קצת התבלבלו בממשלה / הדס ויסמן

יצאה הודעה אתמול שהדרישה של מחאת העגלות בנוגע לחוק חינוך חינם מגיל שלושה חודשים היא לא ריאלית. אוקיי, חוק חינוך חינם החל מגיל חצי שנה זה ריאלי? תנו לנו את זה! אבל אל תשכחו להאריך את חופשת הלידה שלנו לחצי שנה. שימרו על הזכויות שלנו כהורים הרוצים חינוך טוב לילדיהם מבלי לחבל ביכולת ההשתכרות וההתפתחות המקצועית שלנו.

אנחנו נקבע מה ריאלי!! מה נכון לנו ומה יאפשר לנו לחיות בכבוד ולגדל את ילדנו. אני משלמת 3000 ש"ח לשני ילדים למעון של נעמת שמעודד נשים לצאת לעבודה. אחרי הנחה גדולה שקיבלתי זה עדיין סכום גדול מהמשכורת שהרווחתי בשנה האחרונה.
אין פה שום עידוד לצאת לעבודה.
התפטרתי מהעבודה והתחלתי דרך עצמאית כדי לנסות להרוויח מהמשוואה ולהצליח לשלם את החשבונות. אם היה חוק חינוך חינם מגיל שלושה חודשים הייתי יכולה להנות מהיציאה שלי לשוק העבודה, לשלם חשבונות, לקנות בגדים לנו ולילדים ואולי היה נשאר עודף כדי שנחסוך לבית.
אני אקבע מה ריאלי עבורי ולא אתן לאף אחד שמרוויח יותר מפי עשר ממני לשבור את רוחי במאבק הזה.

ח"כ ציפי לבני אמרה שהיא כמובן תומכת בשוויון בשכר ובהזדמנויות לאמהות בשוק העבודה אך סייגה בכך שלדעתה הארכת חופשת הלידה תפגע בשוויוניות וביכולת של אמהות להשתלב חזרה בשוק העבודה.
אני אומרת- תשאירי את זה לנו.
אני ילדה גדולה בת 29, נשואה ואמא לשניים.

אני יכולה להחליט בהתאם לסוג העבודה שלי וליחסים במקום העבודה מה נכון לי ולקצב ההתקדמות וההתפתחות שלי שם. רק בינתיים אשמח אם תעגני את זה בחוק.
האמת היא שאחוז גדול, גדול מדי, מנשים בשוק העבודה לא מרוצות ולא מוצאות את עצמן מסופקות ומוגשמות. חוק חינוך חינם מגיל 3 חודשים או הארכת חופשת הלידה יאפשרו לאמהות להתמקד בהגשמה שלהן, בהתפתחות תעסוקתית, בלימודים ובקריירה הולמת.
אם לא אצטרך לדאוג להביא 3000-5000 ש"ח בממוצע לחינוך ילדיי מיד לאחר חופשת הלידה, הכסף יושקע בניהול נכון של כלכלת המשפחה, סדרי עדיפויות וכתוצאה מכך יותר נשים ימצאו לנכון להכנס לשוק העבודה בתחום שמעניין ומפרה אותן. יותר נשים יחליטו לצאת ללימודים ולהתפתח. שוק העבודה לא רק יהיה מלא בנשים בעידוד נעמת אלא יהיה מלא בנשים איכותיות, ממוקדות וקרייריסטיות.

תנו לנו התחלה טובה. הרי אתם רוצים שנצליח. אתם רוצים מדינת רווחה אבל שכל מי שיכול להסתדר לבד, יעזור לעצמו. זה בדיוק מה שאנחנו רוצים. אנחנו רוצים להתקיים בכבוד ולהצליח לגדל את ילדנו ולתת להם חינוך טוב וגם העשרה.
אנחנו יודעים איך אתם יכולים  לעזור לנו להסתדר לבד ואת זה אנחנו צועקים במחאה הזו. אנחנו מבקשים שתקשיבו.
כי אם היינו רוצים לצאת לטיול ברחובות בשביל הכיף, לא היינו בוחרים בחודש אוגוסט החם, היינו מחכים לאוקטובר.

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.