהו צורך להמשיך ו"לצרוך" אותם, מה שגורם להם לנצל את הבמה הזו כדי להמשיך להשאר בתודעת הקהל ולתפוס טרמפ על זה.

הבעיה המרכזית שלי עם תופעת האח הגדול היא האמהות שמשאירות מאחור בבית ילדים קטנים כדי לקבל חשיפה. עם זה קשה לי. אני רואה את הילדים שלי וכמה הם זקוקים לי ביום ביום ואיך הם מתגעגעים אלי אחרי יומיים או שלושה אצל אבא שלהם בחגים ובסופי שבוע ואני מתקשה להבין איך אפשר לוותר על זמן איכות עם הילדים שלך. אבל אתם יודעים מה? כל אחד וסיבותיו הוא. אני מכירה גם אמהות שבעקבות ההשתתפות בתכנית החיים שלהן השתנו מקצה לקצה ושידרגו לעצמן את הקריירה אז אולי זה לא המקום שלי לשפוט, אבל עדיין קשה לי עם זה. זה שלי. שכל אחד יעשה מה שנוח לו.

 

כשהייתי בהריון עם התאומות פנו אלי מההפקה והציעו לי להצטרף לתכנית. זה היה מבחינתי לא מוחלט. לא היה בכלל על מה להתלבט. אמרו לי מההפקה שיאפשרו לי לצאת לבדיקות ולכל מה שצריך. אמרתי להם שיש לי ילד קטן בבית שצריך את אמא שלו ושתקופת הריון זו תקופת משפחה. לא הצטערתי לרגע על ההחלטה וסרבתי בלב שלם.

מעבר לכך שזה נראה לי מזוכיסטי לחלוטין לאדם כמוני עם הפרעת קשב קשה להתנתק מהעולם, מהילד שלי, מהפלאפון, מהמייל, מהמשפחה והחברים בשביל לשהות עם קבוצת אנשים שאני לא מכירה ולא ממש מעניינים אותי בשביל לתת לכל העולם ואחותו לראות אותי בהתמוטטות עצבים בלייב. לא תודה. לא בשבילי.

יש לי את הבלוג שלי ופה אני בוחרת עד כמה להחשף ואיך ומה להוציא החוצה ומה לשמור לעצמי. אבל כשאתה נמצא בבית שכל פינה בו מצולמת 24 שעות 7 ימים בשבוע בלי פרטיות ובלי שום קשר לעולם החיצון זה נורא לדעתי.

בשנה שעברה היה לי קשה להבין איך האמהות שהיו בבית בזמן המלחמה הסכימו להשאר בבית האח הגדול כשהן מודעות לזה שיש מלחמה וטילים עפים מעל הילדים שלהן. אני זוכרת שאני חויתי בעצמי משבר לא פשוט עם הילדים שלי ואין מצב שהייתי מסכימה במצב שכזה להשאר רחוק מהילדים שלי.

 

אז הנה מתחילה לה עונה חדשה, מניחה שיהיה מעניין ואני משערת שחוץ מהיום כשהטלויזיה פתוחה ברקע, סביר להניח שלא אבזבז יותר מדי מזמני היקר בצפיה באח הגדול עונת ה- VIP.

אסי עזר וארז טל כרגיל יריצו צחוקים על המתמודדים וילוו את הצופים בעונה הקרובה.

מצפיה קלה במתמודדים ניכר שכנראה לא היתה יותר מדי היענות מצד אמנים צעירים שייצרו אקשן וכנראה שיהיו הרבה ויכוחים בענייני אג'נדות בין הצעירים למבוגרים שבבית. לא ברורה הבחירה בחלק מהמשתתפים, שעושים רושם כאנשים לא מספיק מעניינים בשביל להחזיק את כל העונה בבית.

ההפקה בחרה השנה להתעלל בדיירים ולהכניס אותם לבית חצי גמור שיש עליו עוד הרבה עבודה כדי לגרום לו להפוך לבית ראוי למגורים. טוב נו, אולי אתפתה ואצפה קצת.

 

 

משתתפי האח הגדול 2015 עונת ה- VIP הם: 

שיר אלמליח – דוגמנית. בת 25. דוגמנית. 

מושיק עפיה – זמר שאני אישית פחות מתחברת למוזיקה שלו. 

אריאנה מלמד – עיתונאית ומבקרת טלויזיה – אחת הנשים שאני יותר מעריכה. לא ברור לי איך הצליחו לגרום לה להכנס לבית האח ולהיות חלק מהמיצג המשוגע הזה. ללא ספק יהיה מעניין לצפות רק בגלל האינטראקציה שלה עם אנשים שהיא נוהגת לבקר..

קטיה גאלי – דוגמנית בינלאומית 

איציק זוהר – כדורגלן 

נירו לוי – שחקן 

נטלי עטיה – שחקנית ודוגמנית 

ישראל גודוביץ – אדריכל 

רותם איזק – עיתונאית 

מוטי גלעדי – שחקן ואמן 

סתיו סטרשקו- דוגמן 

You may also like

Leave a Comment