Home תינוקות ופעוטות מה באמת קורה כשהילדים מתעקשים לחגור את חגורת הבטיחות כמו שבא להם? כנס בטיחות BRITAX בשיתוף עם ארגון בטרם 2014

מה באמת קורה כשהילדים מתעקשים לחגור את חגורת הבטיחות כמו שבא להם? כנס בטיחות BRITAX בשיתוף עם ארגון בטרם 2014

by אמא

ככל שאני מתבגרת כאמא ל-3 ילדים וככל שהם גדלים, אני מוצאת את עצמי מתמודדת מול קונפליקטים חדשים כל פעם ועם סיטואציות שונות. בינינו, כמה מכם באמת מקפידים על חגירה נכונה של חגורת הבטיחות לפעוטות וגם לתינוקות שלכם? עד כמה אתם מודעים לסכנות הטמונות בחגירה לא נכונה?

אני מודה, גם אני חטאתי בזה עד היום כשכל פעם הבן שלי שהוא כבר בן 7 וגבוה יחסית התעקש לשבת ללא בוסטר ולרוב הוא חוגר את חגורת הבטיחות מתחת לבית השחי כי זה "יותר נוח" וכשיש לך עוד 2 זאטוטות עקשניות שעושות טובה שהן מאפשרות לך לחגור אותן במושב הבטיחות (ואיתן לא לוקחת סיכונים, מצמידה להן היטב את הרצועות עם הסוגר על בית החזה, אחרת מסירות אותן ברגע שאני מסובבת את הראש, למרות ה-5 נקודות עיגון) והמושב שלהן לא מחובר תמיד באיזופיקס כי יוצא לנו לנייד הרבה את מושבי הבטיחות.

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]

10325328_10152419425112094_2777760100877223496_n

חלי גורסוי, 2BMOMMY, כנס של ארגון בטרם בשיתוף עם BRITAX

אחרי כנס הבטיחות של ברייטקס וארגון "בטרם" והדברים ששמעתי שם, אני חוזרת להתנהל בצורה בטוחה.
זה הילדים שלנו. זה הדבר הכי יקר לנו. מדובר בסך הכל בעוד דקה-שתיים של תשומת לב ובכמה דקות של בדיקת חיבורי המושבים בצורה מאובטחת מול נציגים מוסמכים של ארגון "בטרם", כי מסתבר שכ-60% מההורים לא מחברים את מושבי הבטיחות בצורה תקנית ובטוחה ובמקרה של תאונה המושב יכול להגיב אחרת לגמרי מאשר היה מגיב אילו היה מחובר לשלדת הרכב עם חיבור האיזופיקס כמו שצריך.

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]

dadsa

התאמת מושב הבטיחות לילד, מתוך אתר בטרם

 

וגם לגבי מושבי בטיחות, אני רואה המון הורים מחפשים מה שהכי זול ולא בהכרח מה שהכי בטיחותי. כאילו שעגלת תינוק זה הדבר הכי חשוב כי מטיילים איתו אז צריך להשקיע ומושב בטיחות זו עוד רכישה כזו "על הדרך" אז קונים מה שמוצאים בלי לבדוק יותר מדי ובלי לעשות סקר שוק לגבי רמת הבטיחות של המושב, העמידות שלו במקרה של תאונה ואיך הוא יגיב ואיך הילד שלכם יצא אם חלילה תתקלו בתאונה קשה.dads

ברייטקס הוציאו פטנט חדש המאפשר לחבר בקלות את הבסיס של הסלקל ואת מושב הבטיחות לשלדת הרכב, לאיזופיקס, והם הראו בסרטון מה קורה לתינוק שקשור במושב שמעוגן כמו שצריך לבסיס הרכב ומה קורה כשלא.

 התקנה נכונה של המושב עם איזופיקס – לעגן את המושב לרכב. 

כאן תוכלו למצוא מדריך עם הסברים כיצד לעגן את מושב הבטיחות בצורה נכונה לרכב.

מה זה ISOFIX  ? 

 חברת BRITAX פיתחה  את  ISOFIX בשיתוף עם פולקסווגן כבר בשנת 1997 . כיום הוא מהווה כבר תקן התקנה בינלאומי עבור כסאות בטיחות ברכבים

ISOFIX מחבר את כסאות הבטיחות בצורה קשיחה אל שלדת הרכב ולא מסתפק בשימוש בחגורות הבטיחות הקיימות ברכב. כך הוא מפחית את הסיכוי להתקנה שגויה ומגביר באופן מהותי את בטיחות הילד.

איזופיקס

מה זה ISOFIT ?

שיטת ISOFIT מתוצרת BRITAX פותחה במיוחד עבור קבוצת כסאות בטיחות 2-3 (עבור ילדים במשקל שבין 15-36 ק"ג).

 שיטה זו משתמשת במערכת ההתקנה ISOFIX ובחגורות הבטיחות של הרכב גם יחד, ומסיטה את כוחות ההשפעה מסביב למושב. כך משתפרת ההגנה במקרה של התנגשות צידית ונמנעת תנועת הכסא לצדדים.

12

מה זה ISOFIX + ? 

 לא כל מערכות ISOFIX זהות. השיפור האחרון של BRITAX עושה שימוש במערכת ISOFIX+, בשילוב מחברי ISOFIX רחבים יותר המגבילים את התנועות לצדדים ומפחיתים את הכוחות.

כל זאת, בנוסף ל- V-Tether רצועת ראש המוסיפה נקודת עיגון שלישית ומחזקת את יציבות הכסא. במקרה של תאונה,  טכנולוגיית V-Tether  שסופגת את הפגיעה באופן יחסי לאלו הנגרמים על ידי ההתנגשות, ומפחיתה בצורה דרמטית כל תנועה קדימה או בצורה סיבובית במצב של התנגשות. הגנה רבה יותר לילדכם.12d

BRITAX ISOFIX  עם קישור ציר

בברייטקס מחפשים כל העת דרכים חדשות לשיפור הבטיחות. במקרים של התנגשות חזיתית ואחורית, מערכת קישור הציר של החברה, מונעת מילדכם להיזרק קדימה למרחק רב – ומפחיתה לא רק את מידת הכוח המופעל על הילד, אלא גם את הסיכויים לפגיעת ראש בפנים הרכב.

dad

בכלל, הבוקר הזה הותיר אותי עם בטן מעורבבת.

בהרצאה של כירורג ילדים בכיר – ד"ר אלון יולביץ שדיבר על פגיעות של ילדים ופעוטות בתאונות דרכים כשהיו חגורים אך לא כמו שצריך – ללא בוסטר \ מתחת לבית השחי, וללא 3 נקודות עיגון כמו שצריך, ראינו את הנזקים שנגרמו לילדים ופעוטות כתוצאה מחגירה לא נכונה.

לכאורה על פני השטח הם נראו בסדר, הם נותרו במקום עם קצת סימן כחול בבטן,  אבל בפנים – פגיעה קשה במעיים ודימום פנימי שהבהיל אותם לניתוח חרום והשפיע על שארית חייהם. ראיתי את הדברים הללו והזדעזעתי. ועצוב שכל כך הרבה הורים לא מודעים לנזקים שעלולים להגרם כשהילד לא חגור טוב.

מאותו היום אני מחייבת את הבן שלי לחגור כמו שצריך.

כאן תוכלו לראות הדגמה של פעוט בתאונה עם בוסטר ובלי :

וכן, יש לא מעט תירוצים – "זו נסיעה קצרה ליד הבית", "הילד לא רוצה" , "אין לי כוח להתווכח", "זה מספיק שהוא חוגר גם מתחת לבית השחי". אז אני יודעת מניסיון אישי עם 2 תאונות קשות שהתרחשו ממש ליד הבית (ולא באשמתי), לא כי אני לא נזהרתי אלא כי הנהג הפוגע לא היה זהיר\עירני מספיק, ולמזלי זה הסתיים רק במכות יבשות ומאחת התאונות אני עד היום סובלת מכאבים כרוניים בגב ויש לי אפילו כמה אחוזי נכות בגלל פגיעה קשה בצוואר שעלולה להתפתח לפריצת דיסק.

אז למדתי שלא משנה איזו נהגת טובה וזהירה אני, אף פעם אני לא יכולה לדעת מי האדם השני שנוהג, כמה הוא עירני / עייף/ עסוק בפלאפון/טרוד/ מוסח / עצבני ואיך מפגש של שני הרכבים שלנו באותו מרחב עלול להסתיים.

כאשר אתם באים לבחור מושב בטיחות יש כמה פרמטרים שחשוב לשים לב אליהם, ולא להיות מושפעים רק מהמחיר:

dadsaSSS

 

הרבה הורים לא מודעים לכך, אבל הרבה פעמים חגירה ועגינה לא נכונה של מושב הבטיחות עלולה לסכן את חיי הילד במקרה של תאונה. הנה כמה עובדות שחשוב לדעת :

 

dadsaS

dadsaSS

 

לחברת ברייטקס יש מגוון פתרונות שעומדים בתקנים ובסטנדרטים המחמירים ביותר, שנמצאו כבטוחים לילדים ולפעוטות שלנו.

תוכלו לקרוא עוד על מגוון מוצרי התינוקות של BRITAX : עגלות תינוק, מושבי בטיחות ומוצרים נוספים לתינוקות , פעוטות וילדים .

 

ניהול איכות ברמה הגבוהה ביותר  בריטקס  היא אחד המותגים היחידים בעלי מעבדה פנימית לבדיקת התרסקות – מהסוג  המשמש את תעשיית הרכב – הן בבריטניה והן בגרמניה, מה שמדגיש שוב את מחויבותה לספק הגנה מיטבית לבטיחות הילדים. זו אחת הסיבות לכך שהמותג נהפך לשותף מוערך ביותר של מועדוני רכב, חברות ממשלתיות ומוסדות אחרים הקשורים לתחבורה (מושבי הרכב של בריטקס משמשים ב-80% מכלי הרכב הנבדקים על ידי NCAP (התוכנית האירופית להערכת רכב חדש. מקור: 2011 תוצאות הבדיקות של NCAP אירופה).

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]

מושבי הבטיחות של ברייטקס עם הגנה צידית

מושבי הבטיחות של ברייטקס עם הגנה צידית

החברה זכתה למעמד יוקרתי זה גם בשל מחויבות ללא תחרות למצוינות באיכות, שעמדה תמיד בלב התפיסה העסקית של בריטקס .

המותג הוא גם אחד היצרנים היחידים בשוק שממלא אחר הדרישות הקפדניות של תעשיית הרכב, העומדות בתקן הטכני הבינלאומי ISO TS 16949. בזכות המחקר והפיתוח המתמיד, בריטקס  משתפרת בקביעות מעבר לתקני האיכות הקיימים ומציעה להורים פתרונות מעשיים למצבים יומיומיים שהם נתקלים בהם.

ברייטקס  מחויבת ליצירת מוצרים רעננים וחדשניים ולטכנולוגיות שנועדו לשפר את הבטיחות והנוחות של ילדים בנסיעה, לשמור על מעמדה המוביל כמותג איכותי ביותר וכמובילת מגמות חדשות בעיצוב ובטכנולוגיה.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

You may also like

Leave a Comment