אבי ורון שוקל עגלה

קוראות וקוראים יקרים,

מה בעצם אפשר לחדש על עשרות המבחנים ההשוואתיים שנערכו באינטרנט ובעיתונות המודפסת לעגלות ילדים?

נתחיל בכך שהרוב המוחלט של המבחנים ההשוואתיים ממומנים ע”י גורם מסוים והמבחן לא פעם נוטה לטובת עגלות שיש להן יתרון רווחי לאותו גורם.

נמשיך דרך אתרי השוואה המבוססים על דעות גולשים, שחסרונם משולש:

  1. ברשת מסתובבים גולשים רבים וטוקבקסטים המקבלים שכר כדי ליצור משוב מזויף ומוטה לטובת שוכר שירותם, כל סקר שאינו נערך באמצעות קבוצת מיקוד מבוקרת מחתך ציבור מקיף ואקראי, הוא חסר ערך.
  2. הרוב אינו צודק בהכרח.  לדוגמא, הורים המתגוררים במושב ללא תשתית מדרכות, לא יכולים להסתמך על דעת עמיתים מהעיר לגבי עגלה, שמעולם לא נאלצו להתמודד עם בוץ ושבילי עפר ביומיום.
    אם שברשותה רכב שטח מגודל או מיניוואן ארוך, לא תטריד אותה הבעיה השכיחה של דחיסת עגלה ואמבטיה לתא מטען של רכב משפחתי טיפוסי ועוד.
  3. בעלי עגלה ותיקים הממליצים עליה, לא פעם אינם מודעים לכך שעגלה עוברת שינויים טכניים (משקל, סוג גלגלים, מנגנון קיפול ועוד) והדגם בחנויות כבר שונה (לטובה או לרעה) משלהם.
    רבים ממליצים או משמיצים על פי דעה בגוף שני או התרשמות שטחית בחנות, המשומנת לא פעם בדעתם של המוכרים.  ערכה של המלצה זו, בעיקר שבאה מהורים לעתיד, שלא חוו במשך שנים את המשמעות של בחירה של עגלה במשקל 14 ק”ג לעומת עגלה במשקל 8 ק”ג, לא ממש האנשים המוסמכים לייעץ לך לפני רכישה בת אלפי שקלים.

ולבסוף נגיע לעיקר הבעיה, הנתונים הבלתי מדויקים (בלשון המעטה) המפורסמים ע”י כל הגורמים, החל מהיצרן, היבואן וכלה במשווק, לגבי עגלות.  לא פעם על פיהם יישק דבר, ולגלות את התרמית לאחר הרכישה, מביא להלקאה עצמית או פשוט הכחשה.

גם באתר 2bmommy תמצאו היסטוריה של עשרות סקירות של עגלות, בהם תמצאו נתונים רשמיים של היצרנים, שהתבררו כבלתי מדויקים בעליל.

זו הסיבה שהחלטנו על שיתוף פעולה לצורך מבחן אמין ונטול השפעות מסחריות, מעבר לסקירות הממומנות ע”י המפרסמים.

למבחן עגלות תינוק 

אז מה תמצאו במבחן הזה שלא תמצאו בשום מקום אחר ברשת?

מקצוענות – לא מדובר בעיתונאי המסתמך על תשאול אנשים מהתחום שעל קנקנם ומניעיהם האישיים חסרה שקיפות, אלא ביועץ הצרכנות מס’ 1 בישראל בתחום (אם לצטט את “גלובס”), עם ניסיון חסר תקדים בישראל בן כעשר שנים, במענה יומיומי לאלפי שאלות פרטניות בשנה לגבי עגלות , מושבי בטיחות, וציוד ילדים אחר.  רקע טכני ברמה הגבוהה ביותר, הן מההיבט ההנדסי והן הפיזיקאלי, וניסיון ניהולי בכיר בן שנים רבות בחברת תקשורת ענקית, תחת תקני איכות הגבוהים ביותר בפיתוח ובדיקת מוצרים.

בדיקת זוית של מושב העגלה

אמינות – מבחן זה מבוסס על מודל המבחנים הנערכים מדי שנה ע”י ארגוני הצרכנות המובילים בעולם, Consumer Reports בארה”ב, Which? בבריטניה ו- Stiftung Warentest בגרמניה.

מבחנים שאינם גלויים לגולש הטיפוסי, הואיל והם בתשלום למנויים בלבד.

ממש כמו בארגונים אלו, נשמרה ההפרדה המוחלטת בין ניהול ההכנסות מפרסומת וקישורים לגורמים הקשורים למוצרים הנבחנים, לבין ביצוע המבחן ודירוג בו.

החנויות, שהעניקו לנו גישה לעגלות, מקבלות אזכור אך אינן מעבירות לנו כל תשלום או טובת הנאה אחרת העלולה להתפרש כשוחד או הטיית דעה.

המבחן נערך במספר סניפים של רשתות שונות וחנויות פרטיות, שאינן קשורות ואף מתחרות זו בזו.

מתוך הכרה בעובדה כי אנחנו כותבים לקהל דובר עברית בלבד, ומעוניינים בתפוצה גדולה, המבחן זמין חינם לכל הגולשים ואפשרי בזכות מודל דומה שאומץ ע”י ה-Consumer Reports, שבו הקישורים הממומנים לבתי עסק הן רק לאחר מעשה וחתימת תוצאות המבחן.

חשוב לציין כי לא עומד מאחורינו גוף הקשור לתעשייה בדרך ישירה או עקיפה, ואיננו כותבים למען או מטעם איש מלבדנו.

דיוק – כל הנתונים במבחן זה נמדדו על ידינו ואינם מסתמכים על נתוני יצרן או מקור אחר בשרשרת ההפצה של אותו מוצר.
כפי שנדגים, קיימות חריגות משמעותיות בין הנתונים הנמסרים לכם בכתב ובע”פ לבין המציאות, ותמיד לרעתכם.

משקל – העגלות נמדד במשקל אלקטרוני מדויק מאוד (דיוק של 20+/- גרם), כל חלק נפרד בעגלה נמדד פעמיים ואח”כ נמדדה גם העגלה כולה להשוואה, כדי לצמצם הסיכוי לטעות.

זווית המשענת ומשטח האמבטיה בעגלות, נמדד באמצעות מד שיפוע דיגיטאלי, המתקדם בשוק, של חברת Geo-Fennel, ציוד מקצועי ביותר למדידות שטח ומבנים.

דיוק המכשיר הוא גבוה פי 25 לערך מהדיוק הנדרש במבחן זה.

מידות העגלה בפתיחה וקיפול נמדדו והושוו לאתר היצרן לביקורת.

נטרול דעה אישית – ברור שכל מבחן המבוסס גם על תחושה סובייקטיבית של בן אנוש כולל בתוכו תמהיל מורכב של ניסיון אישי, תפיסת עולם, כישורים טכניים, ועוד.
אפשר לראות גם במשוב לתוצאות מבחנים הנערכים ע”י ארגונים מכובדים מאוד, דעות סותרות של קוראים, שאינם בוחלים להאשים את הבוחנים בחוסר אובייקטיביות וגרוע מכך.

במבחן זה ניסינו ככל האפשר לכמת בצורה מספרית כל תכונה, על פי קריטריונים מדידים בלבד (ככל האפשר) וזאת כדי לנטרל את דעתנו האישית לגבי העגלות.

מעבר לכך, כל תכונה קיבלה דירוג בנפרד, כך שכל הורה יכול לבנות לעצמו טבלה של משקלים ועדיפויות לכל תכונה ולקבל ציון סופי שונה ודירוג אחר לגמרי.

למשל, לאחד משקל העגלה יהווה 70% מהציון הסופי, ולאחר גודל פיזי.

שימו לב שיש 3 קטגוריות לגבי יכולתה של העגלה בדרכים, וחשוב להבדיל ביניהן:

יכולת היגוי – עד כמה קל לתמרן עם העגלה תחת עומס נכבד, כולל עלייה למדרכה מהכביש. זו התכונה המשמעותית ביותר ביומיום.
נוחות נסיעה – עד כמה העגלה בולמת זעזועים ונוסעת חלק בדרכים משובשות, בעיקר נוגע לטלטול הפעוט וידית האחיזה.
עבירות – יכולתה לחצות תוואי קרקע קשים (בוץ, חול ים, מדשאות וכו’), רלוונטי מאוד לאוהבי טיולים, להורים המתגוררים בישובים חסרי מדרכות ועוד.

בשורה התחתונה, העגלה המושלמת לא הומצאה אבל האופטימאלית היא זו המתאימה לכם ולצרכים שלכם בצורה המיטבית.

אנחנו כאן להציג לכם לראשונה את הנתונים המדויקים ואת הבדיקות והמדידות שערכנו, כדי להוציא מהמשוואה את המידע הלא מדויק ודעות הסרק, שתשמעו במקומות רבים.

איך בדקנו?

בטיחות – הנחת המוצא היא שכל עגלה שתשקלו לרכוש, עברה את מבחני מכון התקנים.  מבחנים אלו כוללים בדיקות מקיפות, הכוללות היבטים שונים וחשובים של בטיחות.  על פי התקן כל עגלה חייבת בסימון שם היצרן, ארץ ייצור, שם היבואן ומענו.  הקפידו שפרטים אלו יהיו זמינים וקריאים (על גבי העגלה עצמה).

יחד עם זאת ,  ככל תקן, גם התקן הישראלי לעגלות אינו מכסה הכול.

דוגמא בולטת היא דרישת התקן לרתמות רק במושב, בעוד האמבטיה נכנסת לפרצה שחוסכת את ההכרח לרתמת בטן, שיצרנים רבים בוחרים להוסיף, כדי להפכה בטיחותית יותר (חובה באמבטיות היכולות לשמש כהתקן ריסון ברכב!).  במקרה של התהפכות עגלה עם אמבטיה ללא רתמה, קיימת סבירות גבוהה שהתינוק יישלף ממנה וראשו יפגוש את המדרכה בצורה המסתיימת כמעט תמיד בחדר מיון (על פי נתונים שאסף ה-Consumer Reports, העדר רתמה או אי שימוש בה הא אחת מ-5 הסיבות המובילות לפגיעה בתינוקות).

אנו בדקנו את קיומה של רתמה כזו בכל האמבטיות והעדרה פגע בציון הבטיחות.

נוחות – כפי שהוסבר בפסקה על נטרול הדעה האישית, כאשר מדובר בנוחות, השתדלנו לכמת אותה על פי קריטריונים אבסולוטיים ככל האפשר, הנה מספר דוגמאות:

נוחות הטיית משענת:

5 כוכבים – הרמה והורדה ביד אחת

4 כוכבים – נדרש שימוש ביד אחת בהרמה ושתי ידיים בהורדה (או להיפך)

3 כוכבים – שתי ידיים לשני הכיוונים ללא קושי

2 כוכבים – שתי ידיים אך קיים קושי משמעותי

כוכב בודד – אי אפשר להטות את המושב כאשר התינוק בתוכו

נוחות קיפול ופתיחה:

5 כוכבים – קיפול ביד אחת (יד שנייה אוחזת בתינוק)

4 כוכבים – קיפול בתנועה אחת בשתי ידיים

3 כוכבים – קיפול רב שלבי בשתי ידיים

2 כוכבים – קיפול בתנועה אחת הדורש הוצאת הטיולון מהעגלה לפני הקיפול

כוכב בודד – קיפול רב שלבי הדורש הוצאת הטיולון מהעגלה לפני הקיפול

עבירות:

הואיל ומדובר בעגלות חדשות שהיו צריכות לחזור לתצוגה ללא פגע, נמנענו מלהסיע אותן בבוץ, שבילי עפר והמבחן הקשה מכול, חציית רצועת חוף חולי לרוחבה.

כדי בכל זאת לאתגר את העגלות ולאתר את אלו הקשות יותר לניווט (פניות, סיבובים, עלייה על מדרכות), העמסנו את העגלות במשקל גבוה יחסית, 17.5 ק”ג, המורכב מהמשקל המינימאלי הנדרש על פי התקן מעגלות לפעוט (15 ק”ג) ועוד 2.5 ק”ג, משקל בסיסי על פי מפרט היצרן, שיש להעמיס על העגלה בסל (ולא על הידית).

חשוב לציין כי על פי עקומות הגדילה של משרד הבריאות, 10% מהילדים מגיעים למשקל זה בגיל שנתיים וחצי, ואילו 25% בגיל שנתיים ו-9 חודשים.

הואיל ובפועל הורים נוטים להעמיס על העגלה תיקים כבדים יותר, ולנסוע בדרכים פחות מפנקות (מדרכות משובשות, שבילי עפר בפארק, דשא וכו’), רבים יתקלו בקשיים הרבה לפני הגיעו של הפעוט למשקל 15 ק”ג.

בסעיף זה מתגלים הפרשים תהומיים בין העגלות, שכאשר הן ריקות באולם התצוגה, מתנהגות באופן די דומה.

שוב, זהו מבחן פשוט שהומלץ לא פעם ע”י אבי ורון בפורום, שיבהיר לכם איך העגלה תתנהג כאשר ילדכם יגדל מתינוק לפעוט.

דבר אחד מובטח לכם, עגלה עמוסה שתתקשו לנווט על ריצוף גרניט פורצלן בקניון, תהיה זוועתית בשבילים ובדשא בפארק.

תיק עם משקולות של 17.5 ק”ג

 

 

יציבות העגלה:

חשוב מאוד לציין כי תליית תיקים על ידית העגלה אסורה ע”י היצרנים.

אחת העגלות הפופולאריות בישראל בגלל נושא תליית השקיות על ידיותיה, היא המקלארן, בעוד היצרן מציין במפורש כי הוא אוסר על כך.

התנהגות עגלה כאשר יש משקל של ק”ג ויותר על הידית, היא בלתי צפויה בנסיעה, וההיגוי לא יציב בגלל משקל זעום על הגלגלים הקדמיים, ועומס רב על האחוריים, המוביל לשחיקה מוגברת ואף התפרקות מסוכנת של גלגל.

גם הוספת טרמפיסט (מדרך) אינו מומלץ ע”י היצרנים מסיבה זו ממש.

תמיד ימצאו הורים שיהיו “חכמים” מניסיונו של כל יצרן, שמכר מאות אלפים ואף מיליוני עגלות מסוג זה או אחר, אז אנו בדקנו אפילו את המשקל שיגרום לעגלה להתהפך כאשר הפעוט יוצא ממנה (או שמשקלו זניח ביחס לעגלה, קרי תינוק בן יומו).

אנו מדגישים, כי אין אנו נוטלים כל אחריות על פגיעה כלשהי ברכוש או בנפש, מהורים שיתלו תיק או חפץ אחר על הידית של העגלה, או במיקום אחר בניגוד להוראות היצרן, בטענה שהמשקל בעגלתם היה קל יותר מזה, שצוין במבחן, ומדגישים כי פעולה זו עומדת בסתירה להנחיות הבטיחות והיצרנים.

בדיקה זו באה רק להמחיש כי קל מאוד לפגוע ביציבות רוב העגלות, ולהפתיע אתכם ביציבה פחות מכולן, ולא … לא מדובר בעגלה קלה, זולה או בת 3 גלגלים.

אנו מאחלים לכם הצלחה בבחירת העגלה הטובה ביותר עבורכם.

רצ”ב תרשים הלקוח מאחד ממבחני התקינה לעגלות.

בו עגלה צריכה לעבור מסלול הרעדה של 72,000 סיבובים (לפחות 30 ק”מ)

במהירות 5 קמ”ש (הליכה מהירה למדי) עם משקל של 17 ק”ג (15 ק”ג בטיולון + 2 ק”ג בסל).

למבחן עגלות תינוק