מרכזי המבקרים של חברת “מקורות”

//, אטרקציות לקיץ, יום העצמאות/מרכזי המבקרים של חברת “מקורות”

מרכזי המבקרים של חברת “מקורות”

בואו לבקר אותנו במרכזי המבקרים של חברת “מקורות”
בכל ימות השנה בימים א’-ה’
ללא תשלום ובתאום מראש

בואו “ללגום” מפעילויות מים ייחודיות, המתאימות לכל גיל ולכל המשפחה.
חדש ב”מקורות” – מרכז המבקרים “אתר אשכול” – חוויה רב חושית
אתר אשכול, נמצא צפונית לצומת המוביל (כביש 77 לכיוון צומת גולני). כאן מצפה לכם חוויה רב חושית של מים, אורות, צבעים וצלילים, הכוללת מיצג מרהיב, הסבר על  מקורות המים בישראל ועל דרכי הטיפול בהם כדי לספקם באיכות מי שתייה מעולה, משחק טריוויה וסרט. להשלמת החוויה מתקיים ברחבי האתר סיור רגלי או ממונע על רקע נופיה המרהיבים של בקעת בית נטופה.
מספר טלפון לתיאום ביקור: 04-6500664
מרכז המבקרים “אתר ספיר” –  בעקבות המוביל
צפונית-מערבית לכנרת (כביש 90), צמוד לאכסניית הנוער “כרי דשא”, נמצא מרכז מבקרים נוסף של “מקורות” בצפון, אתר ספיר.  הביקור במקום הוא חוויה עם הסברים על הקמת “המוביל הארצי” ומערכת אספקת המים לאורכה ולרוחבה של ישראל, בליווי דגם-חתך של “המוביל הארצי” וסרטים. כן מצפה לכם במהלך הביקור סיור בתחנת השאיבה החצובה בהר, שבעזרתה עולים מי הכנרת לגובה של 250 מטר. אפשר להמשיך בסיור ולהגיע למצפור צ’רה, הצופה לנוף יפהפה של נחל עמוד, לראות את הגיחון (צינורות בצורת U) שהניחה “מקורות” בנחל במבצע שכמו נלקח מסרטי מתח, ולהבין איך חוצים המים את הנחל ועולים לגדה השנייה על פי חוק הכלים השלובים.
מספר טלפון לתיאום ביקור: 04-6714770
מרכז המבקרים “מעיינות הירקון” – חוויה והפתעות מעל ובתוך האדמה
למי שמעוניין להתרכז באזור המרכז, מרכז מעיינות הירקון, הנמצא בין פתח-תקווה לראש-העין (מתחת לכביש מספר 483),  מציע חוויות והפתעות מעל ובתוך האדמה. בנקודה זו נפגשים מי “המוביל הארצי” ומעיינות הירקון, וממנה הם מוזרמים דרומה, עד למצפה רמון, ומערבה, לגוש דן. כן ניתן לסייר במעיינות הירקון החבויים מעבר לכביש בתוך סבך האשלים והצומח. אפשר לבקר באתר מים לירושלים שנמצא בין מזכרת בתיה לחולדה. האתר מתאר את אספקת המים לירושלים בכל הזמנים. ניתן להמשיך לסיור  בברֵכת “קו השילוח”  שביער חולדה ולשמוע על אספקת המים לירושלים מראשית ההתיישבות בכלל, ובמלחמת העצמאות בפרט.
מספר טלפון לתיאום ביקור: 03-9388961
מרכז מבקרים “תחנת שמחה” – שילוב של היסטוריה וקִדמה
נסיעה על כביש דורות – רוחמה (כביש 334) תוביל אותנו למרכז המבקרים הדרומי של “מקורות” – תחנת שמחה. זוהי אחת מתחנות אספקת המים המרכזיות של “מקורות” בנגב, והביקור בה הוא מסע במנהרת המים והזמן.  המסע מתחיל עוד מראשית ההתיישבות בדרום הארץ, מסביר איך מתמודדת החברה עם האתגר של אספקת מים לאזור שמתאפיין במחסור במקורות מים טבעיים, ומציג את הפיתוחים ואת האמצעים הטכנולוגיים של ימינו. מספר טלפון לתיאום ביקור: 08-6620650

הביקורים ללא תשלום ובתיאום מראש
קו חיוג חינם לתיאום ביקור בכל האתרים: 1-800-250-270
פרטים נוספים באתר החברה www.mekorot.co.il
2017-05-27T17:59:11+00:00 By |

Leave A Comment

מעבר לסרגל הכלים