» » בלוג » הבלוג » יש עתיד עם יאיר לפיד – משב רוח אופטימי
הבלוג

יש עתיד עם יאיר לפיד – משב רוח אופטימי

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]
כנס יש עתיד עם יאיר לפיד באולמי גאיה בנס ציונה

אני מאוד נזהרת שלא להכנס פה בבלוג לענייני פוליטיקה. מי שמכיר אותי יודע שאני ופוליטיקה זה כמו שני קוים מקבילים ואף פעם לא עניין אותי יותר מדי.

אני לא מאלה שאוהבים הגדרות של "אני שמאל או ימין" ובאותה נשימה "דתיה או חילונית". אני זה אני ומה שאני מאמינה זה לא שחור או לבן ואני לא אוהבת להיות מתויגת.

אולי זה הגיל, אולי זה העובדה שאני היום אמא לשלושה ילדים שמרגישה שקשה עד בלתי אפשרי לחיות פה בארץ שלנו. ובשנתיים האחרונות נהיה קשה מאוד. גם לפני שהיו לי 3 ילדים היה לא פשוט כי הכל יקר ואנשים קורסים תחת עול המיסים ויוקר המחיה. מנסים להרים מחאות צרכנות כאלה ואחרות שעושות רעש אבל אחרי כמה חודשים ביבי מביא אותה עם עוד ספין של מלחמה (אההממ.. אוטוטו בחירות) וגורם לכולם להתעסק במלחמה ולא במה שבאמת חשוב.

יש לי די הרבה חברים שסגרו את הבאסטה משיקולים כלכליים אחרי ילד אחד ואחרי שני ילדים. רק האמיצים ממש הולכים על ילד שלישי ובמיוחד אם כלכלית יש להם את היכולת לעשות זאת. כי ילדים עולים כסף. והרבה. ואיך אפשר להצליח לחסוך כשאתה בקושי גומר את החודש עם ים הוצאות, חופשים ארוכים וחגים כל שני וחמישי והמון בלתמ"ים יחד עם משכנתא במקרה הטוב או שכ"ד במקרה הפחות טוב (ואם אתם גרים אצל ההורים שזה היום לא כזה נדיר, אז בכלל זה באסה) ולהצליח לחיות ולהנות ?

הוא מתעלם בשיטתיות מזה שהמדינה והכלכלה שלנו בקריסה.

ששכבות רבות מהאוכלוסיה שלנו פשוט חיות בעוני ושליותר ממחצית מהאוכלוסיה יש מינוס בבנק שרק הולך וגדל מחודש לחודש וכרבע מהתושבים משתכרים ממשכורת מינימום שהיא לא קשורה לכלום כי כל המחירים עלו והמשכורות נותרו כשהיו.

אני מודה.

לפני שבוע התחלתי לחשוב כמה מגניב זה יהיה אם ניסע לרילוקיישן ודיברתי עם חברה שנוסעת אוטוטו והבנתי בשיחה שאין בשביל מה להשאר. אין טעם להרים צעקה ולהלחם, כי למרבית החבר'ה שיושבים בממשלה לא ממש אכפת מהציבור שבחר בהם ומרפד להם את חשבון הבנק. הכל נהיה קומבינה על גבי קומבינה עם המון קשרים אישיים והרבה שקרים והרשעות והמון שחיתות כך שלציבור כבר אין אמון בממשלה ובהנהגה שלו. יש כמה כאלה שבאמת שם מטעמים אידיאולוגיים , אבל אין להם קול מספיק חזק בשביל לעורר צעקה ולגרום לשינוי מהותי.

אבל די. כבר אי אפשר לשתוק.

לפני שבוע וקצת ראיתי בפייסבוק הזמנה לכנס של יאיר לפיד לתושבי אזור נס ציונה והסביבה. עוד "התכנסות פוליטית". אבל יש משהו ביאיר לפיד שאני מאוד מעריכה.

מאז שאני זוכרת את עצמי אני זוכרת איך הייתי מחכה ליום שישי כדי לקרוא את הטור שלו שהוא כל כך אמיתי, כנה ונכון, התחברתי לדיעות שלו ומאוד הערכתי אותו כאדם וכאיש משפחה. יש בו משהו אמיתי שמדבר בגובה העיניים וכל אלה שאומרים שהוא רדוד ושטחי סתם מקנאים .

וליהיא, אשתו, גם את הטור שלה אני נהנית לקרוא בשנים האחרונות, טור של אישה ואמא מדהימה שיודעת לשים את האצבע על הדברים שכולנו עוברות. אם במקומון שהיא היתה כותבת בו והיום ברשת, ויש בהם משהו אחר שהם מביאים. את הכתיבה הזו בגובה העיניים עם התובנות, את זה שהם כמו כולנו. ואין שם דברים מיוחדים אלא רק שני אנשים שהייתי שמחה להכיר באופן אישי כי אני מתחברת לכתיבה שלהם. הם מאלה שהצליחו לגעת בי בקשר להמון נושאים.

כשיאיר לפיד הודיע לפני כמה חודשים שהוא רץ לפוליטיקה, זה הרגיש לי כמו הדבר הכי נכון.

שמחתי.

התעצבנתי מכל הזלזול הציני שהיה מסביב.

את טומי לפיד, אבא שלו, מאוד הערכתי כאדם. בשל היושרה שלו והערכים עליהם דיבר. ואפילו הצבעתי שינוי בזמנו.

איך שאני רואה את זה , אדם שעבד כמגיש ראשי של המהדורה איש תקשורת שמכיר את הקשת הפוליטית על כל צדדיה וגווניה, עם דיעות מוצקות ורקע כמו שלו, הוא בדיוק האיש ללכת לפוליטיקה.הוא עדיין לא הספיק להתקלקל ולפי מה שנראה לי יש לו ערכים יותר מדי מבוססים שלא יהרסו וישחיתו אותו ובאיזשהו מקום הקשבתי לו ואמרתי לעצמי – בשביל מה הוא צריך עכשיו לעזוב את כל החיים הנוחים שלו ולעשות מהפיכות בממשלה וללכת נגד הרוח ולערער את כל הממסד והשלטון במלחמה שתהיה לא פשוטה? בשביל מה לו? אבל אתה מדבר איתו ומקשיב לו ורואה שיש לו בעיניים את הדרייב הזה לקום ולשנות. ראיתי את זה , גם לי יש את זה ולמדתי לזהות את זה אצל אחרים. והוא חדור מוטיבציה וגישה חיובית ואין לי ספק שהוא יצליח!

אז נכון שהוא לא משופשף עדיין מספיק או לא משדר מספיק מלחמתיות אבל התרגלנו לראות פוליטיקאים מהזן הפחות טוב אצלנו במדינה. את כל הצבועים והשקרנים שיודעים להבטיח הבטחות ולתת לנו לשמוע מה שאנחנו רוצים לשמוע. כשבעצם, כל מה שהם רוצים זה עוד קדנציה עם משכורת מנופחת ולשכה מפוארת עם 20 עובדים שלא בהכרח צריכים את כולם כדי לשתות את כספי המיסים שאנחנו עובדים עליהם כל כך קשה.

ואולי יכולה להיות דרך אחרת. עם אנשים אחרים. אנשים עם מבט טוב בעיניים. אנשים כנים, אידיאולוגיים שבאמת אכפת להם ויש להם מה שצריך כדי להזיז הרים ולגרום לשינוי.

שלשום בערב התקיים הכנס עם יאיר לפיד ומפלגת יש עתיד. התלבטתי אם לבוא. הייתי אחרי יום ארוך בלי שינה עם ילדה קצת חולה, והיה גשם בחוץ אבל הרגיש לי שאני רוצה להגיע ולשמוע רגע לפני שאני מרימה ידיים כי לא באמת האמנתי שהוא יוכל לעשות שינוי.

אז ארזתי את עצמי ונסעתי בגשם זלעפות לגן אירועים שבו התקיים האירוע. האולם היה מפוצץ במאות אנשים. יאיר כבר דיבר.

יש לי הפרעת קשב ומבחינתי זה לא פשוט לשבת במשך שעה וחצי ולהקשיב ולהבין ולשמור על ריכוז ומיקוד, אבל הוא דיבר כל כך ענייני, נגע בכל הבעיות שלנו, נתן פתרונות, שיתף אותנו בחזון ובתכנית שלו, דיבר על עוד 5 שנים קדימה, סיפר לנו איפה אנחנו יכולים להיות. וזה שיש מישהו שלוקח אחריות ונותן מענה לעוד כמה שנים קדימה בכל התחומים, שבאמת רואה את המצב הקשה שהמדינה שלנו נמצאת בו ורוצה לעשות מהפך בשלטון ובשיטת ההנהגה מהיסוד , מישהו שמוכן להקים קול צעקה ולהגיד די. עד כאן.

אז נכון, שאפשר לומר שהוא מבטיח הבטחות, אבל אני ישבתי שם באולם, הקשבתי לו והוא פשוט נגע בי ובעוד רבים מיושבי האולם. משהו בתוכי התעורר מחדש באותו הערב, משהו בי הרגיש שיש פה מקום לשינוי ושזה יכול ממש להצליח.

תמיד יהיו הציניקנים והמבקרים השליליים אבל אי אפשר לרצות את כולם.

מצד שני אי אפשר להמשיך לחיות ככה כמו שאנחנו חיים.

אי אפשר לתת למדינה שלנו להמשיך לקרוס ולהתנהל כמו שהיא מתנהלת.

אי אפשר להמשיך לספוג את עול המיסים בעוד הטייקונים מקבלים הנחות ומנהלים לנו את המדינה

אי אפשר שהעשירים ימשיכו להיות עשירים והעניים רק יהיו עניים יותר.

אי אפשר לחיות כשהעורף שלנו מותקף על בסיס קבוע ולאף אחד לא ממש אכפת מספיק כדי לעשות משהו.

אי אפשר לתת לביבי לקחת עוד קדנציה ולתת למצב להמשיך כמו שהוא.

באיזו מדינה כל כך הרבה חברי כנסת וראשי ממשלה נחקרים כל כך הרבה ומואשמים בשחיתויות מפה עד הודעה חדשה?

למה שוב רגע לפני בחירות, ביבי יוצא למלחמה מיותרת ויקרה כדי לצאת גיבור, מלחמה שברור שתגבה קורבנות? דווקא עכשיו כשהחורף מתחיל והכי קשה והמשק מתחיל להתאושש מחודשיים וחצי של חגים וחופש גדול ומיותר.

פשוט החליטו שדווקא עכשיו כשזה לא מתאים לאף אחד, לעצור הכל, להכניס את המשק לדיליי ולהפוך לנו את המדינה ולהסתכן בזה שכל מדינות ערב יקפצו עלינו. למה לא רואים אותנו??

 

אבל יאיר והצוות שלו נותנים את ההרגשה שהם כן רואים אותנו. הרשימה שלו מורכבת מאנשים איכותיים. אולי אני לא מכירה את רובם, אבל אני סומכת עליו ועל השיקול דעת שלו. ראיתי בכנס אנשים שואלים שאלות מתקטננות סתם כדי לנסות להכשיל ויאיר ענה להם יפה מאוד. בגובה העיניים מבלי להתחמק. זה אדם שהייתי רוצה שייצג אותי.

קבוצה של אנשים אידיאולוגיים, עם אג'נדה ברורה, אחרי עבודת שטח יסודית עם תוכנית מפורטת ומסודרת. על הרשימה של יש עתיד

 

מישהו שאכפת לו ונותן פתרונות מעשיים להרבה בעיות שיש לנו. פתרונות קלים ופשוטים ליישום שנתקעים בגלל המון בירוקרטיה ממשלתית ומוסדית מיותרת.

 

כי למדינה נוח שנמשיך להיות במצב הזה. שלא יהיה לנו כוח, שנמשיך להיות חלשים ולהזדקק להם, שנמשיך להיות חלק מהעדר ולא נוכל לגדול כי אז אנחנו עלולים להבין כמה כוח יש לנו וכמה מנצלים אותנו וחיים על חשבוננו ואנחנו עשויים שלא לאהוב את זה. במקום לתת למדינה לצמוח, לזוגות צעירים לקנות דירה בלי למשכן את החיים שלהם ולהחנק, להוריד את מחירי הדירות, את מחירי השכירות, שאפשר יהיה לחיות פה בצורה נורמלית, הם רק לוקחים ולוקחים ומרחיקים אותנו עוד יותר מהחלום.

אני מאמינה לו.

ראיתי את זה בעיניים שלו.

הרגשתי את זה בבטן.

הוא לא יאכזב.

הוא לא פוליטיקאי וגם האנשים שאיתו לא. חבורה של בולדוזרים אידיאליסטיים. היה חסר לי שם למען האמת את גיא מרוז ואורלי וילנאי..

הם יזיזו דברים.

והם רק צריכים 20 מנדטים והמדינה שלנו תשתנה לטובה תוך כמה חודשים.

 

אם הגעתם עד כאן ואתם עדיין מתלבטים ואתם משתייכים לסקטור של הזוגות הצעירים – תחשבו על זה שיש עתיד תגרות לאפשרות שתקנו דירה להיות יותר ממשית, הם יתנו דגש על נושא החינוך לכל הגילאים, יערכו שינוי במוסדות הממשלה ויהפכו את ישראל למדינה שכיף לחיות בה.

לנבחרי הציבור שלנו זה ממש לא מתאים אחד כזה שבא לשנות הכל, אבל הגיע הזמן לשינוי.

אין לנו ארץ אחרת וכדאי שנהנה בה.

אני מזמינה אתכם לקרוא קצת על פעילות המפלגה והתוכניות והחזון שלה. ואם אתם עדיין לא בטוחים תפנו אליהם.

כתכתי את הפוסט הזה מטעמי. כי אכפת לי.

כי חזרה לי התקווה לפני יומיים שיכול להיות טוב לחיות פה בארץ שלנו.

יכול להיות לנו ראש ממשלה שהוא ישר עם אישה מקסימה, אינטיליגנטית ושפויה, מישהו שבאמת אכפת לו מהמדינה שבה הוא חי.

וכן, זה בסדר שלכנס שכזה הוא מגיע בג'ינס וחולצה מכופתרת בחוץ. מדבר עם אנשים בגובה העיניים ואני מאמינה שיהיה טוב יותר איתו.בסוף הערב שאלתי אותו לגבי התוכניות שלהם בהקשר לחינוך לגיל הרך ולגבי כל התחום של חופשת הלידה לאמהות, נושא כאוב בארץ. הוא אמר שבהחלט הם הולכים לטפל בעניין והפנה אותי לדבר עם עו"ד קארין אלהרר שיש לה נסיון רב בזכויות האישה ובקידום שכבות חלשות ושהם מתכוונים לתת דגש לאוכלוסיות החלשות ולחד הוריות ולהורים בכלל. יתנו מענה ופתרונות, אז לא הצלחתי למצוא סיבה אחת טובה למה לא לבחור בהם.

אז תכנסו, תקראו, ותחליטו מה שלדעתכם יגרום למדינה שלנו להיראות טוב יותר.תקחו אחריות, קפצו לקלפי, אל תתעלמו מהבחירות!

תחשבו איזה עתיד אתם רוצים בשבילכם ולילדים שלכם כי הממשלה הנוכחית כבר הוכיחה בשנים האחרונות שלרבים מאתנו היא לא מתאימה ולא רואה ולא סופרת אותנו, הצעירים, מעמד הביניים שקורס תחת העול.

אז במקום לצאת כל שני וחמישי לכיכרות, בואו פשוט נשנה את כל השיטה מהשורש.

כי יש מי שרוצה ויכול לעשות את זה, אז בואו ניתן לו את הכוח!

חזרתי הביתה מהאירוע מלאת השראה ואופטימיות. הרגשתי שיש סיכוי לשינוי ושאפשר להניח את הייאוש בצד, הוא יכול לעשות את זה והוא יעשה.

לתוכנית של מפלגת יש עתיד במגוון תחומים

לאתר יש עתיד לחצו כאן

לפייסבוק של יש עתיד

 

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול