Home טורים אישייםיומן מסע - הריון / לירון גור שטייגמן יומן הריון- שבוע 31 / לירון גור שטייגמן

יומן הריון- שבוע 31 / לירון גור שטייגמן

by אמא

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]

ברזל להריון

שבוע 31

ברזל גבירותיי, ברזל…

כמה מכן באמת לוקחות את כדורי הברזל והתוספים שדוחפים לנו בערך מתחילת ההריון? זה מתחיל 3 חודשים לפני שאנחנו בכלל חושבות על הריון –בחומצה הפולית וממשיך עמוק לתוך ההריון ולאחריו.

עד היום לא הבנתי אם זו קונספירציה של משרת הבריאות או של קופות החולים או אם זה באמת הכרחי. כל כך הרבה תרופות.

בחיי , אם אני אחשב את כל הכסף שהוצאתי עם תרופות לא הכרחיות במהלך ההריון, כולל 2 זריקות של אנטי D, כולל 2 סריקות, כולל שקיפות עורפית, חלבון עוברי, מי שפיר, וכל שאר הבדיקות שכנראה פספסתי, אם אחשב את כל הימים והשעות ה"מבוזבזים" שלי על טיפת חלב, בדיקות דם שלא נלקחו כראוי, ישיבה בתור בקופת חולים, קביעת תורים לד"ר שם ארוך וניסיון להשיג מענה אנושי בטלפון אני אגיע כנראה ל2-3 משכורות יפות.

אז למה אני ממשיכה? לא אשקר, אני באמת תוהה לעצמי לפני כל תור שאני ניגשת- האם זה כדאי? האם יקרה משהו אם אחליט לא להגיע הפעם? חוצמיזה שאחות טיפת החלב שלי מאוד תתעצבן- היא לא אוהבת שמבריזים לה בדקה ה-90. אבל בשביל מה אני צריכה שוב פעם לספר לה שיש לי "השתנה תכופה". כאילו היא תפתור לי את הבעיה. אפילו פתרון משמעותי אין לה, היא פשוט מסמנת וי במקום שצריך ושולחת אותי הביתה. או בשביל מה אני צריכה שהיא תשב לי על הראש בגלל שעליתי יותר מידי מהפגישה הקודמת שלנו. נראה לי שיש לי מנגנון בקרה עצמית שעובד מצויין גם בלעדיה.

צירפתי לכן תמונה של חלק מהכדורים / סירופים שקניתי במהלך ההריון –ואני מבטיחה לכם שזה ממש חלק קטן. פשוט את חלקם כבר זרקתי.

אז מה הקטע עם הברזל הזה? אחד הכדורים הנוראיים ביותר לבליעה ולו רק בגלל רשימת הדרישות הנוראית שמגיעה איתו, אז ככה- נראה אם אני זוכרת הכל:

  1. אסור לקחת אחרי שתית / אכילת מוצרים בהם יש קפאין.
  2. אסור לקחת אחרי מוצרי חלב.
  3. אסור לקחת אחרי אכילת ביצים.
  4. עדיף לקחת על קיבה ריקה.
  5. כדאי לשלב עם ויטמין C.

התחלתי. ניסיתי. באמת שניסיתי. כיוון שהתזונה שלי לרוב מורכבת מארוחות קלות ולא מבושלות היה לי מאוד קשה להתמיד בכל ההוראות- ביצים, חלב, קפאין… אז ויתרתי.

בדיקות הדם שלי הראו שזו היתה טעות- מהר לחזור לקחת. חזרתי. הפעם חטפתי כאבי בטן אחרי כל פעם שלקחתי כדור ברזל. אוף- קשה! הפסקתי.

קיבלתי המלצה לקחת ברזל בסירופ. גם את זה ניסיתי. אבל הסירופ נספג פחות טוב אז צריך לחלק אותו לפעמיים ביום. זה אומר שאסור לאכול מוצרי חלב פעמיים ביום. נו באמת, בחייאת חייאתק. אתם יכולים לדמיין לכמה זמן זה החזיק. בדיוק שבוע.

אז שוב עברתי לכדורי "ברזל עדינים". מה אני אגיד לכם- שאני מקווה להתמיד הפעם? אני מקווה. בתקווה אין מחוייבות.

אני מקווה שההריון הזה ייגמר במהרה. אני מקווה שפיצי ייצא בריא, שהאנרגיות שלי יחזרו במהרה ולא בגלל מאגרי הברזל הריקים להפליא שלי והכי אני מקווה שמתישהו, בעתיד הלא רחוק אני אקרא את היומן הזה ואצחק.

** חלק זה ביומן המסע אינו בא להחליף התייעצות של רופא / רוקח או בעל מקצוע. כל מה שכתבתי כאן הוא רשמים אישיים בלבד.

בברכת רפואה שלמה לכל ההריוניותJ

לירון

 להצטרפות לפייסבוק ליחצו כאן

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

You may also like

Leave a Comment