סדרת הדייסות של מטרנה – אירוע לתינוקות ופעוטות – גם אנחנו היינו שם..

///סדרת הדייסות של מטרנה – אירוע לתינוקות ופעוטות – גם אנחנו היינו שם..

סדרת הדייסות של מטרנה – אירוע לתינוקות ופעוטות – גם אנחנו היינו שם..

צילום שוקה כהן

אתמול אחה”צ אני, בעלי והילד, שמנו פעמינו לשפרינצק בר שברחוב הארבעה בת”א. המקום שמשמש כפאב רועש ואפלולי ביום יום, עבר הסבה לבר לילדים והורים, עם מתחם ג’ימבורי , הופעות ומזרנים לתינוקות ופעוטות, מגוון סנדביצ’ים ומאפים לכיבוד, בר של דייסות מטרנה והרבה הורים עם הילדים וביניהם גם כמה סלבים מוכרים כמו מיכל ינאי עם הבת המתוקה שלה, דביר בנדק , יניב מהישרדות שלא ממש הבנתי מי זה אבל בעלי התלהב מזה שהוא שם והיו עוד כמה קולגות מהענף עם הקטנטנים שלהן.

אז למה היתה ההתכנסות? מטרנה רצתה להציג בפנינו את סדרת הדייסות שלה לתינוקות במגוון טעמים והרכבים.

סדרת הדייסות של מטרנה כוללת 14 דייסות בטעמים והרכבים שונים שמתאימות מגיל 4 חודשים לתינוק:

דייסות מטרנה. צילום בועז נובלמן.

דייסות רגילות 200 גרם:

החל מגיל 4 חודשים: דייסת אורז ודייסת קורנפלור.

החל מגיל 6 חודשים: דייסת דגנים מעורבים, דייסת סולת, דייסת שיבולת שועל, דייסת וניל ודייסת רימונים.

החל מגיל 9 חודשים: דייסת סלט פירות ודייסת סולת שוקו.

דייסות גם וגם 300 גרם – פתרון נוחות המשלב דייסה ותחליף חלב באריזה אחת:

החל מגיל 6 חודשים: דייסת גם וגם קורנפלור, דייסת גם וגם דגנים מעורבים, דייסת גם וגם בננה תפוח, דייסת גם וגם סולת, דייסת גם וגם דגנים מעורבים – צמחית.

את הדייסות ניתן לתת לתינוק בבקבוק בשילוב עם תמ”ל או באמצעות כפית כדי לפתח את כישורי האכילה של התינוק. שימו לב שהדייסות מאוד מסמיכות את תחליף החלב, לכן מומלץ להתחיל עם חצי כפית, להתחיל בהדרגה ולהעלות את מינון תוספת הדייסה לאט לאט כדי לא להכביד על קיבת התינוק.

כמו כן, חשוב מאוד לזכור להחליף את פטמת הבקבוק לפטמה עם חור קצת יותר גדול מאחר והדייסה נהיית סמיכה מאוד ולא תעבור בחור של פטמת בקבוק מס’ 1-2 ותגרום לתינוק להתאמץ מאוד.

 

צילום שוקה כהן

הרומן שלנו עם הדייסות של מטרנה

האמת שההיכרות שלי עם דייסות מטרנה החלה כבר בגיל 3 חודשים. יובל היה תינוק רעב עם תיאבון בריא. בגיל 3 חודשים הוא הגיע למצב שכל שעה וחצי שעתיים הוא היה מחסל בקבוק של 180 CC ואחרי שבועיים כאלה כשהבנו שזה לא קפיצת גדילה, הוספתי לו בעצת אמא שלי חצי כפית דייסת קורנפלור לכל בקבוק והילד חזר לרווח של 4-5 שעות בין ארוחה לארוחה.

עם הזמן ניסיתי להוריד לו את הדייסות אבל זה פשוט לא השביע אותו ועד היום הוא אוכל דייסה יחד עם תמ”ל (אוכל תמ”ל צמחי על בסיס סויה) בערב לפני השינה ולפעמים בבוקר.

יובל בפנאן של הבוקר עם הדייסה והחיתול..

אמנם הוא בן 3.5 אבל הוא לא אוכל ירקות ופירות ואני שמחה שיש דרך שבה הוא מקבל את כל הויטמינים שחסרים לו. הוא מקבל בנוסף מולטיויטמין כל יום, אבל אני והחרדות שלי, יותר רגועה כשהוא אוכל את הדייסות שיש בהם את כל מה שצריך להתפתחות התינוק, גם אם זה סינטטי. הגוף שלו מאוזן וזה מה שהכי חשוב מבחינתי.

הוא מאוד אוהב את הדייסות, בין אם זה דייסת פירות, וניל, אורז, דגנים או שוקו (זה הפינוק שלו בבוקר) ואני משתדלת לגוון לו בין 3 סוגים בד”כ. מה שמוזר זה שלמשל פירות הוא לא מוכן לאכול, אבל את הדייסת פירות הוא מאוד אוהב. ניסיתי לטחון לו פירות והוא לא מסכים. פעם הוא נורא אהב. סתם עקרונות מטופשים שהוא נתפס עליהם..

אין לי בעיה שהוא ימשיך עם הדייסות גם הלאה, כל עוד הוא לא אוכל כמו שצריך . ניסינו להוריד את הדייסה לגמרי אבל זה רק תסכל את הילד, זה חלק מהכיף שלו בבוקר ובערב. יש ימים שהוא מוותר על דייסה ואנחנו לא לוחצים עליו יותר מדי.

עפ”י הנחיות משרד הבריאות (מאי 2009), מומלץ לשלב  דייסה מועשרת בברזל כחלק מתפריטו היומי של התינוק החל מגיל ארבעה חודשים.

דייסות מטרנה מועשרות בברזל ומכילות את כל הויטמינים והמינרלים הדרושים להתפתחות התינוק.

 

במידה ואתם נתקלים בתקופה שבה התינוק מתנגד לאכול (קורה בד”כ בסביבות 4-7 חודשים), אני ממליצה בחום לנסות להוסיף לתמ”ל דייסת פירות או שוקו, אצלנו זה עבד מעולה עם יובל והחזיר לו את התיאבון וזה עבד נהדר גם אצל חברות שלי שנתקלו בסירוב מצד הילדים לתמ”ל.

 

2016-12-13T15:24:45+00:00 By |

Leave A Comment

מעבר לסרגל הכלים