» » בלוג » טורים אישיים » חיבור ראשון / אורנה ויינמן חי » I LOVE חלב / אורנה וינמן חי
חיבור ראשון / אורנה ויינמן חי

I LOVE חלב / אורנה וינמן חי

להניק או לא זו סוגיה העולה שוב ושוב בראשן של נשים רבות. שדיים נפולות, המחשבה שאת כלי קיבול לחלב "מה אני פרה?" מרתיעה, הכבלות לתינוק, כאבים, פטמות סדוקות...כל אלו משפטים מרתיעים, אבל בכל זאת ..

להניק או לא זו סוגיה העולה שוב ושוב בראשן של נשים רבות. שדיים נפולות, המחשבה שאת כלי קיבול לחלב "מה אני פרה?" מרתיעה, הכבלות לתינוק, כאבים, פטמות סדוקות…כל אלו משפטים מרתיעים, אבל בכל זאת אנסה להעלות כנגדם טיעונים אחרים שיגרמו לכן לחשוב לשקול הנקה אם הכל יזרום בה, אתן לבדכן לא תרצנה להפסיק את החוויה.

ראשית, אנחנו ממשפחת היונקים מה שבראש ובראשונה אומר שנכון עבורינו לינוק ולהניק.  תינוק שיתחיל לינוק מיד לאחר הלידה יעזור לשיליה שלך לצאת יותר בקלות. כל הנקה משחררת את הורמון האקסיטוצין שמכווץ את הרחם שלך למימדיה לפני הלידה, כך שיהיה לך בריא יותר והדרך לג'ינס של לפני הלידה יותר מהירה.  הנקה גם שורפת הרבה קלוריות, אבל מחייבת בשתיה מרובה ואכילה נכונה.

הנקה מותאמת ו"תפורה" לצרכי התינוק שנולד, בשלושת הימים הראשונים יופיע חלב דליל שנקרא קולסטרום, חלב זה מותאם במדויק למערכת העיכול שמתחילה את דרכה לראשונה. ביום השלישי, יתחלף החלב לסמיך יותר ואת תרגישי גודש בשדיים שעלול להבהיל אבל, פשוט הניקי יותר פעמים והמצב יתאזן.  השתדלי לזכור מאיזה שד התינוק ינק יותר והתחילי מחברו בהאכלה הבאה. החלב שיוצא ראשון מהשד נקרא חלב קדמי, קל לתינוק לאכול ממנו, אחריו יופיע חלב אחורי סמיך יותר שהתינוק מתקשה יותר לינוק ממנו בשלב זה סביר שיירדם. דקדקי אותו בכפות רגליו בעדינות כדי ש"ימצה" את השד כמה שיותר ואם ינק יפה ועדיין נותר ער, תני לו קינוח מהשד השני ממנו יקבל שוב חלב קדמי שיזרום אליו בקלות.  אז, עם תחכום כזה של הטבע יש בכלל מה לחשוב פעמיים? ובכלל עדיין לא ציינתי: חסכון כלכלי של קניית בקבוקים ופורמולות, הטמפרטורה תמיד נכונה, זמינות גבוהה (ניתן לשאוב), הגנה על המערכת החיסונית של התינוק, וחשוב מכל אפשרות מדהימה לקרבה גופנית ונפשית לחיבור של רגיעה.

כל הבעיות שעלולות לצוץ, הן פתירות הסיבה העיקרית להן היא אחיזה לא נכונה של התינוק את הפטמה. אחיזה נכונה יוצרת יניקה נכונה, מונעת עייפות מוקדמת של התינוק והיפצעות הפטמות. כל בית-חולים נותן הדרכה מתאימה, אל תלכי הביתה בלי להיות בטוחה. בכל בעיה בה תתקלי יש יועצות ומדריכות הנקה מוסמכות שתענינה לך במקצועיות. חשוב לטפל בכל בעיה באופן מיידי כאשר היא מתרחשת כדי שלא תחמיר ותפגע ברצף ההנקה.

במסגרת ההכרות המשותפת שלך ושל שותפך החדש תביני שהנקה מוגבלת עד לגיל מסוים לכן , נצרי את זמן האיכות הזה בליבך אלו רגעי חסד ששייכים רק ולתינוקך.


אורנה וינמן חי

050-5657685

[email protected]

דולה בהתהוות אבל…

ממזמן בעלת תואר ראשון ושני  ב"התפתחות הילד" מטעם אוניברסיטת בר-אילן,

מנחת זוגות בשיטת "PAIRS" מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of

תוכן מקודם

מוצרי טיפוח טבעיים לתינוקות

B&B – מבצעים באתר BOOKING

הדילים השווים באמזון

המופעים הכי חמים

נמאס לך להלחץ בכל פעם שאת צוחקת?

חנות משלכם בשופיפיי בעברית בחינם:

מערכת דיוור ועד 4 דפי נחיתה בחינם !

טיסות זולות לחול