Home Johnson's Baby טיפים ליצירת קשר אב-תינוק

טיפים ליצירת קשר אב-תינוק

by אמא

 2BDADDY4

עצות מועילות ליצירת קשר אב-תינוק

 

אחד הזכרונות החדים ביותר שלי מתחילת האימהות קשור לאבהות מוקדמת מדי. מעולם לא הייתי מצפה שבעלי, שהיה כזה גיבור בחדר הלידה, יהיה כל כך אדיש לנוכח הפרס שלקחנו הביתה. ברור שהוא אהב את הבן שלנו, אבל הוא התעקש שהחיבור שלו איתו שונה מזה שלי. אני הנקתי את נועם, וערסלתי אותו עד שהוא נרדם – החיבור שלי עם בני התינוק היה כל כך עמוק שזה לא היה שונה בהרבה אילו היה עדיין מחובר אלי בטבורו. בעלי, מצד שני, היה מגיע הביתה ונראה מבולבל לגמרי בנוכחות התינוק.

 

אבל איתן למד מהר מאוד את מה שרוב האימהות יודעות כבר מההתחלה: שלתינוקות יש אינסוף קסם ומתיקות. הייתי מעבירה לו את נועם כדי שישמור עליו לרגע, וכשהייתי חוזרת, הייתי מוצאת את שניהם על הספה, עם חיוך טפשי מרוח להם על הפנים.

 

היום, כשיש לנו שלושה ילדים, אני מבינה שבעלי פשוט היה נבוך. הטיפול בתינוק לפעמים בסיסי כל כך וכרוך בהאכלה והרגעה בלבד, ואבות מסויימים פשוט לא בטוחים שיש להם את הציוד המתאים לתפקיד הזה. הסוד האמיתי בחיבור של הגבר עם התינוק הוא בהבנה שאתה לא אמור להיות האמא האחרת שלו. לילד שלך יש אמא, והוא צריך שאתה תישאר מי שאתה. אתה בכל זאת קצת נבוך? נסה את הפעילויות הבאות כדי לשבור את הקרח:

 

תן לו בקבוק באמצע הלילה

אחרי שהתחלתי להשלים את ההנקה בתחליף חלב, בעלי הציע שהוא יקום לחגיגות אמצע הלילה. אוקיי, אז אולי קצת הכרחתי אותו בהתחלה, אבל הוא מהר מאוד אמר שהוא נהנה מהרגעים האלה לבד עם התינוק. אין שם אף אחד מלבדם, הצרצרים שרים להם בחוץ, ובטלוויזיה מרצדות פרסומות מוזרות. פעם אחת שמעתי את בעלי משוחח עם נועם הישן בשלוש לפנות בוקר. "אתה יודע מה, גבר?" הוא אמר לו, "אנחנו שני האנשים היחידים בעולם שיודעים שהתוכנית הזאת משודרת כבר ארבעה לילות ברצף".

 

שחק איתו במלחמת מבטים

גבורה היא עניין גברי, נכון? אז אם אתה חושב שהתינוק שלך חלשלוש, נסה לשחק איתו במשחק המבטים, ולראות מי ממצמץ ראשון. הוא עוד יפתיע אותך. תינוקות מאוד אוהבים לבחון פנים, ורוב הסיכויים הם שהרבה לפני שהוא ישתעמם, אתה תמצמץ ותחשוב לעצמך ממי הוא קיבל את הגומה המקסימה הזאת, או אם האוזניים שלו דומות לשלך או לשל אישתך.

 

שחקו בקנגורו

הילד הראשון שלי סבל מאוד מכאבי בטן והיה מרוצה רק כשהיינו מחזיקים אותו על הידיים. בסוף היום, איתן היה מגיע לעזרתי, שם על עצמו מנשא וממשיך בענייניו עם נועם – מגרף את העלים בגינה, עורך את השולחן, זורק לכלב כדור, והכל כשהתינוק מכורבל עליו בתוך המנשא.

 

התקלחו ביחד

אב טרי אחד שאנחנו מכירים פחד מאוד מהערבים שבהם היה צריך לקלח את בנו. השילוב של התינוק הצווח והעור החלקלק שלו גרמו לו לחרדות. ערב אחד הוא פשוט התפשט בעצמו, והכניס את התינוק לאמבט ביחד איתו. ומה קרה? התינוק היה רגוע לכל אורך המקלחת. החיבוק והקרבה לחזה של אביו עשו את כל ההבדל.

 

 

קרא את עמודי הספורט

בקול רם. כי ברצינות, כמה "תירס חם" אפשר? אחרי הפעם ה-1,500 של קריאה בקלאסיקות לילדים, בעלי פשוט התייאש. ערב אחד עברתי ליד חדר הילדים ושמעתי אותו מקריא לנועם את פרטי משחק הכדורגל האחרון שהיה בשבת. הפעוט שלנו נהנה מכל רגע… זה לא משנה לא מה אבא שלו מקריא, כל עוד הוא שם איתו.
ערוך שולחן לשניים

אם התינוק שלך מספיק גדול לאכול אוכל מוצק, היה אתה המלצר. זה יכול להיות משעשע – אתה רואה איך האוכל נכנס, וגם איך הוא יוצא!

תיק רחצה+ מוצרי ג'ונסונס בייבי. צילום- אפרת אשל

החלף חיתול

טוב, זה ממש יצירת קשר ברמה הארצית ביותר – עם תינוקות, השורה התחתונה היא לפעמים לנקות אחריהם. כשמחליפים חיתול נוגעים בתינוק, מדברים איתו, אבל לפעמים קשה לראות את החיוב שבעניין מרוב הריחות בחדר. אבל זה חלק מהעניין. בעלה של נטע, חברתי, שאל אותה פעם מה היא עושה כל היום עם התינוק בבית. למחרת היא השאירה את כל 18 החיתולים המלוכלכים שהחליפה במהלך היום בכניסה לבית, בשקיות ניילון מסודרות, כדי שיבין.

 

היה שם בחום ובקור

אף אחד לא רוצה שהתינוק שלו יחלה, אבל אין כמו מחלה כדי להבין עד כמה הקטנצ'יק צריך אותך. לילה שלם של ערסול הפעוט החולה יבהיר לך בצורה הכי נוגעת מהי הורות.

 

חדר כושר ביתי

החדשות הרעות הן שאם אתה כבר אבא, אין לך כל כך זמן ללכת לחדר כושר. החדשות הטובות הן שמעכשיו יש לך משקולת מדוגמת של 4-9 קילו. כשהילדים שלנו יכלו להחזיק את הראש שלהם לבד, איתן היה מאזן את גופם על כף היד שלו בזהירות, ומרים אותם, מניף אותם, ועושה מגוון תרגילים… וזה אכן עזר לו לפתח שרירים.

 

היה ה"אוניברסיטה" של התינוק שלך

אחת התכונות הנפלאות של גברים היא שהם נעימים למגע (אחרת הם לא היו הופכים לאבות מלכתחילה). החל מהקוצים הקטנים של הזקן ועד לשפם חלק כמשי או תספורת קצוצה, האב הוא צעצוע מישוש מרתק. היזהרו: אצבעות קטנטנות יודעות למשוך חזק בשיער החזה!

 

צלם

אין אובייקט צילום יותר מושלם מהילד שלך. והערך המוסף? כל הסבים, הסבתות, הדודות, הדודים ובני הדודים שיקבלו את התמונות יראו כמה אתה נהנה מהאבהות שלך.

 

השתוללו ביחד

מחקרים שונים הראו שאימהות ואבות מחזיקים את הפעוטות שלהם בצורות שונות. אימהות יותר מחבקות, ואבות יותר חזקים איתם. לעולם אסור לטלטל את התינוק, אבל בהחלט אפשר לגרות את שריריו. אם התינוק גדול מספיק כדי לשבת בעצמו, אפשר להניף אותו בעדינות, לנדנד אותו קלות על הרגל, או לסחוב אותו מתחת ליד כמו כדור… אלה דברים שאמא לא תעשה, וודאי יגרמו לו לצחוק מאושר.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

You may also like

Leave a Comment