Home הריון ולידההריון אבהות והריון 2013 / בן פינס

אבהות והריון 2013 / בן פינס

by אמא

פוסט אורח של בן פינס, אבא של עובר ובקרוב אבא של תינוק. בן שלח לי את הפוסט הזה וביקש לפרסם. קראתי וכל כך נהניתי, מאמינה שגם אתם, תהנו! 

smIMG_0074

הריון 2013 מנקודת מבטו של אבא לעתיד

נראה לי שההגדרה שמתארת אותי כיום היא "אבא לעתיד". אם תחשבו על כך, זוהי הגדרה די ריקנית מתוכן. היא מגדירה אותי על ידי מצב שעתיד לבוא. אישתי, לעומת זאת, מוגדרת כבר זמן מה כ"הריונית – בטרימסטר השלישי". הכל מאוד מוגדר וברור עבורה. המצב שלי לעומת זאת הרבה יותר לוטה בערפל. אני "אבא לעתיד", Useless בהווה. התפקיד הרשמי שלי כאב טרי יכנס לתוקף רק בעוד כחודשיים וחצי. לכן, כדי לעזור לכן להבין את מצבי בהווה, החלטתי לשתף לשתף אתכן האמהות בכמה משפטים שאני שומע הרבה מאישתי ומהסביבה לאחרונה, שיסבירו לכן איך זה להיות "גבר הריוני בחודש השביעי, אוגוסט 2013" (הגדרה שלי).

"מה, גם כשתינוקי יוולד זה יהיה ככה?" זהו משפט שאני שומע, באופנים שונים, פעמים רבות במהלך החודשים האחרונים. החיים שלי כיום מתנהלים ממש כמו בסביבת פיתוח וטסטינג של תוכנות מחשב. אני יזם אינטרנט ומבין קצת בפיתוח אתרים ואפליקציות, ולכן אני שואב מעולם פיתוח התוכנה כדי לתאר את המצב שלי. מאז שאישתי בהריון, היא מחזיקה אותי במצב טסטינג, כשהכוונה היא שכל התנהגות שלי נבחנת ונמדדת ביחס לתקופה שיהיה כבר התינוק. אם למשל אני משאיר כלים מלוכלכים בכיור, זה יכול להעיד עבורה על כך שבעתיד הקרוב, כאשר יהיו הרבה יותר כלים בעקבות התינוק, הוא יגדל בסביבה מלוכלכת ומזוהמת, מה שיוביל לכך שהוא יגדל להיות הומלס. בעבר,  כשהייתי מתנהג בעצלנות, לא היו לכך השלכות הרות אסון כמו היום, ולכן לא הייתי צריך לשקול פעמיים אחרי כל צעד שלי. היום המצב השתנה ואני צריך לוודא שאני מהווה "Role Model" לתינוק שעדיין לא נולד.

"אתה חייב לשמוע מה מישהי כתבה במאמאזון". לפני כמה חודשים אישתי נכנסה חזק לקבוצות ההריון בפייסבוק ובאינטרנט. היא אומרת שזה ממש עזר לה. אישית אני לא מבין איך היא נשארה שפויה. אני אסביר למה אני מתכוון עם דוגמה. נאמר שלבת זוגכם בהריון מתחיל פתאום כאב משונה בזרת שמאל. היא נכנסת לפורום כלשהו ומעלה פוסט בנושא. כעבור כמה דקות היא מקבלת תגובה שמזהירה אותה לרוץ מיד לבית חולים. באותה תגובה, האם "העוזרת" שמה גם לינק לפוסט של הריונית אחרת מלפני שבועיים, שתיארה כיצד כאב הזרת התפתח אצלה לדלקת חמורה בכל הגוף, ושבנס הצליחו להציל את התינוק. כמובן שבת זוגכם נכנסת לפאניקה ומתחילה לצעוק עליכם על כך שכמה רגעים לפני כן הוא פטרתם זאת ב-"זה סתם כאב". עוברות עוד שתי דקות ומתקבלות עוד 6 תגובות, 4 מהן אומרות שזה כלום ושזה קורה כמעט לכל הנשים, גם להן עצמן. האישה נרגעת והבעל משתחרר עד לאירוע הבא.

"מותק, בוא לראות איתי את תינוקי." ארור האיש שהמציא את האולטרה סאונד. כמובן שזו המצאה גאונית שהצילה אינספור אנשים, אבל אישית היא מעצבנת אותי. נכון להיום, ראיתי את התינוק מכל זווית אפשרית, למשך בדיקות ממושכות.  ראיתי גם תינוקות אחרים מצולמים בסרטוני הסבר ביוטיוב. למעשה אני חושב שהייתי עובר בחינות לרפואה מיילדת בשלב הזה. אני מבין את אישתי, גם אני, אם היה גדל בתוכי יצור קטן, הייתי סקרן לדעת כמה גדלו האישונים שלו בשבוע 14. אני אישית לא מתחבר לזה. כשהיא מספרת לי שהשבוע התינוק פיתח את הרגישות בשפה העליונה זה מלהיב אותה באותה מידה כמו ההודעה שאני מקבל מאיביי שהרמקול הנייד שהזמנתי כבר יצא מהנמל בהונג קונג. אני אתרגש כשאני אאסוף את החבילה מהדואר.

"נו, אתה מוכן להיות אבא?" זה משפט שאני שומע הרבה מחברים. המשפט הזה מפחיד במיוחד כשאומרים לי אותו חברים שכבר יש להם ילדים. הם יודעים מה מצפה לי באמת. הם גם אומרים את המשפט בטון של אסיר עולם שפוגש אסיר שוקיסט שנכנס היום לכלא ועדיין לא החליף לבגדי אסירים. באופן אישי, אני מנסה לחשוב חיובית ומקווה שהילד לא ישנה את מי שאני ומה שאני אוהב לעשות בחיי. אני משכנע את עצמי שהחיים רק ישתפרו, ושכל השינויים יהיו רק שינויים מינוריים פה ושם. אני מנסה לדמיין את הדברים שאהבתי לעשות לבד ועם אישתי בשנים האחרונות, כמו לטוס לחופשה רומנטית לחו"ל, ללכת למסעדה, לצפות בסידרת טלוויזיה שאני אוהב. אז אני מדמיין את כל הפעולות האלה עם תינוק צורח ברקע. לבסוף אני מנסה נואשות לחשוב על משהו אחר.

"איך תסתדרו כלכלית?" הפעם לא מדובר על משפט שאני שומע ממש, אלא יותר הוזה. כמו בסרט Star Wars, כשלוק שומע את אובי-וואן מדבר אליו. רק שאצלי אני שומע את המשפט בראש בכל פעם שאני הולך לחנות בגדים, או קונה אוכל בסופר, קורא מאמר פאסימי על המצב הכלכלי ב"דה מרקר", או סתם נכנס לחשבון הבנק שלי באינטרנט. "איך לעזעזל תסדרו כלכלית במיתון המטורף של ישראל 2013, ועוד עם ילד?" לאחר שעולה המחשבה אני מתחיל לעסוק בחישובים: טיטולים, עגלה, גנון, שכר לימוד, יאיר לפיד. בשלב שאני מגיע ליאיר לפיד אני שוב עוצר ומנסה נואשות לחשוב על משהו אחר.

_____________________________________

בן פינס, יזם, שחקן ויוצר. ממקימי הסטארט אפ פנונה www.fununa.co.il

You may also like

Leave a Comment