» » בלוג » טורים אישיים » שפת התינוקות / חן טיסון » למה תינוקות בוכים? / חן טיסון
שפת התינוקות / חן טיסון

למה תינוקות בוכים? / חן טיסון

תחשבו על התינוק הקטן שגדל בבטן במשך 9 חודשים. היה לו חם, נעים ושקט, ואז ,לפתע פתאום, הוא יצא לאוויר העולם, אל האור, הרעש והלחץ, והנשימה הראשונה שלו היא –בכי!!!

יש המון סיבות לבכי של תינוקות.

יש הסבורים, שזה קשור בסיבות רפואיות: דלקות אוזניים, בקיעת שיניים, האכלת יתר, מצוקה נפשית וכו. יש הסבורים שתינוק בוכה לומד מהר מאוד לבכות מתך מניפולציה להשיג את צרכיו. יש הסבורים שקשה לתינוקות להסתגל לעולם שלנו, ולכן הם בוכים.

אבל הסברה היותר הגיונית היא שהבכי זוהי שפתם של תינוקות.


תחשבו על התינוק הקטן שגדל בבטן במשך 9 חודשים. היה לו חם, נעים ושקט, ואז ,לפתע פתאום, הוא יצא לאוויר העולם, אל האור, הרעש והלחץ, והנשימה הראשונה שלו היא –בכי!!!

הוא אומר לנו משהו, הוא צריך משהו, וכל מה שהוא יכול לעשות זה לבכות.


אז למה תינוקות בוכים?

הם רעבים, הם צריכים שנעזור להם לגהק, הם צריכים שנעזור להם להתגבר על כאבי בטן, הם צריכים עזרה בלהירדם, חם להם, קר להם, משהו מגרד להם, לא נעים להם על העור, רטוב להם, יבש להם, הם רוצים חיבוק, נישוק, חיוך, משעמם להם, הם שוב רעבים וכך הלאה…

כשאמא מקבלת את התינוק שלה לידיים בפעם הראשונה, היא מסתכלת עליו, בד"כ היא גם בוכה מהתרגשות, מחבקת אותו, מנשקת אותו, ושוב מסתכלת. לתוך העיניים (הסגורות כמובן), מסתכלת על היצור הקטן הזה שהיא הרגישה. רק הרגישה במשך 9 חודשים , היא סוף סוף רואה אותו אחרי כ"כ הרבה זמן של ציפייה, וכל שנותר לה לעשות כעת הוא להקשיב לו.

ברגע שהיא תדע להקשיב לתינוק שלה, היא תבין מה הוא צריך ממנה בכל רגע ורגע. היא תגלה למה הוא בוכה, היא תשמע סוגי בכי שונים ובמשך הזמן היא תדע לתת את הפיתרון המתאים לכל בכי שלו.

מיום ליום זה יהיה יותר קל גם לאמא, גם לאבא וגם לתינוק. אבל הכי חשוב זה לתת לתינוק להנחות אתכם, ההורים, לגבי הסיבות לבכי.

זה בסדר לבכות, זוהי שפתו של התינוק שלכם. תקשיבו למילים שנמצאות בתוך הבכי.

תקשיבו לשפת התינוקות.

המילים מבוססות על רפלקסים שהתינוק נולד איתם:

כשהתינוק רעב, רפלקס המציצה מתעורר, וכשנוסף לזה קול זה תמיד יישמע כ "נה".

כשהתינוק צריך לגהק, החזה שלו יתהדק כדי להוציא גזים עליונים, וכשנוסף לזה קול זה תמיד יישמע כ "אה".

כשהתינוק עייף, רפלקס הפיהוק נכנס לפעולה, וכשנוסף לזה קול זה תמיד יישמע כ "אאו".

יש עוד 2 מילים בסיסיות בשפת התינוקות, אבל קשה לתאר אותן על הכתב, מילה אחת שמסמלת גזים וכאבי בטן, ומילה נוספת שמסמלת אי נוחות של התינוק.

אם אתם רוצים ללמוד ולתרגל את שפת התינוקות עוד לפני הלידה או מיד אחרי הלידה, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון 054-7881883 או במייל [email protected]

חן טיסון

מדריכת שפת התינוקות של דנסטן

www.chentison.com/babylng

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול