» » בלוג » הריון ולידה » הריון » טיפים ותרגילים לשמירה על יציבה נכונה של גופינו בזמן עבודות הניקיון הבית לפסח
הריון

טיפים ותרגילים לשמירה על יציבה נכונה של גופינו בזמן עבודות הניקיון הבית לפסח

ניקיון כללי לפסח יכול להראות כמשימה לא נעימה עבור כל אחד ואחת מאתנו ברצוני להקל עליכן בתחום הניקיון על מנת לעבור את ניקיונות הפסח בהצלחה ולהישאר עם חיוך על הפנים בעזרת כמה עצות יעילות אנו נהפוך את משימת הניקיון לקלה יותר ובסיומן נשאר עם חיוך גדול על הפנים.

טיפים ותרגילים לשמירה על יציבה נכונה של גופינו

בזמן עבודות הניקיון הבית לפסח

נכתב ע"י גלית פרי, סמנכ"ל ומנהלת מחלקת הדרכה וחיטוב, רשת סטודיו C בעלת תואר B.Ed בחינוך גופני. www.studioc.co.il

ניקיון כללי לפסח יכול להראות כמשימה לא נעימה עבור כל אחד ואחת מאתנו ברצוני להקל עליכן בתחום הניקיון על מנת לעבור את ניקיונות הפסח בהצלחה ולהישאר עם חיוך על הפנים בעזרת כמה עצות יעילות אנו נהפוך את משימת הניקיון לקלה יותר ובסיומן נשאר עם חיוך גדול על הפנים.

כמדי שנה מביא עמו האביב משב של התחדשות, רעננות וצורך לארגן מחדש את הבית, לסדר, לעצב, לנקות ולהכניס פנימה אל תוך ביתנו ונפשנו אנרגיות חדשות.  מנגד ניקיון יסודי ואינטנסיבי מסוג זה דורש מהגוף להתאמץ באופן שונה מהרגיל המצריך עמידה רבה על והרגליים .

הפעלה בלתי נכונה של אברי הגוף הינה אחד הגורמים הנפוצים לבעיות גב. בכדי למנוע מיחושים שרירם תפוסים וכאבים, חשוב לעמוד בצורה נכונה ובטיחותית ולסגל הרגלי עבודה נכונים, אשר ימנעו מאתנו פגיעה באברי גופנו וכן תאונות בעבודות הניקיון. לכן,  חשוב לעבוד בצורה נכונה ובטיחותית ולסגל הרגלי עבודה נכונים.

להלן מספר טיפים שיעזרו לך לשמור על גופך ויציבתך בזמן עבודות הבית השונות:

1. בצעי את עבודות הבית ליד משטח עבודה גבוה, שיאפשר עבודה בגב זקוף.(בישול, גיהוץ על משטח מתאים וכדומה..).

2. כאשר את מרימה או אוספת חפצים מהרצפה עשי זאת בגב ישר ובברכיים כפופות וקרוב לגוף ככל שניתן- יש להתכופף מהברכיים בעת ההרמה ולהרים משרירי הרגליים ולא מהגב.

3. בעת ביצוע עבודות בית (שטיפת רצפה ,שאיבת אבק..)על תכופפי את הגב-כופפי מעט ברכיים ועבדי עם מוט ארוך.

4. אל תשטפי את הרצפה יחפה בכדי למנוע סכנת החלקה.

5. במידה ואת נאלצת לעמוד לזמן רב באותו מקום (בזמן בישול, גיהוץ..)השתדלי להעביר משקל מרגל לרגל או להרים רגל אחת על שרפרף קטן ונמוך בכדי להקל על אי הנוחות.

6. אל תרימי את בנך / נכדך על הידיים בעמידה, השתדלי לעשות זאת בישיבה ובגב זקוף.

7. בעת הרמה ונשיאת חפצים יש לוודא שהמשא קרוב למרכז הגוף ככל שניתן, הנשיאה צריכה להיות מאוזנת בשתי הידיים ואין לשלב התכופפות לפנים ביחד עם רוטציה (סיבוב).

8. הרפיה ומנוחה–  אחד מהדברים החשובים ביותר הם המנוחה וההרפיה שיש לתת  לגוף בסיום יום מאומץ.

רצ"ב מספר תרגילים אשר בסיום יום של עבודת ניקיון יסיעו לכן לחלץ את אבריכן ויקלו עליכן

תרגיל לשחרור הצוואר: שבו על כיסא בגב זקוף, אספו את הבטן פנימה, קרבו אוזן לכתף ימין במשך מספר שניות, הורידו סנטר אל בית החזה והאריכו את העורף. שהו מספר שניות. קרבו אוזן שמאל לכתף שמאל, ושהו גם כאן מספר שניות.

תנועתיות מפרק הכתף: סובבו חמישה סיבובי כתף לפנים, ולאחר מכן חמישה סיבובים לאחור. הרימו כתפיים ושחררו אותן בבת אחת מטה. חיזרו על כך כמה פעמים.

תרגיל להארכת הגו: שבי בקדמת הכיסא, גו זקוף רגליים בפיסוק קל, הרימי ידיים ישרות מעלה והחלי בהארכת יד ימין מעלה (כאילו מישהו מושך/מותח אותך כלפי מעלה) ולסירוגין בצעי זאת עם יד שמאל (בצעי את התרגיל 10 פעמים).

תרגיל להארכת גב תחתון וחיזוק הבטן: שבי בקדמת הכיסא (אפשרות גם בישיבת קירוס – ברכיים כפופות כפות הרגליים מונחות על הרצפה פשוקות מעט ברוחב האגן). ידייך אוחזות בברכיים, גו זקוף. קחי נשימה עמוקה ותוך כדי נשיפה אספי בטן פנימה ועגלי את הגב לאחור (לשקוע עם הגב לאחור), חזרי לישיבה זקופה (בצעי תרגיל זה 5 פעמים).

תרגיל להארכת שרירי החזה וחיזוק גב עליון: שבי בקדמת הכיסא, גו זקוף רגליים בפיסוק קל. כפות ידייך שלובות מאחורי הגב. משכי את הכתפיים לאחור תוך קירוב שכמות ופתיחת בית החזה. הידיים מושכות מטה כלפי הרצפה. שהי במצב זה 10 ש' שחררי וחזרי על התרגיל.

תרגיל לתנועתיות עמוד השדרה: שבי בישיבה זקופה רגליים בפיסוק – הפני גו שמאלה, כאשר יד שמאל עוברת אל מאחורי הגב ויד ימין מונחת על ברך שמאל – שהי בתנוחה זו עד 10 ש' שחררי ובצעי את התרגיל לצד שני.

תרגיל למתיחת גב תחתון ותנועתיות מפרקי הירך:

שכבו על הגב, אספו ברכיים אל הבטן כשהידיים אוחזות מאחורי הברכיים, והחלו בניעות קטנות של הברכיים לכיוון בית החזה. שהו במצב זה כמה שניות. פסקו קלות את הברכיים והמשיכו בתנועות סיבוביות של הירכיים כלפי חוץ, וכנ"ל סיבובים פנימה.

תרגיל תנועתיות עמוד השדרה: שכבו על הגב, כופפו את הברכיים, ידיים מונחות ישרות לצדדים על הרצפה בגובה הכתפיים, הפילו ברכיים לצד ימין – שהו במצב זה מספר שניות והמשיכו לצד שני.

תנועתיות כף הרגל: בצעו עשרה סיבובים של כפות הרגליים כלפי חוץ ולאחר מכן עשרה סיבובים כלפי פנים. אפשרות נוספת לתנועתיות כף הרגל – הוספת כיפוף ויישור של כף הרגל בזמן ביצוע התרגיל.

בשכיבה בעיניים עצומות: עברו איבר איבר מכף רגל ועד ראש – כווצו ושחררו המשיכו בנשימות עמוקות ואיטיות תוך כדי הארכת הגוף מכף רגל ועד ראש ושחררו.

מומלץ למלא אמבט חם עם מספר טיפות לבנדר ולשקוע בהנאה ולהשתחרר.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול