» » בלוג » Johnson's Baby » איך להרדים את התינוק – מוצרים שעוזרים
Johnson's Baby

איך להרדים את התינוק – מוצרים שעוזרים

"הילד שלכם כבר ישן לילה שלם?" זוהי שאלה תמימה לכאורה - אלא אם כן התינוק שלכם מתעורר כל פעם שאתם מרימים את השלט של הטלוויזיה או דווקא כשאתם נכנסים למיטה בעצמכם. אבל אל תדאגו. הלילות הארוכים האלה רק נראים כאילו לא יסתיימו לעולם. לפניכם כמה עצות שיעזרו לתינוק שלכם לישון לילה שלם, וכמה מוצרים שיכולים לסייע בכך.

iStock_000018122166XLarge"הילד שלכם כבר ישן לילה שלם?" זוהי שאלה תמימה לכאורה – אלא אם כן התינוק שלכם מתעורר כל פעם שאתם מרימים את השלט של הטלוויזיה או דווקא כשאתם נכנסים למיטה בעצמכם. אבל אל תדאגו. הלילות הארוכים האלה רק נראים כאילו לא יסתיימו לעולם. לפניכם כמה עצות שיעזרו לתינוק שלכם לישון לילה שלם, וכמה מוצרים שיכולים לסייע בכך.

 

צרו שגרה

ספרים שלמים נכתבו על תינוקות ושינה, אבל בסופו של דבר הכל מסתכם לכדי אסטרטגיה אחת: שגרה קבועה. "אני בדרך כלל מציעה סדרה של 3-4 פעילויות מרגיעות שאפשר לעשות כל ערב", אומרת ג'ודי מינדל, סגנית מנהל המרכז להפרעות שינה בבית החולים לילדים בפילדלפיה ומחברת הספר, Sleeping Through The Night: How Infants, Toddlers, and Their Parents Can Get a Good Night's Sleep. למעשה, פחות חשוב אילו פעילויות יהיו חלק מהשגרה שלכם. חשוב יותר פשוט לדבוק בשגרה קבועה כלשהי. למשל, אתם יכולים לעשות אמבטיה, עיסוי וסיפור כחלק משגרת השכבת התינוק. לחילופין, אתם יכולים להאכיל את התינוק, לערסל אותו כמה דקות, להניח אותו במיטה, ולשיר לו שיר ערש לפני השינה.

 

"חשוב גם לזכור שלמרות שתינוקות לא יודעים לקרוא שעון, יש להם שעון פנימי. שמירה על שגרה יומית קבועה וזמני שינה והשכבה יכוונו את השעון הפנימי שלו, ויעזרו לו להירדם מהר יותר ובקלות", אומרת מינדל. "בנוסף לכך, אם תחכו זמן רב מדי עד שתשכיבו אותו לישון הוא יהיה עייף מדי, ויהיה לו קשה יותר להירגע ולהירדם."

 

מה אפשר לעשות:

לספר סיפורים מרגיעים לפני השינה. הסיפורים הטובים ביותר הם סיפורים קצביים עם חזרתיות רבה. אלה הסיפורים שאתם מצליחים לזכור בעל פה בקלות וממש לדקלם לתינוק (היזהרו, גם אתם עלולים להירדם כך!). כמה סיפורי חובה קלאסיים לפני השינה הם: מרים והים, תירס חם, ברכבת יושבת ארנבת ועוד…

מגבות רחצה רכות. עטיפת התינוק במגבת רחצה רכה ונעימה לאחר האמבט יכולה להיות חלק נעים משגרת ההשכבה של התינוק. אחת הדרכים להפוך את שלב היציאה מהאמבט למהנה יותר היא לשים את המגבת במייבש לכמה דקות כדי לחמם אותה.

כסא נדנדה או כסא הנקה. כסאות אלה הם האביזרים השימושיים ביותר בחדר התינוק, והם יהפכו לחלק בלתי נפרד משגרת ההשכבה שלהם – בין אם פשוט תתנדנדו בכסא, או תשבו בו לקרוא סיפור ביחד. כסא נדנדה טוב ישמש אתכם גם שנים רבות אחרי שהתינוק יגדל ושגרת ההשכבה תהיה נחלת העבר.

 

טיפ: קראו סיפורים בחדר הילדים, אם יש לכם חדר כזה בבית. כך החלק האחרון של שגרת ההשכבה יהיה תמיד בחדר התינוק.

 

תנו לתינוק לישון

יש תינוקות שיכולים לישון גם כשאתם שואבים את השטיח, ואחרים יתעוררו אם רק תזיזו אצבע. אתם לא יכולים לאטום את הבית מפני רעשים, או להפסיק כל פעילות בזמן שהתינוק ישן. אבל אם שנתו קלה, כדאי להקפיד על מינימום הפרעות (למשל, לא להיכנס לחדר לבדוק מה קורה איתו) ולמצוא דרכים שיאפשרו לו להמשיך לישון על אף הרעשים מסביב.

johnsons40460

מה אפשר לעשות:

להשתמש במוניטור. אתם יכולים לקנות את הדגם הבסיסי ביותר, שהוא פשוט משדר המשדר את קולות התינוק למקלט שנמצא במקום אחר בבית, לידכם. ניתן גם לרכוש דגמים מתוחכמים יותר עם מד חום שמודד את הטמפרטורה בחדר התינוק, או מסך שמאפשר לכם לראות אותו בשנתו מכל מקום בבית. אם יש לכם בית גדול, אולי כדאי לקנות שני מקלטים כאלה. כך תוכלו להשאיר אחד בחדר שלכם, ואחד במטבח או בחדר המשפחה.

 

"רעש לבן" וקולות מרגיעים אחרים. "רעש לבן" מונוטוני ממכונה ביתית כמו מאוורר או מפזר אדים, יבלע לתוכו רעשים מפריעים אחרים – כגון צלצולי הטלפון או פעמון הדלת, האחים הגדולים או חיות הבית. "יש תינוקות שאוהבים את הצליל המתמשך וזה מרגיע אותם", אומרת מינדל. "תגלו גם שיש מכשירים מיוחדים המפיקים צלילים כמו גלים בים, פעימות לב, או שירת צרצרים. חלק מהמכשירים האלה אף נמצאים בתוך דובים חמודים או כבשות צמריריות ועושים קולות הדומים למה שהתינוק התרגל לשמוע ברחם.

 

טיפ: מאוורר אם מכשיר הפועל קבוע עדיף על פני מכשיר שייכבה אחרי כמה דקות. "אם התינוק שלכם יתרגל להירדם לצליל מסוים ויתעורר באמצע הלילה בחדר דומם, הוא יתקשה להירדם שוב", אומרת מינדל.

 

דאגו לטמפרטורה נכונה

האמינו או לא, התינוק שלכם לא צריך חדר שינה מושלם. "אני תמיד ממליצה שיהיה נעים אבל קריר במידה", היא אומרת. אין טמפרטורה מסוימת שעובדת עבור כולם, אבל אם התינוק יתעורר מזיע, או אם הידיים והרגליים שלו קרות למגע, כדאי להוריד או להוסיף לו שכבות בהתאם.

 

הלבישו את התינוק כפי שהייתם מתלבשים בעצמכם. זיכרו שהוא לא יהיה מכוסה כל הלילה, אז החולצה או הפיג'מה או הסדינים שלו צריכים להיות מספיק חמים. למה? שמיכות עבות וכיסויי מזרן שונים עלולים לגרום למוות בעריסה, ועדיף לא להשתמש בהם לפני גיל שנה.

 

מה עוזר:

מלבישים אותו בשמיכה. אם אתם חושבים שהתינוק צריך שכבה נוספת ללילה, נסו "שמיכה לבישה" – זהו מעין שק שינה לתינוקות, המיועד לשמור על חום גופם מבלי לכלוא אותם בפנים. ידי התינוק משוחררות, וחלקו התחתון של השק סגור, כך שהוא לא דומה לשמיכה שעלולה להסתבך. הילד לא יוכל לבעוט בה, להוריד אותה, או לשים אותה על הראש (אחד הגורמים למוות בעריסה). לשקי השינה האלה יש רוכסנים נוחים המאפשרים להלביש ולהפשיט אותם בקלות כדי להחליף חיתול באמצע הלילה. מתחת לשק השינה, כדאי להלביש את התינוק באוברול שינה, אלא אם כן חם בחוץ ונוח לו כשזרועותיו עירומות.

 

טיפ: כדי להקל את הלם המגע בסדין קר, חממו כרית חימום למיקרו או מלאו בקבוק חם במים חמים (לא רותחים) והניחו במיטה 20 דקות לפני שעת השינה. הסירו את הכרית לפני שאתם מניחים את התינוק במיטה החמימה. מצעי פלנל גם יעשו את העבודה, בפחות מאמץ.

 

השאירו את התינוק בקרבתכם

הורים רבים רוצים את תינוק שלהם לידם בחדר, בחודשים הראשונים. כך קל יותר להאכיל אותו בלילה, וזה מאוד מרגיע שהתינוק קרוב אליכם. אחרי שתתרגלו לתינוק ולשגרה החדשה, תוכלו להעביר אותו למיטה בחדר משלו.

 

מה עוזר:

עריסה. התינוק יכול לישון בעריסה קטנה לידכם. יש עריסות על גלגלים, המיועדות לתינוקות רכים. אתם יכולים להניח את העריסה בחדר שלכם או בכל מקום בבית. אפשרות אחרת היא לקנות עריסה מיוחדת שמתחברת למיטה שלכם ויוצרת מרחב יחיד שבו כולכם ישנים. כך את יכולה להניק את התינוק ולטפל בו מבלי לקום מהמיטה.

 

טיפ: החזיקי בחדרך סלסלה עם כל העזרים להחלפת חיתולים ופיג'מה נקיה, כדי שלא תצטרכי להרים את התינוק ולשאת אותו לחדרו באמצע הלילה.אל סבון וקצף אמבט כתום 750 מל

 

עזרו לתינוק להירדם לבדו

מומחים לשנת ילדים כמו מינדל מאוד אמפתיים בנושא זה: הניחו את התינוק במיטה כשהוא ישנוני, אבל ער. אם תתרגלו להרדים אותו בנדנוד או הנקה, תגדלו ילד שיהיה חייב את הפעילויות האלה כדי להירדם, והוא לא יצליח להירדם לבדו. אחת הדרכים למעבר חלק מהידיים למיטה היא לדאוג שיהיה לתינוק משהו להסתכל עליו תוך כדי ההירדמות.

 

מה עוזר:

מנורת לילה או מובייל. "תינוקות מאוד אוהבים שיש להם על מה להסתכל כשהם במיטה", אומרת מינדל. יש עשרות מוצרים בשוק ש"יבדרו" את התינוק במיטה, החל מאקווריומים מלאכותיים עם תאורה פנימית (וכמובן שאתם יכולים לשים אקווריום אמיתי ליד המיטה) ועד למנורות לילה המקרינות כוכבים על התקרה ומוביילם שמסתובבים ומנגנים מוסיקה.

 

טיפ: כשהתינוק יוכל לשבת, תצטרכו להוציא את המובייל מהמיטה שלו. תוכלו לתלות אותו על התקרה, הרחק מהישג ידו, כדי שיוכל לראות אותו, או על השידה, כדי שיהיה לו על מה להסתכל הזמן החלפת החיתול.

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול