Home להיות אבא להיות אבא – 15 טיפים לאבות – 2Bdaddy

להיות אבא – 15 טיפים לאבות – 2Bdaddy

by אמא

העולם השתנה. גישה שיוויונית עולה וצומחת בקרב הורים צעירים. האבות של היום הם לא האבות של פעם.

במקום פליקים וצעקות, אבות הולכים לסדנאות הורים, קוראים על זה, כותבים על זה, מחפשים מידע ברשת ועושים מה שהם יכולים כדי לא לעשות את הטעויות של ההורים שלנו.

האבא המודרני מנסה להיות אבא אחר, אבא טוב יותר.

הכנו עבורכם רשימה של טיפים שתעזור לכם להיות אבות טובים יותר.

1. היה נוכח.

תהיו נוכחים בחיים של בת הזוג שלכם לפני הכל, ובחיים של הילדים שלכם. גם אם אתם עובדים שעות רבות מחוץ לבית, השתדלו להיות עם הילדים בשעות שבהן אתם כן נמצאים. לשחק איתם, לדבר איתם, להקשיב להם. הפלאפון, המיילים, הפייסבוק והעבודה, יחכו.

2. היה קשוב.

כשהילד שלכם מתוסכל ממשהו או חוזר מהגן או בית הספר לא רגוע, נסו לשוחח איתו, להקשיב לו , לראות מה מפריע לו.

3. מה היה חסר לך ביחסים עם אבא שלך?

עשו רשימה של כל הדברים שהיו חסרים לכם כילדים. דברים שהרגשתם שאבא שלכם לא היה שם מספיק בשבילכם, אפילו תעשו רשימה. זו ההזדמנות שלכם לסגור מעגל ולשנות. תקשיב לעצמך. האם אתה נשמע כמו האבא שלך? האם זה דבר טוב ?

4. הימנע מאלימות בכל מחיר!

נכון שברגעי משבר הכי קל זה להרים יד, גם אם זה פליק, זה עדיין מכה. זו אלימות. אולי זה מחנך, אבל הזכרון של הילד הוא זכרון שמוטבע כפחד וכחוסר אהבה מצד אדם אהוב, וזה יוצר משבר אמון. נסו לפתור בעיות בדרכים של כבוד כלפי הילד שלכם. לא הייתם רוצים שאדם חזק מכם ירים עליכם יד, נכון?

5. ספור עד 10 לפני שאתה מגיב לפעולות של הילדים שלך.

כשלא מגיבים באותו הרגע ונושמים לפני, אפשר לראות את הסיטואציה בפרספקטיבה אחרת ולהגיב בצורה יעילה יותר. אבל הרווח הכי גדול שלכם יהיה שהילד שלכם ילמד מכם לשלוט בכעס שלו ולדחות סיפוקים.

6. כשאתה בבית עם הילדים, נסה לכבות את הטלויזיה והמחשב, או לפחות להעמיד פנים שהם לא פועלים. וגם את הפלאפון. נסה למצוא דרכים יצירתיות לשעשע ולבדר את הילדים שלך.

7. הקנה בטחון לילדים שלך :

כאבא, אחד התפקידים הכי חשובים שלך הוא להגן על הילדים שלך. יש המון דרכים לעשות זאת. בטיחות היא אחת מהן- דאג לסביבה בטוחה עבור הילדים שלך בבית, הראה דוגמה אישית עם חגורת הבטיחות ברכב, למד אותם ערכים ואיך לנהוג בבטיחות גם מחוץ לבית. גם מהבחינה הפיננסית – דאג לביטוח בריאות למשפחה, לחסכונות עבורם, גם אם מדובר בסכום זעום של כמה עשרות שקלים בחודש, אחרי 20 שנה זה יהיה הרבה כסף. דאג לצוואה, ביטוחים לדירה, לרכב, כסף למקרה חירום שיהיה בצד והבטח את עתידם.

8. הודה בטעויות

אחד השיעורים הכי טובים שתוכל לתת לילדים שלך הוא להודות בטעות כשהם עושים אותה. במידה וטעית, התפרצת, כעסת או היכית, התנצל. בקש סליחה. זה ערך לחיים.

9. שאל את הילדים שלך איך אתה יכול להשתפר

אחת לכמה זמן, שב עם הילדים שלך לשיחה ותשאל אותם מה הם היו רוצים שתעשה איתם, איך לדעתם אתה יכול להשתפר, הקשב ונסה לעשות לפחות חלק מהדברים.

10. התייחס בכבוד לבת הזוג שלך.

שאל אותה מדי פעם אם היא צריכה עזרה, פנה לה זמן לעצמה. חבק אותה והפגן חיבה מול הילדים. זה אחד הערכים הכי טובים שתוכל להקנות לילדים שלך כמתנה לחיים. כך גם הם ילמדו לכבד אותה ולהקשיב לה.

11. השתדל למצוא זמן איכות לבילוי 1:1 עם כל אחד מילדיך.

אחת לכמה זמן, פנה לעצמך אחר צהריים לבילוי עם אחד הילדים במידה ויש לך יותר מילד אחד. הקדש לו את כל הזמן שבעולם ותן לו להרגיש שהוא הדבר הכי חשוב עבורך. הרבה פעמים כשיש יותר מילד אחד, קל לשכוח להתייחס לכולם בצורה שווה במיוחד כשיש לנו ילד אחד או שניים שהם יותר תובעניים מהאחרים.

12. כשאתה משחק עם הילדים שלך, השתדל מדי פעם לתת להם לנצח.

אבל אל תגרום לזה להיראות מאולץ ותן להם להרגיש שזה אמיתי ואז שבח אותם על ההישג.

13. תן לילדים שלך לראות אותך בוכה או עצוב.

זה לא חטא לבכות או להפגע או להראות לילדים שלך שאתה כואב. הם ילמדו שזה לגיטימי להביע רגשות ושזה בסדר.

14. תפתח תקשורת אוהבת ותומכת עם הילד שלך.

תן לו להרגיש שהוא יכול לספר לך גם את הדבר הכי נורא שעשה. כשיהיה בן 16-18 אתה תרצה להיות זה שהוא מספר לו את הדבר הכי נורא שהוא עשה.

15. תעשה דברים שעושים להם כיף גם אם זו לא בדיוק ההגדרה שלך לפעילות מהנה

גם אם לא בא לך ללכת עם הילדים לפארק או לג'ימבורי, תזכיר לעצמך שאלו חוויות שיכולות לעשות להם זכרונות למשך שנים.

 

ולסיום, תזכור שאף אחד לא מושלם ועצם זה שאתה משקיע זמן לקרוא תכנים בנושא, מעיד על כך שאכפת לך וזו גדולה בפני עצמה!

תמיד אפשר להשתפר, ההמלצה שלי היא פשוט לחשוב קדימה, לנסות לראות תמיד עוד כמה צעדים ואת ההשלכה של המעשים שלך עכשיו על העתיד של ילדיך ושל היחסים איתם.

הנה סרטון קצר וחמוד שמצאנו ברשת על DADDY SKILLS.

אם אהבתם, שתפו!

 

You may also like

Leave a Comment